Połącz się z nami

NEWS Florida

Bon Jovi na Florydzie! Wybierz się na super koncert

Opublikowano

dnia

Już w kwietniu na Florydzie nie lada gratka dla miłośników rockowego uderzenia. W Tampie i Fort Lauderdale zagra Bon Jovi, w ramach trasy „Bon Jovi 2022 Tour”, która obejmie w sumie 15 koncertów. To pierwsze występy zespołu na pełną skalę od czasu pandemii.

Amerykański zespół rockowy został założony w 1983 roku przez Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi) w Sayreville w New Jersey, by po 35 latach wejść do  Rock and Roll Hall of Fame.

Zespół jest autorem takich hitów jak Livin’ On a Prayer, Blaze of Glory czy I’ll Be There For You.

Bon Jovi dotychczas wydał w sumie piętnaście płyt studyjnych, dwie kompilacje (oraz jedną dodatkową na rynek japoński), trzy płyty koncertowe (w tym jedną wydaną tylko cyfrowo) oraz płytę ze znanymi przebojami w akustycznych aranżacjach. Albumy doczekały się też wielu reedycji lub wydań specjalnych, np. z okazji tras koncertowych, rocznic itp.

Trasa „Bon Jovi 2022 Tour”, na którą bilety można nabyć TUTAJ, będzie dla większości fanów pierwszą okazją, by usłyszeć na żywo utwory z wydanej 1,5 roku temu płyty „2020”, która dotyka problemów społecznych i politycznych. Na albumie pojawią się m.in. utwory opowiadające o weteranach z zespołem stresu pourazowego, a także o strzelaninach (w 2019 r.) w Ohio i Teksasie.

Na Florydzie Bon Jovi wystąpi:

  • 15.04. piątek, 8.00 p.m. – Tampa Amalie Arena
  • 16.04. sobota 8.00 p.m. – Fort Lauderdale FLA live Arena

 

Źródło: bonjovi.pl, twitter

Foto: You Tube

 

 

News Chicago

Wielkie dinozaury od dzisiaj rządzą w Chicago. Zobaczcie nową wystawę

Opublikowano

dnia

Autor:

Wciągająca wystawa „Dinos Alive” przedstawia ponad 80 animatronicznych dinozaurów naturalnej wielkości, daje możliwość tworzenia rękodzieła, przeżycia symulacji rzeczywistości wirtualnej oraz wiele innych ciekawych opcji.

Wystawa „Dinos Alive: The Immersive Experience” zostanie otwarta we wtorek w Exhibition Hub Art Center, przy 2367 W. Logan Blvd. Interaktywna ekspozycja potrwa do 27 lipca.

Celem wystawy jest przeniesienie zwiedzających w przeszłość do ery mezozoicznej, kiedy planetą rządziły dinozaury, według Johna Zallera, kuratora, dystrybutora i dyrektora wykonawczego Exhibition Hub. Zaller ostatnio pracował nad projektem „Van Gogh: The Immersive Experience”, który pozwolił ludziom wkroczyć w twórczość znanego artysty.

Teraz, w bujnym otoczeniu, z realistyczną zielenią i żywym oświetleniem, wystawa „Dinos Alive” przenosi zwiedzających w okresy, w których żyły dinozaury, od triasu poprzez jurę po kredę.

Zwiedzający będą mogli na niej zobaczyć naukowo dokładne modele dinozaurów i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o każdym z nich — na przykład Tyranozaur rex mógł zjeść do 500 funtów mięsa na jeden kęs, a 2-tonowy stegozaur miał mózg wielkości orzecha włoskiego, natomiast welociraptor jest mniej więcej wielkości indyka, pomimo jego zbyt dużych wizerunków w produkcjach filmowych.

Wystawa ma na celu zaspokoić potrzeby osób w każdym wieku i obejmuje takie zajęcia, jak symulacja wirtualnej rzeczywistości i interaktywna przestrzeń dla początkujących ekspertów.

Mali naukowcy mogą tu odkryć skamieniałości dinozaurów w wykopaliskach a także pokolorować własnego dinozaura, który zostanie zeskanowany i dołączy do wystawy, ożywiony na dużym ekranie.

Oprócz zobaczenia zamieszkujących ląd gigantów, goście mogą także wejść do podwodnej scenerii – czyli do „wirtualnego akwarium”, aby poznać życie morskie, które istniało w tym samym czasie co dinozaury.

Oświetlenie jest również teatralne, zmienia się z dziennego na nocne i lądowe i morskie, gdy ludzie poruszają się po wystawie.

Na wystawie będzie można kupić jedzenie, napoje, alkohol i inne gadżety, a w pokojach wypoczynkowych centrum może również gościć grupy, aby zapewnić bardziej prywatne i ekskluzywne doświadczenia „Dinos Alive”, np. sesje edukacyjne czy przyjęcia urodzinowe.

Organizowane przez Exhibition Hub i Fever wydarzenie „Dinos Alive: The Immersive Experience” powstało 4 lata temu i od tego czasu podróżowało po całym świecie, odwiedzając takie miejsca jak Los Angeles, Houston, Seattle, a nawet Melbourne w Australii i Mediolan we Włoszech.

Więcej informacji oraz bilety dostępne są na stronie Dinos Alive. Chociaż bilety są dostępne na miejscu, Exhibition Hub zaleca ich wcześniejszy zakup online, ponieważ ich liczba jest ograniczona i rozchodzą się szybko, a pierwsze trzy dni od otwarcia wystawy są już wyprzedane.

Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie. Parking przy wystawie jest także bezpłatny.

Dinos Alive zastępuje projekt Disney100 w Exhibition Hub, który właśnie zakończył swoją emisję w Chicago.

Exhibition Hub, centrum sztuki z siedzibą w Atlancie w stanie Georgia, specjalizujące się w wciągających wystawach, w listopadzie 2023 r. otworzyło swoją stałą siedzibę w dawnym Windy City Fieldhouse w Chicago.

 

Źródło: blockclubbchicago
Foto: Dinos Alive
Czytaj dalej

News Chicago

Lato ciekawych wydarzeń zapowiada Muzeum Historii Elmhurst

Opublikowano

dnia

Autor:

Przygotowując się do sezonu letniego, Muzeum Historii Elmhurst opublikowało swój harmonogram programów i wydarzeń. Od meczu baseballowego w stylu vintage po poniedziałki Museum Makers – każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Uczestnicy powinni dokonać rejestracji na wydarzenia online.

Dzień otwarty szkoły Churchville

Sobota, 1 czerwca 2024 r, 11:00AM – 2:00PM: Lokalizacja: Szkoła Churchville; 3N784 Church Rd. Bensenville, IL 60106: Koszt: BEZPŁATNY

Świętowanie końca roku szkolnego rodzinną uroczystością w historycznej szkole Churchville wpisanej do rejestru zabytków. Zagrają Conrad Fischer Singers i Cook County Revelers. Zorganizowane będą staroświeckie gry, lekcje z nauczycielem z 1910 roku, warsztaty rękodzieła, malowanie twarzy i darmowe przekąski.

Projekcja filmu „A League of Their Own”

Piątek, 21 czerwca 2024, 2:00PM;Lokalizacja: Biblioteka Publiczna w Elmhurst; 125 S. Prospect Avenue.; Koszt: BEZPŁATNY

Podczas II Wojny Światowej wiele stanowisk pracy pozostawionych przez mężczyzn, zostało obsadzonych przez kobiety. Nie chcąc, aby baseball stał się zapomnianą rozrywką, właściciele drużyn postanowili przyjąć inne podejście. Popularny film z 1992 roku z Tomem Hanksem i Geeną Davis w rolach głównych, jest kroniką życia kobiet, które wkraczają na scenę jako zawodniczki All-American Professional Girls Baseball League.

Gra w dawny baseball

Niedziela, 23 czerwca 2024 r, 1:00PM; Lokalizacja: Centrum handlowe Elmhurst University College; 190 S. Prospect Ave. (przed kaplicą Hammerschmidt); Koszt: BEZPŁATNY

Absolwenci Uniwersytetu Elmhurst i pracownicy miasta Elmhurst rozegraja pojedynek o zwycięstwo w staromodnej grze baseballowej, rozgrywanej według zupełnie innych zasad z 1858 roku. Goście są zaproszeni do wzięcia ze sobą wyposażenia piknikowego.

Museum Maker Mondays

Poniedziałki: 24 czerwca, 22 lipca, 12 sierpnia, 11:00AM – 2:00PM; Lokalizacja: Muzeum Historii i Centrum Edukacyjne Elmhurst; Koszt: BEZPŁATNY

W tych dniach zarezerwowanych dla rodzin, dzieci i opiekunowie mogą zwiedzać wystawy, grać w gry i wykonywać prace ręczne. Zajęcia są odpowiednie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej pod opieką osoby dorosłej, nie jest wymagana rejestracja.

Muzyka lat 40. z zespołem The Irving Sisters

Niedziela, 14 lipca, 2:00PM – 3:00PM; Lokalizacja: Legion Amerykański T.H.B. Poczta 187; 310 W. Butterfield Rd. Elmhurst; Koszt: 12 dolarów/os

Teatr GreenMan prezentuje „Stories from the Home Front”

Czwartek, 25 lipca 2024 r, 7:00PM – 8:30PM; Lokalizacja: Biblioteka Publiczna w Elmhurst; 125 S. Prospect Avenue; Koszt: BEZPŁATNY

GreenMan Theatre Troupe z Elmhurst zaprezentuje przejmujące przedstawienie zagłębiając się w niezliczone historie tych, którzy wspierali wysiłki wojenne z domu podczas II wojny światowej. Spektakl prezentowany we współpracy z Biblioteką Publiczną w Elmhurst.

Wykład „Little Orphan Annie: Politics in the Funny Pages”

Niedziela, 11 sierpnia 2024, 2:00PM – 3:00PM; Lokalizacja: Centrum Edukacyjne Muzeum Historii Elmhurst; Koszt: BEZPŁATNIE dla członków, 5 USD dla osób niebędących członkami

W kontekście II Wojny Światowej twórca komiksów i mieszkaniec Lombard, Harold Gray, wykorzystał swoje komiksy „Mała sierotka Annie”, aby przedstawić niezachwiane wsparcie Annie dla frontu wewnętrznego. Annie była jedną z ulubienic Ameryki, zdobiącą komiksy i występującą na falach radiowych. Wykład upamiętnia stulecie „Małej Sierotki Annie” i mówi o tym, w jaki sposób to ponadczasowe dzieło odegrało rolę w kształtowaniu krajobrazu kulturowego w czasie wojny. Prezentowane przez Muzeum Historyczne Lombard.

Więcej informacji na temat letnich wydarzeń dostępne jest na stronie: Elmhursthistorymuseum.org.

 

Źródło: chicagostarmedia, Elmhursthistorymuseum.org
Foto: YouTube, Elmhursthistorymuseum.org
Czytaj dalej

News Chicago

Memorial Weekend w St. Charles to tradycyjne targi sztuki Fine Art Show

Opublikowano

dnia

Autor:

W weekend z okazji Dnia Pamięci, na 26. dorocznym pokazie dzieł sztuki St. Charles Fine Art Show, zaprezentowane zostaną prace ponad 100 znakomitych artystów. Poza targami wydarzenie oferuje wiele atrakcji dla całych rodzin.

Pokaz sztuki objęty jury, sponsorowany przez St. Charles Chrysler Dodge Jeep Ram, odbędzie się w godzinach od 10:00AM do 6:00PM w sobotę, 25 maja, oraz w godzinach od 10:00AM do 5:00PM w niedzielę, 26 maja, na Riverside Avenue pomiędzy Main Street (Route 64) a Illinois Avenue w centrum St. Charles.

Podczas wydarzenia, na które wstęp jest bezpłatny, wszystkie dzieła sztuki będą dostępne do kupienia.

W sobotnie popołudnie, podczas ceremonii wręczenia nagród, wyróżnionych zostanie 10 wystawców Fine Art Show. Nagrody te przyznawane są za oryginalność, technikę, wykonanie, ekspresję i ogólne wrażenie artystyczne dzieł sztuki.

Klienci targów, którzy wydadzą 250 dolarów lub więcej na Fine Art Show, otrzymają voucher na dwa bilety na spektakl w Teatrze Arcada. Kupony będą rozdawane na stoisku informacyjnym. Voucher jest ważny do 15 maja 2025 roku.

Przez cały weekend w strefie aktywności St. Charles Chrysler Dodge Jeep Ram, zlokalizowanej przy Riverside Avenue, zaplanowanych jest wiele atrakcji dla rodzin.

W tej strefie będą dostępne dla wszystkich zajęcia związane ze sztuką, w tym możliwość pomalowania samochodu zorganizowana przez Radę Sztuki St. Charles oraz kilka praktycznych zajęć artystycznych z możliwością zakupu, sponsorowanych przez All Things Art Studio.

Elgin Community College będzie miał swój namiot dla wschodzących artystów, w którym także będzie można kupić dzieła sztuki.

W tym roku na 1st Street Plaza w sobotę i niedzielę od 1:00PM do 3:00PM odbędzie się dodatkowo nowe wydarzenie: Art & Music Experience, którego sponsorem jest Solutions Networking Corporation.

Odwiedzający mogą doświadczyć fuzji sztuki i muzyki, gdy artysta Alex Puryear ożywia rytm za pomocą obrazu na płótnie. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak w sobotę tworzy dzieło sztuki z zespołem 13 Days, a w niedzielę z zespołem FLEX Trio.

Więcej informacji na temat Art & Music Experience można znaleźć na stronie www.stcharlesfineartshow.com/artandmusic.

Podczas Fine Art Show uczestnicy będą mieli także okazję usłyszeć występy lokalnych muzyków w lokalach Flagship on the Fox i Pollyanna Brewing & Distilling. Lista występów dostępna jest tutaj.

W ramach weekendowych uroczystości wiele lokalnych firm będzie organizować specjalne oferty i promocje. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dyrektorka wykonawcza St. Charles Business Alliance, Jenna Sawicki, ma nadzieję, że każdy będzie miał szansę doświadczyć atrakcji tegorocznego Fine Art Show.

13 Days Band

Więcej informacji na temat wydarzenia, w tym listę artystów, można znaleźć na stronie www.stcharlesfineartshow.com. W razie pytań można także dzwonić do St. Charles Business Alliance pod numer (630) 443-3967.

 

Źródło: dailyherald
Foto: St. Charles Business Alliance
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu