Połącz się z nami

NEWS Florida

Najpierw zabiła zwycięzcę loterii, teraz chce ich chronić. Mieszkanka Tampy za utajnieniem wygrywających

Opublikowano

dnia

Na podpis gubernatora Rona DeSantisa oczekuje projekt ustawy, który tymczasowo utrzymałby w tajemnicy nazwiska zwycięzców loterii na Florydzie. Ma on co najmniej jednego, nieoczekiwanego zwolennika: kobietę odsiadującą w więzieniu wyrok za zamordowanie zwycięzcy 30 milionów dolarów na loterii.

W wywiadzie telefonicznym z celi więziennej, 49-letnia Dorice Donegan „Dee Dee” Moore z Tampy oświadczyła, że ​​publiczne identyfikowanie odbiorców nagród i szczegółów dotyczących dużych wypłat na loterii naraża ich życie.

„To stawia ich za cel” – powiedziała Moore, który odsiaduje dożywocie w Lowell Correctional Institution w Ocala.

Ława przysięgłych skazała Moore w grudniu 2012 r. za morderstwo pierwszego stopnia, do którego doszło w 2009 r. Zastrzeliła wtedy 42-letniego Abrahama Lee Shakespeare’a.

Sądy apelacyjne na Florydzie utrzymały w mocy jej wyrok skazujący w 2015 r. i ponownie w 2019 r., określając jej własne twierdzenia o niewinności jako „mylące, rozstrzygające i niejasne”. Moore nadal ​​zamierza kontynuować swoje apelacje prawne.

Nowa ustawa w legislaturze Florydy utrzymywałaby w tajemnicy przez 90 dni nazwiska zwycięzców loterii w wysokości 250 000 USD lub więcej, chyba że zwycięzca sam chce być publicznie zidentyfikowany. Zarówno Izba jak i Senat uchwalił ją z ogromną przewagą głosów. Oczekiwano, że gubernator Ron DeSantis podpisze prawo już w tym miesiącu.

Podczas przesłuchań Izby Reprezentantów Tracie Davis z D-Jacksonville przytoczyła relacje prasowe o zwycięzcach loterii z Florydy i Georgii, którzy zginęli po odebraniu nagród.

„W pewnym momencie naszego życia wszyscy marzymy o wygraniu na loterii” – oświadczyła Davis, sponsor projektu.

„Niestety dla niektórych osób marzenie o wygranej na loterii czasami staje się koszmarem”.

Senator Tina Polsky, D-Boca Raton, powiedziała, że ​​opóźnienie ujawnienia tożsamości zwycięzcy dałoby zwycięzcy czas na wprowadzenie środków bezpieczeństwa. Polsky sponsorowała wersję projektu ustawy w Senacie.

„Niektórzy zwycięzcy są narażeni na wszelkiego rodzaju oszustwa, nękanie, a nawet utratę życia” – powiedział Polsky.

„Powodem tych 90 dni jest zapewnienie zwycięzcom loterii wystarczającej ilości czasu na odpowiedzialne planowanie, poprzez powiadomienie rodziny, uzyskanie porady finansowej, a nawet przekazanie środków na inwestycje”.

W Georgii, Craigory Burch, lat 20, został zastrzelony podczas inwazji na dom w 2016 roku na oczach swojej dziewczyny i jednego z ich dzieci, kilka miesięcy po tym, jak wygrał 400 000 dolarów.

Georgia jest obecnie jednym z 10 stanów, które pozwalają zwycięzcom loterii zachować anonimowość.

W przypadku zabójstwa na Florydzie Moore ​​spotkała się z Shakespeare’em pod pretekstem napisania o nim książki.

Później przekonała go, aby pozwolił jej pomóc finansowo zarządzać tym, co pozostało z jego wygranej na loterii.

Został mu wtedy tylko około 1 milion dolarów. Shakespeare wydał większość swoich wygranych na spłatę kredytów hipotecznych rodziny i przyjaciół oraz na przekazanie pieniędzy ludziom, którzy poprosili go o pomoc, według zeznań procesowych.

Prokuratorzy poinformowali, że Moore wycofała milion dolarów z kont bankowych Shakespeare’a, wydając pieniądze na Hummera, Corvettę, ciężarówkę i wakacje.

Shakespeare, dwukrotnie postrzelony w klatkę piersiową, został znaleziony zakopany pod betonową płytą na podwórku domu kupionego przez Moore.

W swoim wywiadzie z więzienia Moore oceniła, że ​​utrzymywanie nazwisk zwycięzców loterii w tajemnicy nawet przez 90 dni nie jest wystarczająco długie. Powiedziała, że ​​szczegóły dotyczące tego, czy zwycięzca wybrał wypłatę ryczałtową, czy płatności w czasie, również nie powinny być ujawniane.

„Uważam, że to za mało czasu” – powiedziała. „Musisz zrozumieć, ta osoba musi zmienić całe swoje życie”.

Wg Moore ​​zwycięzca loterii potrzebuje co najmniej sześciu miesięcy prywatności.

„Dziewięćdziesiąt dni to nic, widzisz, jak szybko mija czas”, mówi Moore, która przebywa w więzieniu stanowym od prawie 3400 dni.

Moore napisała w liście do sądu w 2019 roku, że żałuje, że nie mówiła prawdy podczas procesu, ale nadal utrzymywała, że ​​nie strzelała do Shakespeare’a.

„Naprawdę go nie zabiłam” – napisała.

Zgodnie z obowiązującym prawem na Florydzie, agencja loteryjna natychmiast ujawnia nazwiska zwycięzców, miasto zamieszkania, grę, datę wygranej i wygraną kwotę każdemu, kto o to poprosi.

Nie ujawnia adresu domowego ani numeru telefonu zwycięzcy, chociaż takie informacje można zwykle znaleźć gdzie indziej, na przykład w aktach majątkowych lub rejestrach wyborców, które pozostają publicznie dostępne.

Nowa ustawa nadal pozwalałaby ujawniać nazwiska i szczegóły dotyczące zwycięzców loterii agencjom stanowym, sądom pobierającym alimenty, audytorom rządowym lub liderom legislacyjnym. Wtajemniczeni, którzy nielegalnie ujawniliby nazwiska zwycięzców loterii, zanim zostanie to dozwolone, zostaliby oskarżeni o przestępstwo.

Prawodawcy musieliby ponownie zatwierdzić ustawę w 2027 roku.

W Senacie tylko senator Ray Rodrigues, R-Fort Myers, głosował przeciwko temu środkowi. W Izbie był to Anthony Sabatini, R-Clermont.

„Ludzie chcą wiedzieć, kto wygrał na loterii – prowadzonego przez rząd programu finansowanego przez podatników” –oświadczył Sabatini.

Prawo jest uważane za jedno z najpotężniejszych narzędzi przejrzystości rządowej w kraju, ale ustawodawcy na przestrzeni lat dodali ponad 1000 kategorii informacji rządowych, które zgodnie z nim są niedostępne.

 

 

Źródło; cbs
Foto: You Tube, Florida Department of Corrections

News USA

Amerykańskie mieszkania rosną. Gdzie są największe, a gdzie mieszkańcom jest ciasno?

Opublikowano

dnia

Autor:

Raport RentCafe wykazał, że mieszkania w Stanach Zjednoczonych zaczynają rosnąć po dziesięciu latach kurczenia się. Średnia powierzchnia nowego mieszkania w USA wynosi obecnie 916 stóp kwadratowych, co oznacza wzrost o 27 stóp kwadratowych w porównaniu z 2023 r.

Ostatnio dostępnych jest także więcej mieszkań z dwiema i trzema sypialniami, co pomogło zwiększyć średnią wielkość mieszkania w kraju, podaje portal nieruchomości RentCafe.

Wśród najmniejszych mieszkań wyróżnia się Nowy Jork i jego dzielnice – Queens i Brooklyn. Według raportu RentCafe, w Queens mieszkania mają najmniejszą powierzchnię, zajmując pod tym względem trzecie miejsce w kraju.

Nowe mieszkania w Queens mają średnio 692 stopy kwadratowe i są nieco mniejsze niż te na Brooklynie, które mają średnio 712 stóp kwadratowych.

W obu gminach w ciągu ostatnich 10 lat zmniejszyła się wielkość przeciętnego nowego mieszkania. Apartamenty Queens straciły średnio 32 stopy kwadratowe, co oznacza spadek o 4,4% w ciągu ostatniej dekady. Na Brooklynie spadek był nieco mniejszy: około 21 stóp kwadratowych, co oznacza utratę około 2,9% powierzchni.

Spośród głównych miast USA jedynie Seattle i Portland mają przeciętnie mniejsze mieszkania. Średnie nowe mieszkanie w Seattle ma 661 stóp kwadratowych, a w Portland 685 stóp kwadratowych.

Niedaleko Queens i Brooklynu znajduje się Manhattan, gdzie przeciętne nowe mieszkanie ma 737 stóp kwadratowych, co stanowi wzrost o 2,2% w porównaniu z dekadą temu, czyli o 16 stóp kwadratowych. Manhattan znalazł się na szóstym miejscu ze względu na najmniejszy nowy rozmiar mieszkania, czyli za Detroit.

Manhattan

Natomiast największe średnie mieszkania budowane są w Gainesville na Florydzie, gdzie przeciętne nowe mieszkanie ma niecałe 1200 stóp kwadratowych. To jedno z aż pięciu miast w Słonecznym Stanie, które znalazło się na liście największych nowych mieszkań.

Według raportu nowe mieszkania ​​w tych pięciu miastach mają najmniejsze rozmiary:

  • Seattle, stan Waszyngton
  • Portland, Oregon
  • Queens, Nowy Jork
  • Brooklyn, Nowy Jork
  • Detroit, Michigan

W tych miastach buduje się największe mieszkania:

  • Gainesville, Floryda
  • Tallahassee, Floryda
  • Baton Rouge, Luizjana
  • Knoxville, Tennessee
  • Marietta, Georgia

 

Źródło: fox32
Foto: itock/2Mmedia/ deberarr/James Andrews/
Czytaj dalej

News USA

Poród w Taco-Bell był szokiem dla mieszkanki Wirginii, która nie wiedziała, że jest w ciąży

Opublikowano

dnia

Autor:

30 kwietnia pielęgniarka domowa Breonni Jackson wpadła na szybki lunch do hybrydowej restauracji KFC-Taco Bell w sercu dzielnicy biznesowej w South Richmond w Wirginii, ale zaraz po złożeniu zamówienia zaczął bardzo boleć ją brzuch. Kobieta nie miała pojęcia, że jest w ciąży i właśnie rodzi dziecko.

Gdy Breonni poszła do toalety zobaczyła, że krwawi i spanikowana zadzwoniła do męża, pracującego w w VCU Medical Center, który natychmiast wybiegł ze szpitala by do niej dotrzeć. Jamar Jackson usłyszał przez telefon, którego nie rozłączył rozdzierający krzyk żony.

Kobieta urodziła dziecko w łazience i owinęła je we własną koszulę. Ale niemowlę nie zapłakało. Wtedy zobaczyła, że ma pępowinę owiniętą wokół szyi. Dopiero po uwolnieniu od pępowiny dziecko wzięło głęboki oddech i krzyknęło.

Jamar, wciąż rozmawiający przez telefon, miał tylko jedno pytanie, zapytał czy to chłopiec czy dziewczynka, ale żona kazał mu się rozłączyć i zadzwonić pod nr 911.

Pracownicy restauracji nie mieli pojęcia, co dzieje się w toalecie na końcu korytarza. Byli zdziwieni gdy przyjechała karetka i poprosiła o klucz do niej. Matka i dziecko zostali przewiezieni do szpitala, gdzie czekał już na nich dumny tata.

Okazało się, że Breonni była w około 35. tygodniu ciąży, kiedy urodziła. Lekarze powiedzieli im, że mogła doświadczyć tak zwanej ukrytej ciąży (cryptic pregnancy) – rzadkiego stanu, w którym przyszłe matki nie odczuwają ani nie zauważają żadnych objawów aż do późnego okresu ciąży lub, jak w tym przypadku, kiedy nagle zaczął się poród.

Rok wcześniej para przeżyła koszmar i była w żałobie – w wypadku zginął syn Jacksonów, Jy’Aire. Miał zaledwie 9 miesięcy. Breonni siedziała za kierownicą, gdy jej samochód uderzył w pickupa i kamper, które zjechały na pobocze.

Policja początkowo postawiła jej zarzuty dotyczące dwóch przestępstw. Ostatecznie jeden z nich wycofano, a ona otrzymała wyrok w zawieszeniu i grzywnę za jazdę ze słabymi hamulcami.

Para stwierdziła, że ​​utrata syna wystawiła ich wiarę na próbę, ale została przywrócona, gdy urodziła się mała Ayanna. „Zdecydowanie jest spełnieniem marzeń” – powiedziała Breonni Jackson, której córeczka pomaga zapomnieć teraz o tamtym bólu.

Jeśli chodzi o Taco Bell, Breonni mówi, że jest wdzięczna pracownikom, że zaopiekowali się jej samochodem, gdy była w szpitalu. Za każdym razem gdy wpada do restauracji pytają o małą Ayannę.

 

Źródło: scrippsnews
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Replika Białego Domu na sprzedaż. Poczujesz się tu jak Prezydent lub Pierwsza Dama

Opublikowano

dnia

Autor:

Aukcja kalifornijskiej rezydencji przypominającej Biały Dom została odwołana, ale potencjalni nabywcy nadal mogą ją kupić. Czterokondygnacyjna rezydencja na Hillsborough pozostaje dostępna na rynku w tradycyjnej sprzedaży po tym, jak właściciel w środę odwołał licytację.

Nieruchomość miała trafić do wirtualnego bloku aukcyjnego Concierge Auctions, ale sprzedający skorzystał z prawa do anulowania aukcji. Właściciel, wykazany w rejestrach własności publicznej jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, wystawił replikę Białego Domu na tradycyjnym rynku nieruchomości za 36,9 miliona dolarów.

Luksusowy dom został zbudowany na działce o powierzchni 2,9 akra i według jego wykazu ma ponad 24 300 stóp kwadratowych powierzchni wewnętrznej.

W ogłoszeniu napisano, że jest wyposażony ponadczasowe akcenty, takie jak misterne listwy, wspaniałe drewniane podłogi i olśniewające żyrandole, które płynnie łączą się ze współczesnymi elementami i eleganckimi liniami w całym domu.

Rezydencja Hillsborough jest wyposażona w 11 sypialni i 9 pełnych łazienek. Ma duży basen, a w garażu znajduje się miejsce na 8 samochodów. Całkowicie biała fasada zewnętrzna szczególnie przywodzi na myśl Biały Dom w stolicy kraju z podobnymi kolumnami i portykiem. Taki wygląd nadała mu znana architekt, Julia Morgan, w 1930 roku.

Dla porównania, według Stowarzyszenia Historycznego Białego Domu, Biały Dom zajmuje powierzchnię około 55 000 stóp kwadratowych na parterze, piętrze i obszarach mieszkalnych. Ma ponad dwa wieki.

Według doniesień projekt zlecił Julii Morgan ówczesny właściciel, George R. Hearst.

Podążając za politycznymi zapędami swojego ojca, Williama Randolpha, aspirował do bycia kandydatem na prezydenta i planował przekazać nieruchomość rządowi USA, aby służyła jako rezydencja prezydencka na zachodnim wybrzeżu, uzupełniając jej odpowiednik na wschodnim wybrzeżu. Choć tak się nie stało, rozgłos posiadłości stale rósł.

W lutym „Forbes” oszacował majątek rodziny Hearst, znanej ze swojej obecności i sukcesów w sektorze medialnym na przestrzeni lat, na około 22,4 miliarda dolarów.

Nieruchomość w Kalifornii, czasami nazywana „zachodnim białym domem” i od dłuższego czasu nie należąca już do rodziny Hearst, pojawiła się na rynku w czerwcu 2023 r., a jej cena wynosiła 38,9 mln dolarów. Jego historia obejmuje wiele wcześniejszych sprzedaży.

Podmiot powiązany z inwestorem na rynku nieruchomości, Mehrdadem Elie i jego żoną Nedą Elie, kupił go za 15 milionów dolarów, jak wynika z publicznych rejestrów nieruchomości. Właściciele odświeżyli wnętrza, dodając nowe elementy wyposażenia, aby zachować oryginalne detale architektoniczne, wprowadzając jednocześnie dom w XXI wiek. 

Dom w Kalifornii nie jest jedyną repliką Białego Domu w kraju – inne można znaleźć w Atlancie, Dallas i McLean w Wirginii.

Według Redfin, średnia krajowa cena wywoławcza domu wyniosła 392 200 dolarów w okresie czterech tygodni kończących się 2 czerwca.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: BRIAN KITTS VISUALS FOR CONCIERGE AUCTIONS
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu