Połącz się z nami

News Chicago

Irlandzkie kobzy zagrają już w ten weekend. Gdzie będzie można zobaczyć paradę z okazji dnia Św. Patryka?

Opublikowano

dnia

Po przerwie spowodowanej pandemią, Chicago niecierpliwie oczekuje uroczystości związanych z Dniem Świętego Patryka. Znów zabrzmią kobzy na ulicach Wietrznego Miasta. Zielone irlandzkie parady tuż przed nami, gdzie można będzie je zobaczyć?

O planowanych uroczystościach w związku z irlandzkim St. Patrick’s Day pisaliśmy 13 stycznia i 8 marca.

„Wszyscy będą bardzo podekscytowani, gdy wyjdą i spotkają się nawzajem” – cieszy się Eileen McNamee, organizatorka parady z okazji Dnia Świętego Patryka w East Dundee.

„To będzie wspaniałe wydarzenie”.- dodała

Urzędnicy gminy nie mogą się też doczekać rozkwitu biznesu, jaki mogą przynieść parady.

REKLAMA REKLAMA

„Przynosi to śródmieściu tylko korzyści”

– oświadczył radny Palatine Scott Lamerand, dziękując organizatorom tegorocznej parady w Palatine.

Sue i Bob McDowell z St. Charles czekali dwa lata na swoją kolej bycia marszałkami w paradzie ich miasta. Zostali wybrani na wielkich marszałków w 2020 roku, ale parady w 2020 i 2021 roku zostały odwołane.

„Ćwiczymy nasze przejście parady przez ostatnie dwa lata i nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy wszystkich” – mówi Sue McDowell.

Oto, gdzie można zobaczyć parady z okazji Dnia Świętego Patryka w ten weekend:

Naperville

Parada z okazji Dnia Św. Patryka rozpoczyna się o 10 rano w sobotę, 12 marca, wyruszjąc z południowego parkingu przy Naperville North High School, i kierując się na południe od Mill Street do Jackson, przez Main Street i kończąc na Water Street.

Impreza West Suburban Irish gromadzi co roku ponad 3000 uczestników i 15 000 widzów w centrum miasta. Tematem parady będzie hasło „Chodźmy razem”, które będzie celebrować dobre rzeczy, które ma do zaoferowania Naperville.

Wielkim marszałkiem będzie dr Mark Goodwin z Cardiac Innovations & Structural Heart Center w Edward-Elmhurst Health.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź stronę www.wsirish.org.

Palatine

Parada z okazji Dnia Św. Patryka rozpocznie się o 11 a.m. w sobotę, 12 marca, organizowana przez Durty Nellie’s, 180 N. Smith St.

Parada skieruje się na zachód na Wood Street wyruszając spod ratusza, a następnie na północ na Smith Street, kończąc na Colfax Street.

W ramach uroczystości, Durty Nellie’s zaoferuje tradycyjne irlandzkie śniadanie między 8 a 10 rano przed paradą. Po paradzie odbędzie się impreza wewnątrz i na zewnątrz lokalu, aby uczcić jubileusz pięciu dekad działalności tego miejsca.

Na parkingu będzie namiot z irlandzką akustyczną muzyką i duetami, które będą grać do godziny 22:00.

Wewnątrz sali będzie muzyka z irlandzkich zespołów, z zespołem Wedding Band – w kiltach na scenie – na zakończenie wieczoru.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź stronę nelliespalatine.com.

East Dundee

Parada z okazji Dnia Św. Patryka Thom McNamee Memorial rozpoczyna się o godzinie 11:00 w sobotę, 12 marca, z The Depot, 319 N. River St., East Dundee.

Wydarzenie rozpocznie się wyścigiem Kilted 5K o 8 rano i zajęciami na trybunach o 9:30. Obejmuje ukoronowanie króla i królowej, paradę zwierzaków, irlandzkich tancerzy, konkurs peklowanej wołowiny, dudy, orkiestry marszowe i krasnoludki.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź stronę dundeestpats.org.

Lake Villa

Parada Św. Patryka w Lake Villa rozpoczyna się w południe w sobotę 12 marca, wychodząc ze szkoły Palombi, 133 McKinley Ave., Lake Villa, a kończy się na Cedar Avenue na stacji kolejowej Metra.

W VFW oferowany jest lunch z kukurydzą i kapustą.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź www.lake-villa.org.

Chicago

Parada z okazji Dnia Św. Patryka w Chicago rozpoczyna się o godzinie 12:15. Sobota, 12 marca, z Balbo i Columbus Drive, Chicago. Jednostki paradne pojadą na północ przez Columbus Drive do Monroe Street.

Tematem jest „Uhonorowanie pracowników Chicagoland’s Essential Workers”.

Miejsca siedzące na trybunach, 60 USD, są otwarte o 11:15 w Ida B. Wells i po wschodniej stronie Columbus Drive. Barwienie rzeki odbędzie się o godzinie 10.00 z zachodu od Columbus Drive na wschód od Orleans Street. Parada będzie transmitowana na żywo przez ABC 7 Chicago.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź www.chicagostpatricksdayparade.org.

St. Charles

Parada Św. Patryka rozpocznie się o godzinie 2.00 p.m. w sobotę, 12 marca, na Main Street w St. Charles. Wyruszy z ulic Main i Sixth i przejdzie w dół Main Street, aby zakończyć się przy Fourth Avenue.

Przed paradą udaj się do Muzeum Historii, gdzie czekają przygotowane atrakcje.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź stronę www.stcstpatricksparade.com.

Plainfield

Parada Irlandzka rozpocznie się o godzinie 1:00 p.m. w niedzielę, 13 marca, centrum Plainfield. Plainfield Irish Parade wyruszy z Plainfield Central High School, 24120 Fort Beggs Drive, Plainfield.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź stronę plainfieldirishparade.org.

 

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/Roberto Galan

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dinozaury przyjadą na przedmieścia Chicago. Odwiedź Jurassic Quest w Grayslake lub Rosemont!

Opublikowano

dnia

Autor:

Repliki dinozaurów, od małego triceratopsa po naturalnej wielkości T. rexa, pojawią się na przedmieściach w tym miesiącu w ramach największej w kraju wystawy dinozaurów objazdowych. Jurassic Quest zatrzyma się najpierw w Grayslake a następnie w Rosemont. Zobacz prehistoryczne zwierzęta i dowiedz się o nich jak najwięcej!

Jurrasic Quest będzie można zwiedzać w Lake County Fairgrounds w Grayslake w dniach 7-9 października, a następnie w Centrum Kongresowym Donalda E. Stephensa w Rosemont w dniach 14-16 października.

Większość replik dinozaurów porusza się, ale nie wszystkie w ten sam sposób.

Niektóre z największych gatunków, takie jak brontozaur o długiej szyi, są animatroniczne, więc wykonują realistyczne ruchy napędzane silnikami.

Inne, które wystawa określa jako chodzące dinozaury, to kostiumy na całe ciało pilotowane przez wykonawców, którzy wchodzą w interakcje z gośćmi i naśladują ruchy gatunków, takich jak velociraptor. Jeszcze mniejsze są zaprojektowane tak, aby wyglądały jak urocze małe dinozaury.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa zawiera również interaktywne przejażdżki i atrakcje, w tym domy do skakania oraz dzieła sztuki i rzemiosła dla dzieci. Zapewnia także miejsce, w którym dzieci mogą uwolnić swojego wewnętrznego archeologa i wykopać skamieniałości dinozaurów w piaskownicy.

Ci, którzy interesują się tajemnicami ukrytymi pod powierzchnią wody, mogą zobaczyć stworzenia z prehistorycznych oceanów.

Na wystawie znajdują się mieszkańcy dawnych mórz, tacy jak ogromny prehistoryczny żółw morski, najwcześniej odkryci przodkowie delfinów i rekin megalodon o długości 15 stóp, który wyginął miliony lat temu.

Jurassic Quest ma siedzibę pod Houston i został założony w 2013 roku. W tym samym czasie wystawa odbywa aż trzy wycieczki.

Tereny targowe Lake County znajdują się przy 1060 E. Peterson Road w Grayslake. Pokaz potrwa od 1:00 p.m. do 8:00 p.m. w piątek, od 9:00 a.m. do 8:00 p.m. w sobotę i od 9:00 a.m. do 5:00 p.m. niedzielę.

Centrum Kongresowe Donalda E. Stephensa znajduje się pod adresem 5555 N. River Road, Rosemont. Wystawa będzie tu czynna w godzinach od 9:00 a.m. do 8:00 p.m. piątek i sobotę oraz od 9:00 a.m. do 5:00 p.m. w niedzielę.

Bilety dla dzieci i dorosłych kosztują 22 USD, 19 USD dla seniorów; a bilet VIP dla dzieci, który obejmuje nieograniczoną liczbę przejazdów i zajęć, kosztuje 36 USD.

Bilety kosztują tyle samo przy zakupie na miejscu i online na jurassicquest.com.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Ludzki robot Optimus od Tesli – czy nowy produkt Muska zrewolucjonizuje cywilizację?

Opublikowano

dnia

Autor:

Tesla ujawniła w piątek prototyp humanoidalnego robota, który może być przyszłym produktem producenta samochodów. Według Elona Muska Optimus zmieni naszą cywilizację.

Robot, nazwany Optimus przez Teslę, chodził sztywno po scenie podczas Dnia AI Tesli, powoli machał do tłumu i gestykulował rękami przez mniej więcej minutę.

CEO Tesli Elon Musk powiedział, że robot po raz pierwszy działał bez  fizycznego wsparcia. Twórcy robotyki często używają uwięzi do wspierania robotów, ponieważ nie są one w stanie chodzić bez upadku i uszkodzenia siebie.

Zdolności Optimusa wydają się przewyższać to, do czego zdolne są roboty konkurentów, takich jak Boston Dynamics należący do Hyundaia, które wykonują salta w tył i wyrafinowane układy taneczne bez uwięzi.

REKLAMA REKLAMA

„Robot może w rzeczywistości zrobić o wiele więcej, niż ci właśnie pokazaliśmy” – powiedział podczas imprezy Musk.

„Po prostu nie chcieliśmy, żeby spadł na twarz”.

Tesla pokazała również filmy przedstawiające swojego robota wykonującego proste zadania, takie jak przenoszenie pudełek i podlewanie roślin konewką.

Musk twierdził, że gdyby robot był produkowany masowo, „prawdopodobnie” kosztowałby mniej niż 20 000 dolarów.

Tesla utrzymuje, że przewagą Optimusa nad konkurencją będzie jego zdolność do niezależnej nawigacji przy użyciu technologii opracowanej dla systemu wspomagania kierowcy „Full Self Driving” Tesli, a także oszczędności wynikające z tego, czego firma dowiedziała się o produkcji w branży motoryzacyjnej.

Firma prezentowała już produkty, których cena miała być atrakcyjna ale ostatecznie nie udało się dotrzymać tej obietnicy.

Tesla Model 3 był od dawna obiecany jako pojazd za 35 000 USD, ale można go było kupić w tej cenie tylko przez krótki czas. Najtańszy Tesla Model 3 kosztuje teraz 46 990 USD.

Kiedy firma Muska zaprezentowała Cybertrucka w 2019 roku, którego dziś nie można kupić, podobno kosztował 39 990 USD, ale od tego czasu cena została usunięta ze strony internetowej Tesli.

Tesla AI Day ma w dużej mierze służyć jako wydarzenie rekrutacyjne, które ma przyciągnąć utalentowanych ludzi do dołączenia do firmy.

Musk twierdził, że jego robot może zmienić cywilizację.

Robot wystawiony w piątek, pomimo swoich ograniczeń w porównaniu z konkurentami, znacznie wyprzedził to, co Tesla ujawniła rok temu, kiedy osoba wskakiwała na scenę w kostiumie robota i tańczyła wokół.

„W zeszłym roku byłem tylko osobą w kostiumie robota” – powiedział Musk, zanim robot wszedł na scenę. „Przeszliśmy długą drogę. W porównaniu z tym będzie to bardzo imponujące.”

Tesla nie jest pierwszym producentem samochodów, który opracował humanoidalnego robota.

Wraz z Boston Dynamics firmy Hyundai, Honda pracowała nad robotami nazwanymi „Asimo” przez prawie 20 lat.

W swojej ostatecznej formie Asimo był humanoidalnym robotem wielkości dziecka, zdolnym do swobodnego chodzenia, biegania, wchodzenia i schodzenia po schodach oraz manipulowania przedmiotami za pomocą palców.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Rogers Park pod Chicago piątym najlepszym miejscem do życia w USA. Naperville także wysoko w rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Według niedawno opublikowanego raportu Money.com, 50 miejsc w kraju zostało nazwanych najlepszymi miejscami do życia w USA, w oparciu o metodologię analizującą możliwości ekonomiczne, jakość życia, różnorodność i wiele innych. 10 lokalizacji na liście znajduje się na Środkowym Zachodzie, a dwie z nich w rejonie Chicago.

Na pierwszym miejscu rankingu znajduje się Atlanta w Georgii, którą Money.com nazywa „kulturowym molochem” złożonym z profesjonalnych drużyn sportowych, światowej klasy ogrodu botanicznego, jednego z największych muzeów sztuk wizualnych w kraju i nie tylko.

I chociaż miasta z obszaru Chicago nie znalazły się na pierwszym miejscu, na 5. miejscu uplasował się Rogers Park.

„Niewiele miejsc jest tak przyjaznych dla różnych religii, wyznań lub grup etnicznych, jak Rogers Park, dzielnica położona w północno-wschodnim zakątku Chicago” – czytamy w raporcie.

„Mieszkańcy często zachwycają się wielokulturowością dzielnicy i przytaczają to jako podstawę tego, co sprawia, że ​​Rogers Park jest tak wyjątkowym miejscem”.

REKLAMA REKLAMA

Pierwszą dziesiątkę tworzą: Tempe w Arizonie na 2. miejscu; Kirkland, Waszyngton pod nr 3; Raleigh, Karolina Północna pod numerem 4; Columbia, Maryland pod numerem 6; Somerville, Massachusetts pod numerem 7; Ann Arbor, Michigan pod nr 8; Tampa na Florydzie pod numerem 9 i Jersey City w New Jersey pod numerem 10.

Kolejne miasto na środkowym zachodzie, które znajduje się na liście, znajduje się na 16 miejscu i jest to Naperville.

„Naperville w stanie Illinois zostało uznane za najlepsze miejsce do bycia dzieckiem przez US Census Bureau, najlepsze miejsce do wychowania rodziny przez witrynę edukacyjną Niche i jedno z dziesięciu najlepszych miast AARP dla seniorów” – czytamy w raporcie.

Raport dalej mówi, że przedmieście „oferuje jedne z najlepszych szkół publicznych w stanie, zgodnie z Illinois State Report Card”.

Inne miasta Środkowego Zachodu, które znalazły się na liście, to Carmel w stanie Indiana na 19 miejscu; Chanhassen, Minnesota pod numerem 27; Overland Park, Kansas pod numerem 29; Kirkwood, Missouri pod numerem 36; Madison, Wisconsin pod numerem 40; Coralville w stanie Iowa pod numerem 48 i Jeffersonville w stanie Indiana pod numerem 49.

Zobacz pełny ranking tutaj.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/James Andrews

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu