Połącz się z nami

NEWS Florida

Nową ustawę o bezpieczeństwie w szkołach podpisał Ron DeSantis. Czy zdoła ochronić uczniów?

Opublikowano

dnia

Dwa tygodnie po tragicznej strzelaninie w szkole w Uvalde w Teksasie na nowo rozgorzały debaty na temat przemocy z użyciem broni i zabezpieczenia szkół. Gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał we wtorek ustawę, która będzie wymagać m.in. szkolenia w zakresie „interwencji kryzysowej”  w zakresie zdrowia psychicznego dla funkcjonariuszy na terenie kampusu.

Środek wprowadzi również inne zmiany w zakresie bezpieczeństwa w szkole, w tym nadanie State Board of Education władzy decyzyjnej w zakresie ćwiczeń dotyczących sytuacji awaryjnych.

Ustawodawca formalnie wysłał projekt ustawy do gubernatora DeSantisa dzień po strzelaninie 24 maja w Uvalde, w której zginęło 19 dzieci i dwoje dorosłych.

Środek bezpieczeństwa w szkole będzie wymagał między innymi, aby funkcjonariusze organów ścigania stacjonujący w szkołach publicznych ukończyli szkolenie interwencyjne w zakresie zdrowia psychicznego w sytuacjach kryzysowych.

REKLAMA REKLAMA

„Szkolenie musi poprawić wiedzę i umiejętności funkcjonariusza jako pierwszego reagującego na incydenty z udziałem uczniów z zaburzeniami emocjonalnymi lub chorobami psychicznymi, w tym umiejętność deeskalacji w celu zapewnienia uczniowi i funkcjonariuszowi bezpieczeństwa” – czytamy w projekcie ustawy.

Funkcjonariusze szkolnej ochrony, którzy nie są zaprzysiężonymi funkcjonariuszami organów ścigania, będą musieli przejść szkolenie mające na celu „podniesienie wiedzy i umiejętności niezbędnych do reagowania i łagodzenia incydentów” na kampusach.

Środek, który wejdzie w życie 1 lipca, rozszerzy również Komisję Bezpieczeństwa Publicznego Marjory Stoneman Douglas High School.

Komisja została utworzona po strzelaninie w szkole w Parkland w 2018 r., w której zginęło 17 osób.

Przemawiając w piątek do dziennikarzy, DeSantis reklamował fundusze na zdrowie psychiczne w nowym budżecie stanowym i nazwał sprawców szkolnych strzelanek „obłąkanymi psychopatami”, powołując się na masową strzelaninę w Columbine High School w Kolorado z 1999 r.

 

Przepisy wymagają, aby wszystkie rodzaje ćwiczeń sytuacji awaryjnych były przeprowadzane co najmniej raz w roku.

Funkcjonariusze organów ścigania, którzy są odpowiedzialni za reagowanie w szkołach w sytuacjach kryzysowych, będą musieli być fizycznie obecni na terenie kampusu i bezpośrednio zaangażowani” w ćwiczenia.

Kolejny element nowej ustawy będzie wymagał, aby 80 procent pracowników we wszystkich szkołach przeszło szkolenie w zakresie „świadomości i pomocy w zakresie zdrowia psychicznego młodzieży”.

Demokraci zaproponowali, aby zorganizować specjalną sesję legislacyjną w sprawie przemocy z użyciem broni.

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/vchal

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Mieszkaniec Florydy utonął ratując nastolatkę z jeziora Michigan w Porter Beach w Indianie

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciało mężczyzny z Florydy zostało odzyskane w poniedziałek przez ratowników po tym, jak uratował życie nieletniej w Porter Beach.

Około 10:28 rano pierwsi ratownicy zostali wysłani do Porter Beach w sprawie dwóch osób w wodzie, zgodnie z komunikatem wydziału egzekwowania prawa Departamentu Zasobów Naturalnych stanu Indiana.

38-letni Thomas Kenning z St. Petersburga na Florydzie przebywał z rodziną gdy zobaczył młodą kobietę w niebezpieczeństwie w jeziorze Michigan.

Kenning dotarł do nastolatki i pomógł jej wydostać się na bezpieczne miejsce, zanim sam zniknął pod wodą i nie wynurzył się już na powierzchnię.

Niedługo później na miejsce pojawili się ratownicy z pobliskiego Indiana Dunes State Park, aby pomóc i wyciągnęli Kenninga z wody.

REKLAMA REKLAMA

Mężczyzna został przewieziony do Northwest Health-Porter, gdzie uznano go za zmarłego. Sekcja zwłok określi dokładną przyczynę śmierci.

Porter Beach, która znajduje się w Parku Narodowym Indiana Dunes, jest niestrzeżoną plażą i ludzie „pływają tu na własne ryzyko”, poinformowali urzędnicy.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/Anton_Sokolov

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Ciekawostki

Pierwsze pisklę flaminga różowego przyszło na świat w Discovery Cove w Orlando

Opublikowano

dnia

Autor:

Park rozrywki Discovery Cove świętuje wyklucie swojego pierwszego pisklęcia flaminga różowego.

Karaibski flaming wykluł się 6 czerwca po typowym 27-31-dniowym okresie inkubacji. Jego z mama to Buba a tata LJ.

Pisklę żywione jest się specjalną dietą z mlekiem zbożowym i krwią, która jest bogata w tłuszcz i białko, aby wspomóc wzrost.

Oczekuje się, że mały flaming osiągnie dorosłe rozmiary w ciągu czterech miesięcy i będzie całkowicie różowy w ciągu około dwóch do trzech lat.

REKLAMA REKLAMA

Discovery Cove to park rozrywki w Orlando na Florydzie, którego właścicielem i operatorem jest SeaWorld Parks & Entertainment.

Jest to siostrzany park SeaWorld Orlando i Aquatica Orlando. Odwiedzający park mogą wchodzić w interakcje z wieloma zwierzętami morskimi, w tym delfinami butlonosymi.

Więcej informacji na https://discoverycove.com/orlando/

 

 

Źródło: fox13
Foto: discoverycove, You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

2,4 mln $ ukradł prawnik 108-letniej klientce z Orlando. Oszustwa wobec starszych osób są coraz częstsze

Opublikowano

dnia

Autor:

Prawnik z Winter Park trafi do więzienia z powodu kradzieży milionów dolarów 108-letniej kobiecie. Ofiara, Helen Kuhn, zmarła na początku tego miesiąca, ale biuro szeryfa powiatu Orange twierdzi, że wyłapała oszustwo już w 2019 roku.

To była piękna kobieta, silna kobieta – mówią sąsiedzi o Helen Kuhn.

Mieszkająca w Orlando Kuhn uczyła w szkole przez 35 lat, latała samolotami do 93 roku życia i jeździła samochodem do wieku 101 lat.

Kilka lat temu kobieta zauważyła problem ze swoimi finansami. Wg śledczych jej były prawnik, Matthew Roby, w nieuczciwy sposób uzyskał pełnomocnictwo Kuhn, a następnie pobrał z jej kont ponad dwa miliony dolarów.

REKLAMA REKLAMA

Roby został pozbawiony koncesji i spędzi teraz pięć lat w więzieniu.

„Niestety nie jest to pierwszy przypadek wykorzystania przez prawnika” – oświadczyła Karen Murillo, kierownik ds. rzecznictwa AARP na Florydzie.

„Takie wykorzystywanie ma miejsce w oparciu o bliskość do starszej lub wrażliwej osoby dorosłej”.

Według AARP ten rodzaj eksploatacji staje się coraz bardziej powszechny.

„Niestety wyzysk rośnie” –mówi Murillo. „Obserwujemy, że wzrosła ona w całym kraju, średnia strata ofiar wyzysku wynosi około 120 000 dolarów rocznie”.

„Widzimy, że jeden na dziesięciu Amerykanów pada ofiarą jakiegoś rodzaju nadużyć wobec osób starszych”.

Detektywi twierdzą, że udało im się odzyskać 2,4 miliona dolarów ze skradzionych pieniędzy Helen Kuhn.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu