Połącz się z nami

NEWS Florida

Troje kandydatów na stanowisko szefa policji w Tampa. Kto zostanie wybrany?

Opublikowano

dnia

W środowym komunikacie prasowym Tampa ogłosiła, trzech finalistów do stanowiska szefa policji w mieście. Są to: teraźniejszy szef policji Tampa – Ruben Delgado, zastępczyni szefa policji w Miami – Cherise Giordani Gause i była zastępczyni komendanta policji w Tampie – Mary O’Connor. Kto będzie dbał o bezpieczeństwo mieszkańców?

W środowy wieczór w kampusie Hillsborough Community College Ybor odbyło się forum, na którym miasto przedstawiło kandydatów na stanowisko szefa policji w Tampa. Ze względu na ograniczoną przestrzeń spotkanie nie było otwarte dla publiczności i tylko zaproszeni mogli uczestniczyć.

Na konferencji prasowej po forum, burmistrz Tampa, Jane Castor, poinformowała dziennikarzy, że pracowała z Rodneyem Monroe, który był szefem policji w Charlotte w Północnej Karolinie; Richmond w Wirgini; i Macon w stanie Georgia, aby szukać kandydatów do pracy. Na pytanie, z iloma kandydatami skontaktowało się miasto, Castor odpowiedziała, że nie zna tej liczby.

Rzecznik miasta Adam Smith poinformował, że poszukiwanie nie było otwarte dla publiczności i nie był w stanie przedstawić listy kandydatów branych pod uwagę.

Na forum zaproszono członków: Rady Miasta Tampa, Mayor’s Community Task Force on Policing, the Citizens Review Board, Neighborhood Watch, Neighborhood Associations, Tampa Parks & Recreation Teens Leading Change oraz Mayor’s Youth Corps.

Z powodu nagłej sytuacji rodzinnej Delgado nie mógł uczestniczyć w forum, powiedzieli urzędnicy.

Były różne opinie na temat tego, czy nowy szef powinien pochodzić spoza departamentu. Delgado pochodzi z wewnątrz, O’Connor służyła w departamencie przez 22 lata przed przejściem na emeryturę w 2016 roku, a Gause pochodzi spoza departamentu.

Ruben „Butch” Delgado

Ruben „Butch” Delgado jest teraźniejszym szefem policji od czasu, gdy były szef Brian Dugan przeszedł na emeryturę jesienią. Jest związany z departamentem od 23 lat i przez ten czas awansował po szczeblach kariery.

Wcześniej Delgado był zastępcą szefa nadzorującym dochodzenia policyjne i służby wsparcia. Służył we wszystkich trzech okręgach patrolowych oraz pracował w śledztwach kryminalnych. Odegrał dużą rolę w śledztwie w sprawie seryjnego morderstwa w Seminole Heights, w którym zginęły cztery osoby, a podejrzany został ostatecznie aresztowany.

Delgado pełnił również główną rolę w planowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego podczas Super Bowl LV w Tampie w zeszłym roku.

Pochodzi z Tampy, ukończył Jefferson High School i posiada tytuł Bachelor of Arts Uniwersytetu Floryda. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Cherise Giordani Gause

Cherise Giordani Gause pracuje w Departamencie Policji Miami od 28 lat i obecnie kieruje działem operacji terenowych. Według Miami Herald i Miami New Times, Gause była także jednym z ośmiu finalistów w poszukiwaniu nowego szefa policji w Miami w zeszłym roku.

Karierę zawodową rozpoczęła jako dyspozytorka w 1993 roku i przez lata pięła się po szczeblach kariery. Awansowała na stanowisko zastępcy szefa w 2019 roku. Pracowała we wszystkich trzech działach Departamentu Policji w Miami: operacjach terenowych, administracji i dochodzeniach kryminalnych.

Posiada tytuł magistra nauk ścisłych w zakresie przywództwa organizacyjnego uzyskany na Union Institute and University, licencjat z administracji publicznej na Barry University oraz stopień naukowy z zakresu sądownictwa karnego na Miami-Dade College.

Mary O’Connor

Mary O’Connor pracowała dla Departamentu Policji Tampa przez 22 lata, zanim w 2016 r. przeszła na emeryturę jako zastępca szefa. W momencie przejścia na emeryturę O’Connor oświadczyła, że ​​pierwotnie planowała przejść na emeryturę po 20 latach, aby skupić się na swojej rodzinie, ale została dłużej ponieważ  awansowała.

Została również uznana za czołowego kandydata w poszukiwaniu szefa policji na miejsce Jane Castor, po tym, jak obecna burmistrz przeszła na emeryturę z departamentu w 2015 roku.

O’Connor pracowała z Departamentem Sprawiedliwości USA i FBI Law Enforcement Executive Development Association od czasu jej przejścia na emeryturę z wydziału policji.

Jest „starszym członkiem wydziału głównego programu szkoleniowego FBI dla przywódców, który pomaga przekształcić funkcjonariuszy policji w wszechstronnych przywódców, którzy rozumieją znaczenie różnorodności, współpracy, równości społecznej i budowania zaufania”, podano w komunikacie.

 

W środowy wieczór Gause i O’Connor odpowiedzieli na szereg pytań od osób zaproszonych na wydarzenie, począwszy od takich tematów, jak zapobieganie brutalności policji, po zaufanie obywateli do policji. Obie kandydatki zobowiązały się pociągać funkcjonariuszy do odpowiedzialności i chronić prawa obywateli, ale żaden z nich nie omawiał dogłębnie konkretnej polityki.

Gause powiedziała, że ​​jej głównymi priorytetami, jeśli zostanie wybrana na następnego szefa policji w Tampie, będzie zmniejszenie przestępczości, dobre samopoczucie i szkolenie funkcjonariuszy, budowanie relacji ze społecznością i wykorzystywanie technologii.

„Policja, jaką znamy w przeszłości, zmieniła się” – oświadczyła. „Myślę, że przyszłość policji nadal jest optymistyczna”.

O’Connor powiedziała, że ​​będąc policjantką w Tampie, była dumna ze swojego zaangażowania w sprawiedliwość dla ofiar i potrzebujących. Priorytetowo traktuje kontakty ze społecznością i chce, aby wszyscy mieszkańcy miasta czuli się bezpiecznie.

 

Źródło: tampabay

Foto: You Tube, City of Tampa

NEWS Florida

Niespodziewana akcja w czasie lotu do Orlando. Stewardesa odebrała poród na pokładzie samolotu

Opublikowano

dnia

Autor:

Stewardesa z linii Frontier Airlines, Diana Giraldo, zyskała powszechne uznanie za swoje działanie po tym, jak pomogła w porodzie dziecka w trakcie lotu. Cała załoga samolotu wykonała świetną robotę.

Zgodnie z postem firmy na Facebooku, poród miał miejsce podczas lotu z międzynarodowego lotniska w Denver do Orlando.

Giraldo zabrała kobietę, która zaczęła rodzić do tylnej toalety i asystowała przy porodzie. Samolot zboczył z kursu i wylądował na lotnisku Pensacola, gdzie czekali już ratownicy medyczni.

Niespodziewany poród zakończył się szczęśliwie. Linie Frontier Airlines poinformowały, że matka wybrała „Sky”  na drugie imię dla podniebnej dziewczynki.

 

 

Źródło: fox13
Foto:  fb

Czytaj dalej

NEWS Florida

Na Florydzie nie wolno już protestować pod prywatnymi domami

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę, która zabrania protestów lub pikietowania przed prywatnymi domami i daje policji prawo do aresztowania sprawców, którzy nie rozchodzą się po ostrzeżeniu.

„Wysyłanie niesfornych tłumów do prywatnych rezydencji, jak widzieliśmy w przypadku wściekłych tłumów przed domami sędziów Sądu Najwyższego, jest niewłaściwe” – powiedział DeSantis.

Republikanie skrytykowali demonstracje jako próbę znęcania się nad sędziami, aby podtrzymać Roe v. Wade po tym, jak wyciekł projekt orzeczenia sugerujący, że sąd jest gotowy do unieważnienia przełomowej decyzji.

Jednak ustawa, którą podpisał DeSantis, nie była związana z niedawnymi kontrowersją, ponieważ przeszła przez stanową legislaturę na początku marca. Projekt miał poparcie obu partii w Senacie Florydy, gdzie został przegłosowany.

Stanowy senator Keith Perry, republikański prawodawca, który sponsorował ustawę, powiedział, że ustawa została zainspirowana wcześniejszymi przypadkami protestujących zgromadzonych w pobliżu domów zarówno liberalnych, jak i konserwatywnych postaci.

Jednym z przykładów, które przytoczył, było nękanie członkini rady szkolnej powiatu Broward pod jej domem, w związku z nakazem używania maseczek w szkołach.

Jennifer D. Jenkins, napisała w artykule opublikowanym dla The Washington Post, że protestujący obrażali jej dzieci, kaszlali jej w twarz, krzycząc „Daj jej Covid” i wypalili obsceniczne obrazy na jej trawniku środkiem chwastobójczym.

Potrzeba ustawy odnosiła się również do protestów pod domami senatorów USA Marco Rubio i Ricka Scotta na Florydzie oraz rodziców podejrzanych o morderstwo Briana Laundrie, a także incydentów poza stanem, takich jak demonstranci, którzy pojawili się pod domami w Chicago i Portland.

Zgodnie z nowym prawem policja musi najpierw ostrzec protestujących, którzy naruszają prawo, i może ich aresztować, jeśli „nie rozejdą się natychmiast i pokojowo”.

Osobie aresztowanej za naruszenie nowego prawa można postawić zarzut wykroczenia drugiego stopnia.

Przeciwnicy ustawy uważają ją za niekonstytucyjną, broniąc prawa Amerykanów do pokojowego protestu.

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube, istock/DisobeyArt

Czytaj dalej

NEWS Florida

Tropikalne cyklony znad Atlantyku przychodzą coraz wcześniej. Czas zmienić ramy sezonu huraganów?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wprawdzie oficjalny początek sezonu huraganów na Atlantyku nastąpi dopiero 1 czerwca, ale cyklon tropikalny rozwinął się wcześniej niż ta data w każdym z ostatnich siedmiu lat.

Około 97% wszystkich sztormów i huraganów tropikalnych w Basenie Atlantyckim, obejmującym Ocean Atlantycki, Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską, ma miejsce podczas sześciomiesięcznego sezonu huraganów między czerwcem a listopadem.

Ale każdy rok od 2015 udowadnia, że ​​tropikalne cyklony mogą wędrować po Atlantyku przed 1 czerwca, w czasie, który jest „poza sezonem”, dowodząc, że nie każda pora roku ma ścisły kalendarz.

Według National Hurricane Center tylko 3% atlantyckich cyklonów tropikalnych występuje poza oficjalnym sezonem huraganów. Podczas gdy większość aktywności poza sezonem ma miejsce w maju i grudniu, w każdym miesiącu roku na Atlantyku występuje albo burza tropikalna, albo huragan.

Basen Atlantycki wykazuje najbardziej szczytowy sezon huraganów od sierpnia do października W tym czasie ma miejsce 78% burz tropikalnych, 87% mniejszych huraganów i 96% największych huraganów.

Maksymalna aktywność występuje od początku do połowy września.

Ale od 7 lat huragany występują już maju a nawet w kwietniu.

Dwa lata temu, w maju 2020 r., nie było jednej, ale dwie burze tropikalne, które miały wpływ na Stany Zjednoczone. Tropikalna burza Arthur przeszła między 16 a 19 maja i przyniosła deszcze we wschodniej części Karoliny Północnej.

W następnym tygodniu burza tropikalna Bertha miała miejsce w pobliżu Isle of Palms w Południowej Karolinie 27 maja z miejscowymi ulewnymi deszczami i porywistymi wiatrami. Rozproszyła się w Appalachach 28 maja.

Memorial Day 2018 był niezapomniany dla mieszkańców Florydy Zachodniej, gdy burza tropikalna Alberto wylądowała w pobliżu linii Bay / Walton County.

Wczesny początek sezonu huraganów w 2017 roku miał miejsce w kwietniu, kiedy 20 kwietnia nad otwartymi wodami środkowego Oceanu Atlantyckiego rozwinęła się burza tropikalna Arlene.

Pomimo tej siedmioletniej passy od 2015 do 2021, National Hurricane Center nie skorygował jeszcze daty rozpoczęcia sezonu huraganów, chociaż w 2021 zaczął wydawać rutynowe prognozy pogody na Atlantyku 15 maja zamiast zwyczajowego 1 czerwca.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/Harvepino

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne