Połącz się z nami

News Chicago

Najpiękniejsze ogrody w Chicago. Zabierz rodzinę na łono natury nie wyjeżdżając za miasto

Opublikowano

dnia

Chicago to nie tylko wielkie miasto drapaczy chmur. Dzięki bujnym parkom, rzece, jeziorze i niesamowitym szlakom turystycznym Wietrzne Miasto jest pełne możliwości nawiązania kontaktu z Matką Naturą.

Chicago ma wiele ukrytych ogrodów w całym mieście. Ponieważ wiosna działa magicznie na zielonych terenach miasta, nigdy nie było lepszego czasu na odpoczynek w sekretnych ogrodach Chicago.

Przeczytaj  gdzie możesz zatrzymać się i powąchać róże!

1. Instytut Sztuki w Chicago, South Garden

Na południe od Instytutu Sztuki w Chicago znajduje się ten ogród na dachu garażu.

REKLAMA REKLAMA

W latach 1962 – 1967 Dan Kiley zaprojektował South Garden AIOC z myślą o prostej kompozycji. Pozostaje tutaj do dziś jako spokojna kryjówka od miasta, z prostokątnym basenem otoczonym rzędami drzew akacjowych i kwitnącymi roślinami cebulkowymi oraz fontanną.

2. Ogród Feniksa

W 1893 roku Japonia podarowała Chicago pawilon jako symbol dobrobytu.

Przez ponad sto lat miasto Chicago utrzymywało ten obszar, wykorzystując go jako miejsce, w którym ludzie mogli przyjeżdżać, aby dowiedzieć się czegoś o Japonii. 120 lat po otrzymaniu pawilonu park zasadził 120 drzew wiśniowych, tworząc w ten sposób Ogród Feniksa.

3. Promontory Point

Na skraju miasta można znaleźć tę małą oazę wzdłuż linii brzegowej jeziora Michigan. Ta relaksująca, naturalistyczna łąka zaprojektowana przez Alfreda Caldwella pokryta jest setkami drzew i kwitnących krzewów. Chłonąc przez te kwitnące pola, możesz również zafundować sobie wspaniały widok na panoramę miasta.

4. Cancer Survivors Garden w Maggie Daley Park

W położonym po wschodniej stronie Maggie Daley Park, znajduje się Cancer Survivors Garden.

Ogród, ukończony w 1996 roku, jest żywym świętem życia. Dzięki trzem obszarom ogrodowym oraz rzędom kwitnących kwiatów otaczających wielki pawilon, obszar ten został zaprojektowany tak, aby przywoływać kontemplację i uzdrowienie.

5. Ratusz, ogród na dachu

Chociaż ukrywa się na szczycie 11-piętrowego budynku, ogród o powierzchni 20 300 stóp kwadratowych reklamowany jako „najsłynniejszy ogród na dachu Chicago” może wcale nie być takim sekretem.

Założony w 2000 roku ogród zawiera ponad 20 000 roślin z ponad 150 różnymi gatunkami. Podobnie jak inne ogrody na dachu, ten ma za zadanie oszczędzać energię, poprawiać jakość powietrza i łagodzić efekt miejskiej wyspy ciepła. Pełni również funkcję cieszenia oczu i odpoczynku dla ludzi pracujących w centrum.

6. Alfred Caldwell Lily Pool

Oryginalny, tytułowy Lily Pool został zaprojektowany i zbudowany przez Alfreda Caldwella w 1889 roku jako część wiktoriańskiego ogrodu.

Pierwotnie pełen lilii i różnych roślin wodnych, ogród został zaadoptowany i odrestaurowany przez Lincoln Park Conservancy. Teraz ukryty obszar oferuje fantastyczny pokaz flory, ze śpiewem ptaków i szumiącymi wodami łagodnego wodospadu.

7. Chicago Women’s Park and Gardens

W 2000 roku w South Loop otwarto Women’s Park and Gardens z 3,23 akrami zieleni i ogrodów na cześć wkładu kobiet w miasto Chicago.

Ogród, schowany pomiędzy muzeami Widow Clarke House i Glessner House, oferuje wytchnienie od miasta. Ścieżka otaczająca teren ogrodów przedstawia kobietę, która wciela się w tradycyjne role i wychodzi z nich przez całe życie.

8. Ping Tom Park

Chociaż nie jest to ogród per se, park Ping Tom oferuje olśniewającą zieloną przestrzeń do zwiedzania. W bujnej okolicy znajdują się tradycyjne chińskie elementy krajobrazu z malowniczymi widokami na rzekę i panoramę miasta.

9. Ogród różany w parku Grant

W niewielkiej odległości od słynnej fontanny Buckingham w Chicago znajduje się wspaniały ogród różany, warty letniego spaceru. Przestrzeń kwitnie olśniewającymi czerwonymi i różowymi różami, przerywanymi osobliwymi białymi łukami umieszczonymi na jego terenie.

10. Cmentarz i arboretum Graceland

Cmentarz Graceland lub „Cmentarz Architektów” w dzielnicy Uptown to kolejne cudownie spokojne miejsce z dużą ilością przyrody. Tysiące drzew pokrywają rozległy obszar i oferują bujne, ustronne przestrzenie, do których można uciec, w poszukiwaniu spokoju ducha.

Otwarte dla wszystkich arcydzieła architektury, lokalna historia i zielone piękno dostarczają uczty dla zmysłów.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: screenshot, istock/o:Kuzmichstudio

REKLAMA REKLAMA

Ciekawostki

Spójrz w nocne niebo. Zobaczysz mnóstwo „spadających gwiazd”. Największy deszcz Perseidów przypadnie na 11-13 sierpnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Szykujcie życzenia gdy „gwiazdy spadają”. Mamy teraz szczyt przelotu Perseidów, które można obserwować co roku, między lipcem a sierpniem. Patrzcie i podziwiajcie nocne niebo latem!

Według NASA, Perseidy są najbardziej aktywne od 17 lipca do 24 sierpnia. Szczyt w tym roku, kiedy najwięcej meteorów będzie widocznych na nocnym niebie, ma przypadać na 11-13 sierpnia.

W zależności od tego, gdzie dokładnie jesteś na półkuli północnej, podczas szczytu przelotu Perseidów możesz zauważyć nawet do 40 meteorów na godzinę.

Perseidy to meteory pochodzące z komety Swift-Tuttle. Kiedy Ziemia mija kometę każdego lata, szczątki Swift-Tuttle tworzą „spadające gwiazdy”, które widzimy na niebie. Według NASA nie ma ryzyka, aby nasza planeta wkrótce zderzyła się z kometą.

REKLAMA REKLAMA

Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, aby zobaczyć deszcz meteorów, jest czyste niebo nad tobą.

Drugim najważniejszym warunkiem oglądania, jest ciemne niebo, z dala od zanieczyszczenia światłem. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, rozważ wyjazd do parku stanowego lub narodowego, który umożliwia nocleg na kempingu.

Niestety, sierpniowa pełnia księżyca przypadająca na 11 sierpnia, może utrudnić oglądanie Perseidów.

Inną rzeczą, która utrudnia obserwowanie Perseidów w tym roku i przez większość lat, są typowe dla tej pory roku burze na południowym zachodzie i południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych.

Ale bez względu na to, gdzie mieszkasz, deszcz meteorów potrwa do 24 sierpnia i jest mnóstwo czasu, aby znaleźć odpowiedni moment na oglądanie nieba.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/:andreusK

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Weekend pełen wydarzeń w Tampa Bay. Mecz, koncerty, wystawa psów – wybierz coś dla siebie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Nadchodzący weekend w Tampa Bay zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wybierz rozrywkę dla siebie. Oto niektóre z nich!

Gecko Crawl

Ubierz się jak gekon lub w ubrania o tematyce tropikalnej podczas tego sześciostopniowego wędrówki po barach z jednym darmowym drinkiem w każdym miejscu, zawodami pokera i after party.

Przystanki obejmują Caddy’s, Gulfport Brewery, Neptune Grill, North End Taphouse, O’Maddy’s i Tiki Bar and Grill. Odbywa się w ramach Gulfport Geckofest. 25$, 10$ na pokera. 4:00 p.m. – 9:00 wieczorem w sobotę.

Caddy’s, 3128 Beach Blvd. S, Gulfport. 727-381-8548.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa Psów Rasowych AKC

Na tej wystawie psów możesz oglądać jako widz, spotykać z innymi miłośnikami psów i kibicować pięknym konkurentom. Bilety kosztują 6 USD, 10 USD za parking. 8.00 a.m. – 5.00 p.m. od czwartku do niedzieli.

Tereny targowe stanu Floryda, 4802 U.S. 301 N, Tampa. 813-621-7821.

Koncert – Chris Brown

Wokalista R&B i zdobywca nagrody Grammy występuje wraz z Lil Baby. Bilety kosztują 29,50-239,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 7:00 wieczorem.

MidFlorida Credit Union Amphitheatre, 4801 U.S. 301 N, Tampa. 813-740-2446.

Koncert – Michael Buble

Nagrodzony Grammy artysta sprowadza swoją 27-koncertową trasę Higher do Tampy. Bilety są w cenie 65-149,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 8:00 wieczorem.

Amalie Arena, 401 Channelside Drive, Tampa. 813-301-6500.

Koncert – Illenium

Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i instrumentalista wystąpi na imprezie przy basenie. Wstęp kosztuje 30 dolarów. Impreza muzyczna rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00 a.m.

Seminole Hard Rock Hotel & Casino, 5223 Orient Road, Tampa. 813-627-7625.

Summer Classics Movie Series

31. doroczna seria klasycznych filmów obejmuje filmy nieme z towarzyszeniem Mighty Wurlitzer Theatre Organ, śpiewu i współczesnej klasyki. W tej części znajduje się dramat muzyczny „All That Jazz” z 1979 roku (R, 123 minuty). Wstęp kosztuje 10-15 USD. Pokaz odbędzie się w niedzielę o godzinie 3.00 popołudniu.

Teatr Tampa, 711 N Franklin St. 813-274-8286.

Mecz Tampa Bay Buccaneers

Zdobywcy Super Bowl z Tampa Bay Buccaneers zmierzą się z Miami Dolphins. Ceny biletów są różne. Mecz rozpocznie się w sobotę o 7:30 wieczorem.

Stadion Raymond James, 4201 N Dale Mabry Highway, Tampa. 813-350-6500.

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu