Połącz się z nami

NEWS Florida

Zimno w Tampa Bay. Urzędnicy otwierają schroniska dla osób bezdomnych

Opublikowano

dnia

Ponieważ temperatura w całym rejonie zatoki ma spaść poniżej 40 stopni Fahrenheita i prognozowany jest chłodny wiatr, kilka powiatów zapowiedziało w niedzielę otwarcie schronów dla osób bezdomnych lub mieszkających w domach bez odpowiedniego ogrzewania. Zobacz gdzie możesz uzyskać pomoc.

Urzędnicy ds. Zarządzania Kryzysowego przypominają mieszkańcom, że podczas zimnej pogody nie należy zostawiać zwierząt na zewnątrz. Obywateli, którzy muszą przebywać na zewnątrz na noc lub we wczesnych godzinach porannych, zachęca się do ubierania się w kilka ciepłych warstw i ograniczania ekspozycji skóry na wiatr.

Strażacy zalecają również zachowanie ostrożności podczas ogrzewania domów, ponieważ ryzyko pożaru i zatrucia tlenkiem węgla wzrasta podczas bardzo niskich temperatur z powodu niewłaściwego użytkowania urządzeń grzewczych.

Powiat Hillsborough

Powiat Hillsborough współpracuje z The Portico i Amazing Love Ministries, aby zapewnić dorosłym schroniska przy niskich temperaturach. Schroniska będą miały ograniczoną pojemność i będą spełniać zalecenia dotyczące dystansu społecznego wydane przez Centers for Disease Control and Prevention.

Każdy mieszkaniec, który zdecyduje się skorzystać ze schronów przy zimnej pogodzie, zostanie poddany kontroli przy wejściu. Mieszkańcy i wolontariusze będą musieli nosić zakrycie twarzy podczas pobytu w schronisku, a jeśli go nie mają, zostanie ono zapewnione. Posiłki będą podawane w pojemnikach jednoporcjowych.

The Portico
1001 N. Florida Ave., Tampa FL, 33605
Otwarte o 6:00 p.m. dla dorosłych

Amazing Love Ministries
3304 E. Columbus Dr., Tampa, Floryda, 33602
Otwarte o 6:00 p.m. dla dorosłych

Metropolitan Ministries i Tampa Crossroads zapewniają ograniczoną liczbę bonów motelowych na jedną noc na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerami (813) 209-1176 (osoby samotne i rodziny) i  (813) 702-0850 (osoby samotne i pary bez dzieci). Linie telefoniczne będą działać od 9 rano do 5:00 po południu.

Powiat Sarasota

Armia Zbawienia – Centrum Nadziei,
1400 10th St., Sarasota
Otwarte o 7:00 p.m.

100 Kościół, 14525 Tamiami Trail, North Port
Otwarte o 5:00 p.m.

 

Źródło: fox13

Foto: You Tube, pixabay/Katrina_S

Reklama

NEWS Florida

Niespodziewana akcja w czasie lotu do Orlando. Stewardesa odebrała poród na pokładzie samolotu

Opublikowano

dnia

Autor:

Stewardesa z linii Frontier Airlines, Diana Giraldo, zyskała powszechne uznanie za swoje działanie po tym, jak pomogła w porodzie dziecka w trakcie lotu. Cała załoga samolotu wykonała świetną robotę.

Zgodnie z postem firmy na Facebooku, poród miał miejsce podczas lotu z międzynarodowego lotniska w Denver do Orlando.

Giraldo zabrała kobietę, która zaczęła rodzić do tylnej toalety i asystowała przy porodzie. Samolot zboczył z kursu i wylądował na lotnisku Pensacola, gdzie czekali już ratownicy medyczni.

Niespodziewany poród zakończył się szczęśliwie. Linie Frontier Airlines poinformowały, że matka wybrała „Sky”  na drugie imię dla podniebnej dziewczynki.

 

 

Źródło: fox13
Foto:  fb

Czytaj dalej

NEWS Florida

Na Florydzie nie wolno już protestować pod prywatnymi domami

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę, która zabrania protestów lub pikietowania przed prywatnymi domami i daje policji prawo do aresztowania sprawców, którzy nie rozchodzą się po ostrzeżeniu.

„Wysyłanie niesfornych tłumów do prywatnych rezydencji, jak widzieliśmy w przypadku wściekłych tłumów przed domami sędziów Sądu Najwyższego, jest niewłaściwe” – powiedział DeSantis.

Republikanie skrytykowali demonstracje jako próbę znęcania się nad sędziami, aby podtrzymać Roe v. Wade po tym, jak wyciekł projekt orzeczenia sugerujący, że sąd jest gotowy do unieważnienia przełomowej decyzji.

Jednak ustawa, którą podpisał DeSantis, nie była związana z niedawnymi kontrowersją, ponieważ przeszła przez stanową legislaturę na początku marca. Projekt miał poparcie obu partii w Senacie Florydy, gdzie został przegłosowany.

Stanowy senator Keith Perry, republikański prawodawca, który sponsorował ustawę, powiedział, że ustawa została zainspirowana wcześniejszymi przypadkami protestujących zgromadzonych w pobliżu domów zarówno liberalnych, jak i konserwatywnych postaci.

Jednym z przykładów, które przytoczył, było nękanie członkini rady szkolnej powiatu Broward pod jej domem, w związku z nakazem używania maseczek w szkołach.

Jennifer D. Jenkins, napisała w artykule opublikowanym dla The Washington Post, że protestujący obrażali jej dzieci, kaszlali jej w twarz, krzycząc „Daj jej Covid” i wypalili obsceniczne obrazy na jej trawniku środkiem chwastobójczym.

Potrzeba ustawy odnosiła się również do protestów pod domami senatorów USA Marco Rubio i Ricka Scotta na Florydzie oraz rodziców podejrzanych o morderstwo Briana Laundrie, a także incydentów poza stanem, takich jak demonstranci, którzy pojawili się pod domami w Chicago i Portland.

Zgodnie z nowym prawem policja musi najpierw ostrzec protestujących, którzy naruszają prawo, i może ich aresztować, jeśli „nie rozejdą się natychmiast i pokojowo”.

Osobie aresztowanej za naruszenie nowego prawa można postawić zarzut wykroczenia drugiego stopnia.

Przeciwnicy ustawy uważają ją za niekonstytucyjną, broniąc prawa Amerykanów do pokojowego protestu.

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube, istock/DisobeyArt

Czytaj dalej

NEWS Florida

Tropikalne cyklony znad Atlantyku przychodzą coraz wcześniej. Czas zmienić ramy sezonu huraganów?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wprawdzie oficjalny początek sezonu huraganów na Atlantyku nastąpi dopiero 1 czerwca, ale cyklon tropikalny rozwinął się wcześniej niż ta data w każdym z ostatnich siedmiu lat.

Około 97% wszystkich sztormów i huraganów tropikalnych w Basenie Atlantyckim, obejmującym Ocean Atlantycki, Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską, ma miejsce podczas sześciomiesięcznego sezonu huraganów między czerwcem a listopadem.

Ale każdy rok od 2015 udowadnia, że ​​tropikalne cyklony mogą wędrować po Atlantyku przed 1 czerwca, w czasie, który jest „poza sezonem”, dowodząc, że nie każda pora roku ma ścisły kalendarz.

Według National Hurricane Center tylko 3% atlantyckich cyklonów tropikalnych występuje poza oficjalnym sezonem huraganów. Podczas gdy większość aktywności poza sezonem ma miejsce w maju i grudniu, w każdym miesiącu roku na Atlantyku występuje albo burza tropikalna, albo huragan.

Basen Atlantycki wykazuje najbardziej szczytowy sezon huraganów od sierpnia do października W tym czasie ma miejsce 78% burz tropikalnych, 87% mniejszych huraganów i 96% największych huraganów.

Maksymalna aktywność występuje od początku do połowy września.

Ale od 7 lat huragany występują już maju a nawet w kwietniu.

Dwa lata temu, w maju 2020 r., nie było jednej, ale dwie burze tropikalne, które miały wpływ na Stany Zjednoczone. Tropikalna burza Arthur przeszła między 16 a 19 maja i przyniosła deszcze we wschodniej części Karoliny Północnej.

W następnym tygodniu burza tropikalna Bertha miała miejsce w pobliżu Isle of Palms w Południowej Karolinie 27 maja z miejscowymi ulewnymi deszczami i porywistymi wiatrami. Rozproszyła się w Appalachach 28 maja.

Memorial Day 2018 był niezapomniany dla mieszkańców Florydy Zachodniej, gdy burza tropikalna Alberto wylądowała w pobliżu linii Bay / Walton County.

Wczesny początek sezonu huraganów w 2017 roku miał miejsce w kwietniu, kiedy 20 kwietnia nad otwartymi wodami środkowego Oceanu Atlantyckiego rozwinęła się burza tropikalna Arlene.

Pomimo tej siedmioletniej passy od 2015 do 2021, National Hurricane Center nie skorygował jeszcze daty rozpoczęcia sezonu huraganów, chociaż w 2021 zaczął wydawać rutynowe prognozy pogody na Atlantyku 15 maja zamiast zwyczajowego 1 czerwca.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/Harvepino

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne