Połącz się z nami

News Chicago

Ojciec dwójki dzieci zastrzelony w Wrigleyville w drodze do drugiej pracy

Opublikowano

dnia

W weekend w zaułku alei Wrigleyville został zastrzelony mężczyzna. Pracował na dwóch stanowiskach, aby utrzymać żonę i dwie córki, a według jego rodziny miał rozpocząć nocną zmianę na jednym z nich, kiedy został zabity.

Policja nie podała możliwego motywu śmiertelnego zastrzelenia 47-letniego Hermilo Beltrana  przy North Clark Street około 10:15 wieczorem w niedzielę, ale krewni przekazali, że nie miał przy sobie portfela.

„Mój wujek ciężko pracował”, napisał Elvis Guiracocha na stronie GoFundMe.

„Był mężem, ojcem i żywicielem swojej rodziny.

„Teraz zaczyna się trudny czas dla tych, których zostawił: mojej ciotki i jej dwóch córek, starszej 16-latki i młodszej 9-latki.”

REKLAMA REKLAMA

Policja twierdzi, że Beltran został postrzelony w klatkę piersiową i został uznany za zmarłego w Illinois Masonic Medical Center. Nikogo nie aresztowano w związku z zabójstwem.

Beltran był w drodze do pracy w pizzerii Happy Camper, która opublikowała wiadomość na Facebooku, nazywając go jednym z „niedocenionych bohaterów naszego sąsiedztwa”.

„Ci, którzy pracują dzień w dzień, aby nasza okolica działała i działała … są naprawdę kręgosłupem naszej społeczności i za jego czas spędzony w naszej społeczności jesteśmy wdzięczni” – napisano.

To trzecie morderstwo w tym roku w 19. okręgu policyjnym, obejmującym Wrigleyville.

W zeszłym roku nie doszło do żadnego morderstwa.

Do strzelaniny doszło zaledwie kilka dni przed tym, jak okręg policyjny zorganizował doroczne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa publicznego przed sezonem baseballowym, który rozpoczyna się 7 kwietnia.

Radny miejski Tom Tunney, którego okręg obejmuje miejsce morderstwa, powiedział, że tragiczne wydarzenie „nie wróży dobrze jeśli chodzi o rozrywkę w Wrigley i wokół niego”.

Krótko przed odejściem byłego burmistrza Rahma Emanuela w 2019 r. 19. dzielnica liczyła około 400 funkcjonariuszy. Teraz dzielnica ma ich poniżej 300, podał Tunney.

„Każdy potrzebuje więcej. Nie chcę umniejszać faktu, że jest to problem ogólnomiejski” – stwierdził Tunney. „Nie wiem, jaka jest ta właściwa liczba. Ale za poprzedniej administracji miałem zobowiązanie, że utrzymamy około 400”.

Tunney powiedział, że strzelanina jest niepokojącym dowodem na to, że „może się to zdarzyć wszędzie”.

„To prawdziwy problem dla naszego miasta”– powiedział.

Zbiórka na GoFundMe dla rodziny zamordowanego Beltrana.

 

 

 

 

Źródło: suntimes
Foto: rodzina Beltran

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu