Połącz się z nami

News Chicago

Wolontariusze idą z odsieczą emerytom. Stan Illinois szuka wyjścia z kryzysu szczepionkowego

Opublikowano

dnia

W stanie Illinois problem z zarejestrowaniem się seniorów na szczepienie przeciw koronowirusowi narasta.

W powiecie Lake powstaje dodatkowy dział w centrum obsługi klienta. Nowa komórka będzie już w pełni funkcjonowała od wtorku 23 lutego i będzie miała godziny wyznaczone specjalnie dla seniorów.

Około 100 wolontariuszy będzie odbierać telefony, aby krok po kroku, poprowadzić klientów przez cały proces rejestracji w internecie. Pomoc i informacje będą dostępne pod numerem telefonu: 847-377-8130.  

Jeżeli ktoś jest zainteresowany wolontariatem w tym właśnie programie, może się do niego zapisać wysylając emial na adres:  lakecountycallvolunteers@gmail.com 

Biorąc pod uwagę fakt, że większość emerytów jest na bakier z technologią, umawianie wizyt w systemie online jest dla nich ogromnym problemem.

Jak mówi mieszkająca w Wood Dale na zachodnich przedmieściach Chicago, Pat Cash, nie miała ona pojęcia o zmianie terminu swojej wizyty. Nie korzysta z telefonu typu smartfon to skąd mogła wiedzieć?

Tylko dzięki pomocy życzliwego sąsiada, starszej kobiecie udało się zaszczepić.

Sytuacja Pat Cash nie jest odosobniona. Jak podkreśla przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej w stanie Illinois, wielu seniorów ma teraz ten sam problem. A wszyscy przecież są w grupie najwyższego ryzyka i to jest bardzo niepokojące.

źródło: WGNTV.com
foto: Flickr/atramos

 

News Chicago

Chicagowski szpital Mercy, gdzie urodziło się tysiące Polaków, nie będzie zamknięty

Opublikowano

dnia

Autor:

Szpital Mercy Hospital&Medical Center może pozostać otwarty dzięki nowej umowie, w ramach której chicagowska organizacja powiązana z systemem opieki zdrowotnej z Michigan, przejmie szpital.

Szpital Mercy zawarł niewiążącą umowę z Insight Chicago na zakup piętrowego szpitala w dzielnicy Bronzeville.

Insight zamierza prowadzić Mercy jako szpital intensywnej opieki z pełnym zakresem usług, jeżeli transakcja zostanie oczywiście zatwierdzona przez organy regulacyjne. Insight Chicago jest bezpośrednio związany z Instytutem Neurochirurgii i Nauk Neurologicznych w miejscowości Flint, w stanie Michigan i szpitalem chirurgicznym w Warren, Michigan.

 

Umowa ma być podpisana w najbliższych tygodniach.

Źrôdło: Chicago Tribune
Foto: Flickr/COMSEVENTHFLT, Mark Susina

Czytaj dalej

News Chicago

Seniorzy i osoby bez pieniędzy mogą być w tym roku rozliczone bezpłatnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Seniorzy i osoby o niskich dochodach, mogą  ubiegać się o nieodpłatną pomoc w przygotowaniu rozliczeń podatkowych, na terenie całego stanu Illinois.

Inicjatywa jest kolaboracją Urzędu Skarbowego, Departamentu ds Spraw Osób Starszych, IRS i AARP. Stopień i sposób oferowanej pomocy zależy od miejsca zamieszkania.

David Harris, dyrektor urzędu skarbowego, powiedział, że fizyczna pomoc jest obecnie ograniczona ze względu na panującą pandemię ale certyfikowani wolontariusze, zrobią wszystko aby pomóc w przygotowaniu dokumentôw wszystkim potrzebującym przed upływem ich składania, 15 kwietnia.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej Departament of Revenue.

 

Źrôdło:WGN
Foto: Flickr/GotCredit, 401(K) 2012

Czytaj dalej

News Chicago

Mieszkał pod Chicago i współpracował z Państwem Islamskim. Skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkaniec północnych przedmieść Chicago, został we środę skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności za konspirację i wspieranie terrorystycznej organizacji ISIS.

38-letni Joseph Jones z miejscowości Zion, w roku 2015 rozpoczął serię spotkań z tajnymi agentami FBI myśląc, że są częścią organizacji terrorystycznej. W roku 2017 wyposażył tych samych agentów w telefon komórkowy, który według planu miał być wykorzystany do detonacji ładunków wybuchowych.

W kwietniu tego samego roku Jones został zatrzymany na lotnisku O’Hare, gdzie wraz z podstawionym agentem, planował podróż do Syrii. W tym samym czasie został aresztowany jego wspólnik, 39 letni Edward Shimenti, który był aktywnie zaangażowany w sprawę. Shimenti stanie przed sądem 8 kwietnia tego roku.

Źrôdło:WGN

Foto: Flickr/Kurdishstruggle

Czytaj dalej
Reklama

Facebook

Luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Popularne