Połącz się z nami

NEWS Florida

Zastrzelił 9-letniego syna a potem siebie. Do tragedii doszło w St. Petersburgu. Czarna seria w Tampa Bay

Opublikowano

dnia

W poniedziałek rano w mieszkaniu w St. Petersburg znaleziono ciała ojca i jego 9-letniego syna. Policja twierdzi, że mężczyzna zastrzelił swoje dziecko, zanim skierował broń na siebie. To co najmniej szóste tragiczne zdarzenie zabójstwa połączonego z samobójstwem w tym roku w Tampa Bay.

Do tragedii doszło w Trellis w kompleksie apartamentów Lakes, mieszczącym się przy 11401 Dr. Martin Luther King Jr. St. N.

Matka chłopca przyszła po syna w niedzielę około 6.20 popołudniu. 9-letni Andres Chateau spędził weekend ze swoim ojcem, 44-letnim Kevinem Bybee, poinformowała rzeczniczka policji z St. Pete Yolanda Fernandez.

Bybee nie odpowiadał na telefony kobiety ani na jej pukanie do drzwi, więc zadzwoniła na policję.

REKLAMA REKLAMA

Jednak kiedy funkcjonariusze przybyli do budynku w niedzielę wieczorem, nie zauważyli niczego podejrzanego i nie mieli powodu sądzić, że dziecko było w tym czasie w niebezpieczeństwie, podała Fernandez.

Matka chłopca skontaktowała się z zarządem kompleksu w sprawie swoich obaw w poniedziałek rano i udali się do mieszkania Bybee. Otworzyli drzwi i znaleźli ciała ojca i syna, a następnie wezwali policję około 9:45.

Wstępne śledztwo funkcjonariuszy wykazało, że ojciec zastrzelił syna, a następnie siebie, podała policja.

Ta tragedia jest co najmniej szóstym w tym roku podejrzanym o samobójstwo w Zatoce Tampa, po serii zdarzeń w styczniu i lutym.

11 lutego policja Pasco poinformowała, że wstępne śledztwo wykazało, że ojciec zastrzelił swojego dorosłego syna, a następnie siebie w domu w dzielnicy Trinity West.

Zaledwie kilka dni wcześniej, 9 lutego, deputowani Pinellas znaleźli ciała 73-letniej Frances „Darlene” Neubert i 51-letniego Jeffreya Dinyera w przyczepie mieszkalnej w Lake Haven Mobile Home Park w Dunedin. Wyglądało na to, że Dinyer zastrzelił Neubert, zanim zastrzelił się.

6 lutego biuro szeryfa powiatu Pasco podało, że mężczyzna zastrzelił swoją żonę, a następnie siebie w dzielnicy Trinity West. Biuro lekarskie Pinellas-Pasco i przyjaciele pary zidentyfikowali ich jako Bihn i Tina Pham.

29 stycznia władze poinformowały, że Daniel Leyden, detektyw z biura szeryfa powiatu Hillsborough, zastrzelił Abigail Bieber, zastępczynię z Hillsborough, z którą był uczuciowo związany, podczas gdy oboje byli na wakacjach z przyjaciółmi w St. Augustine.

A 12 stycznia zastępcy szeryfa Pasco donieśli, że ​​mężczyzna z Land O’ Lakes znalazł w domu ciała swojej żony i ich dwójki małych dzieci po tym, co władze określiły jako pozorne morderstwo-samobójstwo.

 

 

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube, St. Petersburg Police Department

NEWS Florida

Odwaga by być wolnym: autobiografia Rona DeSantisa. Czy to książka o przyszłym prezydencie USA?

Opublikowano

dnia

Autor:

Gubernator Ron DeSantis pisze autobiografię, która zostanie opublikowana na początku przyszłego roku, co wg wielu, jest kolejnym dowodem na to, że gubernator Florydy poważnie myśli o kandydowaniu na prezydenta w 2024 r. po miażdżącej wygranej w listopadowych wyborach.

Nowa książka DeSantisa „The Courage to Be Free: Florida’s Blueprint for America’s Revival” zostanie opublikowana przez Broadside, oddział HarperCollins Publishers, który koncentruje się na konserwatywnej literaturze faktu.

Autobiografia ma ukazać się 28 lutego, potwierdził HarperCollins.

Chociaż DeSantis nie zapowiedział, że kandyduje na prezydenta Stanów Zjednoczonych i generalnie unika pytań o kwestię czy rzuciłby wyzwanie byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi w prawyborach Partii Republikańskiej, to podsycił spekulacje na ten temat.

Gubernator Florydy prowadził kampanię z innymi kandydatami i uczestniczył w zbiórkach pieniędzy w całym kraju.

REKLAMA REKLAMA

Trump ogłosił swój trzeci z rzędu start do Białego Domu na początku tego miesiąca ze swojego klubu Mar-a-Lago.

Inni potencjalni kandydaci republikańscy w 2024 r., w tym były wiceprezydent Mike Pence i były sekretarz stanu Mike Pompeo, opublikowali w ostatnich tygodniach książki, w których debatują, czy kandydować do nominacji GOP.

Według HarperCollins, książka DeSantisa przedstawi jego „sprawdzony w boju plan odrodzenia Ameryki” i opowie „historię zwycięstwa nad okopanymi elitami”.

Autobiografia opisze jego decyzję o otwarciu Florydy przed większością innych stanów podczas pandemii COVID-19, decydującą i kontrowersyjną decyzję w jego pierwszej kadencji, która przyniosła mu pochwałę Republikanów.

Książka podkreśli również jego skupienie się na zaangażowaniu rodziców w edukację ich dzieci, jego stanowisko w sprawie imigracji, „przebudzonych korporacji” i „partyzanckich mediów”.

„Wszyscy widzą, że gubernator Ron DeSantis jest utalentowanym przywódcą, a teraz ludzie odkryją, że jest także utalentowanym pisarzem. Jego książka wyjaśnia, w jaki sposób stosuje swoje poczucie „True North” w życiu i przywództwie” – zapowiedział wiceprezes i dyrektor redakcyjny Broadside, Eric Nelson.

To druga książka gubernatora Florydy. Jego pierwszą dziełem jest „Marzenia naszych ojców założycieli: pierwsze zasady w epoce Obamy”, którą opublikował w 2011 roku.

Autobiografia będzie prawdopodobnie opowiadać o kluczowych momentach dorastania przed rozpoczęciem studiów na Uniwersytecie Yale i Harvard Law School, jego małżeństwie z Casey DeSantis, jej walce z rakiem i wychowywaniu trojga dzieci, a także o „krytycznych problemach, które doprowadziły go do centrum debatę nad przyszłością naszego kraju”.

W oświadczeniu udostępnionym przez wydawnictwo DeSantis pisze:

„To, co zrobiła Floryda, to ustanowienie planu rządów, który przyniósł wymierne rezultaty, jednocześnie służąc jako nagana dla zakorzenionych elit, które zepchnęły nasz naród w ziemię. Floryda jest dowodem na to, że my, ludzie, nie jesteśmy bezsilni w obliczu tych elit”.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Manaty powróciły do swojego domu. Trzy wyleczone samce wypuszczono do kanału Keys

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy dorosłe samce manatów uratowane z wód w okolicy Florida Keys wiosną i latem tego roku zostały wypuszczone do kanału Keys po leczeniu i rehabilitacji w SeaWorld Orlando. To zawsze radosne wydarzenie dla ludzi, którzy wkładają swoje serce i pracę by im pomóc.

Personel z Florida Fish and Wildlife Conservation Commission, Dolphin Research Center, Florida Keys Aquarium Encounters i SeaWorld pomógł we wtorek przenieść całą trójkę z ciężarówek transportowych na ląd, a następnie do wody.

„Trzy zwierzęta tego samego dnia… nie ma nic lepszego” – powiedział dyrektor medyczny Dolphin Research Center, dr Scott Gearhart.

„Przyjęcie zwierzęcia, które potrzebuje twojej pomocy, i zobaczenie, jak zostało wypuszczone, jest fantastyczne… wszystkie trzy”.

Mierzące do 11 stóp i ważące ponad 1000 funtów manaty zostały uratowane odpowiednio w kwietniu, czerwcu i lipcu. Ich problemy zdrowotne, które były leczone, obejmowału uderzenie łodzią, które spowodowało pęknięcie czaszki, poważne wycieńczenie, problemy żołądkowe, odwodnienie i stan zapalny.

REKLAMA REKLAMA

Manat o imieniu Manakey ważył 460 funtów, kiedy został uratowany 10 czerwca. Ten sam ssak morski ważył 1005 funtów, kiedy wrócił do wody.

Leczenie zwierząt obejmowało usuwanie fragmentów kości, antybiotykoterapię i wsparcie żywieniowe.

Eksperci od ssaków morskich przypominają opinii publicznej o zachowaniu czujności podczas pływania łódką po wodach Florydy.

„Dzielimy drogi wodne z tymi zwierzętami” – powiedział Gearhart.

„Poruszają się bardzo wolno i wpadają w różne rzeczy, i naprawdę musisz uważać na to, co robisz na wodzie”.

Manaty to łagodne olbrzymy o okrągłych ogonach, czasami nazywane krowami morskimi, które ważą nawet 1200 funtów (550 kilogramów) i mogą żyć nawet 65 lat. Są oficjalnymi stanowymi ssakami morskimi Florydy, ale znajdują się na liście gatunków zagrożonych.

Głównym zagrożeniem dla gatunku na Florydzie, poza zderzeniami z łodziami, jest głód, spowodowany wymieraniem trawy morskiej, do którego doszło w wyniku zanieczyszczenia wody.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, zwierzęta będą dokarmiane sałatą.

Źródło: mysuncoast
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Lekarz medycyny estetycznej z Naples oskarżony o wykorzystywanie pacjentek w czasie zabiegów, nie żyje

Opublikowano

dnia

Autor:

Według raportów policyjnych, lekarz medycyny estetycznej z Florydy, oskarżony o napaść seksualną na wiele kobiet, gdy znajdowały się one pod narkozą w swoim gabinecie w Naples, został znaleziony martwy. Znaleziono go w rowie z raną postrzałową głowy.

Departament policji w Naples aresztował dr Erica Andrew Sałatę54-letniego, dyplomowanego lekarza w Pura Vida Medical Spa, ale mężczyzna nie przebywał w więzieniu, tylko miał czujnik założony na kostkę u nogi.

Policjanci z biura szeryfa powiatu Collier przybyli na Gail Boulevard w celu sprawdzenia jego dobrostanu po tym, jak w poniedziałek na monitorze jego czujnika nie wykryto żadnego ruchu.

Tam podobno Sałata został znaleziony w rowie z raną postrzałową głowy, ale uważa się, że jego śmierć nie jest podejrzana.

REKLAMA REKLAMA

Lekarz był oskarżony o popełnienie przestępstw seksualnych wobec co najmniej dwóch pacjentek.

„W ciągu ostatnich czterech tygodni policja z Naples otrzymywała skargi od kobiet, które mówiły o wykorzystanie seksualnym podczas zabiegów kosmetycznych” – napisano na Facebooku.

Wg FOX News pierwsza ofiara zeznała policji, że Sałata podał jej „podtlenek azotu, aby uspokoić i złagodzić ból po zabiegu”, zgodnie z komunikatem prasowym policji w Naples.

„Podczas zabiegu, gdy podtlenek azotu słabł, znalazła dr Sałatę podczas stosunku płciowego” – powiedziała policja Naples.

Druga ofiara zgłosiła się w sprawie podobnego incydentu, w którym Sałata rzekomo zaatakował ją, gdy była pod wpływem środków uspokajających w jego spa.

Pierwsze dwie ofiary, które się zgłosiły, miały 51 i 73 lata.

Kobiety pamiętały jak wdychały gaz rozweselający zgodnie z instrukcjami Sałaty, aby złagodzić ból podczas odpowiednich procedur, zanim rzekomo je zgwałcił. Jedna z ofiar twierdzi, że lekarz ​​dał jej też alkohol podczas zabiegu kosmetycznego.

Detektywi zebrali dowody napaści na tle seksualnym, które również zostały przesłane do laboratorium.

Władze znalazły Sałatę w jego spa Pura Vida 21 listopada i aresztowały go pod dwoma zarzutami napaści seksualnej na fizycznie bezradną osobę.

Dr Eric Andrew Sałata miał stawić się w sądzie 19 grudnia.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu