Połącz się z nami

News Chicago

Wstępne wyniki prawyborów Illinois: Bailey zmierzy się z Pritzkerem w listopadzie

Opublikowano

dnia

Wg wstępnych wyników wczorajszych prawyborów Darren Bailey zdobył nominację Republikanów na gubernatora po spóźnionym poparciu przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, a tym samym zdobył prawo do zmierzenia się z urzędującym J.B. Pritzkerem w listopadzie.

Nieoficjalne wyniki z  85% okręgów stanu, wskazują, że Bailey z Xenia wygrał z 57% głosów. Za nim uplasował się inwestor venture capital Jesse Sullivan z Petersburga, który miał 16% głosów, Irvin z 16%, biznesmen Bull Valley Gary Rabine z 6%, były senator stanowy Paul Schimpf z Waterloo z 4% i adwokat Hazel Crest Max Solomon z 1%.

„Dzięki Bogu. Zrobiliśmy to i zrobimy to ponownie”

– oświadczył Bailey w centrum obywatelskim w Effingham, gdzie przepowiedział zwycięstwo w wyborach powszechnych 8 listopada. „Dzisiaj nasz ruch wysłał jasny sygnał do establishmentu i elity politycznej. Nie będziemy ignorowani”.

Wtorkowe głosowanie zakończyło długi wyścig, który oscylował wokół kilku tematów – reakcji Pritzkera na pandemię, brutalnych przestępstw z użyciem broni w Chicago i na przedmieściach, niepokojów społecznych, niestabilnej gospodarki i gwałtownie rosnącej inflacji, cen paliw i artykułów spożywczych, a także niedawnego orzeczenia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych unieważniającego prawo do aborcji.

REKLAMA REKLAMA

Richard Irvin potwierdził swoją porażkę, być może najbardziej kosztowny upadek polityczny w historii państwa, wygłaszając wczesne uwagi w swojej siedzibie Aurora, gdzie powtórzył wiele tematów swojej kampanii, nadal narzekając na wtrącanie się Pritzkera do prawyborów republikańskich.

Bailey, zdecydowanie najbardziej konserwatywny z czołowej grupy kandydatów GOP, był szczerym krytykiem strategii łagodzenia skutków COVID-19 Pritzkera. Poszedł nawet do sądu, aby je zakwestionować, chociaż jego prawne bitwy ostatecznie zakończyły się niepowodzeniem. .

Pritzker i DGA, które wspiera finansowo gubernator-miliarder, przelali dziesiątki milionów dolarów na reklamę w prawyborach republikańskich – dając Baileyowi wsparcie wśród konserwatywnych Republikanów i nazywając go „zbyt konserwatywnym jak na Illinois”.

W tym samym czasie Pritzker i DGA zaatakowali lepiej finansowanego rywala GOP, Irvina, myśląc, że Baileya łatwiej będzie pokonać jesienią.

Kandydatura Irvina została poparta 50 milionami dolarów od założyciela i dyrektora generalnego funduszu hedgingowego Citadel, Kena Griffina, który wydał miliony w poprzednich bitwach z gubernatorem.

Były skarbnik Illinois, Alexi Giannoulias, odniósł sukces w pierwszym etapie próby politycznego powrotu, pokonując trzech rywali na stanowisko sekretarza stanu.

W republikańskim wyścigu o prokuratora generalnego, prawnik Thomas DeVore, pokonał powtórnego kandydata Steve’a Kima z Deerfield i tej jesieni zmierzy się z obecnym demokratycznym prezydentem Kwame Raoulem.

Jonathan Jackson, syn ikony praw obywatelskich, wielebnego Jesse Jacksona, znalazł się na szczycie grupy pretendentów, aby zdobyć nominację na następcę reprezentanta USA Bobby’ego Rusha.

W kolejnej bacznie obserwowanej walce postępowa przedstawicielka stanu Delia Ramirez z łatwością wygrała z umiarkowanym Radnym Northwest Side  Gilbertem Villegas w nowej, zorientowanej na Latynosów Trzeciej Dzielnicy.

Kazimierz Casey Chlebek, startujący do Senatu zajmuje w tej chwili czwarte miejsce w podanych wynikach.

Daniel Pogorzelski, kandydat na Komisarza Do Spraw Wodnych, ma w tej chwili także czwarty wynik, 36,4%.

Ostateczne wyniki Prawyborów będą znane do 14 dni.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

 

 

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Odmówili szczepionki COVID-19 i starcili pracę. Szpital NorthShore wypłaci im 10 mln odszkodowania

Opublikowano

dnia

Autor:

Chrześcijańska organizacja non-profit zajmująca się rozprawą sądową ogłosiła w piątek, że rozstrzygnęła „pierwszy pozew dla pracowników służby zdrowia w sprawie nakazu szczepienia przeciwko COVID” w Stanach Zjednoczonych. O ugodzie, która przyznaje tym pracownikom ponad 10,3 miliona dolarów odszkodowania, mówi Jezuita Ojciec Paweł Kosiński.

Liberty Counsel wniósł pozew przeciwko NorthShore University HealthSystem, zlokalizowanemu na przedmieściach Chicago, w imieniu ponad 500 obecnych i byłych pracowników, którzy sprzeciwili się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19 z powodów religijnych.

Według Liberty Counsel pracownicy ci odmówili szczepienia ze względu na jego związek z abortowanymi komórkami płodowymi.

Ugoda została złożona w federalnym sądzie okręgowym stanu Illinois, gdzie czeka na zatwierdzenie. W ugodzie NorthShore zgadza się na zmianę swojej polityki i rozważenie ponownego zatrudnienia pracowników, którzy odeszli, ponieważ ich prośby o zwolnienie z powodów religijnych ze szczepienia zostały odrzucone.

NorthShore szacuje, że 523 pracownikom odmówiono zwolnienia religijnego między 1 lipca 2021 a 1 stycznia 2022, zgodnie z ugodą. Spośród nich, 204 spełniło ten nakaz, podczas gdy 269 zostało zwolnionych lub zrezygnowało z pracy. Northshore zatwierdziło religijne zwolnienie na prośbę jednej osoby..

REKLAMA REKLAMA

NorthShore, podobnie jak inne systemy szpitalne, nadal będzie wymagać szczepienia swoich pracowników przeciwko COVID-19, ale w ramach ugody zmienia swoją politykę zwolnień.

W przyszłości przeanalizuje wnioski poszczególnych pracowników o zwolnienia z powodów religijnych, a jeśli zwolnienia te zostaną zatwierdzone, NorthShore będzie pracować nad dostosowaniem pracowników, niezależnie od ich stanowiska.

Stanowisko Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i Watykan zdecydowanie zachęcali katolików do rozważenia przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Kongregacja Nauki Wiary wydała również notę ​​na temat moralności szczepionek w odpowiedzi na obawy dotyczące ich związku z aborcją.

„Kiedy nienaganne etycznie szczepionki przeciw Covid-19 nie są dostępne… moralnie dopuszczalne jest otrzymywanie szczepionek przeciw Covid-19, które wykorzystują linie komórkowe z abortowanych płodów w procesie badawczym i produkcyjnym”.

Notatka ostrzegała również przed nie przestrzeganiem przepisów, podkreślając jednocześnie, że katolicy w swoich decyzjach muszą brać pod uwagę dobro wspólne.

„Jednocześnie rozum praktyczny pokazuje, że szczepienia z reguły nie są obowiązkiem moralnym i dlatego muszą być dobrowolne”

– czytamy w notatce.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube, istock/Tirachard

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu