Połącz się z nami

NEWS Florida

Gwałt w taksówce. Kierowca Lyft wykorzystał nietrzeźwą pasażerkę w Miami

Opublikowano

dnia

Według policyjnego raportu, kierowca Lyft został aresztowany z pod zarzutem zgwałcenia nietrzeźwej turystki z Miami Beach, do którego doszło podczas porannego kursu z baru do hotelu. Czy pasażerowie, zwłaszcza kobiety, mogą czuć się bezpiecznie w taksówce?

26-letni Kevyn Rojas został aresztowany we wtorek w swoim domu i jest oskarżony o napaść na tle seksualnym na bezbronną ofiarę, jak wynika z akt sądowych.

Zarzut jest przestępstwem pierwszego stopnia i jeśli zostanie skazany, może mu grozić wyrok 40 lat w więzieniu.

Kobieta była w barze w dzielnicy Wynwood w Miami 26 lutego, zgodnie z oświadczeniem o aresztowaniu policji z Miami Beach. Poinformowała policję, że źle się czuła i wezwała Lyft, aby zabrał ją z powrotem do hotelu. Aplikacja zidentyfikowała jej kierowcę jako Rojasa. Zeznała,  że ​​to właśnie on ją odebrał.

Policja była w stanie zidentyfikować Rojasa na podstawie historii podróży kobiety z Lyft i kamer miejskich znajdujących się w pobliżu jej hotelu, podaje oświadczenie z aresztu.

REKLAMA REKLAMA

Kobieta powiedziała policji, że zasnęła na tylnym siedzeniu pojazdu i obudziła się, gdy telefon Rojasa zadzwonił, informując o przybyciu do celu. ​​Wyjrzała przez okno i zobaczyła hotel, ale Rojas przejechał obok niego.

Rojas w końcu zaparkował samochód i usiadł z nią na tylnym siedzeniu, podciągając sukienkę wbrew jej woli i zgwałcił ją.

Kobieta zeznała, że ​​kazała mu przestać ale była zbyt pijana, by z nim walczyć. Następnie kierowca podwiózł ją do hotelu, gdzie wysiadła i wezwała policję.

Rzecznik Lyft poinformował, że Rojas nie jeździ już w ramach usługi współdzielenia przejazdów,

„Opisane zachowanie jest przerażające” – oświadczył rzecznik.

„Kierowca został trwale usunięty ze społeczności Lyft i jesteśmy gotowi pomóc organom ścigania w dochodzeniu w każdy możliwy sposób”.

Lyft poinformował, że posiada funkcję bezpieczeństwa w swojej aplikacji, w tym pomoc w nagłych wypadkach, w której kierowca lub pasażer może dyskretnie skontaktować się z ADT, firmą ochroniarską, która może skontaktować się z policją.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube, Miami Beach Police

REKLAMA REKLAMA

News USA

100 dolarów za kurs powietrzną taksówką United Airlines. Coraz bliższa przyszłość

Opublikowano

dnia

Autor:

Małe samoloty pionowego startu i lądowania są niecierpliwie oczekiwanym rozwiązaniem dla szybkiego przemieszczania się w terenie zabudowanym. Ruch na drogach, zwłaszcza w zatłoczonych miastach, często może stać się nie do zniesienia i utrudniać życie. Kiedy wsiądziemy do powietrznej taksówki?

Oczekuje się, że rozwiązanie tego problemu przyniosą za kilka lat linie United Airlines, już podejmujące kroki w kierunku przecierania szlaków.

Linia lotnicza z siedzibą w Chicago inwestuje kilka milionów w przyszłość elektrycznych taksówek powietrznych, wierząc, że może to pomóc w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla, gdy samoloty te zastąpią podróże samochodowe.

Firma zainwestowała 15 milionów dolarów, podpisując umowę na zakup 200 tych małych samolotów z opcją na 200 kolejnych i spodziewa się, że w 2026 r. otrzyma pierwszą taksówkę od Eve Air Mobility. Samolot nie dostał jednak jeszcze certyfikatu od organów regulacyjnych.

REKLAMA REKLAMA

Taksówki powietrzne to elektryczne, małe samoloty pionowego startu i lądowania, podobne do helikopterów, idealne szczególnie na krótkie podróże, takie jak transfery na lotnisko.

Prognozowany koszt przelotu na lotnisko wyniesie około 100 do 150 USD na osobę, a każda taksówka może pomieścić czterech pasażerów.

Początkowo taksówki powietrzne będą uruchamiane w miastach o dużym natężeniu ruchu, takich jak Chicago i Nowy Jork. Jeśli wejdą na rynek zdecydowanie zmienią krajobraz miejskiego, codziennego transportu.

Zobacz taksówki na eveairmobility.com.

 

 

Źródło: traveler365
Foto: You Tube, Eve Air Mobility

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Na niebie tylko biała smuga. Rakieta wystrzelona – czworo astronautów poleciało w kosmos

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę przed południem z portu kosmicznego na Florydzie NASA i SpaceX wystrzelili w kosmos członków amerykańskiej, japońskiej i rosyjskiej załogi astronautów. Wszyscy lecą na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

W misji Crew-5 , która wystartowała z Centrum Kosmicznego Kennedy uczestniczą astronauci NASA Nicole Mann i Josh Cassada, astronauta Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA) Koichi Wakata i kosmonautka Roscosmos Anna Kikina.

Rosjanka po raz pierwszy poleciała ze SpaceX.

Wystrzelenie astronautów w misji Crew-5 przesuwano kilka razy, w tym przez huragan Ian, który w środę uderzył w południowo-zachodnią część Florydy.

Pierwotna data wystrzelenia Crew-5 we wrześniu została opóźniona po tym, jak rakieta Falcon 9 została uszkodzona podczas transportu do Kennedy Space Center.

REKLAMA REKLAMA

Start 5 października jest piątą misją operacyjną w ramach programu Commercial Crew NASA, w której agencja kosmiczna płaciSpaceX,za transport astronautów do i z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Nicole Aunapu Mann została tym samym pierwszą rdzenną Amerykanką w kosmosie.

Pułkownik Mann, członek plemienia Wailacki z plemion Indian Round Valley w Kalifornii, została astronautką w 2013 roku i ukończyła szkolenie kandydatów na astronautów w 2015 roku.

Natomiast plany NASA dotyczące wystrzelenia rakiety księżycowej SLS, także opóźniają się już od września. Kolejna próba odbędzie się dopiero w listopadzie.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, NASA

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Znaleźliście tą jedyną, najwspanialszą choinkę dla Chicago? Zgłoszenia kandydatek tylko do jutra

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago jak co roku poszukuje „idealnej” choinki, która będzie ozdobą Parku Millennium przez cały sezon świąteczny, lśniąc tysiącami światełek w pobliżu skrzyżowania Michigan Avenue i Washington Street.

Nominacje ma oficjalne bożonarodzeniowe drzewko miasta zostały otwarte 18 września, a mieszkańcy Chicago mogą przesyłać swoje propozycje na adres dcase@cityofchicago.org do 7 października.

Drzewko kandydujące na miejską choinkę musi spełniać kilka warunków; mieć co najmniej 45 stóp wysokości i rosnąć się w odległości mniejszej niż 50 mil od pętli.

Władze miasta stwierdziły również, że preferują mocne świerki norweskie lub jodły, sosny nie będą brane pod uwagę.

Zgłoszenia powinny również zawierać następujące informacje:

REKLAMA REKLAMA
  • Imię i nazwisko właściciela, adres, telefon i adres e-mail
  • Krótki opis, dlaczego choinka powinna być oficjalną choinką Chicago, w tym wszelkie specjalne informacje na temat choinki
  • Co najmniej dwie fotografie drzewa, w tym zbliżenie i szerokie ujęcie

Jeden iglasty zwycięzca stanie się centralnym punktem Wietrznego Miasta i zabłyśnie światełkami 18 listopada. Drzewko pozostanie oświetlone do 8 stycznia.

To długoletnia bożonarodzeniowa tradycja Chicago. Tegoroczne drzewko będzie 109. choinką miasta.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu