Połącz się z nami

NEWS Florida

W 2022 roku nie przepłacaj za leki. Już w styczniu tanie lekarstwa na Florydzie

Opublikowano

dnia

Sprowadzanie tańszych leków na receptę z Kanady do Stanów Zjednoczonych było opracowywane już od lat. Floryda może być pierwszym stanem, gdzie ten plan zostanie wprowadzony w życie. Lekarstwa importowane mogą być już dostępne od przyszłego roku.

Simone Marstiller, Sekretarz Florida Health Care Administration, ma nadzieję że tańsze, kanadyjskie lekarstwa będą dostępne dla mieszkańców Florydy już w pierwszym kwartale nowego roku. Zarówno prezydent Joe Biden, jak i gubernator Ron DeSantis popierają ten pomysł i podejmują wspierające go działania.

Jak mówi DeSantis, ceny kanadyjskich leków są niższe nawet o 75% od amerykańskich. „Chcemy, aby mieszkańcy Florydy mogli mieć udział w tych zniżkach”.

Badanie RAND przeanalizowało ceny leków w prawie 40 krajach i wykazało, że Stany Zjednoczone płacą więcej za leki na receptę niż wszystkie z nich. Średnie ceny amerykańskich lekarstw były o około 250 procent wyższe lub, jak zauważył niedawno prezydent Biden, „około dwa do trzech razy więcej niż płacą inne kraje”.

W USA firmy ubezpieczeniowe pokrywają większość kosztów leków dla osób ubezpieczonych. Ale ci, którzy nie mają ubezpieczenia i ci, którzy mają ubezpieczenie, które nie obejmuje ich konkretnych leków, ponoszą duże koszty lub muszą się obyć bez nich.

W Kanadzie leki na receptę są znacznie tańsze, ponieważ rząd kanadyjski reguluje i kontroluje ceny. Pomysł polega więc na tym, aby pomóc Amerykanom w czerpaniu korzyści z kanadyjskiej kontroli cen.

Jak można się spodziewać, lobby farmaceutyczne sprzeciwia się planowi importu leków na receptę z Kanady, sugerując wątpliwe bezpieczeństwo medykamentów.

Ale gubernator Ron DeSantis mówi, że możemy ufać Kanadziei Kongres się z tym zgadza. Już w 2003 roku uchwalono przepisy zezwalające na komercyjny import leków z Kanady. Szesnaście lat później Floryda jest jednym z pierwszych stanów, które rozpoczęły ten proces.

Floryda przez ostatnie dwa lata na tworzyła system, który według gubernatora zapewni mu bezpieczeństwo. „Ten program ma zastosowanie tylko wtedy, gdy pokazujemy, że wprowadzamy leki, które są bezpieczne i tańsze niż te, które już mamy” – powiedział  DeSantis.

Ostatnim krokiem, przed wprowadzeniem kanadyjskich leków do aptek, jest autoryzacja przez U.S. Food and Drug Administration. Rozpoczęcie prac nad nią nakazał FDA prezydent Biden. Gdy tylko FDA da zielone światło, Floryda planuje zacząć działać.

Life Science Logistics, firma z Lakeland jest gotowa na tą chwilę. Jej magazyny zaczęłyby się zapełniać pudełkami i butelkami pigułek – wszystkich leków na receptę z Kanady. „Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia importu w ciągu 90 dni” – powiedział rzecznik firmy.

Państwo nie wypracowało ani nie ogłosiło niektórych szczegółów, na przykład, które leki będą sprowadzane jako pierwsze. Menedżerowie stanowi zasugerowali, że mogą zacząć od leków na cukrzycę, zapalenie wątroby, POChP i/lub HIV/AIDS.

Prawdopodobnie import zacznie się od niewielkiej liczby leków dla osób posiadających ubezpieczenie Medicaid, a następnie innych z ubezpieczeniem państwowym. Rozwój działań związanych z importem będzie zależał od sukcesu programu oraz zapotrzebowania na lekarstwa.

Są pewne problemy; przemysł farmaceutyczny kwestionuje sprawę w sądzie a zaopatrzenie aptek może  stanowić wyzwanie. Przesyłki z Kanady musiałyby być czymś, co na rynku kanadyjskim uważa się za „nadwyżkę”, żeby leków wystarczyło zarówno dla Kanadyjczyków jak i Amerykanów. Ale po latach planowania Floryda może pokonać te przeszkody w 2022 roku, zapoczątkowując duże zmiany w tym, gdzie otrzymujemy nasze lekarstwa i ile za nie płacimy.

 

Źródło: fox13, State of Reform

Foto: You Tube, pixabay/stevepbJeongGuHyeok/moakets/drewstewart/alfcermed

NEWS Florida

Młodzież wiosłuje w Sarasocie. Zobacz emocjonujące regaty w Nathan Benderson Park

Opublikowano

dnia

Autor:

Tysiące ludzi uda się w ciągu najbliższych dni do Sarasoty na jedne z największych zawodów wioślarskich. Krajowe Młodzieżowe Mistrzostwa – Youth National Championships, rozpoczęły się w czwartek 8 czerwca i potrwają do niedzieli, 11 czerwca.

Oczekuje się, że w Parku Nathana Bendersona pojawi się ponad 4000 sportowców, 1000 trenerów i członków personelu oraz 5000 widzów.

Nathan Benderson Park to światowej klasy ośrodek wioślarski. Współorganizatorami mistrzostw jest U.S. Rowing  i Visit Sarasota. Młodzi sportowcy z 38 stanów zmierzą się z najlepszymi z najlepszych, w tym z drużyną z Sarasoty.

Wraz z napływem gości przybywających do Sarasoty w ciągu najbliższych kilku dni, lokalni właściciele firm, tacy jak Jeff Miller z Der Dutchman Restaurant, widzą ogromny wzrost gospodarczy podczas wydarzenia w tym tygodniu. Skorzystają hotele, restauracje i lokalni sprzedawcy.

W niedzielę odbędą się wyścigi mistrzowskie.

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej.

Bilety dla widzów, w cenie od 69 dolarów, dostępne są tutaj.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: US Rowing
Czytaj dalej

NEWS Florida

Lionel Messi jedną nogą w Interze Miami. Podpisze lukratywny kontrakt?

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę słynny piłkarz Lionel Messi wykonał ruch w stronę Mayor League Soccer MLS, ogłaszając swój plan dołączenia do zespołu Interu Miami. Aby powitać Messiego w MLS i Interze Miami, Chicago Fire opublikowało wideo promujące ich październikowy mecz przeciwko florydzkiej drużynie.

Supergwiazda piłki nożnej, Lionel Messi, powiedział serwisom SPORT i Mundo Depotivo, że planuje podpisać kontrakt z Interem Miami. O jego planach przeniesienia na Florydę pisaliśmy 28 listopada.

3 czerwca legendarny piłkarz pożegnał się z Paris Saint-Germain (PSG) głośnym aplauzem publiczności. W ciągu dwóch sezonów w PSG Leo Messi wygrał dwie ligi francuskie i Puchar Mistrzów Francji oraz zdobył 32 gole i 35 asyst we wszystkich rozgrywkach.

Podobno jego kontrakt w Interze Miami ma obowiązywać przez dwa lata. Klub, którego współwłaścicielem jest David Beckham, miał zaproponować Argentyńczykowi nie tylko stałą, wysoką pensję, ale również kilka innych profitów.

Rozmowy prowadzone są na najwyższym szczeblu ligi, a potencjalna oferta kontraktu obejmowałaby także udziały w zyskach z Apple TV, podział zysków z Adidasem oraz zainwestowanie w klub po zakończeniu kariery.

Potencjalna data debiutu Leo Messiego w MLS, jeśli podpisze kontrakt, to mecz Interu Miami w Pucharze Ligi przeciwko meksykańskiej drużynie Cruz Azul 21 lipca.

Po informacji potwierdzającej, że Lionel Messi dołączy do ich przeciwnika, drużyna Chicago Fire i jej kibice oczekują na najbardziej emocjonujące spotkanie sezonu – pojedynek z Interem Miami, 4 października,

Chicago Fire mają obecnie zajmują 14. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, o jedno miejsce nad nową drużyną Messiego, Interem Miami.

 

Źródło: nbc, polsatnews
Foto: fb, YouTube, twitter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Ile trzeba zarabiać, żeby pozwolić sobie na wynajem w Tampie? Odpowiedź brzmi: dużo

Opublikowano

dnia

Autor:

Odpowiedzi na to pytanie dostarczają nowe dane zebrane przez Florida Atlantic University. Naukowcy z FAU opracowali Waller, Weeks i Johnson Rental Index, aby zbadać, które miasta w USA mają najbardziej zawyżone ceny. Tampa jest 18. najdroższym obszarem metropolitalnym wg tego indeksu.

Według danych z kwietnia średni miesięczny koszt wynajmu w obszarze metra Tampa wyniósł 2118,75 USD.

Na podstawie tej liczby mieszkańcy Tampy, którzy zarabiają 84 750,12 USD lub mniej, są uważani za „obciążonych czynszem”, co oznacza, że wydają co najmniej 30% swoich dochodów na czynsz. Ci, którzy zarabiają 50 850,07 USD lub więcej, są uważani za poważnie obciążonych czynszem, co oznacza, że wydają co najmniej połowę swoich dochodów na czynsz.

Według majowego raportu Federalnego Biura Statystyki Pracy średni dochód w Tampie, St. Petersburgu i Clearwater wynosi 57 500 USD.

Ken H. Johnson, ekonomista nieruchomości w College of Business na Florida Atlantic University FAU, powiedział, że Tampa odnotowała szybki wzrost czynszów od czasu pandemii. Chociaż teraz wzrost ten spowolnił, prawdopodobnie nie doświadczymy znaczącego spadku cen, dlatego jedynym wyjściem jest by nasze dochody nadrobiły zaległości.

Mimo to Tampa jest stosunkowo przystępna cenowo w porównaniu z innymi rynkami w całym kraju, a nawet w całym stanie. Miasta Florydy zdominowały wskaźnik czynszów w tym miesiącu, a Cape Coral-Fort Myers, Miami, North Port-Bradenton i Deltona znalazły się w pierwszej dziesiątce.

W przypadku Miami, które zajęło 8. miejsce w indeksie, każdy, kto zarabia 112 183,83 USD lub mniej, jest uważany za obciążonego czynszem.

Wg Johnsona Floryda jest w szczególnie niekorzystnej sytuacji, ponieważ stan ten odnotował ogromny wzrost populacji. Wiele osób napływa do Słonecznego Stanu, a nie buduje się tu wystarczającej liczby mieszkań i domów. W rezultacie zarówno ceny domów, jak i wynajmu są wysokie.

 

Źródło: tampabay
Foto: istock/ SeanPavonePhoto
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu