Połącz się z nami

News Chicago

Illinois mekką koszmarnej turystyki. Więcej kobiet z poza stanu będzie przyjeżdżać by zabić tu swoje dziecko

Opublikowano

dnia

Illinois przygotowuje się na masowy wzrost liczby pacjentek spoza stanu, które podróżują tutaj w celu przerwania ciąży. Jeśli decyzja Roe vs Wade zostanie uchylona przez Sąd Najwyższy, dostawcy aborcji przewidują, że każdego roku dodatkowe 14 000 kobiet przekroczy granice stanu, aby przerwać ciążę w południowym Illinois.

W obliczu tego napływu, dwaj dostawcy aborcji w regionie nawiązali współpracę, aby w styczniu otworzyć Regionalne Centrum Logistyczne.

Centrum jest prowadzone wspólnie przez Reproductive Health Services of Planned Parenthood Regionu St. Louis oraz Hope Clinic for Women, klinikę aborcyjną w Granite City.

Dedykowani „opiekunowie” ośrodka pomagają podróżującym pacjentkom pokonywać różne bariery w dostępie do aborcji: znaleźć zakwaterowanie, zarezerwować transport i zapewnić opiekę nad dziećmi, a także znaleźć źródło finansowania, aby pomóc w opłaceniu aborcji.

Gubernator J.B. Pritzker odwiedził w środę Planned Parenthood w Fairview Heights, nazywając pracę agencji „ratowaniem życia i zmianą życia”. Zaznaczył, że ponad 75% pacjentów kliniki pochodzi już z innych stanów.

„Postawmy sprawę jasno: aborcja to opieka zdrowotna” – powiedział Pritzker o zabijaniu nienarodzonych dzieci.

Od prawie pół wieku przełomowa sprawa Sądu Najwyższego Roe przeciwko Wade potwierdza prawo do przerywania ciąży w całym kraju. Jednak projekt opinii, który wyciekł na początku tego miesiąca, wskazuje, że większość sędziów zamierza unieważnić decyzję z 1973 r., pozostawiając kwestię prawa do aborcji poszczególnym stanom.

Oficjalne orzeczenie w sprawie Dobbs v. Jackson Women’s Health Organization ma pojawić się latem.

W przypadku uchylenia Roe eksperci przewidują, że mniej więcej połowa wszystkich stanów zabroni aborcji, w tym Missouri i prawie cały Środkowy Zachód.

A stany proaborcyjne, takie jak Illinois, przygotowują się do przyjęcia pacjentek ze wszystkich innych, w których aborcja będzie zakazana.

Według najnowszych danych Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois w 2020 r. prawie 10 000 pacjentek przekroczyło granice stanu, aby dokonać aborcji w stanie Illinois.

Liczba ta wzrastała co roku od 2014 roku.

Illinois wyeliminowało wszystkie poważne ograniczenia w tej procedurze. W 2019 roku gubernator J.B. Pritzker podpisał ustawę o zdrowiu reprodukcyjnym, która uznała przerwanie ciąży za „prawo podstawowe” w Illinois.

Pod koniec 2019 roku Planned Parenthood otworzyło ośrodek Fairview Heights o powierzchni 18 000 stóp kwadratowych, w którym działa Regionalne Centrum Logistyczne; lokalizacja na zakręcie Missouri została wybrana strategicznie, aby służyć pacjentkom podróżującym z tego sąsiedniego stanu i spoza niego.

Przybywają do niego kobiety z Missouri, Missisipi, Luizjany, Arizony.

Przyjeżdżają także po pigułki przerywające ciążę.

Chociaż aborcja farmakologiczna jest dostępna w Stanach Zjednoczonych od 2000 r., 19 stanów zabrania dostępu do nich przez telemedycynę; a 32 stany wymaga by lekarz podał leki.

Illinois nie ma żadnego z tych ograniczeń.

Regionalne Centrum Logistyczne odnotowuje wzrost liczby dzwoniących każdego miesiąca, od obsługiwania 183 pacjentów w styczniu do 329 pacjentów w kwietniu. Ta liczba ma jeszcze się zwiększyć.

Każda sprawa w Regionalnym Centrum Logistycznym kosztuje średnio od 900 do 1500 USD, w zależności od tego, czego wymaga pacjentka.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/:eggeeggjiew

News Chicago

Mężczyzna z St. Louistracił nogi idąc chodnikiem w Chicago. Sprawca wypadku jest nadal na wolności

Opublikowano

dnia

Autor:

Mężczyzna stracił obie nogi po uderzeniu przez samochód, w wypadku w centrum Chicago. Życie pary z St. Louis nieoczekiwanie się zmieniło, gdy zwyczajnie szli chodnikiem na North Michigan Avenue.

Bryce Summary przyjechał do Chicago na początku tego miesiąca ze swoją żoną na konferencję.

Wieczorem 12 maja para szła chodnikiem na North Michigan Avenue zmierzając na kolację, kiedy Bryce został potrącony przez nieznanego kierowcę.

Chociaż przeżył, jego nogi zostały poważnie uszkodzone.

Jego żona, Amy nagle poczuła pchnięcie i zobaczyła nadjeżdżającego białego SUV-a. Udało jej się uniknąć uderzenia.

Policja poinformowała, że Mercedes Benz 2015 jechał na wschód po Ohio Street, kiedy przejechał na czerwonym świetle i uderzył w Chevy Equinox z 2013 roku, który również jechał ulicą w kierunku wschodnim.

Po tej kolizji Mercedes Benz zderzył się z Bryce’em i skrzynką na narzędzia umieszczoną na chodniku.

Następnie kierowca mercedesa wysiadł z pojazdu i pobiegł w kierunku wschodnim na Ohio Street i pozostaje na wolności prawie dwa tygodnie po wypadku.

Bryce doznał poważnych obrażeń obu nóg. Pracownicy medyczni, którzy widzieli katastrofę i rzucili się do akcji.

Udało im się założyć ratujące życie opaskę uciskową na nogi mężczyzny. Były pielęgniarkami z Northwestern w drodze do domu.

Bryce został zabrany do szpitala Northwestern, gdzie lekarze starali się jak najlepiej ratować jego obie nogi.

W szpitalu lekarze musieli amputować najpierw jedną, potem drugą nogę mężczyzny. Od wypadku Bryce przeszedł sześć operacji.

W obliczu rosnących wydatków rodzina mówi, że będzie potrzebować pomocy z rachunkami za leczenie, rehabilitację i przystosowanie domu do poruszania się na wózku inwalidzkim. Rozpoczęli w tym celu zbiórkę pieniędzy online. Para ma 2 synów: 2 i 5- letniego.

Rodzina prosi również każdego, kto ma nagranie wideo z katastrofy, aby udostępnił je policji w Chicago w miarę postępu śledztwa.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

14,25 mln dolarów za ponad 20 lat życia. Miasto płaci niesłusznie skazanemu za podwójne morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Rada Miejska Chicago przegłosowała w poniedziałek jednogłośnie przyznanie odszkodowania w wysokości 14,25 miliona dolarów dla Daniela Taylora. Mężczyzna spędził ponad 20 lat w więzieniu za podwójne morderstwo z 1992r, za które został skazany a którego nie popełnił.

Taylor miał 17 lat, kiedy został aresztowany za podwójne morderstwo. Zeznał, że został zmuszony do przyznania się do zbrodni i  skazany.

Ale w czasie zarzucanych mu zabójstw Taylor był w areszcie policyjnym, zatrzymany za spowodowanie zamieszek. Adwokaci Taylora powiedzieli, że policja ukryła te dowody, które oczyściłyby go z zarzutów.

Taylor został zwolniony z więzienia w 2013 roku po tym, jak jego wyrok został unieważniony i pozwał miasto. Od tego czasu ponownie przyzwyczaja się do życia poza więzieniem i stara się utrzymywać pozytywne nastawienie.

„Nie mogę się doczekać reszty mojego życia. Mam 7-latka, którego kocham” – powiedział Taylor.

Rada miasta przyznała również ugodę o wartości prawie 2 milionów dolarów rodzinie Jose Nieves, który został śmiertelnie postrzelony przez policjanta po służbie w Chicago w 2017 roku.

 

 

Źródło: abc7
Foto: You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

Leah Marlene z Illinois szturmem wzięła American Idol zajmując trzecie miejsce w finale. Co o niej wiecie?

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę wieczorem Leah Marlene, piosenkarka z Normal, Illinois zajęła trzecie miejsce w finale programu American Idol, obok HunterGirl i Noaha Thompsona. Po tygodniach niesamowitych występów Leah równie dobrze mogłaby zostać kolejnym amerykańskim idolem.

„Jestem wyczerpana, ale czuję się po prostu taka wdzięczna i podekscytowana tym, co ma nadejść” – powiedziała Marlene.

Kim jest Leah Marlene? Ta 20-letnia superfanka American Idol był ulubienicą fanów od samego początku.

Leah wykonała oryginalną piosenkę na przesłuchanie „Idol”.

Leah rozpoczęła przesłuchanie wyjątkowym coverem przeboju One Direction „Steal My Girl”. Katy Perry chciała usłyszeć więcej i zapytała Leah, czy ma jakieś oryginalne piosenki. Zaśpiewała wtedy wspaniałą oryginalną piosenkę zatytułowaną „Wisher To The Well”, która podkreśliła jej wokal.

„Przypomina mi Catie Turner” – powiedziała Katy Perry, odnosząc się do ulubionej przez fanów uczestniczki sezonu 16. Lionel Richie powiedział Leah, że uwielbia to, że jest tak pewna tego, kim jest. „Myślę, że jesteś niesamowita” – zachwycał się Luke Bryan.

Od tego czasu Leah nadal zachwycałą jurorów swoimi piosenkami, takimi jak „Make You Feel My Love”, „When She Loved Me”, „Wisher to the Well” i nie tylko.

Leah pochodzi z Illinois.

Leah pochodzi z Normal w stanie Illinois. W rzeczywistości urodziła się w Toronto i przeniosła się do Illinois z rodziną jako dziecko, zgodnie z jej stroną internetową.

Leah właśnie wydała nowy album.

Zaledwie dwa dni przed wyemitowaniem przesłuchania do American Idol, Leah wydała swój album Many Colours. Album zawiera 8 utworów, w tym singiel „Noise”. Piosenka, którą śpiewa na przesłuchaniu do Idola, jest również zawarta na albumie.

Album jest dostępny w Apple Music, Spotify, Tidal i innych. Leah wcześniej wydała dwa inne albumy: The Space Between i Arrow. Podczas swojego udziału w Idolu Leah wypuściła również singiel „Flowers”.

Leah porzuciła studia.

Podczas przesłuchania do American Idol Leah ujawniła sędziom, że „właśnie” porzuciła studia. Uczęszczała na Uniwersytet Belmont przez 2 lata, zanim zrezygnowała. Studiowała pisanie piosenek i wróciła do Illinois, aby pracować nad albumem.

Jej tata gra w zespole.

Leah pochodzi z bardzo muzycznej rodziny. Jej ojcem jest Derry Grehan, autor piosenek i gitarzysta prowadzący zespołu Honeymoon Suite. Tata Leah nauczył ją grać na gitarze i pianinie.

„Ten program zmienił moje życie pod każdym względem” powiedziała Leach Marlene.

Powiedziała także, że ​​jest gotowa na porażkę na dużej scenie, prosząc fanów by trzymali za nią kciuki. Marlene chce wyruszyć w trasę koncertową, w tym do Chicago. Przeprowadzi się także z Normal do Nashville lub Los Angeles.

 

 

Źródło: abc7, hollywoodlife
Foto: You Tube

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne