Połącz się z nami

News USA

Bank of America nie będzie naliczać kar za debet na koncie

Opublikowano

dnia

Bank of America zapowiedział obniżenie opłat za kredyt na rachunku bieżącym dla 63 milionów klientów i planuje całkowicie wyeliminować opłaty za zwrócone czeki. Jest to poważne posunięcie banku w celu zredukowania kosztów, które wzbudziły wzmożoną kontrolę ze strony instytucji regulujących.

W maju drugi co do wielkości w kraju bank, obniży opłatę za usługi debetowe z 35 USD do 10 USD, jak podał we wtorek w swoim oświadczeniu. Opłata ta jest pobierana, gdy transakcja przekracza saldo konta, a bank ją pokrywa, umożliwiając realizację płatności. Bank zlikwiduje również opłatę w wysokości 12 USD za przelewy z kont połączonych na konto debetowe.

Od przyszłego miesiąca Bank of America zlikwiduje opłaty za niewystarczające środki, takie jak zwrot czeku, i uniemożliwi klientom przekroczenie salda konta w bankomatach.

Klienci nadal będą mogli przekraczać stan swojego konta innymi transakcjami, takimi jak płatności cykliczne lub automatyczne lub czeki, uiszczając przy tym opłatę w wysokości 10 USD.

Niektórzy klienci nadal potrzebują czasem przekroczyć swój limit na rachunku bieżącym, powiedziała we wtorek Holly O’Neill, prezes bankowości detalicznej w Bank of America.

„Samo wyeliminowanie lub powstrzymanie klientów przed korzystaniem z kredytu w rachunku bieżącym nie jest rozwiązaniem, dlatego właśnie dlatego nadal utrzymujemy dostęp do kredytu w rachunku bieżącym dla naszych klientów po znacznie niższej opłacie” – poinformowała.

W ostatnich miesiącach instytucje kontrolujące banki zajęli się praktykami dotyczącymi kredytów na rachunku bieżącym. Rohit Chopra, dyrektor Biura Ochrony Konsumentów, oświadczył, że wielu pożyczkodawców „uzależniło się od opłat w rachunku bieżącym”, aby zwiększać swoje zyski. Pełniący obowiązki kontrolera waluty, Michael J. Hsu, powiedział, że opłaty nieproporcjonalnie wpływają na podatnych klientów.

Plan Bank of America jest najbardziej znaczący spośród największych banków, ale mniejsze banki poszły jeszcze dalej: Capital One i Ally Financial całkowicie wyeliminowały opłaty za debet w zeszłym roku. Niektórzy pożyczkodawcy wprowadzili mniej odczuwalne alternatywy dla opłat, takie jak okresy karencji lub małe pożyczki krótkoterminowe.

JPMorgan Chase, największy bank w kraju, poinformował w zeszłym miesiącu, że planuje dać klientom z debetem dodatkowy dzień roboczy, aby podnieść ich saldo do 50 USD, co zapobiega pobieraniu opłat. Jeszcze przed wtorkowym ogłoszeniem Bank of America oferował klientom pożyczki w wysokości do 500 USD, które należy spłacić w ciągu trzech miesięcy.

Bank of America konsultował się z grupami społecznymi, w tym z Centre for Responsible Lending, przy formułowaniu nowej polityki.

„To bardzo silny program, który tworzy zarówno ograniczenia, bariery ochronne, jak i wsparcie, którego ludzie potrzebują, aby przejść przez kryzysy finansowe, które będą nadal napływać do wielu pracujących rodzin” –

powiedział Mike Calhoun, przewodniczący grupy rzeczników w wywiadzie.
Grupa promująca uczciwość finansową wezwała wszystkie banki do zniesienia opłat za debet.

„Rodziny kolorowe są bardziej narażone na opłaty za debet, mimo że rzadziej mają konta bankowe niż inni klienci” – dodał Calhoun.

Ponieważ opłaty za debet są główną przyczyną przymusowych zamknięć kont, mniejszości są bardziej narażone na wypchnięcie z głównego nurtu systemu finansowego.

Według grudniowych szacunków biura konsumenckiego przychody amerykańskiego sektora bankowego z tytułu kredytu w rachunku bieżącym i niewystarczających środków wyniosły w 2019 r. 15,47 miliarda dolarów.

Bank of America odmówił podania, ile zarabia na opłatach w rachunku bieżącym. Pani O’Neill powiedziała, że opłaty z tytułu kredytu w rachunku bieżącym stanowią mniej niż 1 procent jej całkowitych przychodów, a firma stwierdziła, że wprowadzane obniżki zmniejszą przychody z tytułu kredytu w rachunku bieżącym „o setki milionów dolarów”. W trzecim kwartale całkowite przychody banku wyniosły 22,8 miliarda dolarów.

Bank of America ma swoją siedzibę w Charlotte w Karolinie Północnej. Korzenie banku sięgają 1784 roku, kiedy to został założony Bank of Massachusetts.

 

Źródło: nytimes

Foto: You Tube, pixabay/Chronomarchie/ nosheep

News USA

Niebieskie stany za aborcją, czerwone przeciw. Dzieci po środku konfliktu i bez prawa do głosu

Opublikowano

dnia

Autor:

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych rozważa sprawę, która zdaniem obserwatorów może stanowić istotne wyzwanie dla decyzji sądu z 1973 r. w sprawie Roe przeciwko Wade, która zalegalizowała aborcję w całym kraju. Ale nawet jeśli wyrok w tej sprawie będzie uchylony, zabiegi aborcji prawie na pewno będą kontynuowane w Stanach Zjednoczonych – przynajmniej w niektórych stanach. Podział polityczny USA względem sporu o ochronę życia poczętego komentuje Jezuita o. Paweł Kosiński.

Od czasu zalegalizowania aborcji w 1973r, w Ameryce doszło do podziałów społecznych w toczącym się w sporze o ochronę nienarodzonych. Zwolennicy ruchu pro-life organizują marsze dla życia w całym kraju, w tym coroczny National March for Life w Waszyngtonie, organizowany w rocznicę wydania decyzji w sprawie Roe przeciwko Wade. Ich oponentami jest ruch pro-choice.

Zwolennicy ograniczenia prawa do usuwania ciąży mają nadzieję na uchylenie wyroku przez Sąd Najwyższy, który będzie rozpatrywał sprawę Dobss przeciwko Jackson Women’s Health latem tego roku.

 

Podczas gdy naród czeka na orzeczenie sądu – które może nastąpić w dowolnym momencie do mniej więcej końca czerwca – wiele stanów podejmuje działania legislacyjne w celu skodyfikowania praw aborcyjnych, podczas gdy inne postępują odwrotnie, tworząc potencjalną mozaikę przepisów dotyczących aborcji w całym kraju .

Jakie są trendy? Które państwa zmierzają w kierunku pro-life, a które w kierunku pro-choice? Sprawdź mapę i zobacz, gdzie znajduje się twój stan rodzinny.

 

Stany na jednym i drugim wybrzeżu opowiadają się bardziej za aborcją. Środkowa część Stanów Zjednoczonych, łącznie 32 stany, pomijając Illinois, Arizonę, Kolorado i Minnesotę, z kolei jest zwolennikiem ruchu ochrony życia.

Ojciec Paweł Kosiński twierdzi, że istnieje niebezpieczeństwo, że sprawa aborcji będzie się coraz silniej upolityczniała, jako że Republikanie są przeciwni a Demokraci popierają zabiegi usuwania ciąży. A walka o życie poczętych dzieci powinna być ponad podziałami politycznymi i partyjnymi.

 

„Tu chodzi o to też żebyśmy nauczyli się też razem ze sobą być, razem ze sobą dyskutować, razem ze sobą także chronić to co jest najcenniejsze dla wielu z nas” mówi Ojciec Paweł Kosiński, uważając że nie powinniśmy budować tych murów.

W tej chwili kwestia prawa do aborcji może być zawłaszczona przez ruchy polityczne i wykorzystana we wzajemnych starciach, a ochrona życia nienarodzonych dzieci powinna być nadrzędna.

 

Źródło: CNA

Foto: pixabay/3194556 

Czytaj dalej

News USA

Zostań Mistrzem Matematyki! Ruszył konkurs z cennymi nagrodami

Opublikowano

dnia

Autor:

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki. Będzie on rozgrywany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, czyli matematycznej odsłonie Dyktanda.pl.

Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji oraz do studentów i osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.

Konkurs potrwa od 21 stycznia do 27 marca 2022 r.

Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo także, ile punktów wystarczy uzbierać, aby zagwarantować sobie otrzymanie jednej z nagród gwarantowanych.

Serdecznie zapraszamy do rywalizacji i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

 

Foto: pixabay/geralt

 

Czytaj dalej

News USA

Pierwszy odzieżowy sklep Amazon powstanie w Los Angeles. Nowy kierunek ekspansji potentata e-commerce

Opublikowano

dnia

Autor:

Amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe Amazon, zajmujące się e-commercem, atakuje rynek od drugiej strony. Gigant, który z powodzeniem budował swoje imperium od 1994 roku, uruchamia pierwszy stacjonarny sklep odzieżowy. Placówka Amazon Style zostanie otwarta jeszcze w tym roku w centrum handlowym Americana at Brand w Los Angeles. Czym jeszcze zaskoczy nas Amazon?

Amazon, firma założona przez Jeffa Bezosa w 1994 r., na początku swego istnienia była księgarnią internetową. Wkrótce jednak jej asortyment poszerzył się o DVD, sprzęt komputerowy, sprzęt elektroniczny, meble, towary spożywcze i wiele innych. W tym roku Amazon wkroczy na modowy rynek stacjonarnej sprzedaży a nowy koncept będzie oferował wybór odzieży, butów i akcesoriów.

Produkty będą miały kody QR dostarczające informacji od rozmiaru po oceny klientów, podała firma.

Dzięki aplikacji Amazon Shopping użytkownicy mogą również wysyłać produkty do przymierzalni, gdzie za pomocą ekranu dotykowego mogą przeglądać więcej opcji, a także poprosić o dostarczenie większej liczby rozmiarów lub stylów bezpośrednio do ich pokoju.

Chociaż Amazon nie ujawnił, które konkretne marki będą prezentowane, powiedział, że klienci będą mieli możliwość przeglądania wschodzących projektantów setek najlepszych marek.

„Kupujący znajdą świetny outfit w szerokim zakresie cen, w tym inspirowane trendami produkty w przystępnych cenach i poszukiwane style, które staną się podstawą garderoby” – napisała na blogu firmy Simonia Vasen, dyrektor zarządzająca Amazon Style.

Sklep odzieżowy nie jest pierwszym wejściem Amazona do fizycznej sprzedaży, konglomerat detaliczny otworzył już stacjonarne sklepy spożywcze, księgarnie, w 2017 roku kupił Whole Foods Market, a w 2021 r. uruchomił w Londynie salon fryzjerski.

O rozwoju działalności firmy w Chicago pisaliśmy tutaj. Amazon rozszerzy swoje powierzchnie biurowe w Loop i zatrudni 450 nowych pracowników do końca 2022 roku.

W roku 2019 firma Amazon zajęła 4. miejsce rankingu największych przedsiębiorstw handlowych świata z przychodem wysokości 118,573 mld dol.

 

Dokładna data otwarcia sklepu Amazon Style nie została jeszcze ogłoszona, ale firma zapowiedziała, że w swoim ogłoszeniu zaprosi wybraną grupę klientów do zapoznania się ze sklepem „wkrótce”.

 

Źródło: goodmorningamerica

Foto: You Tube

 

 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne