Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis chce wprowadzić zmiany w okręgach wyborczych Florydy. Jest spór z czarnym kongresmenem

Opublikowano

dnia

Gubernator Florydy Ron DeSantis złożył we wtorek pytanie do Sądu Najwyższego Florydy, czy okręg czarnego kongresmana jest zgodny z konstytucją. Demokratyczny reprezentant USA, Al Lawson, uważa, że DeSantis rozpoczął wyścig, by zdobywać punkty w rozgrywce politycznej. Czyje racje uzna sąd?

Republikański gubernator Ron DeSantis złożył swoje zapytanie do Sądu Najwyższego Florydy 1 lutego.

Dystrykt północnej Florydy rozciąga się od Jacksonville do powiatu Gadsden. Zdominowany przez Republikanów Senat zatwierdził niedawno mapę okręgów wyborczych, która w dużej mierze utrzymuje ją w stanie nienaruszonym. Izba także zaproponowała zgodne mapy a Sąd Najwyższy Florydy również zatwierdził mapę jako konstytucyjną w ostatniej dekadzie.

Ale teraz DeSantis kwestionuje zgodność dystryktu z konstytucją stanową i amerykańską. Państwo wymaga, aby dystrykty były zwarte, przyległe i nie kierowane w stronę korzyści lub krzywdy partii politycznej lub kandydata.

DeSantis, który stara się o reelekcję w 2022 i może być kandydatem na prezydenta w 2024 zaproponował nowe mapy kongresowe co jest niezwykłym posunięciem dla gubernatora. Mapa zawierała na nowo przerysowany dystryktu Lawsona, z ujęciem większej liczby republikańskich wyborców.

Lawson zakwestionował motywy gubernatora. „Ma kompleks Napoleona” – stwierdził.

Poproszone o komentarz w sprawie, biuro komunikacji DeSantisa powołało się na opinię Sądu Najwyższego USA, w której stwierdzono, że Karolina Północna niekonstytucyjnie i zbyt intensywnie używała kwestii rasy przy zatwierdzaniu okręgów kongresowych.

„Siedziba przedstawiciela Al Lawsona budzi wątpliwości prawne” – oznajmił rzecznik DeSantisa, Taryn Fenske.

W swoim liście do Sądu Najwyższego DeSantis wskazał, że dystrykt rozciąga się na około 200 mil (320 kilometrów) ze wschodu na zachód, aby połączyć czarnych wyborców, ale w jednym miejscu ma tylko trzy mile (około 5 kilometrów) szerokości z północy na południe wzdłuż granica z Georgią.

Wniosek gubernatora do Sądu Najwyższego miał natychmiastowy wpływ na proces legislacyjny. Komisja Izby Reprezentantów odwołała spotkanie w celu omówienia map kongresowych.

„Nie jest w naszym interesie, aby kontynuować, dopóki sąd nie wskaże, czy zapewni dodatkowe wytyczne” – napisał do członków republikanin Tyler Sirois, przewodniczący Congressional Redistricting Subcommittee .

Kwestia map pojawiła się, gdy ustawodawca rozważa inny priorytetowy przepis autorstwa DeSantisa związany z rasą: ustawę, która zabroniłaby szkołom publicznym i firmom sprawiać, by biali ludzie czuli się nieswojo z powodu rasistowskiej polityki w przeszłości Stanów Zjednoczonych, takiej jak niewolnictwo i odmawianie Czarnym prawa do głosowania.

W poniedziałek komisja Izby Stanowej głosowała nad proponowaną ustawą – wszyscy Republikanie byli za, a wszyscy Demokraci przeciw.

 

Źródło: tampabay

Foto: You Tube, pixabay/jp26jp 

 

NEWS Florida

Mały samolot ścigany przez F-16 rozbił się w Wirginii. Należał do firmy z Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Niereagujący na wezwania służb lądowych samolot, przeleciał nad obszarem Waszyngtonu w niedzielne popołudnie, zmuszając wojskowe odrzutowce do próby przechwycenia go. Maszyna, która ostatecznie się rozbiła, została zarejestrowana na firmę z Florydy, zgodnie z raportami i zapisami online.

Media poinformowały w niedzielę, że samolot został zarejestrowany na firmę Encore Motors z Melbourne na Florydzie.

Według FOX News myśliwiec F-16 został dopuszczony do lotu naddźwiękowego, aby odpowiedzieć na nieznaną Cessnę, ignorującą zapytania radiowe. Samolot leciał na „dziwnej trasie lotu” ponad stolicą kraju, twierdzą urzędnicy.

NORAD, North American Aerospace Defense Command, poinformował, że cywilny samolot został przechwycony około 3:20PM czasu wschodniego. Pilot nie odpowiadał, a następnie Cessna rozbiła się w pobliżu George Washington National Forest w Wirginii.

NORAD próbował nawiązać kontakt z pilotem, do momentu aż samolot się rozbił. Cztery godziny później ratownicy dotarli na miejsce katastrofy lotniczej pieszo w wiejskiej części doliny Shenandoah i że nie znaleziono nikogo, kto przeżył, jak poinformowała policja z Wirginii.

Federalna Administracja Lotnictwa twierdzi, że Cessna Citation wystartowała w niedzielę z Elizabethtown w stanie Tennessee i leciała na lotnisko MacArthur na Long Island. W niewytłumaczalny sposób samolot zawrócił jednak nad Long Island w Nowym Jorku i przeleciał prostą ścieżką nad DC, zanim rozbił się nad górzystym terenem w pobliżu Montebello w Wirginii około 3:30PM.

Nie wyjaśniono jeszcze, dlaczego pilot nie reagował, ani dlaczego się rozbił.

Samolot przeleciał bezpośrednio nad stolicą  – przez jedną z najbardziej strzeżonych przestrzeni powietrznych w kraju.

Witryny śledzenia lotów wykazały, że samolot gwałtownie spadał po spirali, opadając w pewnym momencie z prędkością ponad 30 000 stóp na minutę, zanim rozbił się w St. Mary’s Wilderness.

Północnoamerykańskie Dowództwo Obrony Kosmicznej przekazało później w oświadczeniu, że F-16 został upoważniony do lotu z prędkością ponaddźwiękową, co spowodowało dźwiękowy boom, który był słyszalny w Waszyngtonie oraz w niektórych częściach Wirginii i Maryland.

Podczas tego zdarzenia samolot NORAD użył również flar – które mogły być widoczne dla mieszkańców – w celu odwrócenia uwagi pilota. Flary są stosowane z najwyższą troską o bezpieczeństwo przechwytywanego statku powietrznego i ludzi na ziemi. Wypalają się szybko i całkowicie, a po ich wystrzeleniu nie ma zagrożenia dla ludzi na ziemi.

John Rumpel, który prowadzi firmę Encore Motors of Melbourne Inc z siedzibą na Florydzie, powiedział The New York Times, że jego córka, 2-letnia wnuczka, jej niania i pilot byli na pokładzie samolotu. Wszyscy wracali do swojego domu w East Hampton na Long Island po wizycie w jego domu w Północnej Karolinie.

Prezydent Joe Biden grał w golfa w Joint Base Andrews w czasie, gdy myśliwiec F-16 wystartował.

Rzecznik Secret Service Anthony Guglielmi przekazał, że incydent nie miał wpływu na harmonogram zajęć prezydenta w niedzielę. Po południu Biden grał w golfa w bazie wojskowej Maryland ze swoim bratem.

Źródło: fox35orlando, The Hill
Foto: YouTube, istock/Robert Buchel
Czytaj dalej

NEWS Florida

11-miesiączne niemowlę umarło w gorącym aucie gdy matka odprawiała nabożeństwo

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek matka z Florydy została oskarżona o śmierć swojego 11-miesięcznego dziecka, które zostało pozostawione w nagrzanym samochodzie przez 3 godziny podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele w Palm Bay, poinformowała policja. To kolejny tragiczny przypadek spowodowany nieodpowiedzialnością i roztargnieniem rodzica.

Bulaine Molme, lat 38, została aresztowana w czwartek po tym, jak dziecko było w samochodzie przez trzy godziny, podczas gdy jej rodzina uczestniczyła w nabożeństwie przy 6100 Babcock St.

W dniu 28 maja, Palm Bay Fire Rescue przybył do kościoła w odpowiedzi na niereagujące dziecko. Dziecko przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono jego zgon.

Matka powiedziała, że spóźniła się do kościoła na nabożeństwo, które odprawiała i wierzyła, że jej córka została wniesiona do środka przez członka kościoła, powiedzieli funkcjonariusze. Po nabożeństwie zauważyła, że jej dziecka nie ma w środku ani z żadnym członkiem kościoła. Poszła do swojego auta, gdzie znalazła nieprzytomne dziecko.

Po zakończeniu śledztwa prokuratura oskarżyła Molme o jeden zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

W maju zmarła 2-letnia dziewczynka z Florydy, która zasnęła w foteliku samochodowym i celowo została pozostawiona przez rodziców w nagrzanym aucie. O tej tragedii pisaliśmy 22 maja.

Od 1990 roku w gorących samochodach zginęło ponad tysiąc dzieci. Floryda jest drugim po Teksasie stanem pod względem liczby zgonów.

Neurobiolog David Diamond z Uniwersytetu Południowej Florydy, badający przypadki śmierci dzieci w nagrzanych samochodach, daje wskazówki jak nie zapomnieć o dziecku. O jego badaniach pisaliśmy 18 lipca.

Źródło: fox35
Foto: istock/Halfpoint
Czytaj dalej

NEWS Florida

Piasek już nie jest przeszkodą dla osób na wózkach by korzystać z plaży w powiatach Pinellas i Pasco

Opublikowano

dnia

Autor:

Floryda ma jedne z najpiękniejszych plaż w USA, ale niektóre osoby mają trudności z poruszaniem się po piasku. Teraz ta sytuacja się zmienia dzięki prywatnej fundacji o nazwie Forward, zapewniającej bezpłatne maty Mobi społecznościom plażowym.

Jedną z osób, które skorzystały z udogodnienia jest Melissa Caulfield, dla której jedną z ulubionych rzeczy jest chodzenie na plażę z rodziną. Kobieta ma trudności z dostaniem się do wody. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku inwalidzkim.

Nie można zabrać wózka inwalidzkiego na plażę, tłumaczy Terry Boatner, jej matka. Ale dzięki Fundacji Forward dotarcie na plażę stało się dla Melissy dużo łatwiejsze.

Dla niepełnosprawnych osób poruszających się na wózkach to oznacza niezależność i wolność, jakiej nigdy wcześniej nie miały.

Maty Mobi to antypoślizgowe maty przeznaczone do poruszania się wózkiem inwalidzkim, które tworzą ścieżki dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dzięki nim mogą dostać się na plażę.

Fundacja zainstalowała dziesięć mat w powiatach Pinellas i Pasco, trzy kolejne są w trakcie prac, a dwa następne projekty przechodzą teraz przez proces uzyskiwania pozwoleń na Honeymoon Island.

Ashley Morales pracująca dla Help Us Gather, znanej również jako HUG, mówi, że 1 na 4 dorosłych ma jakąś formę niepełnosprawności. Organizacja łączy osoby niepełnosprawne z wydarzeniami i działaniami społecznymi.

Najnowsza i najdłuższa mata znajduje się w Sand Key Park i kosztowała około 23 000 dolarów. Aby dowiedzieć się więcej o matach Mobi kliknij tutaj.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu