Połącz się z nami

NEWS Florida

Prawie 16 mln USD za dom w Fort Myers. Czy padnie cenowy rekord miasta?

Opublikowano

dnia

Dom położony nad rzeką w Fort Myers na Florydzie wraca na rynek nieruchomości z obniżoną ceną 15,95 miliona dolarów. Pierwotna cena sprzedaży to zawrotna suma 25,565 miliona dolarów. Jednak nawet po 10 milionowym rabacie dom państwa Baum osiągnie rekordową cenę sprzedaży domu w mieście.

Właściciele niezwykłej posiadłości, Herbert i Gabi Baum, wydali około 15,3 miliona dolarów na budowę domu w stylu palladiańskim, plus około 3,155 miliona dolarów na zakup ziemi, na brzegu rzeki Caloosahatchee.

Według Damona Vetere’a z Coldwell Banker Realty, który wraz z koleżanką Lori Fowler zajmuje się ofertą,  najdroższy dom sprzedany do tej pory w Fort Myers, w 2007 roku, kosztował 10 milionów dolarów.

Główny dom Baumów ma około 10 000 stóp kwadratowych. W środku są cztery sypialnie, piwnica do przechowywania wina i siłownią, informuje Baum.

Na ogrodzonym posiadłości znajduje się basen i rozległy dziedziniec z fontanną pośrodku.

Dodatkowy budynek z trzema sypialniami ma 2000 stóp kwadratowych i jest otoczony ogrodami botanicznymi, które są również rozsiane po całej posiadłości. Nieruchomość jest również wyposażona w zadaszoną przystań dla łodzi – rzeka prowadzi do Zatoki Meksykańskiej – oraz wannę z hydromasażem, według pana Bauma.

 

Urodzony i wychowany w Niemczech Baum, lat 64, jest przedsiębiorcą, który założył 18 firm na całym świecie w takich branżach, jak tekstylna, transportowa i budowlana. Obecnie prowadzi szereg sklepów motocyklowych na Florydzie o nazwie Haus of Trikes and Bikes.

Fort Myers znajduje się na zachodnim wybrzeżu Florydy, między Naples a Sarasotą. Pan Baum kupił działkę na nabrzeżu w 2008 r. i połączył ją z inną działką w 2009 r. Budowa głównego domu zajęła, jak powiedział, około czterech lat, przy użyciu większości materiałów sprowadzonych z Europy i Meksyku.

„Mieliśmy 171 kontenerów z frachtem morskim przyjeżdżających z Europy i Meksyku na plac budowy” – powiedział Baum.

Według pana Bauma, około 100 z nich zawierało meksykański kamień muszlowy, który był używany na zewnątrz do tworzenia kolumn, łuków, podłóg i tarasu basenu. Wewnątrz, specjalnie zaprojektowane drzwi i łuki zostały zbudowane w Niemczech, a listwy przypodłogowe, podłogi, blaty i kominki pochodziły z Włoch.

Stolarze sprowadzeni z Niemiec spędzili ponad pięć miesięcy na montowaniu drzwi, łuków i mebli kuchennych.

Trzy loggie domu wychodzą na basen bez krawędzi z kafelkową mozaiką kwiatu hibiskusa pośrodku. Według pana Bauma na terenie posiadłości znajduje się około 4000 egzotycznych orchidei i palm z kokosami, a także kwitnących przez cały rok ziół i kwiatów.

Baumowie poinformowali, że mieszkają w domu od prawie dekady, ale nie potrzebują już tyle miejsca, gdy ich dwoje dzieci się wyprowadziło. Budują kolejny, mniejszy dom w Fort Myers. „Czas ruszyć dalej i zrobić coś innego” – jak mówi Baum. Mają też domy w Niemczech, Grecji i we Włoszech.

Posiadłość Baum została po raz pierwszy wystawiona na sprzedaż w 2016 r., a następnie w 2018 r. za 15,95 mln USD. Agenci aukcji poinformowli, że tym razem postanowili utrzymać cenę na poziomie 15,95 miliona dolarów, ponieważ rynek jest silniejszy niż w 2018 roku.

 

Źródło: wallstreetjournal

Foto: You Tube

Reklama

News Chicago

Chicago Magic Lounge – unikalne miejsce rozrywki w Chicago. Za pralnią ukrywa się bar i sala teatralna

Opublikowano

dnia

Autor:

Za dawnymi pralkami mieszczącymi się w komercyjnej pralni z lat 40. XX wieku znajdziesz ukryty bar a także magiczny teatr. Unikalne miejsce rozrywki, nazwane Chicago Magic Lounge, znajduje się w Andersonville i jest otwarte 7 dni w tygodniu!

Otwarty o 5:00 p.m., The Performance Bar, bar inspirowany Art-Deco, nie wymaga biletu na pokaz by go odwiedzić i jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Posiada także pyszne menu z koktajlami rzemieślniczymi.

Kuchnia otwiera się oficjalnie o 6:00 po południu, a dla osób, które mają bilety na przedstawienie w  teatrze kabaretowym na 110 miejsc Harry Blackstone, menu jest dostępne przez całą noc.

Jest tu także 654 Club, mniejszy 43-osobowy lokal, w którym odbywają się mniejsze pokazy magii, ale jedzenie jest zabronione w tym konkretnym obszarze.

Jeśli jesteś już członkiem Chicago Magic Round Table, udaj się do Biblioteki Okrągłego Stołu, która jest po brzegi wypełniona magiczną wiedzą. Większość zbiorów pochodzi z Biblioteki Waltera Gibsona – amerykańskiego pisarza i maga, który napisał ponad 100 książek o magii.

Chicago Magic Lounge, istnieje od 2018 roku. Przeznaczone jest dla osób powyżej 21 roku życia, lub powyżej 16 lat z obecnością opiekuna.

Sprawdź kalendarz występów i kup bilety na pokaz magii tutaj.

Posiadacze biletów muszą być w pełni zaszczepieni, aby wziąć udział w pokazie. Wykonawcy i personel są również w pełni zaszczepieni.

Chicago Magic Lounge znajduje się przy 5050 North Clark Street, Chicago, IL 60640

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

Czytaj dalej

News USA

Klamka zapadła. Rosjanie muszą zapomnieć o smaku Big Maca. McDonald’s całkowicie wyprowadza się z Rosji

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s opuszcza Rosję po inwazji na Ukrainę, wycofując się z rynku, na którym był od 32 lat. Gigant fast foodów wcześniej wstrzymał swoją działalność w Rosji na niespełna dwa tygodnie po rozpoczęciu brutalnego konfliktu.

McDonald’s chce sprzedać wszystkie swoje restauracje w kraju rosyjskiemu kupcowi. Aby przygotować się do tej wyprzedaży, zacznie przerabiać swoje restauracje – pozbawiając je znaków firmowych, menu i brandingu.

Firma przytacza powody etyczne i biznesowe

McDonald’s podkreślał kryzys humanitarny na Ukrainie i wartości korporacji, ogłaszając w poniedziałek swoją decyzję, ale również określił to jako kwestię biznesową, powołując się na „nieprzewidywalne środowisko operacyjne” w Rosji, obłożonej międzynarodowymi sankcjami.

Decyzja wpłynie bezpośrednio na około 62 000 pracowników, a także setki dostawców i dystrybutorów. McDonald’s mówi, że chociaż szuka nabywcy, będzie dążył do tego, aby wszyscy pracownicy nadal otrzymywali wynagrodzenie.

Koncern mimo wszystko wypłaca im pensje od 8 marca, kiedy to wstrzymał działalność swoich restauracji w Rosji.

Chris Kempczinski, prezes i dyrektor generalny McDonald’s, pochwalił pracowników firmy w Rosji, dodając, że pomimo  zaangażowania w globalną społeczność firma musi pozostać niezłomna w swoich wartościach.

 

Przybycie McDonald’s w styczniu 1990 roku rozpoczęło nową erę w zmieniającej się Rosji. Po wielu oczekiwaniu i fanfarach McDonald’s otworzył wtedy swój pierwszy lokal na moskiewskim Placu Puszkina. Odejście sieci zakończy tą epokę.

McDonald’s był postrzegany jako konkretny znak odwilży zimnej wojny, postępu Rosji w czasie, gdy była ona częścią komunistycznego Związku Radzieckiego, oraz nadejścia otwarcia kraju na Zachód.

Inauguracja pierwszej restauracji była niesamowicie udana, obsługując ponad 30 000 klientów, którzy stali w ogromnych kolejkach po Big Maca i inne kanapki pierwszego dnia.

Ale Stany Zjednoczone i Rosja rozpoczęły nową erę, w której wiele zachodnich firm wycofuje się z kraju, do którego kiedyś weszła z wielkimi fanfarami.

 

 

Źródło: npr
Foto: You Tube, istock/kb79

Czytaj dalej

News Chicago

„Most Guys Are Losers”. Film z Mirą Sorvino, który nakręcono w Naperville, 1 lipca wejdzie do kin

Opublikowano

dnia

Autor:

Eric Ustian przeniósł książkę Marka Berzinsa na ekran filmowy w swoim rodzinnym Naperville. „Most Guys Are Losers” będzie miał lokalny klimat i znajome mieszkańcom Chicago miejsca. Premierę filmu zaplanowano na 1 lipca.

Ustian, absolwent liceum w Naperville North z 1998 roku, zadebiutował jako reżyser i scenarzysta.

W filmie „Most Guys Are Losers” występują nagrodzona Oscarem aktorka Mira Sorvino i jej legendarny ojciec, Paul Sorvino; Andy Buckley, znany z roli Davida Wallace’a w „Biurze” oraz Keith David.

Premiera w kinach odbędzie się 1 lipca.

Chociaż 42-letni Ustian mieszka obecnie w Los Angeles i kocha swoje życie w Kalifornii, wciąż ma miłe wspomnienia z dorastania w Naperville.

I tęskni za zimami w Chicago.

W szkole rywalizował w drużynie golfowej Naperville North i grał w koszykówkę, nie wykazując zainteresowania sztuką. On i jego przyjaciel mieli program w lokalnej sieci telewizyjnej Naperville, NCTV-17, który wywołał zainteresowanie produkcją.

Przez przypadek Ustian został odkryty przez agentów podczas swojej podróży do Nowego Jorku i dostał szansę na aktorstwo.

Stając przed wyborem między University of Iowa a zaryzykowaniem w Hollywood, Ustian wybrał to drugie.

Pojawiał się na ekranie, w tym w „Sześć stóp pod ziemią”, ale jego prawdziwa miłość to praca za kamerą. Był asystentem produkcji przy filmach „Secretary” i „Blades of Glory”, zanim założył własną firmę producencką Pier Avenue Films.

„Most Guys Are Losers” opowiada o właścicielu baru, granym przez Buckleya, który włożył lata doświadczeń w książkę o pomaganiu kobietom – a konkretnie jego córce – w odróżnianiu dobrych facetów od złych.

Ale gdy jego córka przyprowadza do domu faceta na Święto Dziękczynienia, postać Buckleya sprzeciwia się radom z jego własnej książki.

Ustian i jego ekipa nakręcili większość filmu pod koniec 2019 roku w Naperville. Praca na planie trwała 18 dni.

Większość dni zdjęciowych spędzili w centrum miasta, kręcąc wokół Riverwalk i we wnętrzu Frankie’s Blue Room na Chicago Avenue.

Sceny z rodzinnym domem pokazują dom dzieciństwa Ustiana.

Reżyser potrzebował wielu przeróbek, aby doprowadzić swój obraz tam, gdzie chciał, a pandemia spowodowała dalsze opóźnienia w projekcie. Teraz, gdy żmudny proces ma już za sobą, nie może się doczekać, aż ludzie zobaczą gotowy produkt.

W Los Angeles zaplanowano premierę na czerwonym dywanie, ale Ustian zapowiedział, że specjalny pokaz odbędzie się również w okolicach Chicago. Nie jest pewien, kiedy i gdzie to będzie, ale cieszy go możliwość oddania hołdu rodzinnemu miastu.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne