Połącz się z nami

NEWS Florida

Sezon huraganów na Florydzie a inflacja. Czy wszystkich będzie stać na ewakuację?

Opublikowano

dnia

Sezon huraganów 2022 wiąże się z dodatkowymi wyzwaniami, w tym inflacją i wyższymi cenami benzyny dla rozważających potencjalną ewakuację, jeśli silne wichury nadejdą do Bay Area. Biedniejszych zwyczajnie może na nią stać.

Według nowego badania przeprowadzonego przez AAA Auto Club, wysokie ceny benzyny wystarczą, aby niektórzy mieszkańcy Florydy nie opuścili miasta podczas huraganu.

Oczekuje się, że koszty paliwa pozostaną wysokie przez całe lato – dlatego menedżerowie ds. sytuacji awaryjnych mówią o tym, jak zaplanować swoje wydatki.

Badanie wykazało, że dwóch na pięciu mieszkańców Florydy, czyli 42% ankietowanych, wahałoby się przed ewakuacją swoich domów z powodu cen benzyny.

REKLAMA REKLAMA

Artykuł w New York Times z 2018 r. na temat ewakuacji w czasie huraganu Michael wykazał, że rodziny wydały w tym czasie od 200 do 1000 dolarów, aby opuścić zagrożony obszar.

Wyjeżdżający płacą nie tylko za benzynę, muszą także gdzieś się zatrzymać i coś jeść.

Nawet jeszcze przed pobytem w hotelu i pełnym bakiem, mieszkańcy twierdzą, że samo przygotowanie się do huraganu może być kosztowne. Należy się zaopatrzyć w takie materiały jak lampy błyskowe, baterie, woda i konserwy.

Urzędnicy zalecają by być przygotowanym i mieć odłożone pieniądze w razie konieczności ewakuacji, tak by się nie zastanawiać nad wyborem

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/Darwin Brandis

REKLAMA REKLAMA

Ciekawostki

Pierwsze pisklę flaminga różowego przyszło na świat w Discovery Cove w Orlando

Opublikowano

dnia

Autor:

Park rozrywki Discovery Cove świętuje wyklucie swojego pierwszego pisklęcia flaminga różowego.

Karaibski flaming wykluł się 6 czerwca po typowym 27-31-dniowym okresie inkubacji. Jego z mama to Buba a tata LJ.

Pisklę żywione jest się specjalną dietą z mlekiem zbożowym i krwią, która jest bogata w tłuszcz i białko, aby wspomóc wzrost.

Oczekuje się, że mały flaming osiągnie dorosłe rozmiary w ciągu czterech miesięcy i będzie całkowicie różowy w ciągu około dwóch do trzech lat.

REKLAMA REKLAMA

Discovery Cove to park rozrywki w Orlando na Florydzie, którego właścicielem i operatorem jest SeaWorld Parks & Entertainment.

Jest to siostrzany park SeaWorld Orlando i Aquatica Orlando. Odwiedzający park mogą wchodzić w interakcje z wieloma zwierzętami morskimi, w tym delfinami butlonosymi.

Więcej informacji na https://discoverycove.com/orlando/

 

 

Źródło: fox13
Foto: discoverycove, You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

2,4 mln $ ukradł prawnik 108-letniej klientce z Orlando. Oszustwa wobec starszych osób są coraz częstsze

Opublikowano

dnia

Autor:

Prawnik z Winter Park trafi do więzienia z powodu kradzieży milionów dolarów 108-letniej kobiecie. Ofiara, Helen Kuhn, zmarła na początku tego miesiąca, ale biuro szeryfa powiatu Orange twierdzi, że wyłapała oszustwo już w 2019 roku.

To była piękna kobieta, silna kobieta – mówią sąsiedzi o Helen Kuhn.

Mieszkająca w Orlando Kuhn uczyła w szkole przez 35 lat, latała samolotami do 93 roku życia i jeździła samochodem do wieku 101 lat.

Kilka lat temu kobieta zauważyła problem ze swoimi finansami. Wg śledczych jej były prawnik, Matthew Roby, w nieuczciwy sposób uzyskał pełnomocnictwo Kuhn, a następnie pobrał z jej kont ponad dwa miliony dolarów.

REKLAMA REKLAMA

Roby został pozbawiony koncesji i spędzi teraz pięć lat w więzieniu.

„Niestety nie jest to pierwszy przypadek wykorzystania przez prawnika” – oświadczyła Karen Murillo, kierownik ds. rzecznictwa AARP na Florydzie.

„Takie wykorzystywanie ma miejsce w oparciu o bliskość do starszej lub wrażliwej osoby dorosłej”.

Według AARP ten rodzaj eksploatacji staje się coraz bardziej powszechny.

„Niestety wyzysk rośnie” –mówi Murillo. „Obserwujemy, że wzrosła ona w całym kraju, średnia strata ofiar wyzysku wynosi około 120 000 dolarów rocznie”.

„Widzimy, że jeden na dziesięciu Amerykanów pada ofiarą jakiegoś rodzaju nadużyć wobec osób starszych”.

Detektywi twierdzą, że udało im się odzyskać 2,4 miliona dolarów ze skradzionych pieniędzy Helen Kuhn.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Ron DeSantis: modlitwy milionów zostały wysłuchane. Politycy z Florydy o uchyleniu Roe vs Wade

Opublikowano

dnia

Autor:

Gubernator Florydy Ron DeSantis mówi, że „modlitwy milionów Amerykanów” zostały wysłuchane po decyzji Sądu Najwyższego o unieważnieniu sprawy Roe przeciwko Wade z 1973 r., która zalegalizowała aborcję w całym kraju. Obiecał pracować nad dalszą ochroną życia w stanie.

Gubernator napisał na Twitterze następujące oświadczenie:

„Modlitwy milionów zostały wysłuchane.”

„Przez prawie pięćdziesiąt lat Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zakazał praktycznie jakiejkolwiek znaczącej ochrony w obronie życia, ale nie było to ugruntowane w tekście, historii lub strukturze Konstytucji.

Floryda będzie nadal bronić swoich niedawno uchwalonych reform w obronie życia przed wyzwaniami sądów stanowych, będzie pracować nad rozszerzeniem ochrony w obronie życia i będzie bronić życia, promując adopcję, opiekę zastępczą i dobro dzieci”.

REKLAMA REKLAMA

W kwietniu Ron DeSantis podpisał zakaz aborcji powyżej 15-ego tygodnia ciąży w prawie Florydy.

Prawo, które wejdzie w życie 1 lipca, zakazuje większości aborcji po upływie tego terminu. Wyjątek byłby dozwolony w przypadku „śmiertelnej nieprawidłowości płodu”.

Prawo definiuje takie anomalie jako „stan terminalny, który w rozsądnej ocenie medycznej, niezależnie od zastosowania ratującego życie leczenia medycznego, jest nie do pogodzenia” z życiem poza macicą.

Inni liderzy z Florydy również wyrazili w piątek swoje opinie.

Komisarz ds. rolnictwa i usług konsumenckich Nikki Fried wydała następujące oświadczenie:

„To tragiczny dzień dla kobiet w Ameryce.”

„Wolność dokonywania własnych wyborów dotyczących naszego życia, naszych ciał i naszej opieki zdrowotnej ma fundamentalne znaczenie dla naszego człowieczeństwa. Odebranie tych praw jest absolutnie niszczące i spowodują, że kobiety i dziewczęta umrą w wyniku tej decyzji.”

„To okrutne i nieludzkie, i jest wynikiem wieloletniej wojny Republikanów z kobietami i naszymi prawami.”

„Na Florydzie na razie nadal mamy zapis w konstytucji naszego stanu, który chroni prawa do aborcji – chociaż to również jest kwestionowane. Obiecuję, że będziemy walczyć ze wszystkim, co mamy, aby to nie zostało obalone”.

Walkę zapowiedziała również przedstawicielka Kongresu, Anna Eskamani.

Natomiast Senator Stanów Zjednoczonych Marco Rubio pochwalił orzeczenie Sądu Najwyższego.

„Dzisiaj Sąd Najwyższy prawidłowo przywrócił stanom prawo do regulowania aborcji” – napisał na Twitterze Rubio. „Wkrótce przedstawię propozycję wspierania matek i ich dzieci, aby każde dziecko miało realną szansę realizacji obietnicy Ameryki”.

Senator Florydy Rick Scott napisał na Twitterze „Today #LifeWins!”

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu