Połącz się z nami

News Chicago

Deweloperzy w Chicago wykupują domy by je wyburzyć. Właściciele walczą: Niektórych rzeczy nie da się kupić

Opublikowano

dnia

Christine Bending była jedną z ostatnich broniących się w jej starej dzielnicy niedaleko Wood Dale. Ostatecznie sprzedała dom i przeniosła się do Medinah, tylko po to by wkrótce się dowiedzieć , że to osiedle także przeznaczone jest do rozbiórki.

Bending ustąpiła zeszłego lata i sprzedała dom, w którym wychowała czworo dzieci. Transwestern Development zapłacił 775 000 dolarów za czteropokojowe mieszkanie na Bryn Mawr Avenue.

Kobieta zostawiła swój 42-letni dom i przeniosła się na ranczo z trzema sypialniami w cichym zakątku Medinah. Jej meble do salonu pojawiły się w kwietniu. Przebudowała swoją kuchnię. Właśnie zaczęła czuć się spokojona.

Wtedy przyszedł list, który zburzył ten spokój.

REKLAMA REKLAMA

Koperta FedEx pozostawiona w jej drzwiach w zeszłym tygodniu wywołała najgorsze déjà vu: Transwestern Development ponownie próbuje ją wykupić, tym razem celując w ranczo Bending – i prawie 150 innych domów – do rozbiórki, aby zrobić miejsce dla Parku Przemysłowego.

Dla 68-letniej Bending koszmar się nie skończył.

Transwestern wysłała Bending i jej sąsiadom listy oferujące zapłatę każdej z nich za 22,50 dolarów za metr kwadratowy za ich nieruchomości. Mając więcej niż 1 akr ziemi, Bending otrzymałby około 1 miliona dolarów. Ale ona się nie rusza.

„To było wszystko, czego chciałam, i  znowu mi to odebrano? Boże, ja po prostu… nie rozumiem” — mówi.

Deweloperzy przejmowali akry zabudowane domami na gorącym rynku nieruchomości przemysłowych wokół O’Hare.

W Bensenville deweloperzy zburzyli w zeszłym roku wszystkie 106 domów w pododdziale Mohawk Terrace, aby zbudować magazyny i inne budynki przemysłowe.

Transwestern odpowiada za trzy podobne projekty w Wood Dale, z których dwa są w pełni zrealizowane.

Deweloper z Houston kupił i zburzył prawie 30 domów w Wood Dale i zastąpił je magazynem o powierzchni 301075 stóp kwadratowych dla północnoamerykańskiej siedziby japońskiej firmy logistycznej.

Inni mieszkańcy pododdziału Medinah Terrace są zdeterminowani, aby chronić swoje domy na obszarze 138 akrów, który łączy Medinah Road na zachodzie, linie kolejowe Metra Milwaukee-West na południu, Thorndale Avenue na północy i Hilltop Drive na wschodzie.

Transwestern chciałby przyłączyć ten obszar do wioski Itasca.

Plany wywołały szerszy kryzys tożsamości w społeczności powiatu DuPage, która szczyci się niezależnością i stylem życia pozbawionym osobowości prawnej.

Mieszkańcy umieścili czerwono-czarne tablice z napisami „Nie sprzedam” i „Ocal Medinah”.

Oaza

Prawie sześć lat przed sporządzeniem statutu powiatu DuPage, w 1833 r., bracia Meacham wbilli paliki na terenie dzisiejszej Medinah. Obszar nieposiadający osobowości prawnej został po raz pierwszy nazwany Meacham’s Grove.

Ale w latach dwudziestych XX wieku, kiedy pojawili się założyciele Medinah Country Club i kupili ziemię Meachamów, obszar ten nagle stał się Medinah.

Domy stoją tu na zalesionych, półakrowych lub większych działkach. Nie ma chodników ani latarni ulicznych.

Anna Rakowski kurczowo trzyma się tego wiejskiego charakteru. Nie otrzymała jeszcze oferty od Transwestern, ale jej dom przy Glen Road wchodzi w zakres drugiej fazy potencjalnego rozwoju.

„Niektórych rzeczy nie da się kupić” – mówi Rakowski.

Rozpoczęła internetową petycję zatytułowaną „Save Medinah – Stań za rodzinami, a nie korporacjami!” W piątek wieczorem miała prawie 1900 podpisów.

Gdzie pójdę?

Wielu mieszkańców po raz pierwszy dowiedziało się o propozycji rozwoju, gdy otrzymali pismo od Transwestern Commercial Services, w imieniu swojej siostrzanej firmy Transwestern Development, z ofertą kupna swoich domów.

Jackie Purner, 86-latka, która ma raka, była zrozpaczona, kiedy otrzymała list, powiedziała jej synowa.

„Powiedziała: 'Gdzie pójdę?’ Jak zacząć znowu swoje życie, które całe spędziłeś w jednym domu?”- pyta.

Burmistrz Itasca, Jeff Pruyn, wyjaśnił, że wieś nie podjęła żadnych decyzji dotyczących przebudowy, a Transwestern przedstawi swój plan zarządowi wioski podczas spotkania komitetu rozwoju społeczności zaplanowanego na 28 czerwca.

Wg burmistrza „popyt na nieruchomości przemysłowe na tym obszarze jest rekordowo wysoki”.

Tu jest jak w niebie

Bending lubi dom w Medinah dla ziemi, prywatności, drzew, na które jej wnuki mogą się wspinać. Była to „odpowiedź na jej modlitwy”.

„To raj nie tylko dla mnie, ale także dla mojej rodziny”, mówi Bending, adiunkt w College of DuPage.

Transwestern zapłacił jej więcej – około 38 dolarów za stopę kwadratową – za jej stary dom niecały rok temu, niż zaoferowano jej w Medinah.

„Możesz pokazać mi czek na 10 milionów dolarów” – mówi Bending. „Nie idę.”

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News USA

Zachowaj głos bliskich, którzy odchodzą. Amazon pracuje nad tym byś nadal mógł ich słyszeć

Opublikowano

dnia

Autor:

Alexa firmy Amazon może wkrótce odtworzyć głos członków rodziny – nawet jeśli nie żyją. Funkcja, zaprezentowana na konferencji Amazon Re: Mars w Las Vegas, jest w trakcie opracowywania i pozwoli wirtualnemu asystentowi naśladować głos konkretnej osoby w oparciu o dostarczone nagranie trwające nawet mniej niż minutę.

Rohit Prasad, starszy wiceprezes i główny naukowiec Alexy, powiedział podczas środowego wydarzenia, że ​​celem tej funkcji było zbudowanie większego zaufania w interakcjach użytkowników z Alexą poprzez nadanie im bardziej „ludzkich atrybutów”.

„Te atrybuty stały się jeszcze ważniejsze podczas trwającej pandemii, kiedy tak wielu z nas straciło te, które kochamy” – oznajmił Prasad.

„Chociaż sztuczna inteligencja nie może wyeliminować bólu utraty, z pewnością może sprawić, że ich wspomnienia będą trwać”.

W filmie odtwarzanym przez Amazon podczas imprezy małe dziecko pyta „Alexa, czy babcia może dokończyć czytanie mi Czarnoksiężnika z Krainy Oz?” Alexa następnie potwierdza prośbę i przełącza się na inny głos naśladujący babcię dziecka. Następnie asystent głosowy kontynuuje czytanie książki tym samym głosem.

REKLAMA REKLAMA

Aby stworzyć tę funkcję, firma musiała nauczyć się tworzyć „głos wysokiej jakości” przy krótszym nagraniu, w przeciwieństwie do godzin nagrywania w studio.

Amazon nie podał dalszych szczegółów na temat tej funkcji, co z pewnością wywoła więcej obaw dotyczących prywatności i pytań etycznych dotyczących zgody.

Konkurent Microsoft na początku tego tygodnia także zapowiedział, że zmniejsza swoją ofertę syntetycznego głosu i ustala bardziej rygorystyczne wytyczne, aby „zapewnić aktywny udział mówcy”, którego głos jest odtwarzany.

Microsoft poinformował we wtorek, że ogranicza liczbę klientów, którzy mogą korzystać z usługi – jednocześnie podkreślając dopuszczalne zastosowania.

„Ta technologia ma ekscytujący potencjał w edukacji, dostępności i rozrywce, a mimo to łatwo sobie wyobrazić, jak można ją wykorzystać do niewłaściwego podszywania się pod prelegentów i oszukiwania słuchaczy” — czytamy w poście na blogu Natashy Crampton, która kieruje działem etyki AI firmy Microsoft.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/PIKSEL

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Po ponad 30 latach w Chicago miliarder Gryffin przenosi się do Miami. Powodem jest przestępczość

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartkowej notatce skierowanej do swoich pracowników Ken Griffin, menedżer funduszu hedgingowego miliarderów zapowiedział, że jego firma inwestycyjna, Citadel, przeniesie się do nowej siedziby w dzielnicy finansowej Miami, po ponad 30 latach spędzonych w Chicago.

Citadel, która ma około 1000 pracowników w Chicago, utrzyma biuro w mieście, ale oczekuje się, że wiele osób przeniesie się wraz z siedzibą firmy do Sunshine State, gdzie Griffin, mieszkaniec Florydy, niedawno przeprowadził się z rodziną.

„Chicago nadal będzie ważne dla przyszłości Citadel, ponieważ wielu naszych kolegów ma głębokie powiązania z Illinois”

– poinformował Griffin w swojej notatce. „Jednak w ciągu ostatniego roku wiele naszych zespołów z Chicago poprosiło o przeniesienie do Miami, Nowego Jorku i innych naszych biur na całym świecie”.

REKLAMA REKLAMA

Citadel Securities, będąca współwłasnością firma handlowa, również przeprowadzi się do Miami.

Citadel zatrudnia ponad 4000 pracowników w 17 biurach na całym świecie.

Griffin, najbogatszy człowiek w Illinois, założył Citadel w 1990 roku i przekształcił ją w jeden z największych funduszy hedgingowych na świecie.

Warta 27 miliardów dolarów, od dawna jest siłą obywatelską w Chicago, przekazując ponad miliard dolarów organizacjom takim jak Instytut Sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Nauki i Przemysłu.

Ale 53-letni Griffin był również ostrym krytykiem miasta w ostatnich latach.

W październikowym wystąpieniu przed Klubem Ekonomicznym Chicago podał zwiększoną przestępczość i przemoc na ulicach miasta jako jeden z kilku powodów, dla których Citadel, zarządzająca aktywami o wartości 51 miliardów dolarów, rozważa przeprowadzkę.

Przeniesienie Citadel jest ostatnim ciosem korporacyjnym w rejonie Chicago. Boeing ogłosił, że przenosi się do Arlington w stanie Wirginia po ponad 20 latach spędzonych w West Loop. Caterpillar ogłosiła, że ​​przeniesie swoją siedzibę z  Deerfield do w Irving w Teksasie, niedaleko Dallas.

Straty zostały nieco zrekompensowane przez ogłoszenie we wtorek, że firma Kellogg Company z siedzibą w Battle Creek w stanie Michigan podzieli się na trzy oddzielne firmy i ulokuje swoją siedzibę główną przekąsek w Chicago.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot była rozczarowana ogłoszeniem.

„Dziękujemy zespołowi Citadel za ich wkład w nasze miasto i liczne zobowiązania filantropijne, szczególnie w zakresie edukacji, sztuki i kultury oraz bezpieczeństwa publicznego”.

Utrata firmy może być  bardzo kosztowna, ponieważ zamożni dyrektorzy funduszy hedgingowych i pracownicy generowali miliardy dolarów dochodów podatkowych dla miasta i stanu w ciągu ostatniej dekady.

Citadel wynajmuje tymczasową powierzchnię i współpracuje z firmą Sterling Bay z siedzibą w Chicago, aby rozwijać swoją nową siedzibę korporacyjną w Miami.

Poza skutkami ekonomicznymi przeprowadzka Griffina do Miami może mieć znaczący wpływ na sferę polityczną w Illinois.

Griffin popierał Bruce’a Raunera w 2018 roku przeciwko Pritzkerowi, poświęcił także pieniądze by pokonać podpisaną przez Pritzkera propozycji stopniowego podatku dochodowego.

Niedawno Griffin przekazał 50 milionów dolarów, aby wesprzeć kampanię burmistrza Aurory Richarda Irvina, kandydującego na stanowisko gubernatora w przyszłotygodniowych prawyborach w Illinois.

Pomimo opuszczenia stanu, Griffin potwierdził swoje zaangażowanie w poparcie kandydatury Irvina w czwartek.

Urodzony w Daytona Beach i wychowany na Florydzie, Griffin zaczął handlować obligacjami zamiennymi ze swojego pokoju w akademiku podczas pierwszego roku studiów na Harvardzie.

Założył Citadel wkrótce po ukończeniu studiów i zbudował od podstaw w jeden z największych funduszy hedgingowych na świecie.

Z biegiem lat Griffin stał się nierozerwalnie związany z Chicago jako jeden z jego najwybitniejszych liderów biznesu, wielki filantrop i potężna siła polityczna. Niedawno stał się jednym z najgłośniejszych krytyków, bijąc na alarm w sprawie przestępczości.

Jako najbogatszego człowieka w Illinois, życie osobiste Griffina również zwróciło dużą uwagę, na przykład ugoda rozwodowa z 2015 roku z jego ówczesną żoną, Anne Dias Griffin.

Kontrowersyjna sprawa rozwodowa obracała się wokół ważności ich umowy przedślubnej, a także kwestii opieki nad dzieckiem i alimentów. Warunki finansowe ugody nie zostały ujawnione.

Griffin wydał w ostatnich latach ponad 800 milionów dolarów na nieruchomości mieszkalne, w tym 58,75 miliona dolarów w 2017 roku na cztery najwyższe piętra przy ulicy W. Walton 9 – rekordowa cena jak na kondominium w Chicago.

W 2019 roku kupił czteropiętrowy penthouse przy 220 Central Park South w Nowym Jorku za 239,96 mln USD, ustanawiając rekordową cenę domu w USA.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Ciekawostki

Doula pomoże ciężarnym pracownicom Walmart, także w Illinois. Firma rozszerza zakres opieki zdrowotnej

Opublikowano

dnia

Autor:

Walmart rozszerza zakres opieki zdrowotnej dla pracowników, którzy chcą skorzystać z usług douli, osoby przeszkolonej do pomocy kobietom w czasie ciąży i porodu, aby rozwiązać problem nierówności rasowych w opiece nad matkami.

Po pierwszym zaoferowaniu usług douli pracownikom w Georgii w zeszłym roku, największy sprzedawca detaliczny w kraju poinformował w środę, że rozszerzy ten sam przywilej na swoich pracowników w Luizjanie, Indianie i Illinois.

Według Centers for Disease Control and Prevention CDC, czarne kobiety są trzy razy bardziej narażone na śmierć z przyczyn związanych z ciążą niż kobiety białe, głównie ze względu na różnice w jakości opieki zdrowotnej, leżące u podłoża schorzeń przewlekłych i rasizmu strukturalnego.

Zatrudnienie douli jako części zespołu porodowego zmniejsza liczbę cesarskich cięć o 50%, skraca czas porodu o 25% i zmniejsza potrzebę innych interwencji medycznych o ponad 50%, według National Black Doulas Association.

REKLAMA REKLAMA

Walmart zdecydował się rozszerzyć zasięg na Luizjanę, Indianę i Illinois ze względu na możliwość natychmiastowego wpływu na pracowników mieszkających w tych trzech stanach.

Firma poinformowała, że ​​w Luizjanie śmiertelność matek czarnych jest pięć razy wyższa niż matek białych.

W stanie Indiana w 33 powiatach nie ma usług położniczo-ginekologicznych.

„Naszym celem w rozszerzeniu świadczenia douli, usługi, która zwykle nie jest objęta tradycyjnymi planami medycznymi, jest nie tylko ułatwieniem przechodzenia ciąży matkom w tych stanach, ale także zapewnieniem im bezpieczeństwa” – napisali Lisa Woods i Warren Moore wiceprezesi Walmart.

Pracownicy korzystający z planu medycznego firmy mogą otrzymać pomoc od douli z ubezpieczeniem do 1000 USD na ciążę, poinformował Walmart w środę.

Firma ma już wdrożony program „Życie z dzieckiem”, który oferuje bezpłatne zasoby, takie jak indywidualny coaching od pielęgniarki, narzędzia do śledzenia codziennych postępów i prezenty dla nowonarodzonych dzieci.

Inne duże amerykańskie firmy również oferują usługi douli dla pracowników, w tym CVS Health i Microsoft.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/Newman Studio

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu