Połącz się z nami

NEWS Florida

Spór o szczepienia COVID-19 najmłodszych na Florydzie. Publix nie szczepi. Walmart planuje to robić

Opublikowano

dnia

Publix twierdzi, że nie będzie oferować szczepionki zatwierdzonej dla dzieci w wieku 4 lat i młodszych „w tej chwili”. Strona internetowa firmy wskazuje, że nadal wykonuje ona szczepienia na COVID-19 dla dzieci w wieku 5 lat i starszych oraz dorosłych. Władze Florydy są przeciwko szczepieniom najmłodszych.

Rzecznik prasowy Publix, Hannah Herring, przekazała we wtorek, że firma nie wyda oświadczenia wyjaśniającego swoją decyzję. Firma nadal oferuje inne szczepionki dla dzieci, w tym szczepionkę przeciw grypie dla niemowląt w wieku 6 miesięcy.

Wprowadzenie szczepienia dla najmłodszych dzieci było skomplikowane na Florydzie, gdzie przywódcy stanowi zakwestionowali skuteczność szczepionek COVID-19, wbrew zaleceniom czołowych krajowych organów nadzoru zdrowia i stowarzyszeń medycznych.

Naczelny chirurg z Florydy Joseph Ladapo zalecił, aby nie podawać szczepionek zdrowym dzieciom.

Floryda była jedynym stanem w kraju, który nie zamawiał w przedsprzedaży dawek szczepionki poniżej 5 roku życia, co według Białego Domu może opóźnić dostawę do dostawców usług medycznych w stanie.

REKLAMA REKLAMA

Rodzice dzieci poniżej 18 miesiąca życia muszą polegać na pediatrach, klinikach medycznych i szpitalach dziecięcych, aby zaszczepić swoje pociechy.

Nie dotyczy to Publix, ponieważ jest zapisany do Federalnego Programu Farmacji Detalicznej, co oznacza, że ​​zamawia dawki szczepionek bezpośrednio od rządu federalnego.

Gubernator wykorzystał Publix, aby stał się kluczową częścią wdrażania szczepionek na Florydzie na początku 2021 r.

Do kwietnia tego roku sieć sklepów spożywczych była największym pojedynczym dostawcą szczepionek na Florydzie i otrzymywała prawie jedną czwartą dawek stanowych.

Firma jest największym prywatnym pracodawcą na Florydzie i regularnym darczyńcą na kampanie polityczne obu głównych partii politycznych, chociaż jej darowizny mają charakter republikański.

Na początku 2021 roku przekazała 100 000 dolarów komitetowi politycznemu gubernatora Rona DeSantisa.

Decyzja Publix o nieszczepieniu małych dzieci stawia go w sprzeczności z Walmartem, jednym z jego głównych konkurentów na południowym wschodzie.

Walmart planuje dostarczać szczepionki dzieciom w wieku 3 lat i starszym.

„Chociaż spodziewamy się, że większość tych szczepionek zostanie rozprowadzona wśród dostawców pediatrycznych, planujemy podawać autoryzowane szczepionki dzieciom w wieku 3-5 lat, o ile pozwala na to dostawa i dystrybucja”, poinformował rzecznik Walmart Tyler Thomason.

Jak się przetestować na koronawirusa?

Departament Zdrowia Florydy publikuje listę miejsc testowych.

Jak się zaszczepić

Szczepionka COVID-19 jest podawana w przychodniach, gabinetach lekarskich, urzędach zdrowia publicznego i aptekach detalicznych.

Znajdź miejsce: wejdź na stronę vaccines.gov, aby znaleźć witryny dotyczące szczepień w swoim kodzie pocztowym.

Więcej pomocy: zadzwoń na krajową infolinię ds. szczepień przeciwko COVID-19.

Telefon: 800-232-0233. Pomoc jest dostępna w języku angielskim, hiszpańskim i innych językach.

Infolinia dla osób niepełnosprawnych: Zadzwoń pod numer 888-677-1199 lub wyślij e-mail pod numer DIAL@n4a.org.

 

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube, istock/AlekZotoff

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Mieszkaniec Florydy utonął ratując nastolatkę z jeziora Michigan w Porter Beach w Indianie

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciało mężczyzny z Florydy zostało odzyskane w poniedziałek przez ratowników po tym, jak uratował życie nieletniej w Porter Beach.

Około 10:28 rano pierwsi ratownicy zostali wysłani do Porter Beach w sprawie dwóch osób w wodzie, zgodnie z komunikatem wydziału egzekwowania prawa Departamentu Zasobów Naturalnych stanu Indiana.

38-letni Thomas Kenning z St. Petersburga na Florydzie przebywał z rodziną gdy zobaczył młodą kobietę w niebezpieczeństwie w jeziorze Michigan.

Kenning dotarł do nastolatki i pomógł jej wydostać się na bezpieczne miejsce, zanim sam zniknął pod wodą i nie wynurzył się już na powierzchnię.

Niedługo później na miejsce pojawili się ratownicy z pobliskiego Indiana Dunes State Park, aby pomóc i wyciągnęli Kenninga z wody.

REKLAMA REKLAMA

Mężczyzna został przewieziony do Northwest Health-Porter, gdzie uznano go za zmarłego. Sekcja zwłok określi dokładną przyczynę śmierci.

Porter Beach, która znajduje się w Parku Narodowym Indiana Dunes, jest niestrzeżoną plażą i ludzie „pływają tu na własne ryzyko”, poinformowali urzędnicy.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/Anton_Sokolov

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Prawie 150 ustaw, które ustawodawcy z Florydy uchwalili w tym roku, wchodzi w życie w piątek

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowe przepisy wahają się od uchwalenia rekordowego budżetu o wysokości 109,9 miliarda dolarów po nazwanie deseru stanowego. Niektóre z nich stoją jeszcze w obliczu wyzwań prawnych, takich jak ustawa zapobiegająca aborcji po 15 tygodniu ciąży i ustawa ograniczająca nauczanie pojęć związanych z rasą w szkołach i praktykach zawodowych.

W sumie ustawodawcy wysłali gubernatorowi Ronowi DeSantisowi 280 nowych przepisów. Z tej liczby 149 podpisanych lub oczekujących na podpisy w poniedziałek miało datę wejścia w życie 1 lipca.

75 ustaw weszło w życie natychmiast po podpisaniu. Inne mają wejść w życie 1 października, 1 stycznia lub w innym czasie.

Do końca zeszłego tygodnia DeSantis zawetował 11 środków przyjętych w tym roku.

REKLAMA REKLAMA

Oto niektóre ustawy, które wejdą w życie w piątek:

Budżet i podatki
• Budżet w wysokości 109,9 mld USD (HB 5001) na rok podatkowy 2022-2023, który rozpocznie się w piątek. Rekordowy plan wydatków został wzmocniony przez federalne środki stymulacyjne i wyższe niż oczekiwano dochody z podatków stanowych.

• Plan podatkowy (HB 7071), który obejmuje serię „wakacji” związanych z podatkiem obrotowym od takich rzeczy, jak ubrania i materiały potrzebne do powrotu do szkoły oraz jednomiesięczne zawieszenie państwowego podatku paliwowego w październiku.

Edukacja
• Przepis (HB 7), który ogranicza sposób nauczania pojęć związanych z rasą w szkołach i szkoleniach w miejscu pracy.

• Środek (SB 1048) mający na celu zastąpienie programu testowania Florida Standards Assessments w szkołach publicznych „systemem monitorowania postępów”, który testowałby uczniów trzy razy w roku.

• Przepis (SB 1054), który będzie wymagał od uczniów szkół średnich, uczęszczania na kursy umiejętności finansowych, począwszy od roku akademickiego 2023-2024.

• Ustawa (HB 1467) nakładająca 12-letnią kadencję na członków powiatowych rad szkolnych oraz zwiększającą kontrolę publiczną nad książkami i materiałami instruktażowymi w bibliotekach szkolnych.

• Przepis (HB 1557), który zakazuje nauczania o orientacji seksualnej i tożsamości płciowej w przedszkolu do trzeciej klasy włącznie i wymaga, aby takie nauczanie w starszych klasach było dostosowane do wieku.

Opieka zdrowotna
• Środek (HB 5), który zapobiega aborcji po 15 tygodniu ciąży.

• Ustawa (SB 312), która rozszerza uprawnienia lekarzy do przepisywania substancji kontrolowanych za pomocą telemedycyny.

Egzekwowanie prawa
• Ustawa (HB 3), która obejmuje oferowanie premii w wysokości 5000 USD jako narzędzia rekrutacji funkcjonariuszy organów ścigania z innych stanów oraz zapewnia premie 1000 USD dla funkcjonariuszy organów ścigania i innych służb ratowniczych na Florydzie.

• Plan (SB 226), który pokryje koszty weterynaryjne psów na emeryturze. Opiekunowie emerytowanych psów będą mogli otrzymać do 1500 $ zwrotu kosztów rocznych.

Samorządy i okręgi specjalne
• Ustawa (SB 4-C), która rozwiąże dzielnicę Reedy Creek Improvement District, odgrywającą kluczową rolę dla Disneya.

• Środek (SB 105), który umożliwi miastom i powiatom ograniczenie palenia na plażach i parkach, które są ich własnością. Nie będą mogli zakazać palenia cygar.

Nieletni i ojcowie
• Środek (HB 195), który rozszerzy możliwości nieletnich do wymazania z dokumentów aresztowań, jeśli ukończą programy resocjalizacji. Prawo nie będzie miało zastosowania do aresztowań za przestępstwa z użyciem siły i przestępstwa związane z produkcją, sprzedażą, kupnem, transportem, posiadaniem lub używaniem broni palnej.

• Ustawa (HB 7065), która obejmuje utworzenie „Inicjatywy Odpowiedzialnego Ojcostwa” w Departamencie ds. Dzieci i Rodzin.

Symbole państwowe
• Ustawa (SB 1006), która określa truskawkowe ciastko jako oficjalny deser stanowy Florydy.

 

 

Źródło: tampabay
Foto: you tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Ciekawostki

Pierwsze pisklę flaminga różowego przyszło na świat w Discovery Cove w Orlando

Opublikowano

dnia

Autor:

Park rozrywki Discovery Cove świętuje wyklucie swojego pierwszego pisklęcia flaminga różowego.

Karaibski flaming wykluł się 6 czerwca po typowym 27-31-dniowym okresie inkubacji. Jego z mama to Buba a tata LJ.

Pisklę żywione jest się specjalną dietą z mlekiem zbożowym i krwią, która jest bogata w tłuszcz i białko, aby wspomóc wzrost.

Oczekuje się, że mały flaming osiągnie dorosłe rozmiary w ciągu czterech miesięcy i będzie całkowicie różowy w ciągu około dwóch do trzech lat.

REKLAMA REKLAMA

Discovery Cove to park rozrywki w Orlando na Florydzie, którego właścicielem i operatorem jest SeaWorld Parks & Entertainment.

Jest to siostrzany park SeaWorld Orlando i Aquatica Orlando. Odwiedzający park mogą wchodzić w interakcje z wieloma zwierzętami morskimi, w tym delfinami butlonosymi.

Więcej informacji na https://discoverycove.com/orlando/

 

 

Źródło: fox13
Foto: discoverycove, You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu