Połącz się z nami

NEWS Florida

Troje kandydatów na stanowisko szefa policji w Tampa. Kto zostanie wybrany?

Opublikowano

dnia

W środowym komunikacie prasowym Tampa ogłosiła, trzech finalistów do stanowiska szefa policji w mieście. Są to: teraźniejszy szef policji Tampa – Ruben Delgado, zastępczyni szefa policji w Miami – Cherise Giordani Gause i była zastępczyni komendanta policji w Tampie – Mary O’Connor. Kto będzie dbał o bezpieczeństwo mieszkańców?

W środowy wieczór w kampusie Hillsborough Community College Ybor odbyło się forum, na którym miasto przedstawiło kandydatów na stanowisko szefa policji w Tampa. Ze względu na ograniczoną przestrzeń spotkanie nie było otwarte dla publiczności i tylko zaproszeni mogli uczestniczyć.

Na konferencji prasowej po forum, burmistrz Tampa, Jane Castor, poinformowała dziennikarzy, że pracowała z Rodneyem Monroe, który był szefem policji w Charlotte w Północnej Karolinie; Richmond w Wirgini; i Macon w stanie Georgia, aby szukać kandydatów do pracy. Na pytanie, z iloma kandydatami skontaktowało się miasto, Castor odpowiedziała, że nie zna tej liczby.

Rzecznik miasta Adam Smith poinformował, że poszukiwanie nie było otwarte dla publiczności i nie był w stanie przedstawić listy kandydatów branych pod uwagę.

Na forum zaproszono członków: Rady Miasta Tampa, Mayor’s Community Task Force on Policing, the Citizens Review Board, Neighborhood Watch, Neighborhood Associations, Tampa Parks & Recreation Teens Leading Change oraz Mayor’s Youth Corps.

Z powodu nagłej sytuacji rodzinnej Delgado nie mógł uczestniczyć w forum, powiedzieli urzędnicy.

Były różne opinie na temat tego, czy nowy szef powinien pochodzić spoza departamentu. Delgado pochodzi z wewnątrz, O’Connor służyła w departamencie przez 22 lata przed przejściem na emeryturę w 2016 roku, a Gause pochodzi spoza departamentu.

Ruben „Butch” Delgado

Ruben „Butch” Delgado jest teraźniejszym szefem policji od czasu, gdy były szef Brian Dugan przeszedł na emeryturę jesienią. Jest związany z departamentem od 23 lat i przez ten czas awansował po szczeblach kariery.

Wcześniej Delgado był zastępcą szefa nadzorującym dochodzenia policyjne i służby wsparcia. Służył we wszystkich trzech okręgach patrolowych oraz pracował w śledztwach kryminalnych. Odegrał dużą rolę w śledztwie w sprawie seryjnego morderstwa w Seminole Heights, w którym zginęły cztery osoby, a podejrzany został ostatecznie aresztowany.

Delgado pełnił również główną rolę w planowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego podczas Super Bowl LV w Tampie w zeszłym roku.

Pochodzi z Tampy, ukończył Jefferson High School i posiada tytuł Bachelor of Arts Uniwersytetu Floryda. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Cherise Giordani Gause

Cherise Giordani Gause pracuje w Departamencie Policji Miami od 28 lat i obecnie kieruje działem operacji terenowych. Według Miami Herald i Miami New Times, Gause była także jednym z ośmiu finalistów w poszukiwaniu nowego szefa policji w Miami w zeszłym roku.

Karierę zawodową rozpoczęła jako dyspozytorka w 1993 roku i przez lata pięła się po szczeblach kariery. Awansowała na stanowisko zastępcy szefa w 2019 roku. Pracowała we wszystkich trzech działach Departamentu Policji w Miami: operacjach terenowych, administracji i dochodzeniach kryminalnych.

Posiada tytuł magistra nauk ścisłych w zakresie przywództwa organizacyjnego uzyskany na Union Institute and University, licencjat z administracji publicznej na Barry University oraz stopień naukowy z zakresu sądownictwa karnego na Miami-Dade College.

Mary O’Connor

Mary O’Connor pracowała dla Departamentu Policji Tampa przez 22 lata, zanim w 2016 r. przeszła na emeryturę jako zastępca szefa. W momencie przejścia na emeryturę O’Connor oświadczyła, że ​​pierwotnie planowała przejść na emeryturę po 20 latach, aby skupić się na swojej rodzinie, ale została dłużej ponieważ  awansowała.

Została również uznana za czołowego kandydata w poszukiwaniu szefa policji na miejsce Jane Castor, po tym, jak obecna burmistrz przeszła na emeryturę z departamentu w 2015 roku.

O’Connor pracowała z Departamentem Sprawiedliwości USA i FBI Law Enforcement Executive Development Association od czasu jej przejścia na emeryturę z wydziału policji.

Jest „starszym członkiem wydziału głównego programu szkoleniowego FBI dla przywódców, który pomaga przekształcić funkcjonariuszy policji w wszechstronnych przywódców, którzy rozumieją znaczenie różnorodności, współpracy, równości społecznej i budowania zaufania”, podano w komunikacie.

 

W środowy wieczór Gause i O’Connor odpowiedzieli na szereg pytań od osób zaproszonych na wydarzenie, począwszy od takich tematów, jak zapobieganie brutalności policji, po zaufanie obywateli do policji. Obie kandydatki zobowiązały się pociągać funkcjonariuszy do odpowiedzialności i chronić prawa obywateli, ale żaden z nich nie omawiał dogłębnie konkretnej polityki.

Gause powiedziała, że ​​jej głównymi priorytetami, jeśli zostanie wybrana na następnego szefa policji w Tampie, będzie zmniejszenie przestępczości, dobre samopoczucie i szkolenie funkcjonariuszy, budowanie relacji ze społecznością i wykorzystywanie technologii.

„Policja, jaką znamy w przeszłości, zmieniła się” – oświadczyła. „Myślę, że przyszłość policji nadal jest optymistyczna”.

O’Connor powiedziała, że ​​będąc policjantką w Tampie, była dumna ze swojego zaangażowania w sprawiedliwość dla ofiar i potrzebujących. Priorytetowo traktuje kontakty ze społecznością i chce, aby wszyscy mieszkańcy miasta czuli się bezpiecznie.

 

Źródło: tampabay

Foto: You Tube, City of Tampa

NEWS Florida

Jak będzie wyglądał nowy stadion Tampa Bay Rays? St. Pete czekają wielkie zmiany

Opublikowano

dnia

Autor:

St. Petersburg i Tampa Bay Rays finalizują przełomową umowę: 20-letnia przebudowa historycznej Gas Plant District o powierzchni 86 akrów, skupionej wokół długo oczekiwanego nowego stadionu baseballowego. Proponowany plan, kierowany przez globalną firmę Hines Co., może kosztować miliardy dolarów i w znaczący sposób zmienić krajobraz miasta.

Decyzja nie będzie oficjalna, dopóki Rada Miasta St. Petersburg i Komisja Okręgu Pinellas nie zatwierdzą warunków umowy, co może potrwać do początków przyszłego roku. Jednak Rays wydają się bardziej niż kiedykolwiek pewni osiągnięcia porozumienia. Jeśli tak się stanie, Rays rozpoczną 30-letni kontrakt i zagrają na nowym stadionie już w 2028 roku.

Nowy stadion powstanie w pobliżu obecnego terenu Tropicana Field w ramach przebudowy Historic Gas Plant District.

Stadion pomieści około 30 000 widzów (w porównaniu do obecnych 42 735 miejsc), będzie miał stały dach i boisko ze sztuczną murawą. Będzie tu klimatyzacja, a także okna i „funkcjonalne ściany, które wprowadzą do środka widok z zewnątrz”. Ogólny plan przebudowy przewiduje 14 000 miejsc parkingowych, choć nie wszystkie będą dostępne od razu.

W planie przewidziano 4800 mieszkań po cenach rynkowych, plus 600 mieszkań po przystępnych cenach i 600 dla seniorów. Powierzchnia biurowa i medyczna będzie wynosić 1,4 miliona stóp kwadratowych, handlowa 750 000 stóp kwadratowych a hotele zapewnią750 pokoi hotelowych.

St. Pete może także zyskać nową siedzibę dla Muzeum Afroamerykanów Woodson na Florydzie i salę koncertową mogącą pomieścić 3–4 000 osób. Przed Booker Creek będzie także park i promenada.

Około 20% przebudowy powinno zostać zrealizowane w momencie otwarcia stadionu, włączając hotel z pełnym zakresem usług, niektóre niedrogie mieszkania oraz część handlu detalicznego, gastronomii i napojów.

Ogólny plan przebudowy ma ogromną cenę: 6,5 miliarda dolarów.

Zespół, miasto St. Pete i powiat Pinellas pokryją koszty budowy stadionu, które mają wynieść co najmniej 1,3 miliarda dolarów. Fundusze publiczne pokryją około 600 milionów dolarów, podzielonych pomiędzy miasto i powiat.

The Rays pokryją resztę oczekiwanych kosztów wynoszących 700 milionów dolarów. St. Pete jest gotowe wydać na infrastrukturę publiczną wokół stadionu nawet 130 mln dolarów, ale pieniądze te nie będą pochodzić z podatków od nieruchomości, jak obiecał Ken Welch.

 

Źródło: tampabay
Foto: Hines and Tampa Bay Rays
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rusza proces w nagłośnionej przez Netflix sprawie polskiej rodziny z Venice, której odebrano dziecko

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek rozpoczną się mowy wstępne w procesie cywilnym z ławą przysięgłych, o które rodzina Kowalskich z Venice zabiegała od prawie pięciu lat. W 2018 roku pozwała szpital All Children’s w St. Pete za jego rolę w odebraniu im córki. Maya została uwięziona w szpitalu na okres trzech miesięcy, a jego pracownicy dwukrotnie zgłaszali Beatę Kowalski na państwową infolinię ds. przemocy. 43-latka popełniła samobójstwo po 87 dniach braku fizycznego kontaktu z dzieckiem.

Rodzina Kowalskich domaga się także odszkodowania za pobicie i uwięzienie dziecka.

We wtorek, po czterech dniach czasami burzliwych sporów prawnicy szpitala dziecięcego Johns Hopkins All Children’s Hospital i rodziny z Venice, która pozwała szpital, zgodzili się na powołanie panelu składającego się z sześciu przysięgłych i sześciu zastępców na rozprawę cywilną, która może trwać do dwóch miesięcy.

Przesłuchania wyłoniły przysięgłych spośród 300 osób. Prawnicy All Children starali się usunąć tych, którzy widzieli dokument Netflix „Take Care of Maya”. Film opisuje szczegółowo, jak Beata Kowalski odebrała sobie życie po tym, jak jej 10-letnia wówczas córka Maya została zabrana przez urzędników stanowych i umieszczona w szpitalu dziecięcym Johns Hopkins All Children’s Hospital.

Przez kilka tygodni po czerwcowej premierze dokument był jednym z najchętniej oglądanych filmów serwisu Netflix.

Historia mówiąca jak system opieki nad dziećmi na Florydzie umieścił Mayę w areszcie stanowym po tym, jak rodzina zabrała ją na izbę przyjęć All Children, trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie, a relacje ukazały się w Rolling Stone, The New York Times, Vanity Fair, brytyjskim Guardianie oraz Independent i magazynie People.

Jurorzy, którzy obejrzeli film dokumentalny i stwierdzili, że wzbudził w nim większą sympatię do rodziny Kowalskich, zostali usunięci we wczesnych rundach selekcji do ławy przysięgłych.

Jednak Ethen Shapiro, główny doradca prawny organizacji All Children’s, w dalszym ciągu zwracał się o usunięcie potencjalnych przysięgłych, którzy widzieli film dokumentalny, z puli 56 osób, która pozostała ostatniego dnia.

Greg Anderson, główny doradca prawny rodziny Kowalskich, wielokrotnie kwestionował te wydalenia. Zapytał także, dlaczego prawnicy All Children wykorzystują swoje apodyktyczne wyzwania, aby usunąć kobiety z ławy przysięgłych. Z ośmiu wyzwań siedem było skierowanych przeciwko potencjalnym jurorkom.

Kowalscy pozwali szpital All Children’s w 2018 roku.

W 2016 r. pracownicy szpitala dwukrotnie zgłaszali Beatę Kowalski na państwową infolinię ds. przemocy, po tym jak zażądała od lekarzy podania dziecku dawki przypominającej ketaminy w celu leczenia kompleksowego zespołu bólu regionalnego CRPS – schorzenia, które powoduje spontaniczny i często nadmierny ból spowodowany nawet łagodnym dotykiem.

Lekarze byli sceptyczni co do diagnozy, a sprzeciw matki wobec założenia mankietu do pomiaru ciśnienia krwi na ramieniu i poddania córki badaniu USG córki uznali za możliwe znęcanie się nad dzieckiem w celach medycznych.

Beata Kowalski popełniła samobójstwo po 87 dniach braku fizycznego kontaktu z córką.

Film wyprodukowany przez Netflix opowiada o tym, że Maya miała 9 lat, kiedy zaczęła odczuwać pieczenie w kończynach. Anestezjolog z Tampy ostatecznie zdiagnozował u niej zespół złożonego bólu regionalnego (CRPS), z objawami obejmującymi spontaniczny i wyniszczający ból, zanik mięśni i zaburzenia ruchu.

Przepisał dziecku duże dawki ketaminy, dysocjacyjnego środka znieczulającego stosowanego w weterynarii, jako nielegalny narkotyk uliczny, a w ostatnich latach częściej jako alternatywę dla tradycyjnych leków przeciwbólowych. Chociaż Maya wykazała poprawę po kontrowersyjnej terapii ketaminą w Meksyku, około rok później nastąpił nawrót choroby.

Jej ojciec, Jack, emerytowany strażak, zawiózł ją na izbę przyjęć All Children w październiku 2016 r., po tym jak Maya doświadczyła wyniszczającego bólu brzucha. Diagnoza CRPS, leczenie ketaminą i zachowanie jej matki skłoniły personel szpitala do podejrzeń znęcania się nad dzieckiem.

Jej matka, Beata, była dyplomowaną pielęgniarką i skrupulatnie dokumentowała wysiłki rodziny mające na celu złagodzenie cierpienia córki. Dokument w dużej mierze opiera się na tych nagraniach i zeznaniach sądowych.

Z akt sądowych wynika, że podczas pobytu dziewczynki w szpitalu była ona nagrywana przez 48 godzin, a innym razem rozebrana do bielizny i fotografowana bez zgody rodziców ani sądu opiekuńczego. Z pozwu wynika, że pracownicy szpitala odmówili także rodzicom Mai zabrania córki do innego szpitala przed interwencją stanu.

Catherine Bedy, była pracownica socjalna szpitala All Children, która brała udział w fotografowaniu Mayi i została również wymieniona w charakterze oskarżonej, została wycofana z pozwu podczas wybierania ławy przysięgłych.

 

Źródło: Tampabay, stpetecatalyst
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Jest cieplej – za ciepło dla żółwi składających jaja w piasku na florydzkich plażach

Opublikowano

dnia

Autor:

Młode żółwie morskie stają przed wieloma wyzwaniami, gdy nadchodzi czas wyklucia i samodzielnej wyprawy do morza. Nowo opublikowane badanie dodaje do tych wyzwań wyższe temperatury na Florydzie, które zagrażają żółwiom skórzastym. Jaja żółwi złożone w piasku za bardzo się nagrzewają.

Sarah Milton, profesor biologii i kierownik katedry na Florida Atlantic University przeprowadziła niedawno opublikowane badanie dotyczące żółwi skórzastych i stwierdziła, że wyższe temperatury wynikające ze zmian klimatu nagrzewają zakopane gniazda.

Wg biolożki żółwie składają jaja dość głęboko w piasku, gdzie powinno być chłodniej. Ta zasada sprawdziła się jednak tylko na początku sezonu lęgowego tego gatunku. Jaja składane mniej więcej od połowy maja, ulegały przegrzaniu powiedziała Milton, a temperatura w gniazdach sięgała 90–94 stopni Fahrenheita.

Młode żółwie skórzaste wykluwają się z około połowy złożonych jaj. Nie wiadomo jak dokładnie wzrost temperatury piasku wpływa na ich sukces lęgowy. Wg naukowców temperatura w okolicach 80 stopni sprawia, że żółwiom trudniej jest wydostać się z gniazda.

To, co wschodnie wybrzeże Florydy widzi w przypadku żółwi skórzastych, dotyczy także żółwi karetta i zielonych żółwi morskich, które gniazdują tutaj wzdłuż zachodniego wybrzeża. Wg badaczy cieplejszy klimat wpływa na zwierzęta na więcej niż jeden sposób.

„Widzimy, że wysokie temperatury powodują również więcej wad wrodzonych i nieprawidłowości rozwojowych, takich jak rozszczep podniebienia i niekompletne jelita. W związku z tym żółwie są po prostu mniej zdrowe” – poinformowała Milton, dodając, że żółwie również nie poruszają się tak szybko jak powinny.

Problem przegrzewających się żółwich gniazd jest niestety trudny do rozwiązania. Nie da się zacienić wszystkich gniazd na plażach. Można ewentualnie przenosić wszystkie złożone jaja w jedno chłodzone miejsce, ale to logistyczne i finansowe wyzwanie.

Biolodzy twierdzą, że mniejsza liczba młodych żółwi morskich świadczy o nadszarpniętym zdrowiu naszego ekosystemu.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/Irfan Fuadi/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu