Połącz się z nami

NOWY ROK

Amerykańskie obywatelstwo – kiedy choroba może nas zwolnić z egzaminu?

Opublikowano

dnia

Kiedy złożymy wniosek o przyznanie obywatelstwa amerykańskiego czeka nas egzamin na obywatelstwo, przeprowadzany w j. angielskim albo ewentualnie, po polsku. Wymaga on pewnego przygotowania. W niektórych przypadkach można jednak uzyskać zwolnienie lekarskie z tego egzaminu.

Z egzaminu na obywatelstwo amerykańskie można być  zwolnionym na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Niestety osoby wnioskujące o przyznanie obywatelstwa amerykańskiego zbyt często nadużywały opcji zwolnienia lekarskiego, czego konsekwencją było to, że wielu lekarzy straciło swoją licencję.

 

Urzędnicy Imigracyjni patrzą nie tylko na zwolnienie, ale też na wiek danej osoby, na to jak wygląda, jak się zachowuje. Ważne jest jak długo ktoś się leczy i nie każda choroba może być podstawą do zwolnienia lekarskiego.

Do problemów zdrowotnych, które się kwalifikują, należą m.in. zawał, demencja, problemy neurologiczne, ale UWAGA – nie psychiczne.

 

Brane są także pod uwagę niektóre wady wrodzone. Ważne jest jakie leki się przyjmuje i wykazanie, że choroba uniemożliwia przygotowanie się do egzaminu, w kwestii nauki i opanowania pamięciowego informacji. Nie ma tutaj znaczenia długość choroby, zdarzają się przypadki nagłych, poważnych zachorowań nawet po złożeniu wniosku o obywatelstwo.

W przypadku problemów zdrowotnych uprawniających do zwolnienia z egzaminu bardzo potrzebne jest prowadzenie sprawy przez adwokata. Reputacja prawnika i jego doświadczenie mogą być decydujące dla decyzji urzędu. Adwokaci latami budują zaufanie urzędników do siebie i swoje dobre imię, którym gwarantują prawidłowość prowadzonej sprawy. Prawnik często modyfikuje uzasadnienie lekarskie i wyjaśnia urzędnikowi np. na czym dokładnie polega schorzenie dlaczego dana osoba nie może przystąpić do egzaminu.

 

Nie każdy lekarz może napisać takie zwolnienie, nie powinien być to np. psycholog. Schorzenia takie jak depresja, nie są brane pod uwagę. I fakt że ktoś zapłaci poważną sumę za takie zwolnienie absolutnie nie oznacza, że będzie ono uznane przez Urząd Imigracyjny.

Foto: pixabay/JoshuaWoroniecki/ David_Peterson

NOWY ROK

W Kalifornii urodziły się bliźniaki. Jeden w 2021 a drugi w 2022 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Niezwykle rzadki przypadek miał miejsce w ten weekend w Kalifornii. W powiecie Monterey przyszły na świat bliźnięta które w dokumentach będą miały wpisany nie tylko inny dzień i miesiąc, ale także różny rok narodzin.

Bliźnięta Aylin i Alfredo Trujillo urodziły się  w odstępie zaledwie 15 minut w Natividad Medical Center w Salinas w Kalifornii. Ale miało to miejsce w wyjątkową noc, więc ich daty narodzin są kompletnie różne.

Alfredo Antonio Trujillo, przyszedł na świat pierwszy, o 11:45 w nocy 31 grudnia 2021 r. Jego siostra bliźniaczka, Aylin Yolanda Trujillo, dołączyła do niego dokładnie o północy 1 stycznia, co uczyniło ją pierwszym dzieckiem urodzonym w szpitalu i w powiecie Monterey w 2022 r.

Aylin ważyła 5 funtów, 14 uncji, podczas gdy starszy brat Alfredo ważył 6 funtów, 1 uncję, zgodnie z komunikatem prasowym szpitala.

„To szaleństwo, że są bliźniakami i mają inne urodziny”  powiedziała ich matka, Fatima Madrigal w oświadczeniu. „Byłam zaskoczona i szczęśliwa, że córka przybyła o północy”.

Dr Ana Abril Arias, która przyjęła poród bliźniąt, nazwała ich narodziny „niesamowitym sposobem na rozpoczęcie Nowego Roku”.

To był zdecydowanie jeden z najbardziej pamiętnych porodów w mojej karierze”  powiedziała w oświadczeniu dr Ana Abril Arias, lekarz rodzinny w Natividad Medical Group i wykładowca w Natividad. „To była absolutna przyjemność móc pomóc tym maluchom bezpiecznie dotrzeć tutaj w 2021 i 2022 roku.

Aylin i Alfredo dołączą do trójki starszego rodzeństwa, dwóch dziewczynek i chłopca, a pani Madrigal mówi, że rodzina nie może się doczekać ich spotkania.

Analogiczny przypadek wydarzył się 4 lata temu, także w Kalifornii, w Delano Regional Medical Center. Wtedy także chłopiec urodził się przed północą, o 11.58.p.m., 31 grudnia 2017 roku, a jego siostrzyczka niecałe 20 minut później, 1 stycznia 2018 roku.

W Stanach Zjednoczonych co roku rodzi się około 120 000 bliźniąt, co stanowi zaledwie 3% wszystkich urodzeń. Jednak bliźnięta urodzone z różnymi datami urodzin są rzadkie, a niektórzy szacują, że urodziny w dwóch różnych latach mają szansę wydarzyć się raz na dwa miliony porodów.

Dwa lata temu, w Indianie, przyszła na świat para bliźniąt, których daty narodzin zaliczają się do różnych dekad. Byli to Joslyn i Jaxon Tello urodzeni w nocy na przełomie 2019 i 2020 roku. 20 lat wcześniej w Indianie w podobny sposób północ rozdzieliła poród bliźniąt Jacoba i jego siostry Jordan Wallman. Rodzeństwo przyszło na świat w noc sylwestrową 1999/2000.

 

Źródło: fox2, skynews

Foto: You Tube, Natividad

Czytaj dalej

NOWY ROK

Gubernator „Najbardziej wolnego stanu USA” witał Nowy Rok w Mami bez oglądania się na COVID

Opublikowano

dnia

Autor:

Gubernator Florydy Ron DeSantis i jego żona Casey powitali Nowy Rok na chrześcijańskim koncercie w Miami. Po wybiciu północy w swoim przemówieniu  gubernator podkreślił wolność stanu podczas pandemii COVID-19.

Floryda nie wprowadziła żadnych obostrzeń związanych z COVID-19 od początku trwania pandemii. W stanie żyjącym z turystyki i rozrywki nie ma obowiązku szczepień, noszenia maseczek, zachowania dystansu społecznego, zamkniętych lokali i ludzi zwolnionych z pracy.

„Życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku”  powiedział DeSantis do zgromadzonego tłumu. „Cieszę się, że będziemy mogli świętować Nowy Rok w najbardziej wolnym stanie Stanów Zjednoczonych”

We wrześniu Ron DeSantis wniósł oskarżenie przeciw administracji prezydenta USA Joe Bidena w związku z zarządzeniem o obowiązku szczepienia pracowników federalnych przeciw COVID-19 i domniemanym przekroczeniem uprawnień szefa rządu. Jego zdaniem rząd w tym przypadku nadużył swojej władzy.
DeSantis, który jest uważany za prawdopodobnego pretendenta do Białego Domu w 2024 roku, sprzeciwił się restrykcjom związanym z Covid-19 na poziomie stanowym, lokalnym i federalnym. Zakazał wprowadzania wymogu noszenia maseczek i zabronił firmom wprowadzać obowiązek szczepienia pracowników.

„Jeśli widziałeś, co wydarzyło się przez ostatnie półtora roku w tym kraju – na Florydzie, wstawiliśmy się za twoją wolnością, wstawiliśmy się za twoimi prawami” – powiedział DeSantis. „Nie zamierzaliśmy pozwolić rządowi odebrać praw, które są darem od Boga, a nie od rządu”.

DeSantis skrytykował również przywódców państwowych, którzy zamknęli kościoły i miejsca kultu, a zamiast tego pozwolili, aby „alkohol lub kluby ze striptizem” pozostały otwarte jako niezbędne działania w czasie pandemii.

„To było złe… To był program. Wykorzystywali to, aby móc podważyć twoje prawa i wolności, a rzecz w tym, że nie mogą odebrać ci wolności, nie mogą odebrać ci praw do oddawania czci, chodzenia do kościoła i dziękowania Bogu powiedział DeSantis „Na Florydzie możesz nie brać tego pod uwagę, nie pozwolimy nikomu cię zamknąć, a my upewnimy się, że nasze prawa są przestrzegane. To właśnie zrobiliśmy i będziemy to nadal robić”.

Chrześcijański piosenkarz Sean Feucht, który był organizatorem i wystąpił podczas uroczystości sylwestrowych, również modlił się za DeSantis i jego żonę, mówiąc: „Dziękuję za dar, jakim są dla Ameryki”.

„Dziękuję Ci Panie, że pośród pandemii i tyranii gubernatorów i przywódców, Ty Panie, wzbudziłeś pobożnych mężczyzn i kobiety, aby stanęli w obronie naszych praw, Kościoła i stanęli w obronie konstytucji”  powiedział Feucht podczas modlitwy.

DeSantis ogłosił w październiku, że u jego żony zdiagnozowano raka piersi, informując wówczas Fox News, że jako „matka trójki małych dzieci, Casey stanowi sedno naszej rodziny i wywarła wpływ na życie niezliczonych mieszkańców Florydy poprzez swoje inicjatywy pierwszej damy.”

 

Źródło: fox13, bankier, forsal

Foto: You Tube, pixabay/ Roksana96

Czytaj dalej

NOWY ROK

Dwóch mężczyzn powiedziało „Tak” do kamery… Pierwszy cywilny ślub tego roku w Chicago zawarto przez internet

Opublikowano

dnia

Autor:

Pierwszy cywilny ślub, jaki został zawarty w 2022 roku w powiecie Cook był dość nietypowy, jako że odbył się za pomocą połączenia internetowego poprzez komunikator Zoom. Ceremonia trwała tylko kilka minut, co nie umniejszyło jej znaczenia, a szczęśliwa para, Jake i Justin, wygrała tą możliwość na loterii.

Ceremonię przeprowadziła urzędniczka powiatu Cook Karen Yarbrough, z którą połączyli się przez internet w poniedziałkowy poranek Jake Harris i Justin Luna, przebywający w tym czasie w swojej dzielnicy Lakeview, w Chicago. Para została wybrana przez loterię jako pierwsza w powiecie Cook, której udzielono ślubu w 2022 roku. Według biura Yarbrough jest także pierwszą parą tej samej płci, która wygrała na loterii.

Jake Harris od prawie siedmiu lat planował oświadczyć się w sylwestra swojemu partnerowi. 28 grudnia dowiedział się, że ​​wygrał ślub poprzez komunikator Zoom. Poniedziałkowa ceremonia wynagrodziła zrujnowane plany Harrisa, by poprosić Lunę o poślubienie go w czasie rocznicowej podróży do Japonii w 2020 roku, kiedy Harris planował zadać to pytanie. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła ten wyjazd.

28-letni Harris wziął udział w loterii w tajemnicy przed partnerem. Justin Luna była niesamowicie zaskoczony.

„Tydzień temu żadne z nas nie wiedziało, że zostaniemy małżeństwem, więc trochę nas to zaskoczyło, ale zdecydowanie w miły sposób”.

To już drugi rok z rzędu pierwszy ślub w powiecie Cook odbył się za pośrednictwem programu Zoom  z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Ceremonia za pomącą połączenia internetowego okazała się idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji, ponieważ 29-letni Luna ma przejść przeszczep komórek macierzystych 12 stycznia w ramach leczenia białaczki, z którą walczy przez ostatnie dwa lata za pomocą chemioterapii.

Ceremonia zawarcia małżeństwa była transmitowana na żywo na stronie biura Yarbrough na Facebooku.

„Szczerze, myślałem, że tylko płata mi figla”powiedział Luna w poniedziałek.

Para, ubrana w niebieską i czarną koszulkę polo, zawarła legalne małżeństwo po tym, jak Yarbrough poinstruowała ich, by stanęli twarzą w twarz i spojrzeli sobie w oczy. Po zapytaniu Luny, czy wybiera Harrisa na legalnie poślubionego męża miało miejsce krótkie opóźnienie, zanim Luna powiedział „tak”.

Luna wytłumaczył potem, że był podekscytowany tą chwilą i chciał się upewnić, że urzędniczka skończy mówić słowa przysięgi, zanim on odpowie. Harris odpowiedział znacznie szybciej po tym, jak Yarbrough zadała mu to samo pytanie.

„Śluby, które dziś złożyliście, będą znakiem Waszej wiecznej wiary i miłości do siebie nawzajem. Niech zawsze przypominają Wam o uroczystych obietnicach, które dziś złożyliście i wierności na całe Wasze życie”zakończyła ceremonię urzędniczka.

Po oświadczeniu, że są prawnie małżeństwem, Yarbrough zapytała: „Jak to jest?”. Odpowiedź była krótka jak sama ceremonia ” Czuję się wspaniale” powiedzieli niemal jednocześnie Luna i Harris.

Jako pierwsza para z Cook biorąca ślub w nowym roku, Harris i Luna otrzymali wiele prezentów od powiatu. Były to m.in.:  homary z Whittingham Meats, kosz z winem i szampanem z Cooper’s Hawk Winery, karty podarunkowe Eli’s Cheesecake, The Chopping Block, Jackbox Games i Laugh Factory oraz kwiaty z LaSalle Flowers.

Luna i Harris mają nadzieję, że dla nowego małżeństwa  że to dopiero początek długiego wspólnego życia. Para ma nadzieję zorganizować w odpowiednim czasie osobistą ceremonię lub uroczystość dla swoich przyjaciół i rodziny w Chicago i Nashville, skąd pochodzi Luna. Ale na początek poniedziałkowa ceremonia była magiczna.

„Czuję, że to jest świetny początek” powiedział Luna. „Z moim przeszczepem zaczynamy jakby wszystko od początku, więc po prostu czułem, że to był świetny początek 2022 roku. To zdecydowanie świetny sposób na podniesienie nas na duchu”.

 

Źródło: patch

Foto: Jake Harrris, Cook County Clerk’s Office, pixabay/ Fotografie_Reimann ,

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne