Połącz się z nami

News Chicago

Obrączka zgubiona w dzielnicy Wicker Park wróciła do właściciela

Opublikowano

dnia

Prawowity właściciel odzyskał obrączkę znalezioną przez żonę Jonaha Newmana w dzielnicy Wicker Park. Ślubna pamiątka miała wygrawerowany napis „Kocham Cię” i datę ślubu. Znalazca szukał jej właściciela przez media społecznościowe.

Na szczęście poszukiwania właściciela obrączki powiodły się. Okazało się, że należy ona do kierowcy dostawy Instacart, tym bardziej szczęśliwego z odzyskania zguby skoro jeszcze w tym miesiącu świętuje swoją siódmą rocznicę ślubu. 

Newman przeprowadził akcję ogłoszeniową ze zdjęciem obrączki na Twitterze.

 

Źródło: fox32

Foto: You Tube, pixabay/jeffbalbalosa 

News Chicago

Firma z Arthur sprzedana za $3 mld dzieli się zyskiem z pracownikami. Polityka private equity się opłaciła

Opublikowano

dnia

Autor:

Kiedy firma private equity KKR ogłosiła w poniedziałek sprzedaż C.H.I. Overhead Doors firmie stalowej Nucor, zafundowała miłą niespodziankę dla setek pracowników w zakładzie w malutkim Arthur w stanie Illinois. Po zamknięciu transakcji otrzymają oni od 20 000 do 800 000 dolarów każdy.

Transakcja oznacza ogromny zwrot z inwestycji dla KKR, która kupiła producenta bram garażowych za 600 milionów dolarów w 2015 roku.

W przypadku pracowników, którym nieodpłatnie przysługiwały udziały w firmie, sprzedaż może zmienić ich życie.

Wypłaty różnią się w zależności od stażu pracy i wynagrodzenia. Niektórzy długoletni kierowcy ciężarówek – najlepiej opłacani pracownicy godzinowi – dostaną po 800 000 dolarów z tej sprzedaży.

Ponad 630 pracowników na godziny i kierowców ciężarówek otrzyma ze sprzedaży średnio 180 000 USD.

Zlokalizowana w Arthur, wiosce liczącej około 2100 mieszkańców na południe od Champaign, 41-letnia firma produkuje bramy garażowe do użytku komercyjnego i mieszkaniowego. Założona w 1981 roku, C.H.I. Overhead Doors jest tu największym pracodawcą.

Kiedy KKR kupił firmę w 2015 roku, umożliwił wszystkim 800 pracownikom – w tym pracownikom etatowym – na uczestnictwo w programie akcyjnym jako darmowym świadczeniu.

Pracownicy, którzy zarabiali ponad 100 000 USD rocznie, mogli również zainwestować własne pieniądze w plan giełdowy.

Program został wdrożony przez nowojorską KKR w 25 spółkach w swoim portfolio od 2011 roku.

W prezesa firmy, Pete’a Stavrosa, taka polityka prowadzi to do bardziej zaangażowanej, stabilnej, odpornej finansowo siły roboczej, z mniejszym prawdopodobieństwem rezygnacji z pracy, co zapewnia lepsze wyniki firmom i inwestorom.

Stavros, mieszkaniec Arlington Heights, którego ojciec był związkowcem zajmującym się równiarkami drogowymi w firmie budowlanej z Chicago, opracował model nieodpłatnego przyznawania pracownikom zatrudnionym na godziny w praw własności.

Oprócz udziałów własnościowych dla pracowników, przeznaczano także 1 milion dolarów rocznie na rozbudowę fabryki, inwestowanie we wszystko, od klimatyzacji po nowe pomieszczenia socjalne i kafeterię.

Jak powiedział Stavros, produktywność rozkwitła, przychody wzrosły o 120%, a marża zysku wzrosła z 21% do 35% w okresie, w którym KKR był właścicielem C.H.I.

Sprzedaż, która ma się zakończyć w czerwcu przyniesie ponad 360 milionów dolarów wypłat dla 800 pracowników.

Pracownicy godzinowi otrzymają około 114 milionów dolarów wpływów, podczas gdy pracownicy etatowi otrzymają około 250 milionów dolarów, podała firma.

Kiedy Stavros ogłosił transakcję przed około 400 pracownikami w środę, z potencjalnymi wypłatami wyświetlanymi na dużym ekranie, pracownicy nie mogli uwierzyć w te wiadomości. Tłum oszalał z radości i nie brakło łez.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

1,4 mln dolarów będzie kosztowało nowoczesne rondo w Elgin. Budowa ma ruszyć w 2023 r

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowoczesne rondo sprawi, że skrzyżowanie US 20 i Reinking Road będzie bezpieczniejsze i zapewni sukces dla proponowanego podziału Pingree Creek, zadecydowali urzędnicy Elgin.

Trotter and Associates Inc. przygotuje ostateczny projekt budowy, która ma się rozpocząć na skrzyżowaniu, w kluczowej części regionalnej sieci transportowej Elgin, zgodnie z dokumentami miejskimi.

Trasa nr 20 łączy się z Randall Road i kieruje na wschód do Trasy 47, Trasy 72 i Interstate 90.

Firma Shodeen Construction Co., która planuje wybudować na tym obszarze 780 akrów osiedla o mieszanym przeznaczeniu, pomoże pokryć część kosztów budowy o wartości 4,1 miliona dolarów.

Firma przedstawi ostateczne zmiany w planie dotyczącym gruntu Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego jeszcze w tym miesiącu. Shodeen chce rozpocząć budowę 224 mieszkań i około 120 domów jednorodzinnych.

Oprócz Shodeen koszt ronda pokryją również wieś Pingree Grove, Departament Transportu Illinois i miasto Elgin, które dwa lata temu otrzymało dotację w wysokości 1,75 miliona dolarów i poszukuje dodatkowych funduszy.

Budowa ma się rozpocząć w 2023 r.

Elgin ma ronda na College Green Drive i na skrzyżowaniu ulic Division i Gifford, po wschodniej stronie, ale wg władz miasta nowo projektowane, nowoczesne rondo w niczym ich nie przypomina.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/Chepko

Czytaj dalej

News Chicago

Chicago Magic Lounge – unikalne miejsce rozrywki w Chicago. Za pralnią ukrywa się bar i sala teatralna

Opublikowano

dnia

Autor:

Za dawnymi pralkami mieszczącymi się w komercyjnej pralni z lat 40. XX wieku znajdziesz ukryty bar a także magiczny teatr. Unikalne miejsce rozrywki, nazwane Chicago Magic Lounge, znajduje się w Andersonville i jest otwarte 7 dni w tygodniu!

Otwarty o 5:00 p.m., The Performance Bar, bar inspirowany Art-Deco, nie wymaga biletu na pokaz by go odwiedzić i jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Posiada także pyszne menu z koktajlami rzemieślniczymi.

Kuchnia otwiera się oficjalnie o 6:00 po południu, a dla osób, które mają bilety na przedstawienie w  teatrze kabaretowym na 110 miejsc Harry Blackstone, menu jest dostępne przez całą noc.

Jest tu także 654 Club, mniejszy 43-osobowy lokal, w którym odbywają się mniejsze pokazy magii, ale jedzenie jest zabronione w tym konkretnym obszarze.

Jeśli jesteś już członkiem Chicago Magic Round Table, udaj się do Biblioteki Okrągłego Stołu, która jest po brzegi wypełniona magiczną wiedzą. Większość zbiorów pochodzi z Biblioteki Waltera Gibsona – amerykańskiego pisarza i maga, który napisał ponad 100 książek o magii.

Chicago Magic Lounge, istnieje od 2018 roku. Przeznaczone jest dla osób powyżej 21 roku życia, lub powyżej 16 lat z obecnością opiekuna.

Sprawdź kalendarz występów i kup bilety na pokaz magii tutaj.

Posiadacze biletów muszą być w pełni zaszczepieni, aby wziąć udział w pokazie. Wykonawcy i personel są również w pełni zaszczepieni.

Chicago Magic Lounge znajduje się przy 5050 North Clark Street, Chicago, IL 60640

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne