Połącz się z nami

NEWS Florida

Rasistowskie graffiti i inne akty w katolickiej szkole w St.Pete. Czarni uczniowie celem ataku

Opublikowano

dnia

Czarni uczniowie byli celem rasistowskiego graffiti i innych aktów w St. Petersburg Catholic High School. Oddział organizacji The National Association for the Advancement of Colored People NAACP w mieście i liderzy społeczności wzywają do zmian. Na temat zdarzenia zorganizowano konferencję prasową. Przykrą sprawę komentuje Jezuita Ojciec Paweł Kosiński.

Prezydent oddziału NAACP Esther Matthews spotkała się z dyrektorem Rossem Bubolzem przed wtorkową konferencją prasową w szkole po tym, jak usłyszała o brutalnym, rasistowskim graffiti napisanym w szkolnej toalecie w połowie stycznia. Incydent został po raz pierwszy zgłoszony przez WTSP-Channel 10.

Matthews wyszczególniła także inne niedawne zarzuty, o których słyszała w szkole: czarny uczeń nazywany przez koleżankę z klasy „niewolnikiem”, nauczyciel, który miał wyryte na drzwiach słowo „małpa” i dziekan, który nazywał czarnych uczniów „opryszkami”.

„Kiedy takie rzeczy dzieją się tutaj, mówi się, że mamy uczniów w środowisku, w którym pozwoliliśmy, by nienawiść rasowa się rozpalała” – oznajmiła Matthews na konferencji prasowej.

„To napięcie rasowe rosło i rośnie już od dłuższego czasu”

– oznajmiła Matthews. „Nie czuli, że są słyszani przez szkołę i administrację szkoły”.

Matthews napisała list do szkoły, prosząc o spotkanie z Bubolzem, który spotkał się z małą grupą czarnych uczniów, aby omówić incydent. 56 z około 300 uczniów katolickiego liceum w Petersburgu jest czarnych.

Na konferencji prasowej Bubolz oświadczył, że nie będzie komentował spraw personalnych dotyczących dziekana.

W wiadomości wideo do rodzin Bulboz omówił kroki, jakie podejmie szkoła, w tym szkolenie kadry i zaangażowanie uczniów w rozmowy na temat rasy i uprzedzeń. Powiedział, że policja w Petersburgu zbadała graffiti, ale nie była w stanie zidentyfikować osoby lub osób odpowiedzialnych.

„To nie do przyjęcia” — powiedział Bubolz. „Nie ma tu miejsca na nienawiść i uprzedzenia”.

Zacytował papieża Franciszka w zobowiązaniu szkoły do ​​czynienia lepszych. „Nie możemy tolerować ani przymykać oka na rasizm i wykluczenie w jakiejkolwiek formie, a mimo to twierdzić, że bronimy świętości ludzkiego życia”.

Ella Coffee, asystentka legislacyjna senatora stanowego Darryla Roussona i absolwentka szkoły, przemawiała na konferencji prasowej, wskazując na ironię, jaką jest konieczność zajęcia się tymi kwestiami tego samego dnia, w którym pierwszy czarny burmistrz miasta, Ken Welch, podniósł the Black History Month Flag.

Komisarz okręgu Pinellas, Rene Flowers, również przemawiała, wzywając szkołę do zwolnienia dziekana. Powiedziała, że ​​przypomniały jej się dawne zmagania, jakich doświadczali rodzice uczniów w świeżo zintegrowanych szkołach. Powiedziała uczniom, że solidaryzuje się z nimi.

„Masz nie tylko swoich rodziców, swoich biologicznych rodziców, ale masz nas” – oświadczyła Flowers. „Nie będziemy już dłużej stać bezczynnie i pozwalać by nasze dzieci były uważane za obywateli drugiej kategorii”.

Wielebny Louis Murphy, pastor postępowego misyjnego kościoła baptystów Mount Zion w Petersburgu, powiedział, że on również ma żywe wspomnienia segregacji i drwin, z którymi miał do czynienia jako szóstoklasista.

„Prawie 50 lat później nadal mamy do czynienia z tego rodzaju rasizmem” – stwierdził Murphy.

Powiedział też, że chociaż naród jest podzielony, jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów może być jednym z najbardziej użytecznych.

„To jest powód, dla którego krytyczna teoria rasowa musi być nauczana w naszych szkołach” – oświadczył Murphy, odnosząc się do wysiłków republikańskich prawodawców, aby zakazać tego tematu w szkołach i miejscach pracy na Florydzie. „Abyśmy mogli zrozumieć historię tego, jak się tutaj znaleźliśmy”.

 

Źródło: tampabay

Foto: You Tube, pixabay/anurajsl

NEWS Florida

Urządzenia tłumiące fale ochronią most Skyway przed erozją powodowaną falami

Opublikowano

dnia

Autor:

Wystające lekko z wody trójkątne piramidy, znane jako urządzenia tłumiące fale – Wave Attenuation Devices, utworzą zaporę chroniącą most Skyway przed niszczycielskim działaniem morza. Setki z nich można zobaczyć wzdłuż południowej strony I-275 w pobliżu przystani rybackiej Skyway.

Charakterystyczny kształt piramid pomaga odbijać energię fal, gdy pojawia się fala sztormowa lub jakikolwiek rodzaj fal, tłumaczy Brent Setchell, inżynier z Departamentu Transportu Florydy (FDOT).

Piramidy, znane również jako urządzenia tłumiące fale, są wykonane z włókien i wzmocnione betonem. Mają chronić drogę przed erozją. Obecnie 844 takie urządzenia są instalowane w dwóch różnych miejscach poza południową strefą odpoczynku i wzdłuż kanału dostępowego przy przystani rybackiej Skyway.

FDOT poinformował, że projekt o wartości 6,3 miliona dolarów przynosi także korzyści środowisku – od ochrony wzrostu trawy morskiej po przyciąganie stworzeń morskich.

Otwory w piramidach pozwalają rybom dostać się do środka i będą mieć tu bezpieczne schronienie, a skorupiaki będą mogły się przyczepić na zewnątrz, zapewniając wyjątkową strukturę siedliska, co w efekcie stworzy coś na kształt naturalnej rafy w wodzie i zwiększy bogactwo gatunków dzikich zwierząt.

Konstrukcje betonowe pozostaną widoczne z drogi i wody. Zostaną również zainstalowane znaki ostrzegające żeglarzy o ich lokalizacji. Budowa powinna zakończyć się do końca lata, w zależności od pogody.

Urządzenia tłumiące fale są ważne dla połączenia z zatoką Tampa. Skyway to kluczowy korytarz transportowy między Manatee a powiatem Pinellas.

Istnieją dwa takie projekty już zainstalowane w rejonie Tampa Bay – jeden w EG Simmons Park w Ruskin, a drugi w Sunken Island w Hillsborough Bay.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Fun Spot America świętuje swoje 25. urodziny, złap bilety ze zniżką do parków rozrywki

Opublikowano

dnia

Autor:

Aby uczcić swoje 25. urodziny, Fun Spot America będzie sprzedawać bilety jednodniowe za 25 USD w dniu 10 czerwca od północy do 2:00PM, zgodnie z informacja umieszczoną na stronie internetowej firmy. Zwykłe karnety jednodniowe zazwyczaj kosztują 60 USD.

Posiadacze karnetu Fun Spot będą mogli kupić bilety ze zniżką 24 godziny przed innymi gośćmi. Kod promocyjny z linkiem zostanie wysłany e-mailem do posiadaczy przepustek, zgodnie ze stroną internetową Fun Spot.

Podczas jednej transakcji można kupić do 10 biletów, które nie muszą być wykorzystane od razu. Ich ważność wygaśnie dopiero 9 czerwca 2024 r.

Bilety można wykorzystać we wszystkich lokalizacjach Fun Spot, w tym w Orlando i Kissimmee na Florydzie.

Parki rozrywki Fun Spot America są znane z jedynych w swoim rodzaju opatentowanych w USA torów gokartowych i jedynej drewnianej kolejki górskiej w Orlando – White Lightning.

Oferują dreszczyk emocji dla całej rodziny i dla wszystkich grup wiekowych, oraz bezpłatny parking.

Na stronie fun-spot.com można uzyskać dodatkowe informacje.

 

Źródło: fox35orlado
Foto: YouTube, Fun Spot America
Czytaj dalej

NEWS Florida

1,44 miliona Kanadyjczyków odwiedziło Florydę w pierwszym kwartale 2023 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Podróże na Florydę z Kanady prawie wróciły do poziomu sprzed pandemii, ale według urzędników ds. turystyki kwestie wizowe nadal komplikują starania o przyciągnięcie innych zagranicznych gości. Agencja marketingu turystycznego Visit Florida poinformowała we wtorek, że stan odwiedziło około 1,44 miliona Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2023 roku.

Po zniesieniu ograniczeń dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 na granicy kanadyjsko-amerykańskiej liczba odwiedzających w pierwszym kwartale wzrosła z szacunkowych 488 000 kanadyjskich odwiedzających w pierwszym kwartale 2022 r.

Stan przyciągnął 1,446 mln Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2019 r., ostatnim pełnym roku przed pandemią COVID-19. W pierwszym kwartale 2020 r., kiedy pandemia dopiero zaczęła powodować ogromne zakłócenia w branży turystycznej, Florydę odwiedziło 1,371 miliona ludzi z Kanady.

Kanada jest tradycyjnie głównym obcym krajem, którego mieszkańcy odwiedzają Florydę, z całoroczną liczbą przekraczającą 4 miliony w 2019 roku.

Tymczasem prezes i dyrektor generalny Visit Florida, Dana Young, obwinia „absurdalny” czas oczekiwania na wizę, z którym borykają się głównie osoby ubiegające się o nią po raz pierwszy, za powstrzymywanie turystyki z kilku kluczowych rynków międzynarodowych.

Na przykład strona internetowa Biura Spraw Konsularnych Departamentu Stanu USA podała we wtorek, że czas oczekiwania w Bogocie w Kolumbii na spotkanie w sprawie wizy nieimigracyjnej wynosił 801 dni. W Mexico City było to 737 dni. W Rio De Janeiro było to 477 dni. Mieszkańcy Londynu musieli czekać 90 dni. W Paryżu było to 180 dni.

Zaległości przypisuje się, przynajmniej częściowo, brakom kadrowym w ambasadach.

Administracja Bidena zniosła wymagania dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dla podróżujących samolotami z zagranicy 11 maja, tego samego dnia, w którym zakończył się stan zagrożenia zdrowia publicznego związany z COVID-19.

Floryda przyciągnęła szacunkowo 1,8 miliona zagranicznych gości w pierwszych trzech miesiącach tego roku, co stanowi 36-procentowy wzrost w stosunku do 2022 roku, ale spadek w porównaniu z 2,276 milionami gości, którzy przybyli do stanu w pierwszym kwartale 2019 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, Visit Florida szacuje, że w pierwszym kwartale 2023 r. stan odwiedziło rekordowe 37,9 mln osób. W porównaniu z 35,528 mln w pierwszych trzech miesiącach 2022 r. Odwiedzający mieszkańcy z innych stanów nadal napędzają wzrost turystyki.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/QunicaStudio/ frankpetersAlessandro Biascioli
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu