Połącz się z nami

News Chicago

Za 468 tys dolarów sprzedano jedyny niewykorzystany bilet na mecz Chicago Bulls – debiut Michaela Jordana w 1984r

Opublikowano

dnia

Jedyny niewykorzystany bilet znany z debiutu Michaela Jordana w NBA miał osiągnąć oszałamiającą cenę po tym, jak wejściówka na ten sam mecz została sprzedana za 264 tys USD w grudniu. I tak się stało. Właściciel biletu sam się zastanawia „dlaczego tak maleńki kawałek papieru jest wart tyle pieniędzy.”

Podczas sobotniej aukcji bilet Mike’a Cole’a na mecz Chicago Bulls 26 października 1984 r. został sprzedany za 468 tys USD, według Heritage Auctions

Uważano, że cena biletu na debiut Jordana jest rekordowa dla takiej kolekcji, ale szybko została przyćmiona na tej samej aukcji, gdy wejściówka na debiutancki mecz Jackie Robinsona z 15 kwietnia 1947 r., została sprzedany za 480 000 dolarów.

„Przez krótki czas byliśmy rekordzistami, ale nie mogłem być szczęśliwszy, ponieważ dla mnie Jackie Robinson był nie tylko niesamowicie utalentowanym sportowcem, tak jak Michael Jordan, ale także niesamowitym pionierem” – powiedział Mike Cole.

„Myślę, że to dobrze, że Jackie Robinson, którego wkład wykracza daleko poza sport, ma bilet o najwyższej wartości”.

Cole, który w sobotę wieczorem zorganizował przyjęcie, aby obejrzeć aukcję na żywo online z kilkoma przyjaciółmi, powiedział, że był „podekscytowany wynikiem” i teraz „nieco ulżyło mu, że to już koniec”.

Podczas gdy wiele osób powiedziało Cole’owi, jak niewiarygodne jest to, że dostał tak dużo pieniędzy, on sam przypomina ludziom, że „rząd USA jest również bardzo zainteresowany tą kwotą”, mając na myśli podatek należny państwu.

„Nie jesteśmy niewdzięczni” – wyjaśnił Cole. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale trzeba też przypominać ludziom, że nie wszystko do nas trafi”.

Cole ma nadzieję, że wykorzysta pieniądze, które otrzyma, aby „wzbogacić” życie swojej rodziny i przyjaciół. Pomagą mu one utrzymać dwójkę dzieci w wieku studenckim i podróżować.

Cole, który nie jest kolekcjonerem i nie traktuje pamiątek z wydarzeń sportowych, które przez dziesięciolecia zatrzymywał jako przedmiotów kolekcjonerskich, osnajmił, że oglądanie aukcji było:

„połączeniem podekscytowania, gdy obserwowaliśmy wzrost ceny, a także absurdem, dlaczego tak maleńki kawałek papieru jest wart tyle pieniędzy.”

„Nigdy nie trzymałem tych przedmiotów, myśląc, że pewnego dnia będą warte dużo pieniędzy” – tłumaczył. „Trzymam je, ponieważ są wspomnieniami dobrych doświadczeń i chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi, a gdy się starzejemy, tak jak w moim przypadku, często przyjemnie jest myśleć o tamtych czasach z przeszłości”.

Chris Ivy, dyrektor kategorii sportowej Heritage Auctions, poinformowała, że zwycięski oferent sprzedanego biletu postanowił pozostać anonimowy, ale jest to osoba będąca kolekcjonerem i „oczywiście namiętnym fanem Michaela Jordana”.

Ivy wyjaśniła, że ​​bilety stały się coraz bardziej popularne w ciągu ostatnich kilku lat, co znalazło odzwierciedlenie w gwałtownie rosnących cenach.  Wejściówka na debiutancką grę Jordana została sprzedany za 33 000 $ w 2018 roku.

Gdyby pojawił się kolejny pełny bilet, jego atrakcyjność byłaby oparta na stanie i rodzaju biletu, więc trudno powiedzieć, czy sprzedałby się za więcej, czy mniej w porównaniu z biletem Cole’a.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: Heritage Auctions

NEWS Florida

Mieszkaniec Delaware został milionerem dzięki wakacjom na Florydzie. Wygrał tu 5 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

66-letni Peter Sullivan z Millsboro w stanie Delaware wygrał główną nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów w zdrapce Gold Rush Limited na Florydzie. Mężczyzna spędzał urlop w Delray Beach, mieście położonym w powiecie Palm Beach na południu Florydy.

Sullivan kupił swój zwycięski kupon w supermarkecie Publix znajdującym się przy 1538 South Federal Highway w Delray Beach, zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez Florida Lottery we wtorek, 21 marca.

Podobno zdrapka kosztowała go 20 dolarów a szanse na wygraną wynosiły „1 do 2,65”, według danych loterii z siedzibą w Tallahassee.

Florida Lottery wprowadziła zdrapkę Gold Rush Limited we wrześniu 2021 roku i oferuje w niej 32 nagrody w wysokości 5 milionów dolarów, 100 nagród w wysokości 1 miliona dolarów i ponad 33 000 nagród, które mogą wahać się od 1000 do 100 000 dolarów.

Sullivan odebrał swoją nagrodę 21 marca i zdecydował się na jednorazową płatność ryczałtową. Według loterii po odliczeniu podatków odszedł z 3,96 milionami dolarów w kieszeni. Supermarket Publix, który sprzedał Sullivanowi jego zwycięski los, otrzyma premię w wysokości 2000 USD.

Zwycięzcy loterii na Florydzie nie mogą pozostać anonimowi, a ich nazwiska i miasta zamieszkania muszą być podane do publicznej wiadomości, zgodnie z prawem stanowym.

Zwycięzcy, którzy otrzymają nagrodę o wartości co najmniej 250 000 USD, mogą zachować poufność swojej tożsamości przez 90 dni, chyba że zgodzą się na wcześniejsze ogłoszenie ich wygranej, zgodnie z listą wyjątków określoną w Statucie stanu Floryda.

Delaware, z kolei, jest jednym z niewielu stanów, które pozwalają zwycięzcom loterii pozostać anonimowymi, ale ostatecznie zależy to od tego, czy gracz wygra w Delaware Lottery Games, czy poza stanem.

Tzw. zdrapki stanowiły około 77% sprzedaży losów w roku podatkowym 2021-2022, wg Florida Lottery. Od początku ich sprzedaży wygenerowały ponad 17,69 miliarda dolarów dla Educational Enhancement Trust Fund (EETF).

Florida Lottery przekazała na stanowe programy edukacyjne ponad 43 miliardy dolarów, pochodzące ze sprzedaży zdrapek i losowań loterii, w jej 35-letniej historii.

Pieniądze ze zdrapek i wygranych na loterii przyniosły korzyści dla ponad 950 000 studentów, którzy otrzymali stypendium oparte na zasługach z programu stypendialnego Bright Futures, finansowanego przez Florida Lottery. Program stypendialny rozpoczął się w 1997 roku.

Florida Lottery została założona w 1988 roku i wypłaciła już ponad 85,8 miliarda dolarów w nagrodach pieniężnych ponad 3500 zwycięzcom.

Ponad 13 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje losy Florida Lottery w Słonecznym Stanie. Są to sieci sklepów ogólnospożywczych, stacji benzynowych, aptek i sklepów monopolowych.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, Florida Lottery, istock/karenfoleyphotography
Czytaj dalej

Ciekawostki

Niespodzianka w czasie kąpieli w jaccuzzi: Mężczyzna został zaatakowany przez pumę

Opublikowano

dnia

Autor:

Według Colorado Parks and Wildlife mężczyzna został zaatakowany przez lwa górskiego podczas relaksu w zewnętrznej wannie z hydromasażem w wynajmowanej nieruchomości w Kolorado. Do niespodziewanego incydentu doszło 18 marca wieczorem w gęsto zalesionym obszarze, około pięciu mil na zachód od Nathrop w Kolorado.

Chociaż ofiara miała tylko niewielkie obrażenia, traktujemy ten incydent poważnie, przekazał Sean Shepherd, kierownik ds. dzikich zwierząt w komunikacie prasowym.

18 marca mężczyzna relaksował się w jacuzzi z żoną, gdy poczuł, jak coś łapie go za głowę.

Ofiara ataku i jego żona zaczęli krzyczeć i chlapać wodą na zwierzę, wg Colorado Parks and Wildlife. Kobieta chwyciła latarkę i oświetliła nią zwierzę, które okazało się być pumą.

Parze udało się odstraszyć zwierzę i bezpiecznie wrócić do wynajętego domu. Zadzwonili do właściciela wynajmowanej nieruchomości, który przypadkowo był pracownikiem Colorado Parks and Wildlife i zaalarmowali funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia.

Ofiara ataku miała drobne zadrapania na czubku głowy i odmówiła pomocy medycznej. Funkcjonariusze potwierdzili, że zadrapania były zgodne ze śladami pazurów lwa górskiego.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania wielkiego kota, ale nie można było znaleźć śladów, ze względu na niskie temperatury i zamarznięty śnieg na ziemi. Funkcjonariusze umieścili następnie pułapki na zwierzę w pobliżu wynajmowanej nieruchomości.

To był pierwszy atak lwa górskiego na człowieka w Kolorado od roku, poinformował departament. To był także 24. znany atak pumy, który spowodował obrażenia człowieka w Kolorado od 1990 roku.

Lew górski prawdopodobnie widział głowę mężczyzny poruszającą się w ciemności na poziomie gruntu, ale nie rozpoznał, że są to ludzie w wannie z hydromasażem, uważa Shepherd. Para postąpiła słusznie, robiąc hałas i oświetlając lwa.

W niedzielę poszukiwany lew górski nie został jeszcze zlokalizowany. Agencja kontynuuje przeszukiwanie okolicy i umieściła znaki z prośbą do opinii publicznej o zgłaszanie wszelkich obserwacji tych zwierząt.

Według szacunków Colorado Parks and Wildlife populacja lwów górskich w Kolorado wynosi od 3000 do 7000 kotów. Nieuchwytne drapieżniki, które zazwyczaj unikają ludzi, zazwyczaj zabijają duże zwierzęta roślinożerne, takie jak jelenie i łosie.

Dorosłe samce mogą mieć do 8 stóp długości i ważyć średnio 150 funtów.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, istock/Evgeny555
Czytaj dalej

News USA

Nie zapłaciłeś raty za samochód? Twój Ford odmówi posłuszeństwa

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma Ford Motor Co. złożyła w zeszłym miesiącu wniosek o patent, który wykorzystywałby przyszłe technologie samochodowe do pomocy w odzyskaniu samochodu, w razie np. niespłacenia kredytu na jego zakup. Wyłączy on pewne funkcje w samochodzie aż do możliwości całkowitej jego blokady, jeśli właściciel nie zapłaci.

Wyobraź sobie, że zalegasz z opłatami za samochód, a Twój pojazd wyłącza klimatyzację, aby zmusić Cię do zapłaty. Mijają dni, a potem samochód sią zamyka, a w końcu odjeżdża sam…

Chociaż Ford przekazał, że nie ma planów dotyczących tej technologii – firma twierdzi, że zgłasza średnio trzy patenty dziennie na potencjalną technologię – patent pokazuje, jak samochody mogą pewnego dnia stracić swoją reputację jako ucieleśnienie amerykańskiej niepodległości.

Zgłoszenie patentowe Forda opisuje kilka sposobów, w jakie przyszła technologia samochodowa może pomóc w transakcjach repo, gdy płatności są zaległe.

Po pierwsze, pożyczkodawca wysyła wiadomość za pośrednictwem komputera samochodu na ekran lub telefon właściciela, potwierdzając, że właściciel zalega z płatnościami.

Jeśli właściciel nie odpowie na tę wiadomość, komputer samochodu może zacząć wyłączać części pojazdu, aby „spowodować dodatkowy poziom dyskomfortu”, aby skłonić do płatności, mówi patent.

Samochód może wyłączyć klimatyzację, radio lub pilota.

Lub może zablokować właściciela lub wyłączyć kierownicę, światła lub hamulce. Samochód może być również ograniczony do określonego obszaru geograficznego.

Choć patent mówi, że w nagłych przypadkach właściciel będzie mógł skorzystać z auta by pojechać do szpitala lub spotkać się z karetką.

W innym scenariuszu, jeśli samochód wykryje właściciela próbującego udaremnić przejęcie, na przykład trzymając samochód w zamkniętym garażu, samochód zainicjuje wezwanie policji w celu złożenia skargi.

Zgłoszenie patentowe Forda mówi, że autonomiczne przejmowanie pojazdów od zalegających z opłatami właścicieli może ograniczyć fizyczne konfrontacje, które czasami mają miejsce podczas takiego przejmowania.

Chociaż pomysł samodzielnego odzyskania się przez samochód jest nowy, pożyczkodawcy od lat używają „wyłączników awaryjnych” w samochodach, aby zablokować właścicieli, którzy zalegają z płatnościami.

 

Wyłączniki awaryjne były również używane w samochodach, aby zapobiegać jeździe pod wpływem alkoholu, a ostatnio odnotowano wzrost poparcia dla nich jako sposobu na zwalczanie kradzieży pojazdów.

Ale opatentowane, automatyczne wyłączenie samochodu w celu przejęcia może mieć niezamierzone skutki, np. związane z otrzymaniem mandatu w mieście, nie dojechaniem do pracy, szkoły czy placówki opieki medycznej.

 

Źródło: suntimes
Foto: U.S. Patent Office, istock/:tarasov_vl
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu