Połącz się z nami

News USA

Rząd wycofuje leczenie przeciwciałami. Floryda ma związane ręce przez Bidena i zamyka centra covidowe

Opublikowano

dnia

Administracja Bidena ograniczyła stosowanie trzech leków zawierających przeciwciała monoklonalne dla Covid-19. Twierdzi, że jest mało prawdopodobne, aby były one skuteczne przeciwko wariantowi Omicron. Są to regen-cov, bamlanivimab i etesevimab. Nie będą już podawane pacjentom ze stwierdzonym COVID-19. Stany takie jak Floryda będą musiały zamknąć swoje centra terapii przeciwciałami.

Leki — Regen-Cov firmy Regeneron Pharmaceuticals Inc. oraz bamlanivimab i etesevimab firmy Eli Lilly & Co. — nie powinny być obecnie stosowane w żadnych stanach, terytoriach ani jurysdykcjach USA, poinformowała w poniedziałek Food and Drug Administration FDA.

Po tej decyzji Department Health and Human Services oświadczył, że najnowsza wysyłka leków przeciw Covid-19 do stanów nie będzie obejmowała leków zawierających przeciwciała.

„Administracja koncentruje się na upewnieniu, że jeśli Amerykanin zachoruje na Covid-19, otrzyma leczenie, które faktycznie działa” – powiedziała rzeczniczka Departamentu Zdrowia.

Szacuje się, że wariant Omicron odpowiada za ponad 99% przypadków Covid-19 w USA na dzień 15 stycznia, podała agencja.

Decyzje FDA i Departamentu Zdrowia utrudnią działanie stanów takich jak Floryda, które podejmują kroki w celu zapewnienia leków osobom nowo zarażonym Covid-19. W związku z tym centra terapii przeciwciałami monoklonalnymi przestaną leczyć chorych.

„Jest bardzo mało prawdopodobne, że pacjenci z Covid-19 poszukujący obecnie opieki w USA są zakażeni wariantem innym niż Omicron, a te terapie nie są obecnie dopuszczone do stosowania” – poinformowała FDA.

FDA oświadczyła, że ​​rozważy dopuszczenie terapii do stosowania w przyszłości, jeśli inne warianty, przeciwko którym leki są skuteczne, staną się bardziej powszechne w niektórych regionach.

Leki producentów Lilly i Regeneron jako pierwsze zostały dopuszczone do leczenia łagodnych do umiarkowanych objawów Covid-19 u osób, które są obarczone wysokim ryzykiem rozwoju ciężkich objawów. Leki te naśladują naturalne przeciwciała wytwarzane przez układ odpornościowy w celu zwalczania wirusów.

Zostały uznane za skuteczne w stosunku do poprzednich wariantów, ale wczesne testy wykazały, że jest mało prawdopodobne, aby działały przeciwko Omicronowi, ponieważ ta forma koronawirusa ma dużą liczbę mutacji, w t w białku, na które są skierowane leki.

Lilly i FDA zgadzają się, że obecnie z medycznego punktu widzenia nie jest właściwe leczenie pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym Covid-19 za pomocą leków bamlanivimab i etesevimab w USA” – poinformowała rzeczniczka firmy Lilly.

Lilly & Co. oświadczyła, że ​​pracuje nad wprowadzeniem na rynek nowego przeciwciała, które działa przeciwko Omicronowi.

Regeneron także przyznał, że pracuje nad nowymi przeciwciałami, które działają przeciwko Omicronowi i które mogą wejść do badań klinicznych w nadchodzących miesiącach.

FDA zaleca inne ​​dostępne metody leczenia Covid-19, które prawdopodobnie będą skuteczne przeciwko Omicronowi, w tym tabletki przeciwwirusowe Paxlovid firmy Pfizer Inc.; molnupirawir od Merck & Co. i Ridgeback Biotherapeutics LP; oraz lek będący przeciwciałem sotrovimab wyprodukowany przez Vir Biotechnology Inc. i GlaxoSmithKline PLC.

Ponadto w zeszłym tygodniu FDA zatwierdziła stosowanie leku Veklury firmy Gilead Sciences Inc., znanego również pod nazwą chemiczną remdesivir, do leczenia pacjentów nie hospitalizowanych przez Covid-19.

Jak poinformowała rzeczniczka Departamentu Zdrowia, w tym miesiącu dostępnych będzie około 4 milionów dawek zatwierdzonych leków.

 

Źródło: wallstreetjournal

Foto: You Tube, pixabay/Skica911

News USA

W Hyundaiach eksplodują pasy bezpieczeństwa. Firma wycofuje 239 tys samochodów w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Hyundai wycofuje 239 000 samochodów w Stanach Zjednoczonych, ponieważ ich napinacze pasów bezpieczeństwa mogą eksplodować i zranić pasażerów pojazdu. Z powodu tego problemu zgłoszono trzy przypadki obrażeń— dwa w Stanach Zjednoczonych i jedno w Singapurze.

W liście do koreańskiego producenta samochodów amerykańskie organy regulacyjne poinformowały, że napinacze pasów bezpieczeństwa kierowcy i pasażera z przodu mogą eksplodować po uruchomieniu, rozsyłając odłamki w całym pojeździe.

Napinacze napinają pasy bezpieczeństwa, przygotowując się do zderzenia.

Wycofanie obejmuje modele: Accent 2019-2022, Elantra 2021-2023 i Elantra HEV 2021-2022 i hybrydowe pojazdy elektryczne.

Pojazdy naprawione w ramach poprzednich wycofań będą musiały zostać ponownie dostarczone do dealerów w celu wprowadzenia nowej poprawki.

Właściciele będą mogli odwieźć wycofane pojazdy do salonów, gdzie napinacze pasów bezpieczeństwa zostaną bezpłatnie wyposażone w zaślepki.

Oczekuje się, że Hyundai powiadomi właścicieli o tym ostatnim wycofaniu do 15 lipca, podała National Highway Transportation Safety Administration.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

Czytaj dalej

News USA

Po raz pierwszy od 2014r wzrosła liczba urodzeń w USA. Nie boimy się pandemii

Opublikowano

dnia

Autor:

Liczba urodzeń w USA wzrosła w zeszłym roku po raz pierwszy od siedmiu lat, zgodnie z nowo opublikowanymi danymi federalnymi, które wskazują, że pandemia tak bardzo nie wpłynęła na decyzje o urodzeniu dziecka, jak przewidywano.

Amerykańskie kobiety urodziły około 3,66 miliona dzieci w 2021 roku, o 1% więcej niż rok wcześniej, według wstępnych danych z Narodowego Centrum Statystyki Zdrowia Centers for Disease Control and Prevention.

Jest to pierwszy wzrost od 2014 r.

Liczba urodzeń nadal pozostaje na historycznie niskim poziomie po osiągnięciu szczytu w 2007 r., a następnie spadku podczas recesji, która rozpoczęła się pod koniec tego roku.

Całkowity współczynnik dzietności – obraz średniej liczby dzieci, które kobieta urodziłaby w ciągu swojego życia – wyniósł 1,66 w zeszłym roku, w porównaniu z 1,64 w poprzednim roku, kiedy spadł do najniższego poziomu od czasu, gdy rząd zaczął go śledzić w latach 30. XX wieku.

Według wstępnych danych dotyczących zgonów w 2021 r. Stany Zjednoczone odnotowały około 198 000 więcej urodzeń niż zgonów.

Na początku pandemii ekonomiści przewidywali, że kryzys zdrowotny i niepewność gospodarcza doprowadzą w zeszłym roku do spadku 300 000 do pół miliona mniej urodzeń.

Ale szybko odradzający się rynek pracy i fundusze stymulujące, które zwiększyły wydatki gospodarstw domowych, pomogły zapobiec większemu pandemicznemu spadkowi liczby urodzeń.

To, że liczba urodzeń wzrosła szczególnie wśród starszych kobiet, sugeruje, że niektórzy uważają, że nie mają możliwości czekania, gdy pandemia się przeciąga. Grupą wiekową, która odnotowała największy wzrost wskaźnika urodzeń, były kobiety w wieku od 35 do 39 lat, których tymczasowy wskaźnik urodzeń wzrósł w zeszłym roku o 5%.

Wskaźnik urodzeń wśród nastolatków nadal spadał w zeszłym roku, spadając o 6% wśród osób w wieku od 15 do 19 lat.

Wskaźnik ten spadł o 77% od 1991 roku, ostatniego szczytu.

Wśród głównych grup rasowych ogólna liczba urodzeń wzrosła w przypadku białych i latynoskich kobiet, a spadła w przypadku kobiet rasy czarnej i Azjatek.

Wg ekspertów jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy trend wzrostu liczby urodzeń będzie kontynuowany. Gwałtowny wzrost inflacji i niedobór mleka modyfikowanego dla niemowląt mogą w tym roku wywrzeć presję na liczbę urodzeń.

 

 

Źródło: wsj
Foto: You Tube, istock/Jacek_Sopotnicki

Czytaj dalej

News USA

Nie pojedziesz do Chin z Airbnb. Platforma będzie jednak nadal obsługiwała podróżujących Chińczyków

Opublikowano

dnia

Autor:

Według najnowszego raportu CNBC, Airbnb przestanie działać w Chinach. Oczekuje się, że listy wszystkich domów i doświadczeń firmy zostaną usunięte tego lata. Biuro chińskie pozostaje by obsługiwać wyjeżdżających Chińczyków.

Airbnb, Inc. uruchomił usługi w Chinach w 2016 r., ale podobno był to kraj drogi i o dużych kosztach pracy, z dużą konkurencją ze strony rodzimych firm. Pandemia zwiększyła również trudność działania na tym obszarze.

Ostatecznie pobyty w Chinach stanowiły tylko 1% całkowitych przychodów firmy.

Działo się tak pomimo wysiłków marketingowych mających na celu zdobycie większego przyczółka w tym regionie.

Ale chociaż Airbnb nie będzie już zapewniać zakwaterowania w Chinach, nie zrezygnuje całkowicie z tego kraju.

Firma podobno będzie utrzymywać biuro w Pekinie z setkami pracowników i skoncentruje się wyłącznie na dostarczaniu ofert dla chińskich podróżnych. Najwyraźniej działalność wychodząca i krajowa Airbnb w niewielkim stopniu pokrywała się.

Airbnb ogłosił niedawno, że rezygnuje z polityki, zgodnie z którą Covid jest powodem do anulowania podróży i uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.

Firma początkowo borykała się z pandemią, zwalniając około 25% swojego personelu w maju 2020 r.

Ostatecznie przetrwała pandemię lepiej niż wiele innych firm z branży turystycznej, dzięki swojemu modelowi biznesowemu. Firma odnotowała gwałtowny wzrost przychodów w ostatnim kwartale 2021 r., zgarniając rekordowe 834 miliony dolarów.

Ale podobnie jak wiele firm, które doświadczyły „pandemicznego wzrostu”, ostatnio obserwuje deflację, ponieważ ceny jej akcji spadły o 30% od lutego.

 

 

Źródło: thestreet
Foto: You Tube, istock/twinsterphoto

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne