Połącz się z nami

NEWS Florida

Aligatory na Florydzie nie zmrużą oka przez całą dobę. Myśliwi chcą wydłużenia godzin polowania

Opublikowano

dnia

Polowanie na aligatory może stać się możliwe nawet 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. O takie rozszerzenie dozwolonego terminu złożono wniosek do Komisji ds. Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody na Florydzie. Do tej pory strzelanie do gadów było możliwe od 5p.m. do 10a.m. Komisja rozważy propozycję 2 marca. Co na to aligatory?

Polowanie na aligatory jest dozwolone na Florydzie w dniach od 15 sierpnia do 1 listopada. Ale do tej pory był czas kiedy gady gady mogły czuć się bezpiecznie nawet w tych dniach. 2 marca Komisja ds. Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody na Florydzie ma rozważyć propozycję przedłużenia godzin do okrągłej doby.

George Warthen, dyrektor komisji ds. polowań i zarządzania zwierzyną łowną, poinformował w notatce, że proponowane zmiany zasad:

„zapewnią większą elastyczność i możliwości uczestnikom ogólnostanowego programu połowu aligatorów”.

Godziny dozwolonego polowania wydłużały się stopniowo od rozpoczęcia polowań w 1988 roku, kiedy ludzie posiadający licencje na łapanie aligatorów i pozwolenia na strzelanie do nich mogli polować od pół godziny przed zachodem słońca do pół godziny po wschodzie słońca.

D​dodatkowe godziny wyeliminują obawy, że nie będzie można sprowadzić aligatorów zastrzelonych przed godziną 10 rano. Zapewniłyby myśliwym większą elastyczność w planowaniu wycieczek i byłyby bardziej przychylne dla młodych i starszych myśliwych, którzy mogliby czuć się bardziej komfortowo podczas polowania w ciągu dnia.

Zdaniem komisji ds. polowań, informacje zwrotne na temat propozycji od ponad 7000 osób, które otrzymano za pośrednictwem warsztatów, seminariów internetowych i ankiet były w dużej mierze pomocne.

Ale pojawiły się także obawy, że 24-godzinna propozycja polowania na aligatory będzie kolidować z innymi zajęciami na świeżym powietrzu, takimi jak łowienie okoni i polowanie na kaczki.

„Obecnie przypominamy wszystkim łowcom aligatorów, aby byli wobec siebie uprzejmi i dzielili przestrzeń, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ na innych użytkowników i mieszkańców wody”- oznajmiają przedstawiciele komisji.

Ponadto proszą o zezwolenie myśliwym na używanie wcześniej naładowanej broni pneumatycznej z linkami.

„Powszechnym nieporozumieniem dotyczącym proponowanej zmiany zasady jest to, że broń można wykorzystać do zabicia aligatora; łowca aligatorów używa jej tylko, aby początkowo zabezpieczyć zwierzęciu linkę i bezpiecznie przejąć nad nim kontrolę” – wyjaśniają.

Na Florydzie żyje około 1,3 milionów aligatorów.

 

Źródło: tampabay

Foto: You Tube, istock/ USO

NEWS Florida

Urządzenia tłumiące fale ochronią most Skyway przed erozją powodowaną falami

Opublikowano

dnia

Autor:

Wystające lekko z wody trójkątne piramidy, znane jako urządzenia tłumiące fale – Wave Attenuation Devices, utworzą zaporę chroniącą most Skyway przed niszczycielskim działaniem morza. Setki z nich można zobaczyć wzdłuż południowej strony I-275 w pobliżu przystani rybackiej Skyway.

Charakterystyczny kształt piramid pomaga odbijać energię fal, gdy pojawia się fala sztormowa lub jakikolwiek rodzaj fal, tłumaczy Brent Setchell, inżynier z Departamentu Transportu Florydy (FDOT).

Piramidy, znane również jako urządzenia tłumiące fale, są wykonane z włókien i wzmocnione betonem. Mają chronić drogę przed erozją. Obecnie 844 takie urządzenia są instalowane w dwóch różnych miejscach poza południową strefą odpoczynku i wzdłuż kanału dostępowego przy przystani rybackiej Skyway.

FDOT poinformował, że projekt o wartości 6,3 miliona dolarów przynosi także korzyści środowisku – od ochrony wzrostu trawy morskiej po przyciąganie stworzeń morskich.

Otwory w piramidach pozwalają rybom dostać się do środka i będą mieć tu bezpieczne schronienie, a skorupiaki będą mogły się przyczepić na zewnątrz, zapewniając wyjątkową strukturę siedliska, co w efekcie stworzy coś na kształt naturalnej rafy w wodzie i zwiększy bogactwo gatunków dzikich zwierząt.

Konstrukcje betonowe pozostaną widoczne z drogi i wody. Zostaną również zainstalowane znaki ostrzegające żeglarzy o ich lokalizacji. Budowa powinna zakończyć się do końca lata, w zależności od pogody.

Urządzenia tłumiące fale są ważne dla połączenia z zatoką Tampa. Skyway to kluczowy korytarz transportowy między Manatee a powiatem Pinellas.

Istnieją dwa takie projekty już zainstalowane w rejonie Tampa Bay – jeden w EG Simmons Park w Ruskin, a drugi w Sunken Island w Hillsborough Bay.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Fun Spot America świętuje swoje 25. urodziny, złap bilety ze zniżką do parków rozrywki

Opublikowano

dnia

Autor:

Aby uczcić swoje 25. urodziny, Fun Spot America będzie sprzedawać bilety jednodniowe za 25 USD w dniu 10 czerwca od północy do 2:00PM, zgodnie z informacja umieszczoną na stronie internetowej firmy. Zwykłe karnety jednodniowe zazwyczaj kosztują 60 USD.

Posiadacze karnetu Fun Spot będą mogli kupić bilety ze zniżką 24 godziny przed innymi gośćmi. Kod promocyjny z linkiem zostanie wysłany e-mailem do posiadaczy przepustek, zgodnie ze stroną internetową Fun Spot.

Podczas jednej transakcji można kupić do 10 biletów, które nie muszą być wykorzystane od razu. Ich ważność wygaśnie dopiero 9 czerwca 2024 r.

Bilety można wykorzystać we wszystkich lokalizacjach Fun Spot, w tym w Orlando i Kissimmee na Florydzie.

Parki rozrywki Fun Spot America są znane z jedynych w swoim rodzaju opatentowanych w USA torów gokartowych i jedynej drewnianej kolejki górskiej w Orlando – White Lightning.

Oferują dreszczyk emocji dla całej rodziny i dla wszystkich grup wiekowych, oraz bezpłatny parking.

Na stronie fun-spot.com można uzyskać dodatkowe informacje.

 

Źródło: fox35orlado
Foto: YouTube, Fun Spot America
Czytaj dalej

NEWS Florida

1,44 miliona Kanadyjczyków odwiedziło Florydę w pierwszym kwartale 2023 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Podróże na Florydę z Kanady prawie wróciły do poziomu sprzed pandemii, ale według urzędników ds. turystyki kwestie wizowe nadal komplikują starania o przyciągnięcie innych zagranicznych gości. Agencja marketingu turystycznego Visit Florida poinformowała we wtorek, że stan odwiedziło około 1,44 miliona Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2023 roku.

Po zniesieniu ograniczeń dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 na granicy kanadyjsko-amerykańskiej liczba odwiedzających w pierwszym kwartale wzrosła z szacunkowych 488 000 kanadyjskich odwiedzających w pierwszym kwartale 2022 r.

Stan przyciągnął 1,446 mln Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2019 r., ostatnim pełnym roku przed pandemią COVID-19. W pierwszym kwartale 2020 r., kiedy pandemia dopiero zaczęła powodować ogromne zakłócenia w branży turystycznej, Florydę odwiedziło 1,371 miliona ludzi z Kanady.

Kanada jest tradycyjnie głównym obcym krajem, którego mieszkańcy odwiedzają Florydę, z całoroczną liczbą przekraczającą 4 miliony w 2019 roku.

Tymczasem prezes i dyrektor generalny Visit Florida, Dana Young, obwinia „absurdalny” czas oczekiwania na wizę, z którym borykają się głównie osoby ubiegające się o nią po raz pierwszy, za powstrzymywanie turystyki z kilku kluczowych rynków międzynarodowych.

Na przykład strona internetowa Biura Spraw Konsularnych Departamentu Stanu USA podała we wtorek, że czas oczekiwania w Bogocie w Kolumbii na spotkanie w sprawie wizy nieimigracyjnej wynosił 801 dni. W Mexico City było to 737 dni. W Rio De Janeiro było to 477 dni. Mieszkańcy Londynu musieli czekać 90 dni. W Paryżu było to 180 dni.

Zaległości przypisuje się, przynajmniej częściowo, brakom kadrowym w ambasadach.

Administracja Bidena zniosła wymagania dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dla podróżujących samolotami z zagranicy 11 maja, tego samego dnia, w którym zakończył się stan zagrożenia zdrowia publicznego związany z COVID-19.

Floryda przyciągnęła szacunkowo 1,8 miliona zagranicznych gości w pierwszych trzech miesiącach tego roku, co stanowi 36-procentowy wzrost w stosunku do 2022 roku, ale spadek w porównaniu z 2,276 milionami gości, którzy przybyli do stanu w pierwszym kwartale 2019 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, Visit Florida szacuje, że w pierwszym kwartale 2023 r. stan odwiedziło rekordowe 37,9 mln osób. W porównaniu z 35,528 mln w pierwszych trzech miesiącach 2022 r. Odwiedzający mieszkańcy z innych stanów nadal napędzają wzrost turystyki.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/QunicaStudio/ frankpetersAlessandro Biascioli
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu