Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis ma większe poparcie republikanów od Trumpa. Wyniki sondażu po weekendowym szczycie

Opublikowano

dnia

Gubernator Florydy Ron DeSantis pokonał byłego prezydenta Donalda Trumpa w sondażu dotyczącym nominacji republikańskiej na prezydenta w 2024 r. podczas dorocznego szczytu konserwatystów Centennial Institute w ten weekend. DeSantis uzyskał aprobatę 71% uczestników szczytu, a Trump 67%.

Sondaż został zorganizowany przez Centennial Institute konserwatywny think tank z Colorado Christian University.

Ron DeSantis wygrał zeszłoroczny sondaż na szczycie w Kolorado, otrzymując poparcie 74%  uczestników, podczas gdy Donalda Trumpa poparło wtedy 71% konserwatystów.

Ani DeSantis, ani Trump nie ogłosili udziału w wyścigu prezydenckim w 2024 r., chociaż Trump nadal rzuca aluzje, że zamierza startować.

Senator Ted Cruz, Republikanin z Teksasu, zajął w tym roku trzecie miejsce z 29% aprobatą publiczności. Ben Carson, były sekretarz ds. mieszkalnictwa i rozwoju urbanistycznego w administracji Trumpa, otrzymał poparcie 24% uczestników szczytu.

Uczestnicy szczytu głosowali metodą rankingowego wyboru, która pozwalała im na więcej niż jeden wybór.

Uczestnicy ocenili również kwestie, które ich zdaniem są najważniejsze. Edukacja i prawa rodzicielskie znalazły się wśród głównych problemów (77%). Niezależność energetyczna i prawo do broni znalazły się na drugim i trzecim miejscu w kolejności ważności, odpowiednio 75% i 74%.

Sobotni sondaż zwieńczył dwudniowe wydarzenie, w którym udział wzięli konserwatywni mówcy pod hasłem “Time to Saddle Up and Ride”, co według organizatorów jest zachętą dla „konserwatystów do odważnego stawienia czoła wyzwaniom naszego narodu”.

„Jesteśmy dumni z bycia Amerykanami”

– powiedział dyrektor Centennial Institute Jeff Hunt. „Jesteśmy dumni z zasad założycielskich naszego kraju i planujemy przewodzić naszym społecznościom.

„Jesteśmy zachodnimi konserwatystami, co oznacza, że ​​nie czekamy, aż Waszyngton rozwiąże nasze problemy” – powiedział.

„Sami rozwiązujemy własne problemy”.

Organizatorzy poinformowali, że w tym roku 2000 osób zarejestrowało się osobiście na szczycie, a ludzie ze wszystkich 50 stanów dołączyli zdalnie.

Hunt oświadczył, że bezpartyjny szczyt nie popiera ani nie sprzeciwia się żadnemu kandydatowi ani partii politycznej.

Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się republikańscy przedstawiciele Lauren Boebert i Ken Buck z Kolorado oraz Jim Banks z Indiany, którzy przemawiali do uczestników w piątek.

Natomiast w sobotę była reprezentantka Hawajów Tulsi Gabbard została drugim Demokratą, który przemawiał na szczycie od czasu jego powstania, przekazując przesłanie o jedności ponad polityką partyjną.

„Chcę z wami porozmawiać o wolności i dążeniu do szczęścia” – powiedziała tłumowi Gabbard. „Wszystkie te słowa są słowami, które są synonimem Ameryki.”

„To nie są słowa Demokratów ani słowa Republikanów. Te zasady należą do nas wszystkich i są fundamentami, na których zbudowano nasz kraj”.

 

Źródło: washingtontimes
Foto: You Tube, screenshot

NEWS Florida

Uniwersytet Florydy kolejnym, który planuje studia inspirowane Taylor Swift

Opublikowano

dnia

Autor:

Wiosną przyszłego roku, w ramach programu Uniwersytetu Florydy, dostępny będzie nowy kurs zatytułowany „Muzyczne opowiadanie historii z Taylor Swift i innymi ikonicznymi artystkami”. Zajęcia będą zagłębiać się w dyskografię piosenkarki „Anti-Hero”, a zwłaszcza w jej pisanie piosenek.

Zgodnie z opisem kursu na stronie internetowej uniwersytetu, zajęcia prowadzone przez starszą wykładowczynię Melinę Jimenez przez 13 tygodni.

Poza analizowaniem tekstów Taylor Swift studenci będą także „odnajdywać podobieństwa między czarującymi tekstami Swift a dziełami innych znanych kobiet, takich jak Aretha Franklin, Billie Holiday i Dolly Parton” – czytamy dalej w opisie kursu.

Co tydzień uczniowie będą zagłębiać się w tematy takie jak „stare płomienie, niewierność, starzenie się i podwójne standardy”, o których mowa w katalogu muzycznym Swift. Będą także dodawać adnotacje do tekstów i uczestniczyć w dyskusjach w klasie na temat swoich ulubionych piosenek.

Uniwersytet Florydy jest najnowszą uczelnią, która dołączyła do listy szkół w całym kraju, dodając do swojego katalogu kursy inspirowane twórczością mega gwiazdy.

Uniwersytet Stanford zaoferował 10-tygodniowy kurs analizujący „All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)”, a wiosną przyszłego roku uczelnia zaproponuje zajęcia pt. „The Last Great American Songwriter: Storytelling with Taylor Swift Through the Eras”.

Uniwersytet Stanowy Arizona, Kalifornia w Berkeley i Uniwersytet w Houston również w przyszłym roku będą oferować kursy poświęcone bijącej rekordy gwieździe popu.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Pasażerowie kolejki w parku rozrywki w Orlando byli uwięzieni przez godzinę na pionowym wjeździe

Opublikowano

dnia

Autor:

W noc Święta Dziękczynienia pasażerowie przejażdżki Hollywood Rip Ride Rockit w parku rozrywki Universal Studios w Orlando utknęli w pozycji pionowej na kolejce górskiej przez prawie godzinę. Straż pożarna w Orlando poinformowała, że w związku z tym incydentem nikt nie odniósł obrażeń.

Stalowa kolejka Rip Ride Rockit posiada pionową windę o wysokości 167 stóp, a wagoniki po wyciągnięciu na ten poziom rozpoczynają zjazd serią pętli i zwrotów.

W czwartkowy wieczór użytkownicy mediów społecznościowych udostępnili zdjęcia wypadku, na których widać, że kolejka zatrzymała się w pobliżu szczytu pionowej windy. Jeden z bywalców parku zauważył, że pasażerowie utknęli na kolejce górskiej, kiedy zobaczył, że inni przechodnie robią zdjęcia kolejki.

Wkrótce potem przyjechała straż pożarna, a pracownicy Universal nakazali wszystkim opuścić jego teren, ponieważ był już czas po zamknięciu parku.

Na nagraniu, udostępnionym przez Dennisa Malesky’ego , słychać kobietę rozmawiającą o tym, co dzieje się z kolejką: „Utknęli wysoko, na końcu. W tej chwili dosłownie leżą na plecach” – powiedziała.

Straż pożarna ewakuowała pasażerów kolejki.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Dennis Malesky
Czytaj dalej

NEWS Florida

Już za rok zanurkujemy w nowym morskim Akwarium Mote w Nathan Benderson Park

Opublikowano

dnia

Autor:

Akwarium Mote Marine Laboratory w Nathan Benderson Park powinno być gotowe na otwarcie dla gości już za niewiele ponad rok. Projekt o wartości 130 mln dolarów ma zacząć działać najpóźniej 1 stycznia 2025 r., a jest szansa, że stanie się to miesiąc wcześniej.

Dzięki rozbudowie Science Education Aquarium (SEA) podwoi swoją liczbę odwiedzin do około 700 000 osób rocznie w porównaniu z akwarium na City Island, zwiększając swoją powierzchnię z 60 000 do 111 000 stóp kwadratowych i mogąc pomieścić milion odwiedzających rocznie.

Budynek będący w budowie wznosi się nad niegdyś otwartym krajobrazem pomiędzy parkiem a centrum miasta uniwersyteckiego i jest dobrze widoczny z sąsiedniej autostrady międzystanowej 75.

Zwierzęta będą mogły zostać wprowadzone do zbiorników akwarium już późnym latem 2024 r. Centralnym elementem akwarium będzie wysoka na trzy piętra wystawa dotycząca Zatoki Meksykańskiej o pojemności 400 000 galonów.

Powiat Sarasota niedawno zatwierdził kwotę 65 milionów dolarów na przekształcenie pobliskiego 17th Street Park w ośrodek turystyki sportowej, które wraz z niedawnymi dodatkami w University Town Center i Benderson Park współgrają z budynkiem Mote pod względem przyciągania gości.

Fundusze Mote na projekt akwarium pochodzą z różnych źródeł, w tym z darowizn prywatnych i wsparcia ze strony władz stanowych i lokalnych. Komisarze powiatu Manatee zatwierdzili darowiznę w wysokości 5 mln dolarów w 2020 r., pochodzącą również z podatków turystycznych, chociaż Mote początkowo zażądał 15 mln dolarów.

Na spotkaniu, które odbyło się 14 listopada komisarze z Sarasoty wyrazili zamiar wykorzystania dochodów z podatku powiatu na rzecz rozwoju turystyki by sfinansować swoje zobowiązanie na rzecz Mote.

Obiekt Mote na City Island pozostanie czynny i będzie pełnił bardziej funkcję badawczą, co zdaniem komisarzy może przynieść korzyści temu obszarowi, potencjalnie inspirując nowe pokolenie biologów morskich.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: Science Education Aquarium, YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu