Połącz się z nami

News USA

W 2023 roku seniorzy w USA stracili ponad 3 mld USD na skutek oszustw

Opublikowano

dnia

Z nowego raportu Federalnego Biura Śledczego (FBI) opublikowanego w środę, wynika, że oszustwa wymierzone w starszych Amerykanów kosztowały ofiary co najmniej ponad 3 miliardy dolarów ​​w 2023 r. Najwięcej seniorzy stracili na oszustwach inwestycyjnych.

Raport FBI dotyczący oszustw wobec osób starszych został opracowany przez Internet Crime Complaint Center (IC3), które wykazało, że liczba skarg składanych przez ofiary w wieku powyżej 60 lat wzrosła o 11% w porównaniu z 2022 r.

Liczba skarg złożonych przez ofiary w wieku powyżej 60 lat w 2023 r. wynosiła 101 068.

Skarżący zgłosili całkowite straty wynoszące ponad 3,4 miliarda dolarów, przy średniej stracie w dolarach wynoszącej 33 915 dolarów na ofiarę. Około 5% ofiar, czyli 5920 skarżących, zgłosiło utratę ponad 100 000 dolarów w wyniku oszustwa.

Według FBI liczby te i tak nie odzwierciedlają w pełni oszustw i wyłudzeń wymierzonych w tę bezbronną część społeczeństwa, ponieważ tylko około połowa z ponad 880 000 skarg otrzymanych przez agencję w 2023 r. obejmowała dane dotyczące wieku.

Oszustwa dotyczące wsparcia technicznego były najpowszechniejszym rodzajem przestępstw wymierzonych w osoby składające skargi w wieku powyżej 60 lat, a w raporcie FBI zidentyfikowano 17 696 takich przestępstw.

Na kolejnych miejscach znalazły się naruszenia danych osobowych (7 333), oszustwa związane z zaufaniem lub romansem (6 740), oszustwa związane z brakiem płatności i dostawy (6 693), oszustwa inwestycyjne (6 443) i wymuszenia (5 396).

W raporcie zauważono również, że kryptowaluta była medium lub narzędziem wykorzystanym w 12 284 zgłoszonych przestępstwach, podczas gdy portfele kryptowalutowe były celem w 4684 zgłoszonych incydentach oszustw.

Skargi powiązane z kryptowalutą łącznie spowodowały straty przekraczające 1,1 miliarda dolarów dla Amerykanów w wieku powyżej 60 lat. Prawie dwie trzecie, czyli 64%, stanowiły oszustwa inwestycyjne, podczas gdy oszustwa związane z technologią i obsługą klienta oraz podszywanie się pod rząd były na drugim miejscu (około 16% strat).

Najbardziej kosztowne przestępstwa finansowe wymierzone w osoby powyżej 60. roku życia, to przestępstwa inwestycyjne, które kosztowały ofiary ponad 1,2 miliarda dolarów w 2023 r. Oszustwa związane z pomocą techniczną przyniosły nieuczciwie zdobyte zyski o wartości prawie 590 milionów dolarów.

Inne rodzaje przestępstw wymierzonych w osoby starsze, które okazały się lukratywne dla oszustów, to nadużycia w zakresie służbowych wiadomości e-mail, w wyniku których straty wyniosły ponad 382 mln dolarów, oszustwa związane z zaufaniem i romanse, w wyniku których straty wyniosły prawie 357 mln dolarów, podszywanie się pod rząd, co spowodowało straty o wartości prawie 180 mln dolarów, oraz naruszenia danych osobowych, co doprowadziło do strat wynoszących prawie 110 milionów dolarów.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/stockforliving/Poike/Yaraslau Saulevich/

News USA

Burger King staje do wyścigu z McDonald’s. Tu także zjesz za 5 dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Sieć fast foodów Burger King zaprezentuje nowy, wartościowy posiłek w czasie gdy konkurencyjne sieci wprowadzają własne tanie oferty. Będzie to „Your Way Meal” za 5 dolarów, jak ogłoszono 23 maja.

Posiłek będzie składał się z trzech kanapek do wyboru, nuggetsów z kurczaka, frytek i napoju – zapowiedzieli przedstawiciele Burger King. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ta promocja się rozpocznie, ale ma pozostać w menu przez kilka miesięcy.

Obecnie Burger King promuje „Posiłek urodzinowy” za 6 dolarów z okazji 70-tej rocznicy swojego istnienia. Składa się on z Whoppera Jr., małych frytek, małego napoju i kawałka „ciasta urodzinowego”

Ogłoszenie nowej oferty posiłków za 5 dolarów następuje w momencie, gdy konkurencyjna sieć fast foodów, McDonald’s, przygotowuje się do ograniczonej czasowo oferty własnej posiłków w tej cenie. Zestaw McDonald’s za 5 dolarów będzie się składał z kanapki McDouble lub McChicken, czterech kawałków McNuggets, średnich frytek i napoju, jak informowaliśmy 14 maja.

Promocja McDonald’s będzie trwała przez cztery tygodnie w uczestniczących restauracjach, począwszy od końca czerwca. Wiele lokali podaje, że Burger King ogłosił sewoją ofertę „Your Way Meal”, aby lepiej konkurować z nową ofertą McDonald’s.

Wendy’s, kolejna sieć fast foodów, również oferuje ograniczony czasowo zestaw dań, aczkolwiek tylko w godzinach śniadaniowych. Wendy’s oferowała wcześniej posiłek „Four for $4″”, który był podobny do zapowiadanych zestawów za 5 dolarów w McDonald’s i Burger Kingu.

Na początku roku przedstawiciele Wendy’s oświadczyli, że rozważają „podwyższenie cen” swoich pozycji w menu – pobieranie wyższych opłat w okresach większego ruchu. Okazało się to niezwykle niepopularne w mediach społecznościowych i sieć szybko się wycofała, twierdząc, że nie ma planów wprowadzenia tych zmian.

Od 2019 r. ceny fast foodów dramatycznie wzrosły. Od tego czasu ceny w restauracjach ogółem wzrosły o 22%.

Wynika to z połączenia kilku czynników, w tym zwiększonych wynagrodzeń i rosnących kosztów składników.

Niedawne badanie przeprowadzone przez LendingTree wykazało, że 78% konsumentów uważa obecnie fast food za zakup „luksusowy” ze względu na to jak drogie stały się posiłki.

Połowa ankietowanych stwierdziła, że postrzega fast food jako luksus ze względu na problemy finansowe. Jest to szczególnie prawdziwe wśród Amerykanów, którzy zarabiają mniej niż 30 000 dolarów rocznie (71%), rodziców z małymi dziećmi (58%) i pokolenia Z (58%).

Amerykanie uwielbiają fast foody, ale większość twierdzi, że wstrzymują się z ich spożyciem ze względu na wysokie ceny. Wyniki pokazują, że 3 na 4 Amerykanów zazwyczaj je fast foody raz w tygodniu, ale 62% respondentów stwierdziło, że je rzadziej ze względu na koszty.

63% ankietowanych zgodziło się, że fast foody powinny być tańsze niż jedzenie w domu, ale 75% twierdzi, że tak nie jest. Prawie połowa Amerykanów (46%) twierdzi, że posiłek w restauracji typu fast food kosztuje mniej więcej tyle samo, co posiłek w lokalnej restauracji, a 22% stwierdziło, że fast food jest w rzeczywistości droższy.

W ostatnich latach podwyżki cen fast foodów przewyższały inflację. Dane Banku Rezerw Federalnych w St. Louis pokazują, że koszt posiłków typu fast food wzrósł o 41% w porównaniu z 2017 r., podczas gdy wskaźnik cen wzrósł o 35,9%.

W ankiecie LendingTree, zapytani o sposób na łatwy i niedrogi posiłek, 56% respondentów wskazało, że przygotowuje jedzenie w domu. I to jest dokładnie to, co robi więcej osób.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Uliana Oliinyk/ hapabapa/ Salvador-Aznar/
Czytaj dalej

News USA

Pasażerowie lotów ustanowili w weekend nowy rekord podróży przed Memorial Day

Opublikowano

dnia

Autor:

Administracja Bezpieczeństwa Transportu TSA podała, że w piątek skontrolowała prawie 3 miliony pasażerów – co stanowi najwyższy w historii wynik uzyskany w ciągu jednego dnia. Natomiast Federalna Administracja Lotnicza FAA przewiduje, że tegoroczny weekend z okazji Dnia Pamięci będzie najbardziej ruchliwy na lotniskach od 14 lat. Pasażerów nie odstraszyła trudna pogoda.

American Automobile Association AAA także przewiduje, że w tym roku padnie rekord. Szacuje, że w długi weekend samochodem będzie podróżować ponad 38 milionów osób. To najwyższy wynik w historii, odkąd firma zaczęła śledzić te dane w 2000 roku.

Miastami o największym popycie na wynajem samochodów są Orlando, Denver, Atlanta, Boston i Las Vegas.

Z drugiej strony śmiertelne burze, które miały miejsce w weekend w kilku stanach, utrudniały podróżowanie w niektórych obszarach. Części Teksasu, Oklahomy i Arkansas zostały dotknięte trudnymi warunkami pogodowymi, w tym tornadami, powalającymi drzewa, i zamieniającymi domy i budynki w stosy gruzu. Zginęło co najmniej 20 osób.

Z powodu burz niektóre loty były opóźnione lub odwołane, a na drogach dotkniętych burzami wystąpiły blokady. Według stanu na godzinę 8:30AM w poniedziałek odnotowano ponad 1000 opóźnień i prawie 130 odwołań lotów na terenie, do lub z USA, w weekend Memorial Day.

Oczekuje się, że tego lata amerykańskie linie lotnicze obsłużą ponad 270 milionów pasażerów, co stanowi wzrost o 6% w porównaniu z rokiem ubiegłym. O tych przewidywaniach pisaliśmy 20 maja.

 

Źródło: scrippsnews
Foto: istock/Kirk Fisher/
Czytaj dalej

News USA

Aktor „General Hospital” został zastrzelony przez złodziei katalizatorów spalin

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę, około 3 nad ranem, na obrzeżach centrum Los Angeles, śmiertelnie postrzelony został były aktor „General Hospital”, Johnny Wactor. Sprawcą był jeden z trzech podejrzanych próbujących ukraść katalizator w jego samochodzie.

Matka Johnny’ego Wactora, Scarlett, powiedziała, że on i jego współpracownik zostali poproszeni o pozostanie do późna w barze, gdzie aktor pracował jako barman, i wracali do swoich samochodów, gdy doszło do konfrontacji.

Aktor został postrzelony w klatkę piersiową. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.

37-letni Wactor został przewieziony do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Według TMZ, Johnny Wactor pojawił się w serialach „Westworld”, „The OA”, „NCIS”, „Stacja 19”, „Zabójcze umysły” i „Hollywood Girl”. Najbardziej znany jest z roli Brando Corbina w odcinkach serii „General Hospital” kręconych w latach 2020–2022.

Policja nie przekazała na razie żadnych informacji o podejrzanych.

Katalizatory są popularne wśród złodziei, ponieważ łatwo je ukraść i zawierają metale szlachetne, w tym platynę. Według Associated Press 37% zgłoszeń kradzieży katalizatorów w całym kraju przypada na Kalifornię, a każdego miesiąca zgłaszanych jest około 1600 takich kradzieży.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu