Połącz się z nami

News Chicago

Dba o zdrowe odżywianie mieszkańców Chicago. Teraz wkracza na przedmieścia. Sweetgreen!

Opublikowano

dnia

Ponad pięć lat po zaistnieniu w Chicago, promująca zdrowe odżywianie marka restauracyjna Sweetgreen wkracza na przedmieścia. Firma otworzyła nowy lokal przy 775 Waukegan Road w Deerfield w styczniu i od tego czasu nabiera rozpędu.

Sieć definiuje się poprzez używanie świeżych składników w swoich sałatkach i „ciepłych miskach”, wsparcie małych i średnich rolników, zaangażowanie w zrównoważony rozwój i wolontariat z lokalnymi organizacjami non-profit.

Sweetgreen z siedzibą w Los Angeles ma obecnie ponad 140 lokalizacji w całym kraju, w tym kolejną na przedmieściach w Oak Brook i jedną planowaną w Schaumburgu, o której pisaliśmy 24 marca.

Firma od lat notuje ogromny wzrost zachowań prozdrowotnych wśród swoich klientów.

Rzecznik firmy Sweetgreen ostatnio odpowiedział na pytania dotyczące marki, jej aplikacji do zamawiania oraz szczególnej roli, jaką Deerfield odgrywa w ekspansji na przedmieściach Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Oto co mówi:

„Sweetgreen działa w centrum Chicago od ponad pięciu lat, ale klienci prosili o możliwość korzystania z restauracji nie tylko tam, gdzie pracują, ale także gdzie mieszkają. Dzięki tętniącej życiem społeczności Deerfield ta lokalizacja była oczywistym kolejnym wyborem dla Sweetgreen na przedmieściach Chicago.

Sweetgreen wprowadza innowacje, aby zapewnić swoim klientom większą wygodę. W Schaumburgu pojawi się pierwsza koncepcja „sweetlane”, pasa przejazdowego, dla klientów zamawiających online.

Firma jest już cyfrowym liderem, a prawie 50% całkowitych przychodów w 2021 r. pochodziło z zamówień złożonych w ich aplikacji mobilnej lub witrynie internetowej.

Ekspansja firmy Sweetgreen na Środkowym Zachodzie wynika w dużej mierze z jej historycznej lokalizacji i możliwości obsługi klientów, którzy szukają zdrowszych opcji szybkiej obsługi.”

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube

News Chicago

Lightfoot winna problemów gospodarczych Chicago? Jej rywale tak uważają

Opublikowano

dnia

Autor:

Od pustych witryn sklepowych przy Michigan Avenue, przez głośne odejścia niektórych korporacji, aż po zamykanie okolicznych sklepów spożywczych. Gospodarka Chicago stanęła w obliczu wyzwań związanych zarówno z pandemią, jak i przestępczością. Rywale burmistrz Lori Lightfoot obwiniają ją za trudności gospodarcze miasta.

Za kadencji Lightfoot korporacje takie jak Boeing i Citadel, opuściły miasto, przenosząc swoje kwatery główne. North Michigan Avenue, słynna na całym świecie dzielnica handlowa, obecnie świeci pustymi witrynami sklepowymi. Straszy firmy i ich klientów rabunkami.

Zgodnie z danymi zebranymi przez Cushman & Wakefield, firmę doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych z siedzibą w Chicago, na koniec 2022 r. pustostany handlowe przy Michigan Avenue wynosiły ponad 30%.

Ten wskaźnik pustostanów wzrósł ponad dwukrotnie od 2019 r., kiedy Lightfoot przejęła władzę i według tych samych danych jest ponad osiem razy większy niż w 2016 roku.

REKLAMA REKLAMA

Do osiągnięć Lightfoot należy zaliczyć to, że Chicago nadal jest rozwijającym się ośrodkiem start-upów technologicznych. W lipcu ubiegłego roku burmistrz  wraz z gubernatorem J.B. Pritzkerem ogłosili, że Google nabył stanowe Centrum Jamesa R. Thompsona z planami jego renowacji.

Lightfoot zabezpieczyła również budowę kasyno dla Chicago, które ma generować prawie 180 milionów dolarów rocznego wpływu dla miasta i podpisała trzyletnią umowę na sprowadzenie wyścigu NASCAR.

W ramach ożywienia gospodarczego dla ubogich Lightfoot rozpoczęła pilotażowy program gwarantowanego dochodu podstawowego, który dostało 5000 mieszkańców spośród 176 000 ubiegających się.

W rejonie Chicago inflacja spada co miesiąc, od czerwca. Ale bezrobocie w regionie, które pod koniec listopada wyniosło 4,4%, plasuje Chicago w tyle za kilkoma rywalami z dużych miast, w tym Nowym Jorkiem, Houston i Los Angeles.

Ożywienie gospodarcze Chicago jest jedną z ważnych kwestii kampanii wyborczej przed wyborami 28 lutego.

Jack Lavin, prezes i dyrektor generalny Chicagoland Chamber of Commerce, mówi, że przestępczość w Chicago jest problemem nr 1, przed którym stoją firmy. Uważa, że walka z nim to największe wyzwanie dla przyszłości gospodarki miasta i przyszłego burmistrza.

Wg chicagowskiej policji, w 2022 roku liczba zabójstw w całym mieście spadła o 14% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Kandydaci na stanowisko burmistrza Chicago widzą problem w jego gospodarce, ale różnią się rozwiązaniami.

Aktywista Ja’Mal Green zaproponował rewitalizację korytarza Michigan Avenue, aby stał się „pasem doświadczeń”, obejmującym kawiarnie w stylu paryskim, kładkę dla pieszych połączoną z plażą Oak Street Beach oraz lądowiska dla helikopterów do podniebnych wycieczek po mieście.

Radny Roderick Sawyer uważa, że to obawy mieszkańców związane z przestępczością powodują, że nie odwiedzają restauracji i teatrów, oraz wskazał na wsparcie inwestycji w branżę hotelarską miasta.

Komisarz Powiatu Cook, Brandon Johnson, jest za tym aby przestrzenie biurowe i handlowe centrum przekształcić w mieszkalne – coś, do czego administracja Lightfoot zachęca w przypadku korytarza LaSalle Street w Loop.

Radna Sophia King skrytykowała styl negocjacji Lightfoot jako główny powód odejścia dużych korporacji.

W niektórych dzielnicach Chicago utrzymują się podstawowe problemy gospodarcze, w tym brak sklepów spożywczych.

Np. w listopadzie firma Whole Foods zamknęła swój sklep spożywczy w Englewood po tym, jak sześć lat temu miasto wykorzystało dolary z podwyżek podatków, aby zwabić firmę na ulice 63rd i Halsted.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News USA

15 tys pracowników zatrudni sieć Chipotle Mexican Grill. Lubicie robić burrito?

Opublikowano

dnia

Autor:

Chipotle Mexican Grill rozpoczął w czwartek nową kampanię rekrutacyjną, starając się zatrudnić aż 15 000 pracowników przed najbardziej pracowitym sezonem. Celem jest zapewnienie, że restauracje są w pełni przygotowane na „sezon burrito”, który trwa od marca do maja, podała firma.

To posunięcie podkreśla, że branża restauracyjna jest zaniepokojona możliwością zaspokojenia popytu.

W ramach nowej kampanii rekrutacyjnej firma Chipotle zapowiedziała, że przedstawi historie swoich obecnych pracowników i rozwój ich kariery w firmie, aby zwiększyć liczbę aplikacji.

Dyrektor restauracji, Scott Boatwright, poinformował, że firma będzie nadal zatrudniać, jednocześnie podnosząc kwalifikacje i awansując obecnych pracowników, aby wesprzeć swoje „agresywne plany rozwoju”, które obejmują podwojenie zasięgu w Ameryce Północnej do 7000 lokalizacji. Wcześniejszy cel zapowiadał 6000 restauracji.

REKLAMA REKLAMA

Aby zatrzymać dobrych pracowników, firma reklamowała, że oferuje „solidne świadczenia”.

Jest to m.in. premia dla załogi, która daje pracownikom restauracji możliwość zarobienia dodatkowego miesięcznego wynagrodzenia rocznie, dostęp do opieki psychiatrycznej, zwrot kosztów czesnego i bezpłatne posiłki.

Na dzień 30 września 2022 r. Chipotle miało prawie 3100 restauracji na całym świecie. Obecnie zatrudnia 10 000 pracowników.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Japońskie roboty będą sprzedawane w Schaumburgu. Zmienią pracę magazynów?

Opublikowano

dnia

Autor:

Tokijska firma, która chce zrewolucjonizować wydajność magazynów na całym świecie przy pomocy wykwalifikowanych robotów, stawia pierwsze kroki w Schaumburgu. W środę oficjalnie otworzyła tu biuro sprzedaży.

Firma Rapyuta Robotics została założona w 2014 roku przez dwóch rodowitych mieszkańców Sri Lanki, którzy otrzymali rządowe stypendia na studia w Japonii, gdzie założyli firmę. Następnie rozszerzyli działalność na Bangalore w Indiach.

Dzięki 76 patentom i wiedzy specjalistycznej w zakresie sprzętu, oprogramowania i sztucznej inteligencji Rapyuta Robotics wyróżnia się tym, że jej klienci-właściciele magazynów, nie muszą wprowadzać wielu zmian w swoich istniejących lokalizacjach, zamiast tego roboty mogą dostosować się do otoczenia.

Podczas gdy inne firmy produkują roboty, które mogą przemieszczać się po halach magazynowych, Rapyuta projektuje roboty, które wchodzą w interakcje z ludźmi i między sobą w zatłoczonych przestrzeniach.

REKLAMA REKLAMA

Na przykład po tym, jak robot pomaga pracownikowi załadować przesyłkę do magazynu, mówi osobie, gdzie spotkać się z innym robotem, aby zrealizować następne zamówienie. Bez takiej pomocy typowy pracownik magazynu może przejść około 20 mil dziennie, wypełniając zamówienia.

Za 950 USD za jednostkę miesięcznie, roboty są w stanie podwoić produktywność magazynów o różnej wielkości.

Wśród uczestników ceremonii otwarcia Rapyuta Robotics w Schaumburgu byli burmistrz Tom Dailly, dyrektor ds. rozwoju gospodarczego Matt Frank oraz konsul generalny Japonii w Chicago Tajima Hiroshi.

Na wybór rejonu Chicago przez firmę, a w szczególności Schaumburga, złożyło się wiele czynników. Wśród nich jest centralna lokalizacja, dostęp do utalentowanych pracowników, koszty pracy i dostępność bezpośrednich lotów do i z Japonii.

Przyszłe lokalizacje Rapyuta Robotics są rozważane w Teksasie i Południowej Kalifornii, ale ich powstanie jest uzależnione od sukcesu w Schaumburgu.

Firma w tej chwili zatrudnia w Schaumburgu 5 osób, ale do końca roku lokalizacja ma liczyć 20 pracowników. Cała firma zatrudnia obecnie 180 pracowników, którzy pochodzą z 25 krajów.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu