Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Cała Polonia głosuje! Kazimierz Casey Chlebek naszym kandydatem na Senatora

Opublikowano

dnia

W Chicago od 31 maja możesz oddać swój głos we wczesnych wyborach samorządowych. Pamiętaj, że mamy dwoje polskich kandydatów. Jednym z nich jest Kazimierz Chlebek, który w Studio Radio Deon namawia do pójścia na wybory.

Idąc na wybory i oddając swój głos wpływamy na rzeczywistość wokół nas. Polacy mają siłę w Chicago i żeby móc działać, także na rzecz naszego środowiska, powinni być obecni w strukturach samorządowych

Kazimierz (Casey) Chlebek – znany w Chicago wieloletni działacz Polonii, były Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Stanu Illinois jest kandydatem do senatu z ramienia Partii Republikańskiej.

Kampania w tym roku była skrócona i niełatwo było zebrać potrzebne do startowania podpisy osób popierających. Tym większy sukces odniósł nasz kandydat, który zajmuje pierwsze miejsce na liście swojej partii.

Kampania wyborcza nadal trwa.

Kazimierz Chlebek mówi, że początkiem kwietnia powstała koalicja siedmiu republikańskich kandydatów w celu wzmocnienia głosu mniejszości etnicznych.

W maju został wydany profesjonalny biuletyn wyborczy. Celem tych działań jest dotarcie do wszystkich wyborców z różnych grup etnicznych.

Nasz kandydat na senatora mówi, że to nie jest tylko Jego kampania lecz całej Polonii. Jest to też czas aby się zmobilizować, ponieważ te prawybory są tak naprawdę ważniejsze od samych wyborów, które odbędą się 8 listopada, ponieważ w nich mamy większą szansę.

„Polonia ma to w zasięgu ręki” mówi Kazimierz Chlebek, o naszej możliwości decydowania, kto i jak będzie rządził i podejmował ważne dla nas decyzje.  Na swoim rydwanie w czasie Parady 3 maja miał wypisane hasło „Cała Polonia Głosuje” – i to właśnie zróbmy.

Wszystkie informacje o kampanii wyborczej i naszym kandydacie znajduje się na profilu fb Casey Chlebek for U.S. Senatei stronie caseyforsenate.com.

Przypominamy, że w prawyborach 28 czerwca na stanowisko Komisarza Do Spraw Wodnych startuje drugi Polak, Daniel Pogorzelski.

Oddajmy swój głos!

 

Źródło: informacja własna
Foto: fb

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Marcin Danych: to będzie gorąca Polska Noc WNBA. Poznaj gości z Polski na Pre Game Party

Opublikowano

dnia

Autor:

6 czerwca będzie miał miejsce wyjątkowy wieczór w historii Chicago, kiedy na Wintrust Arenie, zagrają Chicago Sky i Indiana Fever – dwie kobiece drużyny WNBA. A niezwykłość tego wieczoru polega na tym, że będzie to pierwsza Polska Noc WNBA. „Będzie naprawdę gorąco” obiecuje pomysłodawca i jeden z organizatorów tego wydarzenia, Marcin Danych, w studio Radia Deon Chicago. Jeszcze dzisiaj wieczorem Pre Game Party!

Na Polskiej Nocy WNBA wystąpią nasi lokalni artyści, zapowiada Marcin Danych. Będzie to dobrze nam znana w Chicago, utalentowana wokalistka, Natalia Kawalec, która zaśpiewa Hymn Polski, oraz Magdalena Huk, czyli Dzika Fitness, która rozgrzeje publiczność przed meczem.

Imprezę uświetnią także wyjątkowi goście z Polski.

„Specjalnie dla nas z Polski przyleciała grupa cheerleaderek, które zawodowo tańczą w Gdyni – Cheerleaders Gdynia oraz Paweł Kidoń, jedyny Polak, który ma przyjemność grać zawodowo w grupie elitarnej Harlem Globetrotters ”

Polska grupa cheerleaderek jest na światowym poziomie – podkreśla Marcin Danych. „To są dziewczyny, które po prostu robią to zawodowo”.

2 czerwca o godzinie 7.00 PM odbędzie się natomiast Pre Game Party, podczas którego będzie możliwość spotkać się z gośćmi z Polski w klubie sportowym Playbook, przy 6913 North Milwaukee Avenue, Niles, IL 60714.

„Koszykówka damska jest mniej popularna, aczkolwiek myślę, że warto ją promować” mówi Gość Radia Deon.

Drużyna Chicago Sky ma w tym sezonie jak na razie komplet zwycięstw i zdecydowanie zasługują na nasze kibicowanie. A Wintrust Arena sama w sobie robi wielkie wrażenie i warta jest odwiedzenia.

Bilety na Polską Noc WNBA, w cenie 35 dolarów, można kupować poprzez stronę na Facebooku i Instagramie.

Organizatorzy bardzo liczą, że kibice przyjdą i Polonia będzie poprzez sport łączyć się, motywować i cieszyć, mówi Marcin Danych.

Marcin Danych jest właściciel marki Areny NBA Tour – zwiedza i relacjonuje swoje podróże po halach NBA w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Polska Noc WNBA

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Licealiści planujący studia absolutnie nie powinni zmarnować wakacji, radzi Iwona Kulpa

Opublikowano

dnia

Autor:

Dobiega końca kolejny rok szkolny i wielu licealistów myśli o studiach. Decyzje o dalszym kształceniu nie są łatwe i wymagają dużej wiedzy i orientowania się w wielu sprawach. Zagubieni są często nie tylko uczniowie ale i ich rodzice – dlatego zachęcamy by skonsultować się z doświadczonym doradcą akademickim, jakim jest Iwona Kulpa, która w studiu Radia Deon Chicago mówi o tym, co zrobić by nasze dzieci odpowiednio przygotowały się na studia.

Najważniejsze jest to co robimy gdy dziecko jeszcze uczy się w liceum – podkreśla Iwona Kulpa. Czyli co warto zrobić gdy nasza pociecha skończy pierwszą klasę, drugą, a potem trzecią.

Gdy dziecko skończy już klasę maturalną, jest za późno na wiele rzeczy. Najlepiej żeby decyzję o dalszym kształceniu podjąć jednak wcześniej. Krytycznym okresem jest jest wg. naszego Gościa ukończenie trzeciej klasy szkoły średniej – wtedy bardzo dużo się dzieje i ważne jest by pewne rzeczy zorganizować sobie podczas tych wakacji.

Iwona Kulpa zdecydowanie zaleca by postarać się o coaching strategii w przypadku uczniów, którzy już przeszli testy SAT i ACT i nie są zadowoleni ze swoich wyników.

„Pytania są bardzo podchwytliwe” mówi o tych testach Gość Radia Deon. Nie wystarczy sama wiedza, której testy dotyczą, by dziecko uzyskało dużo punktów. Konieczna jest także wiedza i umiejętność jak się rozwiązuje te testy.

Iwona Kulpa zna bardzo dobrych trenerów, którzy się zajmują się właśnie takim coachingiem i mają niesamowite rezultaty.  Trener także doradzi, do którego testu podejść, ponieważ część młodzieży lepiej wypada w testach ACT a część w SAT.

Eseje najlepiej napisać latem – zaznacza Gość Radia Deon. Później nadchodzi wiele spraw i informacji i nie ma wiele czasu by zrobić to dobrze.

We wrześniu jest czas by składać aplikacje do szkół. I tu jest ważna inna podstawowa i żelazna zasada, by zawsze składać 10-12 wniosków na uczelnie – podkreśla Iwona Kulpa. „Pomimo, że masz na oku 2-3 szkoły dodaj dodatkowe szkoły”, radzi nasz Gość – doradca akademicki.

W aplikacjach o dofinansowanie jest z kolei bardzo ważne żeby prawidłowo wypełnić wniosek. jeden błąd może spowodować, że dziecko nie dostanie pomocy finansowej.

„Uczulam rodziców, którzy są rozwiedzeni lub są w separacji – zachodzą zmiany w aplikacjach. Pewne rzeczy nie były obowiązkowe do podawania, teraz Departament Edukacji robi się bardziej dociekliwy” mówi Iwona Kulpa.

Warto też odwiedzić kilka uczelni latem, zobaczyć ich kampusy. Nie każdy uniwersytet będzie odpowiedni dla naszego dziecka.

Nasz gość zaleca także, by jeśli dziecko podjęło decyzję o kierunku studiów, mogło w czasie wakacji poznać bliżej wybrany zawód. Zdarza się, że młodzi ludzie weryfikują swoje wybory gdy poznają od podszewki daną pracę.

Pamiętajmy. Lato nie jest czasem wolnym dla młodzieży planujących studia. Trzeba je dobrze wykorzystać!

W tym celu warto skonsultować się z doradcą akademickim – Iwoną Kulpą.

Gość Radio Deon jest pierwszą polskojęzyczną osobą pracującą w My College Planning Team, dlatego szczególnie zaprasza do konsultacji Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych.

Kontakt z Iwoną Kulpą można uzyskać dzwoniąc na nr tel. 630 965 43 77, lub wchodząc na stronę mycollegeplanningteam.com, gdzie także umieszczonych jest wiele bardzo przydatnych informacji.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/ Valeriy_G/ ijeab/ Minerva Studio

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Na fantastyczny góralski Piknik z okazji Dnia Dziecka zaprasza Grzegorz Sarna

Opublikowano

dnia

Autor:

Mnóstwo atrakcji, fantastycznej zabawy i wyśmienitego góralskiego jedzenia czeka na wszystkich, którzy odwiedzą Piknik z Okazji Dnia Dziecka w Palos Park w najbliższą niedzielę, 4 czerwca. W studiu Radia Deon Grzegorz Sarna – animator kultury podhalańskiej, wymienia tradycyjne potrawy, które będą serwowane w tym dniu, a nam cieknie ślinka..

Dzień Dziecka obchodziliśmy w czwartek, ale to w niedzielę, 4 czerwca, czeka nas z tej okazji najlepsza możliwa zabawa – Piknik w Palos Park. Imprezę organizuje Szkółka Pieśni i Tańca oraz Zespół HOLNI, działający przy Zarządzie Głównym Związku Podhalan w Ameryce Północnej.

„Naszych dzieci w zespole mamy prawie sto – mamy co robić, mamy co przygotować, żeby czuły się naprawdę docenione w tym wyjątkowym dniu” mówi Grzegorz Sarna.

Nie tylko dzieci ale wszyscy goście, którzy przybędą na Piknik także przeżyją wyjątkowe chwile. Zaproszeni są oczywiście nie tylko górale – tzw. „ceprów” zawsze zachwyca góralska kultura i kuchnia.

Piknik rozpocznie się Mszą Św. polową o godzinie 12.00PM, po której gości czekają dwa występy. Najpierw zatańczą i zaśpiewają młodsze dzieci ze szkółki tańca, natomiast grupa HOLNI przedstawi sztukę kabaretową pt. „Wiecnie schorowany Ojciec”.

Po występach wszystkich czeka świetna zabawa przy muzyce, nie tylko góralskiej. Zagra Zespół Fox i DJ Nick Varell.

„Jedzenie to podstawa na imprezie plenerowej” mówi Grzegorz Sarna, zapowiadając prawdziwie góralskie specjały, których normalnie w Chicago nie dostaniecie.

Na zaplanowanej loterii będą bardzo cenne nagrody do wygrania, w tym telewizor 65 cali, laptop 15-calowy, wspaniała biżuteria i wiele innych, pięknych rzeczy, zapowiada Gość Radia Deon Chicago. Nie zabraknie też takich atrakcji dla dzieci jak dmuchańce, zabawa balonami czy malowanie buziek.

Jeśli ktoś nie wie jak dojechać do miejsca pikniku przy Peace Memorial Church w Palos Park, Grzegorz Sarna tłumaczy:

Pogoda na ten weekend zapowiada się tak samo wspaniale jak Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Serdecznie Zapraszamy, a Górale mówią: Piyknie Wos pytomy na Nas piknik!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Zespół HOLNI przy ZG ZPPA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu