Połącz się z nami

NEWS Florida

Najpierw zabiła zwycięzcę loterii, teraz chce ich chronić. Mieszkanka Tampy za utajnieniem wygrywających

Opublikowano

dnia

Na podpis gubernatora Rona DeSantisa oczekuje projekt ustawy, który tymczasowo utrzymałby w tajemnicy nazwiska zwycięzców loterii na Florydzie. Ma on co najmniej jednego, nieoczekiwanego zwolennika: kobietę odsiadującą w więzieniu wyrok za zamordowanie zwycięzcy 30 milionów dolarów na loterii.

W wywiadzie telefonicznym z celi więziennej, 49-letnia Dorice Donegan „Dee Dee” Moore z Tampy oświadczyła, że ​​publiczne identyfikowanie odbiorców nagród i szczegółów dotyczących dużych wypłat na loterii naraża ich życie.

„To stawia ich za cel” – powiedziała Moore, który odsiaduje dożywocie w Lowell Correctional Institution w Ocala.

Ława przysięgłych skazała Moore w grudniu 2012 r. za morderstwo pierwszego stopnia, do którego doszło w 2009 r. Zastrzeliła wtedy 42-letniego Abrahama Lee Shakespeare’a.

Sądy apelacyjne na Florydzie utrzymały w mocy jej wyrok skazujący w 2015 r. i ponownie w 2019 r., określając jej własne twierdzenia o niewinności jako „mylące, rozstrzygające i niejasne”. Moore nadal ​​zamierza kontynuować swoje apelacje prawne.

REKLAMA REKLAMA

Nowa ustawa w legislaturze Florydy utrzymywałaby w tajemnicy przez 90 dni nazwiska zwycięzców loterii w wysokości 250 000 USD lub więcej, chyba że zwycięzca sam chce być publicznie zidentyfikowany. Zarówno Izba jak i Senat uchwalił ją z ogromną przewagą głosów. Oczekiwano, że gubernator Ron DeSantis podpisze prawo już w tym miesiącu.

Podczas przesłuchań Izby Reprezentantów Tracie Davis z D-Jacksonville przytoczyła relacje prasowe o zwycięzcach loterii z Florydy i Georgii, którzy zginęli po odebraniu nagród.

„W pewnym momencie naszego życia wszyscy marzymy o wygraniu na loterii” – oświadczyła Davis, sponsor projektu.

„Niestety dla niektórych osób marzenie o wygranej na loterii czasami staje się koszmarem”.

Senator Tina Polsky, D-Boca Raton, powiedziała, że ​​opóźnienie ujawnienia tożsamości zwycięzcy dałoby zwycięzcy czas na wprowadzenie środków bezpieczeństwa. Polsky sponsorowała wersję projektu ustawy w Senacie.

„Niektórzy zwycięzcy są narażeni na wszelkiego rodzaju oszustwa, nękanie, a nawet utratę życia” – powiedział Polsky.

„Powodem tych 90 dni jest zapewnienie zwycięzcom loterii wystarczającej ilości czasu na odpowiedzialne planowanie, poprzez powiadomienie rodziny, uzyskanie porady finansowej, a nawet przekazanie środków na inwestycje”.

W Georgii, Craigory Burch, lat 20, został zastrzelony podczas inwazji na dom w 2016 roku na oczach swojej dziewczyny i jednego z ich dzieci, kilka miesięcy po tym, jak wygrał 400 000 dolarów.

Georgia jest obecnie jednym z 10 stanów, które pozwalają zwycięzcom loterii zachować anonimowość.

W przypadku zabójstwa na Florydzie Moore ​​spotkała się z Shakespeare’em pod pretekstem napisania o nim książki.

Później przekonała go, aby pozwolił jej pomóc finansowo zarządzać tym, co pozostało z jego wygranej na loterii.

Został mu wtedy tylko około 1 milion dolarów. Shakespeare wydał większość swoich wygranych na spłatę kredytów hipotecznych rodziny i przyjaciół oraz na przekazanie pieniędzy ludziom, którzy poprosili go o pomoc, według zeznań procesowych.

Prokuratorzy poinformowali, że Moore wycofała milion dolarów z kont bankowych Shakespeare’a, wydając pieniądze na Hummera, Corvettę, ciężarówkę i wakacje.

Shakespeare, dwukrotnie postrzelony w klatkę piersiową, został znaleziony zakopany pod betonową płytą na podwórku domu kupionego przez Moore.

W swoim wywiadzie z więzienia Moore oceniła, że ​​utrzymywanie nazwisk zwycięzców loterii w tajemnicy nawet przez 90 dni nie jest wystarczająco długie. Powiedziała, że ​​szczegóły dotyczące tego, czy zwycięzca wybrał wypłatę ryczałtową, czy płatności w czasie, również nie powinny być ujawniane.

„Uważam, że to za mało czasu” – powiedziała. „Musisz zrozumieć, ta osoba musi zmienić całe swoje życie”.

Wg Moore ​​zwycięzca loterii potrzebuje co najmniej sześciu miesięcy prywatności.

„Dziewięćdziesiąt dni to nic, widzisz, jak szybko mija czas”, mówi Moore, która przebywa w więzieniu stanowym od prawie 3400 dni.

Moore napisała w liście do sądu w 2019 roku, że żałuje, że nie mówiła prawdy podczas procesu, ale nadal utrzymywała, że ​​nie strzelała do Shakespeare’a.

„Naprawdę go nie zabiłam” – napisała.

Zgodnie z obowiązującym prawem na Florydzie, agencja loteryjna natychmiast ujawnia nazwiska zwycięzców, miasto zamieszkania, grę, datę wygranej i wygraną kwotę każdemu, kto o to poprosi.

Nie ujawnia adresu domowego ani numeru telefonu zwycięzcy, chociaż takie informacje można zwykle znaleźć gdzie indziej, na przykład w aktach majątkowych lub rejestrach wyborców, które pozostają publicznie dostępne.

Nowa ustawa nadal pozwalałaby ujawniać nazwiska i szczegóły dotyczące zwycięzców loterii agencjom stanowym, sądom pobierającym alimenty, audytorom rządowym lub liderom legislacyjnym. Wtajemniczeni, którzy nielegalnie ujawniliby nazwiska zwycięzców loterii, zanim zostanie to dozwolone, zostaliby oskarżeni o przestępstwo.

Prawodawcy musieliby ponownie zatwierdzić ustawę w 2027 roku.

W Senacie tylko senator Ray Rodrigues, R-Fort Myers, głosował przeciwko temu środkowi. W Izbie był to Anthony Sabatini, R-Clermont.

„Ludzie chcą wiedzieć, kto wygrał na loterii – prowadzonego przez rząd programu finansowanego przez podatników” –oświadczył Sabatini.

Prawo jest uważane za jedno z najpotężniejszych narzędzi przejrzystości rządowej w kraju, ale ustawodawcy na przestrzeni lat dodali ponad 1000 kategorii informacji rządowych, które zgodnie z nim są niedostępne.

 

 

Źródło; cbs
Foto: You Tube, Florida Department of Corrections

News USA

Świat bez Parkinsona, Alzheimera, demencji, niepełnosprawności… Musk i Neuralink mają taką wizję

Opublikowano

dnia

Autor:

Właściciel Twittera i dyrektor generalny Tesli, miliarder Elon Musk, ogłosił w środę duży postęp w dziedzinie innowacji mikroczipów mózgowych opracowanych przez jego firmę Neuralink. Wszczepienie pierwszych urządzeń ludziom ma nastąpić za pół roku.

Potentat biznesowy zapowiedział, że badania kliniczne na ludziach, testujące urządzenie bezprzewodowe, które zostanie wszczepione do mózgu niepełnosprawnych pacjentów by pomóc im w poruszaniu się i ponownej komunikacji, mają rozpocząć się za sześć miesięcy.

Neuralink przeprowadzał testy na zwierzętach w ciągu ostatnich kilku lat, czekając na zgodę organów regulacyjnych USA na rozpoczęcie prób na ludziach.

„Chcemy być bardzo ostrożni i pewni, że będzie działać dobrze, zanim włożymy urządzenie do organizmu człowieka, ale wydaje mi się, że większość naszej dokumentacji złożyliśmy do FDA i prawdopodobnie za około sześć miesięcy powinniśmy móc zastosować Neuralink u człowieka” – powiedział Musk w środę wieczorem w publicznej aktualizacji urządzenia.

REKLAMA REKLAMA

Ostatnia publiczna prezentacja Neuralink w kwietniu 2021 roku pokazała małpę z wszczepionym czipem grającą w grę komputerową za pomocą jedynie mózgu.

Musk uruchomił program Neuralink w 2016 roku w celu opracowania czipa, który pozwoliłby mózgowi kontrolować złożone urządzenia elektroniczne i ostatecznie umożliwić osobom z paraliżem odzyskanie funkcji motorycznych.

Technologia, jeśli się powiedzie, połączy sztuczną inteligencję z ludzkimi możliwościami za pomocą czipa mózgowego.

Musk powiedział, że ma nadzieję, że pomoże to w leczeniu chorób mózgu, takich jak choroba Parkinsona, demencja i choroba Alzheimera.

Firma działa jednak nieco z opóźnieniem, z powodu oczekiwania na potrzebną zgodę organów regulacyjnych. Według Reutera i pracowników Neuralink firma nie dotrzymała wewnętrznych terminów uzyskania zgody FDA na rozpoczęcie prób na ludziach.

Konkurencyjna firma Synchron pracuje również nad mikroczipem, który pomógłby sparaliżowanym pacjentom komunikować się za pośrednictwem interfejsu mózg-komputer.

Firma uzyskała zgodę FDA latem 2021 r., a w lipcu po raz pierwszy wszczepiła swoje urządzenie pacjentowi ze Stanów Zjednoczonych. Synchron ukończył również badania na czterech osobach w Australii, podał Reuters.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Viacheslav Peretiatko
Czytaj dalej

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Kanadyjski świąteczny pociąg zbliża się do Illinois. W Bensenville pojawi się w ten piątek

Opublikowano

dnia

Autor:

Po wirtualnych pokazach w ciągu ostatnich dwóch lat, świąteczny pociąg Canadian Pacific Railway wraca na tory w tym sezonie. Firma kolejowa oferuje nie jeden, ale dwa pociągi świąteczne – jeden, który kursuje wyłącznie w Kanadzie, a drugi, który obejmuje część tego kraju, ale także części Stanów Zjednoczonych, w szczególności Środkowy Zachód i Północny Wschód.

Trasa po Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się 23 listopada od Maine i obejmuje dziesiątki kolejnych przystanków, zanim zakończy się kilka tygodni później.

Według komunikatu prasowego, pociąg jest popularnym, atrakcyjnym widokiem, ale także zbiera pieniądze i zwiększa świadomość dotyczącą banków żywności w sieci Canadian Pacific.

W Illinois wspaniale oświetlony pociąg pojawi się w najbliższy weekend.

REKLAMA REKLAMA

Pociąg zrobi swój pierwszy lokalny przystanek w Bensenville tuż przed godziną 7:00 PM w piątkowy wieczór.

Odbędzie się tu występ na żywo, na scenie pojawią się artyści Lindsay Ell i JoJo Mason. Według strony internetowej CP Railway każdy zainteresowany powinien zaparkować w sąsiedztwie skrzyżowania Railroad Avenue i South York Street.

Następnego ranka pociąg pojedzie do Pingree Grove, gdzie Ell i Mason zagrają kolejny występ w godzinach 9-9:30 PM. Parking dla gości będzie dostępny w pobliskim ratuszu.

Jeśli nie uda wam się go złapać, będziecie mieć jeszcze jedną szansę.

W następnym tygodniu świąteczny pociąg zatrzyma się w Viking Middle School w Gurnee. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść w czwartek, 8 grudnia, około godziny 5:10 PM aby zobaczyć wspaniałe światła, a także występy artystów Alana Doyle’a i Kelly Prescott.

Więcej szczegółów na temat przejazdu świątecznego pociągu z Kanady dostępne jest tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu