Połącz się z nami

News Chicago

W Nowym Roku weterani i ich rodziny dostaną w Illinois więcej. Sprawdź co Ci przysługuje

Opublikowano

dnia

Biuro Prokuratora Generalnego stanu Illinois, Kwame Raoula, opracowało aktualny przewodnik dotyczący świadczeń dla weteranów stanu Illinois i ich rodzin.

Przewodnik „Korzyści dla weteranów stanu Illinois” został opracowany przez Military and Veterans Rights Bureau Prokuratora Generalnego. Zapewnia kombatantom i członkom rodzin informacje dotyczące pomocy, jak im przysługuje na mocy prawa stanowego i federalnego.

„Mężczyźni i kobiety, którzy służyli w wojsku, zasługują na nasze uznanie i wsparcie dla poświęceń, które oni i ich rodziny ponieśli, aby chronić nasz naród”.

„Moje biuro zajmuje się zapewnieniem, aby weterani i członkowie służby czynnej otrzymali świadczenia, na które zasłużyli” – powiedział w oświadczeniu prokurator generalny Kwame Raoul. „Ten kompleksowy przewodnik po świadczeniach dla weteranów zapewni, że weterani stanu Illinois i ich rodziny będą znali swoje uprawnienia i dowiedzą się, jak ubiegać się o świadczenia federalne, stanowe i gminne”.

REKLAMA REKLAMA

Zaktualizowany przewodnik zawiera informacje o nowych programach i korzyściach, w tym:

  • Opieka zdrowotna dla kobiet-weteranów;

Departament Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych (VA) zapewnia szereg usług dla kobiet-weteranów, w tym opiekę podstawową i usługi specjalistyczne, takie jak usługi reprodukcyjne, rehabilitacja i zdrowie psychiczne. Dodatkowo, VA rozszerzyła program o mammografię dla wszystkich kwalifikujących się kobiet. Przewodnik zawiera aktualne informacje kontaktowe dlakobiet-weteranów szukających opieki medycznej.

  • Weterani w obliczu bezdomności;

Centrum Medyczne Jesse Brown VA w Chicago, które oferuje różnorodne usługi w zakresie zwalczania bezdomności, prowadzi klinikę medyczną z Zespołem Opieki nad Pacjentami Bezdomnymi, który oferuje podstawową i pilną opiekę weteranom doświadczającym bezdomności. Klinika oferuje bezpośredni dostęp do personelu medycznego i usług socjalnych. Przewodnik zawiera również aktualne informacje dotyczące Prince Home Departamentu Spraw Weteranów stanu Illinois (IDVA) w Manteno w stanie Illinois, który oferuje opiekę stacjonarną dla bezdomnych i niepełnosprawnych weteranów.

  • Wydarzenia związane z wojną w Wietnamie, na przykład Agent Orange;

Weterani wojny w Wietnamie, w tym weterani Blue Water, którzy służyli na statkach wojskowych USA, mogą kwalifikować się do odszkodowania z powodu kontaktu z Agent Orange. Dzieci weteranów Wietnamu mogą kwalifikować się do odszkodowania za wady wrodzone związane z narażeniem ich rodziców na kontakt z Agent Orange. Przewodnik zawiera informacje dotyczące kwalifikujących się schorzeń, kwalifikujących się do służby wojskowej oraz procesu roszczeń.

  • Skutki skażonej wody w Camp Lejeune;

VA oferuje opiekę zdrowotną i rekompensatę weteranom, którzy służyli w obozie piechoty morskiej w Lejeune lub w stacji lotniczej piechoty morskiej w New River między sierpniem 1953 a grudniem 1987 roku. Osobom mającym kontakt ze skażoną wodą pitną przysługuje teraz domniemanie, że ich stan zdrowia jest z tym związany. Przewodnik zawiera listę przypuszczalnie powiązanych warunków i zawiera wskazówki dotyczące składania wniosków o świadczenia.

  • Choroby związane ze służbą w Iraku i Afganistanie.

Weterani, którzy służyli w Iraku i Afganistanie, mogą kwalifikować się do świadczeń, jeśli zdiagnozowano u nich pewne przewlekłe choroby z powodu narażenia na dym z oparów, zubożony uran i ekstremalne temperatury. Poradnik opisuje koordynatorów ds. zdrowia środowiskowego VA i oficerów służby weteranów, którzy mogą pomóc weteranom w ich pytaniach lub wątpliwościach dotyczących narażenia na toksyny wojskowe.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie Biura.

 

Źródło: wgn, illinois attorney general

Foto: You Tube,

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Fuzja przedsiębiorstw kolejowych o wartości 31 mld dolarów znacznie zwiększy ruch kolejowy w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Kontrowersyjna fuzja Canadian Pacific Railway i Kansas City Southern o wartości 31 miliardów dolarów niepokoi ustawodawców w Illinois. Senator stanu Dick Durbin był we wtorek w Schaumburgu, wypowiadając się na temat propozycji.

Połączenie przewoźników może dodać do 14 pociągów towarowych dziennie do linii Metra Milwaukee, która biegnie z Elgin do Bensenville.

Planowana umowa jest w trakcie przeglądu przez amerykańską Surface Transportation Board.

Przeciwnicy wyrazili obawy dotyczące zanieczyszczenia hałasem i wpływem na środowisko.

Mówią też, że bardzo długie pociągi będą blokować ruch i blokować przejazdy.

REKLAMA REKLAMA

Durbin powiedział, że istnieją obawy, w jaki sposób kursowanie tak wielu nowych pociągów zwiększy ruch kolejowy i jak wpłynie na różne dzielnice. Choć nie jest przeciwny fuzji, uważa, że należy przeprowadzić więcej badań jej wpływu.

„Chcemy zobaczyć oświadczenie, które naprawdę dociera do obszaru Chicagoland i mierzy wpływ na życie w tym obszarze. I tak naprawdę nie mówimy, że nie można przeprowadzić tej fuzji.”– powiedział Durbin.

„​​Możliwe, że budowa niektórych obiektów kolejowych na zachód od obszar metropolitalny rozwiąże problemy. Jesteśmy gotowi do współpracy z Canadian Pacyfic i innymi liniami kolejowymi, aby to zrobić”.

Jeśli fuzja się uda, linia kolejowa bezpośrednio połączy Kanadę z Meksykiem.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Znaleźliście tą jedyną, najwspanialszą choinkę dla Chicago? Zgłoszenia kandydatek tylko do jutra

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago jak co roku poszukuje „idealnej” choinki, która będzie ozdobą Parku Millennium przez cały sezon świąteczny, lśniąc tysiącami światełek w pobliżu skrzyżowania Michigan Avenue i Washington Street.

Nominacje ma oficjalne bożonarodzeniowe drzewko miasta zostały otwarte 18 września, a mieszkańcy Chicago mogą przesyłać swoje propozycje na adres dcase@cityofchicago.org do 7 października.

Drzewko kandydujące na miejską choinkę musi spełniać kilka warunków; mieć co najmniej 45 stóp wysokości i rosnąć się w odległości mniejszej niż 50 mil od pętli.

Władze miasta stwierdziły również, że preferują mocne świerki norweskie lub jodły, sosny nie będą brane pod uwagę.

Zgłoszenia powinny również zawierać następujące informacje:

REKLAMA REKLAMA
  • Imię i nazwisko właściciela, adres, telefon i adres e-mail
  • Krótki opis, dlaczego choinka powinna być oficjalną choinką Chicago, w tym wszelkie specjalne informacje na temat choinki
  • Co najmniej dwie fotografie drzewa, w tym zbliżenie i szerokie ujęcie

Jeden iglasty zwycięzca stanie się centralnym punktem Wietrznego Miasta i zabłyśnie światełkami 18 listopada. Drzewko pozostanie oświetlone do 8 stycznia.

To długoletnia bożonarodzeniowa tradycja Chicago. Tegoroczne drzewko będzie 109. choinką miasta.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Nie chciałem umrzeć. Chciałem pobiec w maratonie. Biegacz pochodzący z Chicago pokonał raka i startuje w niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

U Angelo Ciardella, pochodzącego z Chicago mieszkańca Orlando, zdiagnozowano raka głowy i szyi/krtani stopnia czwartego. Mężczyzna przeszedł osiem rund chemii i 35 cykli naświetlania. A w tą niedzielę pobiegnie w chicagowskim maratonie.

Każdy, kto chce pokonać morderczą trasę 26,2 mil, musi być twardy i dobrze wysportowany, ale Angelo Ciardella uważa, że ​​jego kluczem do sukcesu jest to, że jest taki uparty.

„Podczas leczenia myślałem, że po pierwsze nie umrę. Jestem zbyt uparty” – powiedział Angelo Ciardella.

Mężczyzna zaczął biegać ponownie rok temu, po zakończeniu leczenia. Powiedział swoim onkologom, że ma niezły cel:

Zamierzał wrócić do miasta, w którym się urodził i pobiec w Bank of America Chicago Marathon.

„Aby pokazać, że mogę pokonać raka, a także pokazać ludziom, że diagnoza raka czwartego stopnia nie jest wyrokiem śmierci” – powiedział Ciardella.

REKLAMA REKLAMA

Jego onkolog twierdzi, że podczas wyczerpującego leczenia w szczytowym momencie pandemii taka postawa była kluczowa.

„Wchodzisz z dobrym nastawieniem. I nadzieją i determinacją. Naprawdę lepiej radzisz sobie z leczeniem i znacznie lepiej z wyzdrowieniem” – mówi dr Michael Herman.

Biegnąc, Ciardella będzie myślał o swojej rodzinie i przyjaciołach, którzy pomogli mu przetrwać.

Ale robi to dla wszystkich pacjentów z rakiem.

„W tym czasie mogą być w swoich najciemniejszych chwilach, ale zaledwie rok lub dwa później mogą biegać lub chodzić i cieszyć się życiem tak, jak kiedyś” – powiedział dr Herman.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu