Połącz się z nami

NEWS Florida

Clearwater plasuje się wśród 100 najlepszych miast do życia w USA!

Opublikowano

dnia

Clearwater Beach od dawna konsekwentnie plasuje się wśród „Najlepszych plaż w Ameryce”, a teraz miasto Clearwater dołączyło do grona „Najlepszych miejsc do życia w Ameryce” według Livability.com!

Pandemia to były burzliwe 24 miesiące zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Wiele rzeczy, które kiedyś były znane na temat tego, gdzie pracujemy i jak żyjemy, nagle stały się pytaniami otwartymi:

  • Jeśli praca zdalna pozwoliłaby Ci pracować w dowolnym miejscu, jakie czynniki uznałbyś za najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o zmianie miejsca zamieszkania?
  • Jaki miesięczny koszt mieszkania uważasz za przystępny?
  • Jak zmieniły się Twoje potrzeby mieszkaniowe i priorytety od początku pandemii?

To tylko niektóre z pytań, które firma Livabilty.com zadała podczas tworzenia artykułu „100 najlepszych miejsc do życia w Ameryce”.

Na szczęście region Tampa Bay doświadczył ogromnego wzrostu, ponieważ ludzie przenoszą się tu, zwiększyły się inwestycje w nieruchomości i innowacje pochodzące od społeczności biznesowej.

REKLAMA REKLAMA

Miasto Clearwater przebudowało swoje centrum z zamkniętymi ulicami na posiłki na świeżym powietrzu, wybitnymi instalacjami artystycznymi, targami rolników i szeregiem inicjatyw.

Dodatkowo Imagine Clearwater przebudowuje nabrzeże z pięknymi terenami zielonymi, zmodernizowaną salą koncertową i placami zabaw.

Jako prężnie rozwijająca się społeczność biznesowa, miasto Clearwater wyróżnia się wsparciem, jakie oferuje przedsiębiorcom i małym firmom większym organizacjom poszukującym możliwości rozwoju.

Każdy, kto chce rozpocząć działalność gospodarczą w centrum Clearwater, może skontaktować się z Howardem Smithem z City’s Community Revelopment Agency.

Istniejące firmy w mieście mogą połączyć się ze Stephanie Scalos. Firmy, które chcą przenieść się do Clearwater lub chcą omówić możliwości przebudowy, mogą skontaktować się z Philem Kirkpatrickiem.

Stephanie Scalos

Stephanie rozpoczęła pracę w mieście Clearwater w październiku 2019 r. Wcześniej pracowała w zagospodarowaniu przestrzennym i rozwoju gospodarczym w mieście Pinellas Park i ma doświadczenie w rozwoju biznesu, księgowości i marketingu.

Na co dzień skupia się na spotkaniach z właścicielami firm, aby połączyć ich z dostępnymi zasobami i ułatwić osobiste prezentacje.

Stephanie jest znana jako „twarz miasta” dla wsparcia biznesu.

Pomaga w rozwoju małych firm poprzez Clearwater Business SPARK, sieć dostawców usług zaangażowanych w przyciąganie, rozwijanie i rozwijanie innowacyjnej i zróżnicowanej społeczności biznesowej i przedsiębiorczej, która ma dostęp do zasobów potrzebnych do odniesienia sukcesu w Clearwater i regionie Tampa Bay.

Stephanie.Scalos@MyClearwater.com
Koordynator Rozwoju Gospodarczego
Utrzymanie i rozwój biznesu/Rozwój małych firm

 

Phillip Kirkpatrick

Phil rozpoczął pracę w mieście Clearwater w lutym 2020 r. Wcześniej spędził ponad 30 lat w branży deweloperskiej, pośrednictwie i budownictwie.

Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia handlowego, zdecydował się pracować w sektorze publicznym, aby wspomóc rozwój komercyjny w Clearwater.

Na co dzień koncentruje się na wspieraniu właścicieli firm i pomocy w ułatwieniu sprawnego planowania i procesu wydawania pozwoleń.

Aby pomóc w przyciągnięciu firm do obszaru, Phil osobiście kontaktuje się z osobami zaangażowanymi w procesy relokacji, takimi jak wybieranie lokalizacji, brokerzy, deweloperzy, firmy księgowe, kancelarie prawne i firmy konsultingowe, i służy kontaktem z Miastem.

Philip.Kirkpatrick@myclearwater.com
Starszy Koordynator Rozwoju Gospodarczego
Rekrutacja biznesowa i deweloperska

Howard Smith

Howard rozpoczął współpracę z City of Clearwater’s Community Revelopment Agency CRA w listopadzie 2019 r. Wcześniej przez 17 lat współpracował z The Home Builders Institute.

CRA ma na celu promowanie ciągłej rewitalizacji dzielnicy centrum Clearwater poprzez programy i inicjatywy, które wzmacniają i stymulują lokalną gospodarkę i środowisko.

Głównym celem Howarda jest wspieranie przedsiębiorstw w centrum miasta i zachęcanie większej liczby mieszkańców i turystów do odwiedzania centrum miasta i robienia lokalnych zakupów.

Howard.Smith@myclearwater.com
Administrator pomocy biznesowej | Agencja Odnowy Społeczności

Miasto uruchomiło niedawno narzędzie internetowe, które zawiera obecnie dane demograficzne, dotyczące siły roboczej, edukacji, zagospodarowania przestrzennego i nieruchomości.

Wydział Planowania i Rozwoju Miasta jest dostępny, aby doradzić każdemu, kto chce rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie wymaganych licencji, oraz każdemu, kto chce kupić, rozwinąć lub przebudować nieruchomości komercyjne o potencjalnych wymaganiach dotyczących zagospodarowania przestrzennego, procesach wydawania pozwoleń i dodatkowych wymaganiach kodeksowych, które należy uwzględnić .

https://www.myclearwater.com/government/city-departments/planning-development

 

 

Źródło: clearwaterbusinesspark
Foto: You Tube, istock/csfotoimages

 

REKLAMA REKLAMA
Reklama

News USA

Zachowaj głos bliskich, którzy odchodzą. Amazon pracuje nad tym byś nadal mógł ich słyszeć

Opublikowano

dnia

Autor:

Alexa firmy Amazon może wkrótce odtworzyć głos członków rodziny – nawet jeśli nie żyją. Funkcja, zaprezentowana na konferencji Amazon Re: Mars w Las Vegas, jest w trakcie opracowywania i pozwoli wirtualnemu asystentowi naśladować głos konkretnej osoby w oparciu o dostarczone nagranie trwające nawet mniej niż minutę.

Rohit Prasad, starszy wiceprezes i główny naukowiec Alexy, powiedział podczas środowego wydarzenia, że ​​celem tej funkcji było zbudowanie większego zaufania w interakcjach użytkowników z Alexą poprzez nadanie im bardziej „ludzkich atrybutów”.

„Te atrybuty stały się jeszcze ważniejsze podczas trwającej pandemii, kiedy tak wielu z nas straciło te, które kochamy” – oznajmił Prasad.

„Chociaż sztuczna inteligencja nie może wyeliminować bólu utraty, z pewnością może sprawić, że ich wspomnienia będą trwać”.

W filmie odtwarzanym przez Amazon podczas imprezy małe dziecko pyta „Alexa, czy babcia może dokończyć czytanie mi Czarnoksiężnika z Krainy Oz?” Alexa następnie potwierdza prośbę i przełącza się na inny głos naśladujący babcię dziecka. Następnie asystent głosowy kontynuuje czytanie książki tym samym głosem.

REKLAMA REKLAMA

Aby stworzyć tę funkcję, firma musiała nauczyć się tworzyć „głos wysokiej jakości” przy krótszym nagraniu, w przeciwieństwie do godzin nagrywania w studio.

Amazon nie podał dalszych szczegółów na temat tej funkcji, co z pewnością wywoła więcej obaw dotyczących prywatności i pytań etycznych dotyczących zgody.

Konkurent Microsoft na początku tego tygodnia także zapowiedział, że zmniejsza swoją ofertę syntetycznego głosu i ustala bardziej rygorystyczne wytyczne, aby „zapewnić aktywny udział mówcy”, którego głos jest odtwarzany.

Microsoft poinformował we wtorek, że ogranicza liczbę klientów, którzy mogą korzystać z usługi – jednocześnie podkreślając dopuszczalne zastosowania.

„Ta technologia ma ekscytujący potencjał w edukacji, dostępności i rozrywce, a mimo to łatwo sobie wyobrazić, jak można ją wykorzystać do niewłaściwego podszywania się pod prelegentów i oszukiwania słuchaczy” — czytamy w poście na blogu Natashy Crampton, która kieruje działem etyki AI firmy Microsoft.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/PIKSEL

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Po ponad 30 latach w Chicago miliarder Gryffin przenosi się do Miami. Powodem jest przestępczość

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartkowej notatce skierowanej do swoich pracowników Ken Griffin, menedżer funduszu hedgingowego miliarderów zapowiedział, że jego firma inwestycyjna, Citadel, przeniesie się do nowej siedziby w dzielnicy finansowej Miami, po ponad 30 latach spędzonych w Chicago.

Citadel, która ma około 1000 pracowników w Chicago, utrzyma biuro w mieście, ale oczekuje się, że wiele osób przeniesie się wraz z siedzibą firmy do Sunshine State, gdzie Griffin, mieszkaniec Florydy, niedawno przeprowadził się z rodziną.

„Chicago nadal będzie ważne dla przyszłości Citadel, ponieważ wielu naszych kolegów ma głębokie powiązania z Illinois”

– poinformował Griffin w swojej notatce. „Jednak w ciągu ostatniego roku wiele naszych zespołów z Chicago poprosiło o przeniesienie do Miami, Nowego Jorku i innych naszych biur na całym świecie”.

REKLAMA REKLAMA

Citadel Securities, będąca współwłasnością firma handlowa, również przeprowadzi się do Miami.

Citadel zatrudnia ponad 4000 pracowników w 17 biurach na całym świecie.

Griffin, najbogatszy człowiek w Illinois, założył Citadel w 1990 roku i przekształcił ją w jeden z największych funduszy hedgingowych na świecie.

Warta 27 miliardów dolarów, od dawna jest siłą obywatelską w Chicago, przekazując ponad miliard dolarów organizacjom takim jak Instytut Sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Nauki i Przemysłu.

Ale 53-letni Griffin był również ostrym krytykiem miasta w ostatnich latach.

W październikowym wystąpieniu przed Klubem Ekonomicznym Chicago podał zwiększoną przestępczość i przemoc na ulicach miasta jako jeden z kilku powodów, dla których Citadel, zarządzająca aktywami o wartości 51 miliardów dolarów, rozważa przeprowadzkę.

Przeniesienie Citadel jest ostatnim ciosem korporacyjnym w rejonie Chicago. Boeing ogłosił, że przenosi się do Arlington w stanie Wirginia po ponad 20 latach spędzonych w West Loop. Caterpillar ogłosiła, że ​​przeniesie swoją siedzibę z  Deerfield do w Irving w Teksasie, niedaleko Dallas.

Straty zostały nieco zrekompensowane przez ogłoszenie we wtorek, że firma Kellogg Company z siedzibą w Battle Creek w stanie Michigan podzieli się na trzy oddzielne firmy i ulokuje swoją siedzibę główną przekąsek w Chicago.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot była rozczarowana ogłoszeniem.

„Dziękujemy zespołowi Citadel za ich wkład w nasze miasto i liczne zobowiązania filantropijne, szczególnie w zakresie edukacji, sztuki i kultury oraz bezpieczeństwa publicznego”.

Utrata firmy może być  bardzo kosztowna, ponieważ zamożni dyrektorzy funduszy hedgingowych i pracownicy generowali miliardy dolarów dochodów podatkowych dla miasta i stanu w ciągu ostatniej dekady.

Citadel wynajmuje tymczasową powierzchnię i współpracuje z firmą Sterling Bay z siedzibą w Chicago, aby rozwijać swoją nową siedzibę korporacyjną w Miami.

Poza skutkami ekonomicznymi przeprowadzka Griffina do Miami może mieć znaczący wpływ na sferę polityczną w Illinois.

Griffin popierał Bruce’a Raunera w 2018 roku przeciwko Pritzkerowi, poświęcił także pieniądze by pokonać podpisaną przez Pritzkera propozycji stopniowego podatku dochodowego.

Niedawno Griffin przekazał 50 milionów dolarów, aby wesprzeć kampanię burmistrza Aurory Richarda Irvina, kandydującego na stanowisko gubernatora w przyszłotygodniowych prawyborach w Illinois.

Pomimo opuszczenia stanu, Griffin potwierdził swoje zaangażowanie w poparcie kandydatury Irvina w czwartek.

Urodzony w Daytona Beach i wychowany na Florydzie, Griffin zaczął handlować obligacjami zamiennymi ze swojego pokoju w akademiku podczas pierwszego roku studiów na Harvardzie.

Założył Citadel wkrótce po ukończeniu studiów i zbudował od podstaw w jeden z największych funduszy hedgingowych na świecie.

Z biegiem lat Griffin stał się nierozerwalnie związany z Chicago jako jeden z jego najwybitniejszych liderów biznesu, wielki filantrop i potężna siła polityczna. Niedawno stał się jednym z najgłośniejszych krytyków, bijąc na alarm w sprawie przestępczości.

Jako najbogatszego człowieka w Illinois, życie osobiste Griffina również zwróciło dużą uwagę, na przykład ugoda rozwodowa z 2015 roku z jego ówczesną żoną, Anne Dias Griffin.

Kontrowersyjna sprawa rozwodowa obracała się wokół ważności ich umowy przedślubnej, a także kwestii opieki nad dzieckiem i alimentów. Warunki finansowe ugody nie zostały ujawnione.

Griffin wydał w ostatnich latach ponad 800 milionów dolarów na nieruchomości mieszkalne, w tym 58,75 miliona dolarów w 2017 roku na cztery najwyższe piętra przy ulicy W. Walton 9 – rekordowa cena jak na kondominium w Chicago.

W 2019 roku kupił czteropiętrowy penthouse przy 220 Central Park South w Nowym Jorku za 239,96 mln USD, ustanawiając rekordową cenę domu w USA.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Ciekawostki

Doula pomoże ciężarnym pracownicom Walmart, także w Illinois. Firma rozszerza zakres opieki zdrowotnej

Opublikowano

dnia

Autor:

Walmart rozszerza zakres opieki zdrowotnej dla pracowników, którzy chcą skorzystać z usług douli, osoby przeszkolonej do pomocy kobietom w czasie ciąży i porodu, aby rozwiązać problem nierówności rasowych w opiece nad matkami.

Po pierwszym zaoferowaniu usług douli pracownikom w Georgii w zeszłym roku, największy sprzedawca detaliczny w kraju poinformował w środę, że rozszerzy ten sam przywilej na swoich pracowników w Luizjanie, Indianie i Illinois.

Według Centers for Disease Control and Prevention CDC, czarne kobiety są trzy razy bardziej narażone na śmierć z przyczyn związanych z ciążą niż kobiety białe, głównie ze względu na różnice w jakości opieki zdrowotnej, leżące u podłoża schorzeń przewlekłych i rasizmu strukturalnego.

Zatrudnienie douli jako części zespołu porodowego zmniejsza liczbę cesarskich cięć o 50%, skraca czas porodu o 25% i zmniejsza potrzebę innych interwencji medycznych o ponad 50%, według National Black Doulas Association.

REKLAMA REKLAMA

Walmart zdecydował się rozszerzyć zasięg na Luizjanę, Indianę i Illinois ze względu na możliwość natychmiastowego wpływu na pracowników mieszkających w tych trzech stanach.

Firma poinformowała, że ​​w Luizjanie śmiertelność matek czarnych jest pięć razy wyższa niż matek białych.

W stanie Indiana w 33 powiatach nie ma usług położniczo-ginekologicznych.

„Naszym celem w rozszerzeniu świadczenia douli, usługi, która zwykle nie jest objęta tradycyjnymi planami medycznymi, jest nie tylko ułatwieniem przechodzenia ciąży matkom w tych stanach, ale także zapewnieniem im bezpieczeństwa” – napisali Lisa Woods i Warren Moore wiceprezesi Walmart.

Pracownicy korzystający z planu medycznego firmy mogą otrzymać pomoc od douli z ubezpieczeniem do 1000 USD na ciążę, poinformował Walmart w środę.

Firma ma już wdrożony program „Życie z dzieckiem”, który oferuje bezpłatne zasoby, takie jak indywidualny coaching od pielęgniarki, narzędzia do śledzenia codziennych postępów i prezenty dla nowonarodzonych dzieci.

Inne duże amerykańskie firmy również oferują usługi douli dla pracowników, w tym CVS Health i Microsoft.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/Newman Studio

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu