Połącz się z nami

Ciekawostki

Nowy rollercoaster czeka na odważnych w 2022 roku. Musisz zagryźć zęby, żeby wsiąść

Opublikowano

dnia

Ten rok parki rozrywki zaczynają z przytupem otwierając nowe atrakcje dla miłośników mocnych wrażeń. Ogromne rollercoastery i długie zjeżdżalnie wodne gwarantują ekstremalne przeżycia. Sprawdź, zanim się odważysz się wybrać na szalony rajd!

W tym roku wszystkich bije SeaWorld, który otwiera 11 nowych atrakcji dla swoich gości w swoich parkach w Stanach Zjednoczonych. Jest to największa liczba, jaką firma kiedykolwiek wprowadziła do swoich centrum w ciągu jednego roku. Otwiera także Sesame Place, zupełnie nowy park rodzinny w San Diego.

„Mamy ambitny cel stworzenia czegoś nowego i znaczącego w każdym z naszych parków”, mówi dyrektor generalny SeaWorld Marc Swanson.

„Te nowe przejażdżki i atrakcje są częścią tego zobowiązania i patrząc na 2022 r., mamy to, co uważamy za nasz najbardziej znaczącą i ekscytującą ofertę w naszej historii”.

Wczoraj pisaliśmy o kolejce Ice Breaker i Emperor, wielkiej huśtawce Tidal Surge, i wodnych rajdach Reef Plunge i Riptide Race, w parkach Orlando, San Diego i San Antonio. Jakie nowości czekają nas jeszcze wśród szalonych atrakcji?

Iron Gwazi – Busch Gardens Tampa Bay

W Busch Gardens Tampa Bay zadebiutuje najwyższa hybrydową kolejką górską w Ameryce Północnej – z konstrukcją drewniano-stalową – oraz najszybszym i najbardziej stromym zjazdem na świecie.

Iron Gwazi wzniesie śmiałków na wysokość 206m i zaserwuje im spadanie pod kątem 91-stopni z prędkością przekraczającą 76 mil na godzinę. W czasie rajdu mają miejsce trzy inwersje i niezliczona liczba potencjalnych możliwości do wywołania krzyku.

Pantheon™ – Busch Gardens Williamsburg

Kolejka górska Panteon rusza od marca, osiągając prędkość 73 mil na godzinę. Coaster będzie miał spadek o 95 stopni i wysokość 180 stóp, cztery starty, pięć momentów w powietrzu i dwie inwersje, które składają się na to, że jest najszybszą na świecie wielostopniową kolejką górską.

Całkowicie nowa, wyczekiwana kolejka górska zostanie otwarta w wiosce Festa Italia w parku i zwiększy całkowitą liczbę kolejek górskich w Busch Gardens Williamsburg do ośmiu.

Big Bird’s Tour Bus – Sesame Place Philadelphia

Big Bird’s Tour Bus w Sesame Place w Filadelfii pozwoli dobrze się bawić najmłodszym poszukiwaczom przygód i ich rodzinom już od kwietnia. Goście wsiadają do czerwonego piętrowego autobusu, który jeździ w kółko, a także w górę i w dół z Wielkim Ptakiem i jego futrzanymi przyjaciółmi.

Rapids Racer i Wahoo Remix – Adventure Island Tampa Bay

Dwie nowe atrakcje pojawią się na Adventure Island w Tampie w 2022 roku: Rapids Racer i Wahoo Remix. Rapids Racer, zupełnie nowa zjeżdżalnia wodna, zaprasza gości do rywalizacji ze sobą na równoległych torach.

Wahoo Remix (dawniej Wahoo Run) zostanie ponownie otwarty jako multimedialna przejażdżka wodna z zsynchronizowanymi elementami świetlnymi i dźwiękowymi, wraz z tunelem ze świecącym światłem, zapewniająca spływ tratwą na 600-metrowym torze wodnym.

Aquazoid Amped – Water Country USA, Williamsburg

Aquazoid Amped, otwarty w maju w największym parku wodnym w Wirginii, to wciągająca przejażdżka sensoryczna, która obejmuje zupełnie nowy pokaz efektów specjalnych z pulsującą muzyką i dynamicznymi efektami świetlnymi. Oferuje rajd w całkowicie zamkniętej poskręcanej rurze o długości 864 stóp z prędkością 20 stóp na sekundę. 

Sesame Place San Diego

Nowy park Sesame Place zostanie otwarty w San Diego w marcu. To nowe centrum rozrywki dla młodszych w południowej Kalifornii będzie oferować spotkania z bohaterami Ulicy Sezamkowej, siedem przejażdżek związanych z programem, interaktywny plac zabaw muzycznych i 11 atrakcji wodnych, w tym basen z falami o pojemności 500 000 galonów.

Sesame Place będzie również Certyfikowanym Centrum Autyzmu, w którym pracownicy ukończą szkolenie w zakresie wrażliwości i świadomości dotyczącej autyzmu. Dostępne będą również udogodnienia dla dzieci z autyzmem, takie jak przewodnik sensoryczny i wyznaczone ciche miejsca.

 

Źródło: usatoday

Foto: You Tube, Water Country USA, Sesame Place Philadelphia, pixabay/paulbr75

News USA

Dzień Pamięci vs Dzień Weterana. Wiecie czym się różnią?

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzień Pamięci i Dzień Weterana to dwa ważne święta upamiętniające tych, którzy służyli w armii Stanów Zjednoczonych. Wydają się być podobne, ale istnieje jednak różnica między tymi dniami.

Dzień Pamięci – Memorial Day

Dzień Pamięci to federalne święto w Stanach Zjednoczonych, które upamiętnia i honoruje tych, którzy zginęli podczas służby w armii USA. Obchodzony jest w ostatni poniedziałek maja. W tym roku obchodzony jest 29 maja.

Memorial Day był wcześniej nazywany Dniem Dekoracji i powstał jako sposób na uhonorowanie tych, którzy zginęli w wojnie secesyjnej.

Dziś Dzień Pamięci to czas, aby pamiętać o wszystkich, którzy zginęli we wszystkich wojnach, w tym w wojnie w Wietnamie, wojnie w Iraku i wojnie w Afganistanie.

Dzień Weteranów – Veterans Day

Veterans Day to święto federalne w Stanach Zjednoczonych, które ma na celu uhonorowanie wszystkich, którzy służyli w armii USA, zarówno żywych, jak i zmarłych. Obchodzone jest 11 listopada,.

Dzień Weterana to czas, aby podziękować weteranom za ich służbę i okazać uznanie za ich poświęcenie.

Święto 11 listopada zostało ustanowione w 1919 roku przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrowa Wilsona pod nazwą Armistice Day (dzień rozejmu), aby uczcić rocznicę zakończenia działań wojennych podczas I wojny światowej.

Prezydent Dwight Eisenhower ustanowił ten dzień świętem narodowym pod nazwą Dzień Weteranów proklamacją z 1 czerwca 1954 roku.

Główna różnica między Dniem Pamięci a Dniem Weteranów polega więc na tym, że Dzień Pamięci to dzień pamięci o tych, którzy zginęli w służbie swojemu krajowi, podczas gdy Dzień Weteranów to dzień uhonorowania wszystkich, którzy służyli, niezależnie od tego, czy zginęli w służbie.

Zarówno Dzień Pamięci, jak i Dzień Weteranów to ważne święta, które pozwalają wyrazić wdzięczność tym, którzy służyli naszemu krajowi.

Oto kilka sposobów na uhonorowanie tych, którzy służyli w Dniu Pamięci i Dniu Weteranów:

  • Weź udział w nabożeństwie żałobnym lub ceremonii.
  • Odwiedź cmentarz lub pomnik weterana.
  • Noś czerwono-biało-niebieską wstążkę.
  • Przekaż darowiznę na rzecz organizacji weteranów.
  • Napisz list do weterana.
  • Podziękuj weteranom za ich służbę.

Poświęcając czas na uhonorowanie tych, którzy służyli, możesz okazać wdzięczność za ich poświęcenie oraz pomóc zapewnić, że ich służba nigdy nie zostanie zapomniana.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube, istock/spukkato
Czytaj dalej

NEWS Florida

To już dziś! Triceratops Big John czeka na Was w Glazer Children’s Museum w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Od dzisiaj w Muzeum Dziecięcym Glazera w Tampie można podziwiać szkielet dinozaura, który ustanowił rekord Guinnessa dla największego szkieletu triceratopsa, jakiego kiedykolwiek odkryto. Koniecznie zobaczcie słynnego „Big Johna”, kupionego za 7,7 miliona dolarów – nawet od spodu.

Szkielet został nazwany Big John na cześć farmera z Południowej Dakoty, na którego ziemi go znaleziono.

Szkielet mierzy 26 stóp długości, 10 stóp wysokości i robi wrażenie swoją wielkością.

Został sprzedany na aukcji w 2021 roku za 7,7 miliona dolarów, co stanowi kolejny rekord najwyższej ceny, jaką kiedykolwiek zapłacono za szkielet dinozaura, który nie jest tyranozaurem.

Nabywca był anonimowy, ale muzeum ujawniło, że darowizna pochodzi od rodziny Pagidipati z Tampy.

Siddhartha Pagidipati to przedsiębiorca, który założył wiele światowych marek, w tym Talent.me, Inventcorp i Freedom Health, która zajęła 7. miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm magazynu Inc. w 2009 r.

Dinozaur zostanie wypożyczony do muzeum na trzy lata, albo na dłużej. Muzeum przekształci swoją dużą przestrzeń eventową na trzecim piętrze w nową wystawę dinozaurów. Na ekspozycji znajdą się tunele z przezroczystymi kopułami, do których ciekawskie dzieci mogą wejść i zobaczyć szkielet od spodu.

Wystawa zostanie otwarta w weekend z okazji Dnia Pamięci a Big John stanie się pierwszym w historii dużym skamieniałym szkieletem dinozaura w Tampa Bay na wystawie długoterminowej.

Wystawa oznacza również debiut Big Johna w Ameryce Północnej i jego pierwszą ekspozycję w muzeum.

Big John został odkryty w 2014 roku przez Waltera Steina, założyciela firmy PaleoAdventures z Południowej Dakoty, która zajmuje się wykopywaniem skamielin na sprzedaż komercyjną. Szkielet był pokryty skałą.

Kupiła go włoska firma Zoic zajmująca się skamieniałościami, a jej zespół spędził większość 2021 roku ostrożnie usuwając skały z kości. Wyrzeźbili także, odlali i wydrukowali w drukarce 3D brakujące elementy, aby wypełnić ekspozycję.

Wynik wzbudził zainteresowanie na całym świecie ze względu na jego rozmiar, a także kompletność dinozaura, zachowało się 75% jego czaszki i 60% reszty szkieletu.

Oszałamiająca cena, jaką osiągnął Big John na aukcji w Paryżu w październiku 2021 r. wywołała kontrowersje w kręgach naukowych, a niektórzy eksperci obawiali się, że rosnące ceny skamielin sprawią, że bardziej wartościowe naukowo okazy staną się niedostępne dla muzeów i uniwersytetów.

Rodzina Pagidipati kupiła Big Johna z zamiarem sprowadzenia go do Tampy, aby tutejsza publiczność mogła się nim cieszyć.

Więcej informacji potrzebnych by odwiedzić Big Johna dostępne jest na stronie muzeum.

Bilety w cenie 18 dolarów można kupić tutaj.

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Muzeum Dziecięce Glazera
Czytaj dalej

News Chicago

Donuty z Chicago są pyszne. Pamiętaj o tym w Narodowy Dzień Pączków 2 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

The Underground Donut Tour opublikowało listę „Najwspanialszych pączków w Ameryce”, korzystając z wyników konkursu, który zebrał ponad 22 000 głosów i zaprosił do udziału prawie 500 cukierni. Według rankingu, okolice Chicago są dobrze reprezentowane.

D&D’s Place, zlokalizowane w bloku 8300 South Kedzie w Chicago, zdobyło pierwsze miejsce w kategorii pączków z polewą czekoladową i pączków o smaku owocowym.

Stan’s Donuts, z lokalizacjami w całym mieście i na przedmieściach, został również uhonorowany za smakołyk z serkiem jagodowym, który został uznany za najlepszego pączka z owocami w Ameryce.

Ale zwycięzcę rankingu można również znaleźć na Środkowym Zachodzie.

Cukiernia Rise’n Roll z Indiany zajęła pierwsze miejsce na liście, zdobywając tytuł m.in. za pączka cynamonowo-karmelowego, który został uznany za najpopularniejszy w kraju. Producent dostał aż siedem głównych nagród za swoją ofertę.

Sieć Rise’n Roll, z pobliskimi lokalizacjami w Schererville, Cedar Lake i Valparaiso, wygrała również między innymi w kategoriach Greatest Cake Doughnut i Greatest Cream-Filled Doughnut.

Underground Donut Tour rozpoczął się w Chicago w 2015 roku i od tego czasu grupa rozszerzyła się na 18 miast na całym świecie. Słodkie wycieczki z grupą można rezerwować za pośrednictwem strony internetowej, a miłośnicy pączków mogą znaleźć tam więcej informacji na temat najlepszych miejsc serwujących te smakołyki.

Narodowy Dzień Pączka czeka nas 2 czerwca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Mladen Zivkovic
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu