Połącz się z nami

News Chicago

Mieszkańcy Chicago boją się wyjść z domu po zmroku. Jest przerażający sondaż

Opublikowano

dnia

Z nowego badania przeprowadzonego za pośrednictwem Indeksu Chicago wynika, że mniej niż niż jedna czwarta mieszkańców Wietrznego Miasta czuje się bezpiecznie we własnych dzielnicach. Liczby te oznaczają gwałtowny spadek w porównaniu z zeszłą jesienią, kiedy 45 procent ankietowanych określiło swoje poczucie bezpieczeństwa jako doskonałe lub dobre. Kiedy Chicago poradzi sobie z przestępczością?

Najnowsze badanie ankietowe zostało przeprowadzone między 29 listopada a 20 grudnia ubiegłego roku i objęło 703 mieszkańców Chicago i 128 przedmieść powiatu Cook.

9% mieszkańców miasta oceniło bezpieczeństwo swojej dzielnicy jako „doskonałe”, a kolejne 24% określiło je jako „dobre”. Tylko 24% respondentów ogólnie określiło miasto jako „raczej bezpieczne” lub „bardzo bezpieczne”, przy czym

30% określiło je jako „raczej niebezpieczne”, a 46% uznało Chicago za „bardzo niebezpieczne”.

„Wyniki są alarmujące” — powiedziała Michelle Kobayashi, starszy wiceprezes ds. innowacji w Polco, firmie z Kolorado, która przeprowadziła ankietę. Kobayashi poinformowała, że około 79% respondentów spośród 333 miast i miasteczek ankietowanych przez Polco w ciągu ostatnich pięciu lat zazwyczaj wysoko ocenia swoje sąsiedztwo pod względem bezpieczeństwa.

Tylko jeden osiągnął niższe liczby niż Chicago — nawet jeśli inne duże miasta w całym kraju od 2020 r. odnotowały podobny wzrost przestępczości.

„Widzimy niższe oceny [bezpieczeństwa] w większych miastach” – powiedziała Kobayashi. „Ale nieczęsto zdarza się, że spada poniżej 50 procent”.

Chicago odnotowało 836 zabójstw w 2021 r., co stanowi wzrost w porównaniu z historycznie gwałtownym rokiem 2020 i liczbę, którego nie widziano w Chicago od 1994 r. Wzrost przestępczości zapoczątkował obwinianie  burmistrz Lori Lightfoot, przez przywódców chicagowskiego Departamentu Policji i przywódców chicagowskiej policji.

 

Według Chicago Index w ciągu ostatniego roku ucierpiało publiczne zaufanie mieszkańców Chicago do każdego szczebla rządu. Tylko 9 proc. respondentów w listopadzie i grudniu stwierdziło, że miasto „zmierza we właściwym kierunku”, w porównaniu z 26 proc. w pierwszym kwartale 2021 r. i 21 proc. w trzecim kwartale.

Wyniki ankiety są ważone według wieku, rasy, płci, własności domu i obszaru zamieszkania w mieście. Margines błędu dla ankiety wynosi 4 %.

Pierwsze trzy sondaże Chicago Index w zeszłym roku wykazały złe oceny dla Lightfoot – trend, który jeszcze się pogorszył w ostatnim badaniu, kiedy

tylko 15 procent respondentów oceniło jej przywództwo jako „doskonałe” lub „dobre”.

Aprobata dla Rady Miasta Chicago spadła w podobny sposób, z 25 procent w trzecim kwartale do 17 procent w zeszłym miesiącu. A poparcie dla prezes zarządu Cook County, Toni Preckwinkle, spadło jeszcze bardziej, z 50 procent w drugim kwartale 2021 r. do 41 procent w trzecim kwartale i tylko 32 procent w czwartym kwartale.

Gubernator JB Pritzker ślizga się na podobnej trajektorii, przy czym 67 procent respondentów oceniło go pozytywnie we wrześniu w porównaniu do 53 procent w listopadzie i grudniu.

Preckwinkle i Pritzker stoją w tym roku w obliczu reelekcji, a wybory na burmistrza nastąpiły tuż za nimi w lutym 2023 roku.

Inne wskaźniki „jakości życia” również spadły w najnowszym badaniu. 72% respondentów stwierdziło, że czują się mniej bezpiecznie podczas zakupów detalicznych w Chicago niż w 2019 roku. Ten sam procent stwierdził, że czuli się mniej bezpiecznie chodząc do kina lub na koncerty, a 84 procent stwierdziło, że czuli się mniej bezpiecznie jeżdżąc środkami transportu publicznego niż wcześniej w 2019 roku.

 

Około 41 procent respondentów określiło Chicago jako całość jako „doskonałe” lub „dobre” miejsce do życia, w porównaniu z 54 procentami we wrześniu. Oceny spadły również – choć z mniejszym marginesem – gdy mieszkańcy miasta zostali poproszeni o ocenę własnej okolicy jako miejsca do życia, pracy i wychowywania dzieci.

Kiedy respondenci ankiety czują się niepewnie, często ich uczucia są zgorzkniałe w związku z wieloma innymi sprawami w pobliżu domu, tłumaczy Kobayashi.

„Pytaliśmy ludzi w tysiącach miast, na czym ich zdaniem najważniejsze jest skoncentrowanie się na mieście, a najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo” – powiedziała.

„To niezwykle ważne — chęć przetrwania jest podstawą bycia człowiekiem. Jeśli więc czujesz, że Twoje bezpieczeństwo jest zagrożone, ma to naprawdę wpływ na sposób, w jaki postrzegasz jakość swojego życia”.

Kobayashi dodała, że publiczne postrzeganie przestępczości może być również silnie kształtowane przez relacje w mediach i głośne przestępstwa zgłaszane w typowo bezpiecznych dzielnicach.

Chicagowskie szkoły publiczne, Departament Planowania i Rozwoju oraz Departament Zdrowia Publicznego także odnotowały, że ich oceny aprobaty spadły między badaniami w trzecim i czwartym kwartale.

Departament Policji w Chicago odnotował rzadki wzrost ocen: 43 procent respondentów stwierdziło, że są „w pewnym stopniu zadowoleni” lub „bardzo zadowoleni” z departamentu w zeszłym miesiącu, w porównaniu z 34 procentami, które powiedziały to jesienią. Ale jednocześnie tylko 19 procent respondentów mieszkających w miastach stwierdziło, że uważa, iż policja jest „w pewnym stopniu” lub „bardzo” skuteczna w zapobieganiu brutalnym przestępstwom.

Kolejne 58 procent ankietowanych mieszkańców Chicago stwierdziło, że policja „wcale nie jest skuteczna” w zapobieganiu przemocy.

„Ogólnie rzecz biorąc, w całym kraju obserwujemy wskaźniki bliższe 70-80%, 60-80%. W przypadku dużego miasta mogłabym spodziewać się około 50 procent, a tu dostajesz 25 procent” – powiedziała Michelle Kobayashi.

Na swojej pierwszej konferencji prasowej w nowym roku, nadinspektor policji w Chicago, David Brown, zwrócił uwagę na kilka spraw, które według niego pokazują, że departament zmierza we właściwym kierunku.

„Zaczęliśmy ten rok lepiej niż w zeszłym roku. I rok poprzedni. I jeszcze poprzedni” – powiedział Brown.

Efekt pokażą kolejne statystyki.

 

Źródło: fox32, blockclubchicago

Foto: You Tube, pixabay/PexelsRepublica

News Chicago

Firma z Arthur sprzedana za $3 mld dzieli się zyskiem z pracownikami. Polityka private equity się opłaciła

Opublikowano

dnia

Autor:

Kiedy firma private equity KKR ogłosiła w poniedziałek sprzedaż C.H.I. Overhead Doors firmie stalowej Nucor, zafundowała miłą niespodziankę dla setek pracowników w zakładzie w malutkim Arthur w stanie Illinois. Po zamknięciu transakcji otrzymają oni od 20 000 do 800 000 dolarów każdy.

Transakcja oznacza ogromny zwrot z inwestycji dla KKR, która kupiła producenta bram garażowych za 600 milionów dolarów w 2015 roku.

W przypadku pracowników, którym nieodpłatnie przysługiwały udziały w firmie, sprzedaż może zmienić ich życie.

Wypłaty różnią się w zależności od stażu pracy i wynagrodzenia. Niektórzy długoletni kierowcy ciężarówek – najlepiej opłacani pracownicy godzinowi – dostaną po 800 000 dolarów z tej sprzedaży.

Ponad 630 pracowników na godziny i kierowców ciężarówek otrzyma ze sprzedaży średnio 180 000 USD.

Zlokalizowana w Arthur, wiosce liczącej około 2100 mieszkańców na południe od Champaign, 41-letnia firma produkuje bramy garażowe do użytku komercyjnego i mieszkaniowego. Założona w 1981 roku, C.H.I. Overhead Doors jest tu największym pracodawcą.

Kiedy KKR kupił firmę w 2015 roku, umożliwił wszystkim 800 pracownikom – w tym pracownikom etatowym – na uczestnictwo w programie akcyjnym jako darmowym świadczeniu.

Pracownicy, którzy zarabiali ponad 100 000 USD rocznie, mogli również zainwestować własne pieniądze w plan giełdowy.

Program został wdrożony przez nowojorską KKR w 25 spółkach w swoim portfolio od 2011 roku.

W prezesa firmy, Pete’a Stavrosa, taka polityka prowadzi to do bardziej zaangażowanej, stabilnej, odpornej finansowo siły roboczej, z mniejszym prawdopodobieństwem rezygnacji z pracy, co zapewnia lepsze wyniki firmom i inwestorom.

Stavros, mieszkaniec Arlington Heights, którego ojciec był związkowcem zajmującym się równiarkami drogowymi w firmie budowlanej z Chicago, opracował model nieodpłatnego przyznawania pracownikom zatrudnionym na godziny w praw własności.

Oprócz udziałów własnościowych dla pracowników, przeznaczano także 1 milion dolarów rocznie na rozbudowę fabryki, inwestowanie we wszystko, od klimatyzacji po nowe pomieszczenia socjalne i kafeterię.

Jak powiedział Stavros, produktywność rozkwitła, przychody wzrosły o 120%, a marża zysku wzrosła z 21% do 35% w okresie, w którym KKR był właścicielem C.H.I.

Sprzedaż, która ma się zakończyć w czerwcu przyniesie ponad 360 milionów dolarów wypłat dla 800 pracowników.

Pracownicy godzinowi otrzymają około 114 milionów dolarów wpływów, podczas gdy pracownicy etatowi otrzymają około 250 milionów dolarów, podała firma.

Kiedy Stavros ogłosił transakcję przed około 400 pracownikami w środę, z potencjalnymi wypłatami wyświetlanymi na dużym ekranie, pracownicy nie mogli uwierzyć w te wiadomości. Tłum oszalał z radości i nie brakło łez.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

1,4 mln dolarów będzie kosztowało nowoczesne rondo w Elgin. Budowa ma ruszyć w 2023 r

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowoczesne rondo sprawi, że skrzyżowanie US 20 i Reinking Road będzie bezpieczniejsze i zapewni sukces dla proponowanego podziału Pingree Creek, zadecydowali urzędnicy Elgin.

Trotter and Associates Inc. przygotuje ostateczny projekt budowy, która ma się rozpocząć na skrzyżowaniu, w kluczowej części regionalnej sieci transportowej Elgin, zgodnie z dokumentami miejskimi.

Trasa nr 20 łączy się z Randall Road i kieruje na wschód do Trasy 47, Trasy 72 i Interstate 90.

Firma Shodeen Construction Co., która planuje wybudować na tym obszarze 780 akrów osiedla o mieszanym przeznaczeniu, pomoże pokryć część kosztów budowy o wartości 4,1 miliona dolarów.

Firma przedstawi ostateczne zmiany w planie dotyczącym gruntu Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego jeszcze w tym miesiącu. Shodeen chce rozpocząć budowę 224 mieszkań i około 120 domów jednorodzinnych.

Oprócz Shodeen koszt ronda pokryją również wieś Pingree Grove, Departament Transportu Illinois i miasto Elgin, które dwa lata temu otrzymało dotację w wysokości 1,75 miliona dolarów i poszukuje dodatkowych funduszy.

Budowa ma się rozpocząć w 2023 r.

Elgin ma ronda na College Green Drive i na skrzyżowaniu ulic Division i Gifford, po wschodniej stronie, ale wg władz miasta nowo projektowane, nowoczesne rondo w niczym ich nie przypomina.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/Chepko

Czytaj dalej

News Chicago

Chicago Magic Lounge – unikalne miejsce rozrywki w Chicago. Za pralnią ukrywa się bar i sala teatralna

Opublikowano

dnia

Autor:

Za dawnymi pralkami mieszczącymi się w komercyjnej pralni z lat 40. XX wieku znajdziesz ukryty bar a także magiczny teatr. Unikalne miejsce rozrywki, nazwane Chicago Magic Lounge, znajduje się w Andersonville i jest otwarte 7 dni w tygodniu!

Otwarty o 5:00 p.m., The Performance Bar, bar inspirowany Art-Deco, nie wymaga biletu na pokaz by go odwiedzić i jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Posiada także pyszne menu z koktajlami rzemieślniczymi.

Kuchnia otwiera się oficjalnie o 6:00 po południu, a dla osób, które mają bilety na przedstawienie w  teatrze kabaretowym na 110 miejsc Harry Blackstone, menu jest dostępne przez całą noc.

Jest tu także 654 Club, mniejszy 43-osobowy lokal, w którym odbywają się mniejsze pokazy magii, ale jedzenie jest zabronione w tym konkretnym obszarze.

Jeśli jesteś już członkiem Chicago Magic Round Table, udaj się do Biblioteki Okrągłego Stołu, która jest po brzegi wypełniona magiczną wiedzą. Większość zbiorów pochodzi z Biblioteki Waltera Gibsona – amerykańskiego pisarza i maga, który napisał ponad 100 książek o magii.

Chicago Magic Lounge, istnieje od 2018 roku. Przeznaczone jest dla osób powyżej 21 roku życia, lub powyżej 16 lat z obecnością opiekuna.

Sprawdź kalendarz występów i kup bilety na pokaz magii tutaj.

Posiadacze biletów muszą być w pełni zaszczepieni, aby wziąć udział w pokazie. Wykonawcy i personel są również w pełni zaszczepieni.

Chicago Magic Lounge znajduje się przy 5050 North Clark Street, Chicago, IL 60640

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne