Połącz się z nami

NEWS Florida

Tampa Bay „przewartościowana” pod względem czynszów. Wyniki analizy

Opublikowano

dnia

Florida Atlantic University College of Business, we współpracy z badaczami z Florida Gulf Coast University i University of Alabama, przeanalizowała amerykańskie rynki najmu, aby znaleźć miejsca najbardziej przewartościowane lub wycenione powyżej historycznego trendu.

Na 25 najbardziej przewartościowanych rynkach najmu, wszystkie pięć wiodących znajdowało się na Florydzie.

Tampa Bay zajęła trzecie miejsce.

Czynsze w Tampa Bay są wyższe o 17%, co oznacza, że ​​średnie ceny powinny być bliższe 1732 USD miesięcznie w oparciu o długoterminowe trendy w regionie, ale obecnie są bliższe 2029 USD.

Miami jest najbardziej przewartościowanym rynkiem najmu w USA, z premią 21,75%, za nim plasują się Fort Myers 18,16%, Tampa Bay, Sarasota 16,98% i Port St. Lucie 15,61%.

REKLAMA REKLAMA

Inne miasta Florydy również znalazły się na 25 najbardziej przewartościowanych rynkach najmu: Lakeland, Daytona Beach, Jacksonville, Orlando i Melbourne.

„W normalnych warunkach Floryda jest popularnym miejscem docelowym, a teraz jest jeszcze bardziej pożądana, ponieważ jej polityka pandemiczna silnie faworyzuje konsumentów i przedsiębiorstwa” – oświadczył ekonomista FAU Ken H. Johnson.

„Wynajmujący mogą pobierać wygórowane czynsze, ponieważ jeśli dotychczasowi najemcy nie zaakceptują nowych warunków najmu, inne osoby szybko je zaakceptują”.

Badacze stwierdzili, że na rynkach nie ma wystarczającej liczby dostępnych mieszkań, a deweloperzy walczą, aby nadążyć za popytem z powodu problemów z łańcuchem dostaw i niedoborów.

Badanie wykazało, że niedawny wzrost cen najmu jest niepokojący, ponieważ czynsz zazwyczaj nie jest tak zmienny jak rynek mieszkaniowy, który jest bardziej podatny na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak oprocentowanie kredytów hipotecznych.

Badanie pierwotnie przeanalizowało miasta na Florydzie, w tym Tampa Bay, zanim objęto nim na cały kraj. Badacze korzystali ze wskaźnika czynszów Zillow.

Johnson z FAU pracuje również nad podobnym projektem z ekonomistą z Florida International University, Eliem Berachą, obliczając, jak bardzo ceny mieszkań są przeszacowane w 100 amerykańskich miastach.

Odkryli, że rynek mieszkaniowy Tampa Bay może osiągać swój szczyt, a domy sprzedają się z 40-procentową premią.

 

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube, istock/Kasra Keighobady

REKLAMA REKLAMA

News USA

100 dolarów za kurs powietrzną taksówką United Airlines. Coraz bliższa przyszłość

Opublikowano

dnia

Autor:

Małe samoloty pionowego startu i lądowania są niecierpliwie oczekiwanym rozwiązaniem dla szybkiego przemieszczania się w terenie zabudowanym. Ruch na drogach, zwłaszcza w zatłoczonych miastach, często może stać się nie do zniesienia i utrudniać życie. Kiedy wsiądziemy do powietrznej taksówki?

Oczekuje się, że rozwiązanie tego problemu przyniosą za kilka lat linie United Airlines, już podejmujące kroki w kierunku przecierania szlaków.

Linia lotnicza z siedzibą w Chicago inwestuje kilka milionów w przyszłość elektrycznych taksówek powietrznych, wierząc, że może to pomóc w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla, gdy samoloty te zastąpią podróże samochodowe.

Firma zainwestowała 15 milionów dolarów, podpisując umowę na zakup 200 tych małych samolotów z opcją na 200 kolejnych i spodziewa się, że w 2026 r. otrzyma pierwszą taksówkę od Eve Air Mobility. Samolot nie dostał jednak jeszcze certyfikatu od organów regulacyjnych.

REKLAMA REKLAMA

Taksówki powietrzne to elektryczne, małe samoloty pionowego startu i lądowania, podobne do helikopterów, idealne szczególnie na krótkie podróże, takie jak transfery na lotnisko.

Prognozowany koszt przelotu na lotnisko wyniesie około 100 do 150 USD na osobę, a każda taksówka może pomieścić czterech pasażerów.

Początkowo taksówki powietrzne będą uruchamiane w miastach o dużym natężeniu ruchu, takich jak Chicago i Nowy Jork. Jeśli wejdą na rynek zdecydowanie zmienią krajobraz miejskiego, codziennego transportu.

Zobacz taksówki na eveairmobility.com.

 

 

Źródło: traveler365
Foto: You Tube, Eve Air Mobility

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Fuzja przedsiębiorstw kolejowych o wartości 31 mld dolarów znacznie zwiększy ruch kolejowy w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Kontrowersyjna fuzja Canadian Pacific Railway i Kansas City Southern o wartości 31 miliardów dolarów niepokoi ustawodawców w Illinois. Senator stanu Dick Durbin był we wtorek w Schaumburgu, wypowiadając się na temat propozycji.

Połączenie przewoźników może dodać do 14 pociągów towarowych dziennie do linii Metra Milwaukee, która biegnie z Elgin do Bensenville.

Planowana umowa jest w trakcie przeglądu przez amerykańską Surface Transportation Board.

Przeciwnicy wyrazili obawy dotyczące zanieczyszczenia hałasem i wpływem na środowisko.

Mówią też, że bardzo długie pociągi będą blokować ruch i blokować przejazdy.

REKLAMA REKLAMA

Durbin powiedział, że istnieją obawy, w jaki sposób kursowanie tak wielu nowych pociągów zwiększy ruch kolejowy i jak wpłynie na różne dzielnice. Choć nie jest przeciwny fuzji, uważa, że należy przeprowadzić więcej badań jej wpływu.

„Chcemy zobaczyć oświadczenie, które naprawdę dociera do obszaru Chicagoland i mierzy wpływ na życie w tym obszarze. I tak naprawdę nie mówimy, że nie można przeprowadzić tej fuzji.”– powiedział Durbin.

„​​Możliwe, że budowa niektórych obiektów kolejowych na zachód od obszar metropolitalny rozwiąże problemy. Jesteśmy gotowi do współpracy z Canadian Pacyfic i innymi liniami kolejowymi, aby to zrobić”.

Jeśli fuzja się uda, linia kolejowa bezpośrednio połączy Kanadę z Meksykiem.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Dwa sklepy Macy’s w jednym miejscu. Firma testuje nowy pomysł w Evergreen Plaza

Opublikowano

dnia

Autor:

Macy’s testuje nowy format na południowym przedmieściu Evergreen Park: podwójny sklep, który obejmuje koncept off-price, Macy’s Backstage i małoformatowy Market by Macy’s. W piątek oficjalne otwarcie.

Sklep, znajdujący się przy 9700 S. Western Ave. w Evergreen Plaza, został otwarty w zeszłym tygodniu i będzie miał oficjalne, wielkie otwarcie w piątek.

Marc Mastronardi, dyrektor ds. sklepów firmy, będzie obserwował wyniki sklepu, a następnie zdecyduje, czy kontynuować łączenie Backstage i Market w dodatkowych lokalizacjach. W najbliższym czasie nie będą wprowadzane żadne dodatkowe sklepy dwuformatowe.

Na łącznej powierzchni ponad 70 000 stóp kwadratowych sklepy w Evergreen Plaza są mniejsze niż typowe sklepy Macy’s i są częścią rosnącej inwestycji sprzedawcy w lokalizacje poza tradycyjnymi centrami handlowymi.

REKLAMA REKLAMA

Firma ogłosiła tego lata, że ​​otworzy lokalizacje Market by Macy poza centrami handlowymi w Georgii i Missouri, a także w Evergreen Park. Sklep w Missouri, gdy zostanie otwarty w listopadzie, zastąpi pełnowymiarowy sklep Macy’s w pobliżu, który ma zostać zamknięty.

Wielkie domy towarowe i detaliści w centrach handlowych walczyli o utrzymanie przez ostatnią dekadę, a pandemia także im nie pomogła.

W styczniu 2021 roku Macy’s ogłosił, że zamyka swój sklep w centrum Water Tower Place, pozostawiając lokal o wielkości ponad 300 000 stóp kwadratowych.

W zeszłym roku firma zamknęła siedem sklepów w centrach handlowych i nie otworzyła żadnego, natomiast zmierza do otwarcia ośmiu sklepów Market by Macy’s poza centrami handlowymi do końca jesieni.

Chociaż Macy’s opisuje koncepcję Evergreen Plaza jako swój pierwszy sklep dwuformatowy, już wcześniej realizowała koncepcje typu „sklep w sklepie”.

Firma posiada lokalizacje Backstage w ponad 300 swoich centrach handlowych w całym kraju. P raz pierwszy wprowadziła koncepcję Backstage do obszaru Chicago w 2018 roku. Obecnie w okolicy jest ich łącznie dziewięć.

Firma otwiera także sklepy Toys R Us w swoich lokalizacjach detalicznych w USA. Toys R Us w State Street ma zostać otwarty w tym miesiącu.

Market by Macy’s ma mniej, bardziej wyselekcjonowanych ofert niż pełnowymiarowy Macy’s, tańsza koncepcja Backstage jest przeznaczona dla konsumentów o niższych dochodach.

Macy’s zatrudnił ponad 60 osób do pracy w sklepie Evergreen Plaza, a  planuje zatrudnić jeszcze około 20 dodatkowych pracowników sezonowych, przed sezonem świątecznym.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/jetcityimage

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu