Połącz się z nami

Bez kategorii

Poszukiwanie ojcostwa z Ojcem Tomaszem Nowakiem

Opublikowano

dnia

„Poszukiwanie Ojcostwa” to seria krótkich filmów na Youtubie autorstwa o. Tomasza Nowaka OP – wędrownego kaznodziei, wykładowcy homiletyki, przeora klasztoru w Łodzi, współtwórcy Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego. Każdy odcinek opowiada o innym aspekcie „tajemnicy ojcostwa”.

„Chcę mówić o tym, że ojcostwo jest dla nas kluczowe. Jeżeli odkryjemy tę tajemnicę ojcostwa, lepiej zrozumiemy to kim jesteśmy i to co mamy robić” zachęca duchowny.

O. Tomasz Nowak przyznał, że inspiracją do stworzenia cyklu nagrań była odpowiedź papieża Franciszka na pytanie jednego z dziennikarzy, o to jaki fragment z Biblii dałby do przeczytania osobie, która nigdy nie trzymała w ręce Pisma Świętego.

Ojciec Święty wyznał wówczas, że modlitwę „Ojcze nasz”.

„Ważniejsze jest to kim jesteś, a nie to co masz robić. To co masz robić wynika najpierw z tego kim jesteś. A to co jest najważniejszą tożsamością każdego z nas, to właśnie to, że jesteśmy ukochanymi dziećmi Ojca. To, że jesteśmy z miłości, a Ojciec z miłości chciał nas na tym świecie” – zacytował papieża dominikanin, wyjaśniając, że źródłem wszystkiego jest kochający Bóg Ojciec.

REKLAMA REKLAMA

Kapłan podkreślił, że właśnie tego Jezus uczy apostołów w modlitwie „Ojcze nasz” – że najważniejsza jest relacja z Ojcem. – Do niej się odwołujemy w niej pokładamy wszelką nadzieję. W niej jest też nasze uzdrowienie, uporządkowanie wszystkich spraw i wyprostowanie wszystkich ścieżek. Dlatego chcę w tym temacie do Was mówić – wyjaśnił o. Nowak.

Dominikanin zaznaczył, że Jezus bardzo zachęca do praktykowania tej modlitwy, a także pragnie by wierni widzieli Go właśnie jako Ojca.

„Zdaję sobie sprawę, że jest to często bardzo trudne, bo nakładają nam się różne kalki z naszymi ojcami i bardzo często na Boga, który jest Ojcem patrzymy przez pryzmat naszych ojców” – stwierdził kaznodzieja, dodając, że może właśnie to stanowi największą trudność, by zobaczyć Boga Ojca w taki sposób w jaki On chce się pokazać.

Podkreślił, że modlitwa „Ojcze nasz” może być do tego bardzo pomocna.

„Robimy mnóstwo różnych rzeczy, błąkamy się po tym świecie, tak naprawdę robimy wiele rzeczy, które sami uważamy, że są bez sensu. One nabierają dopiero sensu w tym, kim jesteśmy. Jeżeli odkryjemy to kim jesteśmy, to tak jak papież Franciszek powiedział, będziemy wiedzieć co mamy robić” – wyjaśnił o. Nowak.

Duchowny zaznaczył, że dziecko nie musi nic robić, by rodzice go kochali.

Dlatego gdy modlimy się „Przyjdź królestwo Twoje”, prosimy by taki porządek w nas zagościł.

„Że jesteśmy kochani tylko dlatego, że jesteśmy, a nie za to co zrobimy. Nie musimy zasługiwać na tę miłość”– zaakcentował.

Podkreślił również, że Boże ojcostwo wynika także z faktu, że jest stworzycielem nieba i ziemi, zatem jest i tym, który daje swoim dzieciom chleb powszedni, czyli te dary, które są na co dzień potrzebne.

Seria liczy 10 odcinków. Są one dostępne na kanale dominikanie.pl na Youtubie, a także na portalu dominikanie.pl. Każdy z nich dotyczy innego zagadnienia związanego z tematem głównym. Wśród nich m.in.: kwestia Zmartwychwstania czy ojcostwo św. Józefa.

 

 

Źródło: deon
Foto: You Tube, dominikanie.pl

REKLAMA REKLAMA

Bez kategorii

Sztab Wyborczy Casey (Kazimierz) Chlebek for U.S. Senate apeluje o pomoc. Potrzebni wolontariusze

Opublikowano

dnia

Autor:

Komunikat Sztabu Wybiorczego Casey (Kazimierz) Chlebek for U.S. Senate.

Sztab Wyborczy Casey (Kazimierz) Chlebek for U.S. Senate apeluje, że potrzebni są wolontariusze do rozstawiania tablic przy lokalach wyborczych i rozprowadzania ulotek propagujących polonijnego kandydata z partii republikańskiej Kazimierza Chlebka, ubiegającego się o stanowisko Senatora Stanów Zjednoczonych.

Tablice i ulotki można odebrać w sztabie wyborczym przy: 112 W. Higgins Rd., Park Ridge, IL 60068, w godzinach od 12 w południe do 6 wieczorem. Tel. 312.898.2398

Prawybory odbędą się we wtorek 28 czerwca 2022 i bardzo zachęcamy do wzięcia w nich udziału, gdyż one zadecydują kto będzie ubiegał się o dane stanowisko. Prosimy o wzięcie republikańskiej karty wyborczej na której będzie umieszczony Kazimierz Chlebek z numerem ” 1″.

REKLAMA REKLAMA

Docenimy Państwa zaangażowanie w tych bardzo ważnych wyborach dla Stanów Zjednoczonych i Polonii.

Z poważaniem,

Sztab Wyborczy Casey Chlebek for U.S. Senate

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Bez kategorii

UWAGA Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago w sprawie Prawyborów

Opublikowano

dnia

Autor:

Komisja Wyborcza Miasta Chicago (Chicago Board of Elections) przypomina wyborcom, żeby jak najszybciej zwrócili swoje karty do głosowania korespondencyjnego.

Komisja Wyborcza Miasta Chicago przypomina mieszkańcom Chicago o opcjach do głosowania w Prawyborach, które odbędą się 28 czerwca, równocześnie zwracając się do tych, którzy głosują korespondencyjnie, aby jak najszybciej zwrócili swoje karty wyborcze, tak żeby ich głosy zostały policzone na czas.

Na dzień dzisiejszy, Komisja otrzymała 123 816 wniosków o głosowanie korespondencyjne, a z powrotem wpłynęło do Komisji 31 277 kart do głosowania korespondencyjnego.

“To oznacza, że jeszcze 92 539 kart do głosowania korespondencyjnego leży u ludzi w domach na stołach lub blatach kuchennych, czekając na wypełnienie i odesłanie,” powiedziała przewodnicząca Marisel Hernandez.

REKLAMA REKLAMA

“Zalecamy, aby przesłać swoje karty do głosowania pocztą do Komisji Wyborczej nie później niż dzisiaj.”

Głosujący mogą zdecydować się na oddanie swojej karty do głosowania w dowolnej Zabezpieczonej Urnie Wyborczej (Secure Drop Box), w którejkolwiek placówce wczesnego głosowania, w Superplacówce (Supersite) przy 191 N. Clark, lub w Biurach Komisji przy 69 W. Washington.

Na chwilę obecną, 25 212 wyborców zagłosowało we wczesnym głosowaniu w Prawyborach, które odbędą się 28 czerwca.

Wszystkie 51 punktów wczesnego głosowania jest teraz otwartych w Chicago i będą także otwarte jako centra wyborcze w dniu wyborów, 28 czerwca, od 6:00 a.m. do 7:00 p.m.

Wyborca może głosować w dowolnej placówce Wczesnego Głosowania, bez względu na to, w której części Chicago mieszka.

“W prawyborach, historycznie widzimy jak ludzie podejmują decyzje na późniejszym etapie tego procesu. Dla wszystkich wyborców, którzy w końcu podjęli decyzję, nadszedł czas, aby skorzystać z jednej z wielu dostępnych opcji, aby dokonać wyboru i oddać swój głos. Nie zwlekaj, używaj swojego głosu i głosuj” – powiedziała przewodnicząca Marisel Hernandez.

Wyborcy, którzy nadal muszą zarejestrować się (zarejestrować się, aby zagłosować, jak również złożyć wniosek o zmianę nazwiska lub adresu), nadal mogą to zrobić w dowolnej placówce Wczesnego Głosowania przed i w dniu wyborów, a także w swoim obwodowym lokalu wyborczym w dniu wyborów. Wyborcy będą musieli przynieść dwa dokumenty tożsamości, z których jeden zawiera ich aktualny adres.

Chicagowscy wyborcy mogą odwiedzić stronę chicagoelections.gov, aby uzyskać dostęp do swoich informacji dotyczących wyborów pod linkiem: Twoje Informacje Wyborcze.

Tam wyborcy mogą zweryfikować swój status rejestracji wyborcy przed wyborami, zobaczyć i wydrukować wzór karty do głosowania, zobaczyć lokalizacje placówek wczesnego głosowania, zlokalizować swoje obwodowe lokale wyborcze w dniu wyborów i sprawdzić status swojego wniosku do głosowania korespondencyjnego.

Lista Placówek Wczesnego Głosowania w Chicago
Lista miejsc z zabezpieczonymi urnami wyborczymi w Chicago

Poniższe uniwersyteckie Placówki Wczesnego Głosowania będą otwarte tylko od 22 czerwca do 24 czerwca od 10:00 a.m. do 5:00 p.m.

  • Chicago State University – 9501 S. Martin Luther King
  • UIC Student Center – 750 S. Halsted St.
  • Northeastern IL University – 5500 N. St. Louis Ave.
  • University of Chicago Reynolds Club – 5706 S. University

KONTAKT: Monika Myśliwiec-Gałuszka, polishvote@chicagoelections.gov, 312-269-5702

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Bez kategorii

Dzień ojca dla fanów sportu? Wycieczka VIP do Chicago Sports Museum!

Opublikowano

dnia

Autor:

Wszystkim tatusiom zainteresowanym sportem spodoba się ta specjalna wycieczka po Chicago Sports Museum w Dzień Ojca. Poczujcie się razem jak prawdziwe gwiazdy stadionów!

Interaktywne Chicago Sports Museum celebruje świat chicagowskich sportów za pomocą symulowanych doświadczeń.

Muzeum łączy wyzwania związane z umiejętnościami i symulowane doświadczenia hi-tech z unikalnymi pamiątkami sportowymi i imponującą kolekcją skarbów i innych artefaktów używanych w grach.

To plac zabaw dla fanów sportu w każdym wieku.

Na powierzchni 23 000 stóp kwadratowych podzielonych na 5 stref: Measure Up, Forensic Sports, Fan Zone, Curse & Superstitions oraz Hall of Legends celebrowane są wszystkie najważniejsze drużyny sportowe Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Interaktywne ekspozycje wykorzystują technologię śledzenia ciała, co pozwala strzelać gole jako gwiazda Blackhawks Patrick Kane, strzelać rzuty wolne jak weteran Bulls, Scottie Pippen i wiele innych wyjątkowych przeżyć.

W muzeum znajduje się również największa w mieście kolekcja pamiątek z World Series z 2016 roku.

Water Tower Place, Level 7
835 North Michigan Avenue
Chicago, IL 60611
312-202-0500 

 

 

Źródło: choosechicago, chicagosportsmuseum
Foto: You Tube, istock/SeventyFour

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu