Połącz się z nami

Sport

Polacy wyskakali trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie: Żyła, Stękała, Stoch i Kubacki

Opublikowano

dnia

Polscy skoczkowie w składzie: Piotr Żyła (139 i 139 m), Andrzej Stękała (122,5 i 127 m), Kamil Stoch (133 i 132,5 m), Dawid Kubacki (131 i 127,5 m) – zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w niemieckim Oberstdorfie w drużynowym konkursie na dużym obiekcie.

Triumfowała reprezentacja gospodarzy (Pius Paschke, Severin Freund, Markus Eisenbichler, Karl Geiger – 1046,6 pkt) przed Austriakami (1035,5 pkt). Strata „Biało-Czerwonych” do zwycięzców wyniosła 15,4 pkt.

Sobota była ostatnim dniem rywalizacji skoczków podczas czempionatu w Oberstdorfie.

Następne zawody Pucharu Świata – dopiero 25 marca w słoweńskiej Planicy.

Przypomnijmy, że Piotr Żyła (264,4 pkt.) zajął czwarte miejsce w konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni podczas mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Złoty medal wywalczył Austriak Stefan Kraft (276,5 pkt.). Srebro zdobył Norweg Robert Johansson (272,1 pkt.), a brąz trafił do Niemca Karla Geigera (267,4 pkt.).

Dawid Kubacki (235,8 pkt.) zajął 15. miejsce, 19. był Kamil Stoch (230 pkt.), a 21. Andrzej Stękała (219,2 pkt.). W minioną sobotę Piotr Żyła triumfował na skoczni normalnej. Dla Krafta to trzeci złoty medal mistrzostw świata po dwóch zdobytych w Lahti (2017). 

REKLAMA REKLAMA

źródło: IAR
foto: wikipedia/pl, youtube.shootscreen

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Przez weekend w Bensenville pod Chicago konkurują najlepsi łyżwiarze figurowi świata

Opublikowano

dnia

Autor:

Prawie 750 łyżwiarzy w wieku od 3 do 85 lat bierze udział w mistrzostwach 2022 World Recreational Team Championships, czterodniowym wydarzeniu na Edge Ice Arena w Bensenville. Zawody łyżwiarstwa figurowego mają miejsce po raz pierwszy od 2015 r.

Sponsorem mistrzostw amatorów jest międzynarodowa organizacja non-profit Ice Sports Industry z siedzibą w Dallas, która przyciągnęła amerykańskich łyżwiarzy z 15 stanów oraz zawodników z tak odległych miejsc jak Tajlandia.

Dla Ice Sports Industry to największe wydarzenie w roku.

Bensenville, położone blisko lotniska O’Hare i posiadające światowej klasy lodowiska o dużej pojemności w Edge Ice Arena, jest idealnym miejscem dla organizacji widowiskowej imprezy.

REKLAMA REKLAMA

W mistrzostwach wezmą udział łyżwiarze w różnym wieku i jeżdżący w różnym stylu. Wstęp na konkursy jest bezpłatny dla widzów.

Główną atrakcją mistrzostw jest sobotni, Benefit Show Ice Sports Industry, na który obowiązują bilety. W tym roku gwiazdą pokazu jest Mariah Bell, mistrzyni USA z 2022 roku i zawodniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Pokaz odbędzie się o godzinie 7.00 wieczorem. Wstęp kosztuje 30 $.

Organizatorzy imprezy podkreślają, że wielu znanych  mistrzów łyżwiarstwa zawodowego brało udział w zawodach Ice Sports Industry na swojej drodze do sławy.

Więcej informacji na https://www.skateisi.org/competition/national-competitions/world-recreational-team-championships/

 

Źródło: dailyherald
Foto: You tube, gettyimages

 

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Radni Chicago chcą wyhamować ogłoszony przez burmistrz Lightfoot uliczny wyścig NASCAR, który zajmie Grant Park na 14 dni

Opublikowano

dnia

Autor:

Członkowie Rady Miejskiej Chicago chcą zmienić przepisy i przeciwstawić się planom burmistrz Lori Lightfoot związanym z organizacją wyścigu NASCAR, który ma zadebiutować w Grant Park w przyszłym roku. Radni śródmieścia uważają, że tak duże i wpływające na mieszkańców wydarzenia powinny mieć ich zgodę.

Umowa podpisana przez Lightfoot 19 lipca ma przekształcić najbardziej kultowe jezdnie Chicago w 12-zakrętowy, 2,2-milowy tor przeznaczony na pierwszy wyścig uliczny w 75-letniej historii NASCAR.

Entuzjazmu burmistrza dla wydarzenia zaplanowanego na przełom czerwca i lipca 2023 r., nie podzielają radni śródmieścia, których wyborcy mogą doświadczyć największych niedogodności i uciążliwości, związanych z rajdem.

Radni Pat Dowell (3.), Sophia King (4.) i Brendan Reilly (42.) skarżyli się, że nie mieli udziału w dyskusji nad tą decyzją. A wszyscy troje zaostrzyli swój sprzeciw po tym, jak Chicago Park District przyznało, że umowa „pozwala organizatorowi na zajmowanie części Grant Park przez 14 dni — od 22 czerwca do 5 lipca” przyszłego roku.

REKLAMA REKLAMA

Chicago Park District określił teren planowanego wydarzenia na obszar pomiędzy Roosevelt Road do Randolph Street i Michigan Avenue do DuSable Lake Shore Drive.

Urzędnicy Park District obiecali „współpracować z organizatorami, aby zapewnić minimalny wpływ na publiczny dostęp podczas imprezy”.

Lightfoot twierdzi, że jej trzyletnia umowa z NASCAR nie wymaga zgody Rady Miasta. Ale Reilly, Dowell i King opracowują przepisy mające na celu „ponowne włączenie radnych w proces zatwierdzania wydarzeń specjalnych w swoich okręgach”.

„Kiedy ten przywilej został przyznany władzy wykonawczej przez Radę Miasta, nikt nie przewidywał, że burmistrz wykorzysta te uprawnienia do omijania przejrzystości i wykluczenia lokalnych radnych i ich wyborców z kluczowych procesów decyzyjnych” – napisał Reilly.

„Burmistrz nadużyła tego przywileju. … W związku z tym Rada Miasta musi teraz podjąć działania, zmienić przepisy i ponownie włączyć się w proces zatwierdzania wydarzeń specjalnych”.

Kontrakt, który pozwala NASCAR „zajmować podwórko Chicago przez dwa tygodnie naszego 16-tygodniowego „sezonu letniego” ”, zasługuje na publiczną weryfikację, a nie dopracowywanie i zatwierdzenie w tajemnicy, oznajmił Reilly.

Zauważył, że Lollapalooza „płaci 7,8 miliona dolarów rocznie za wynajem Grant Park od podatników”, co sprawia, że ​​warunki NASCAR wydają się marne.

Umowa z NASCAR obejmuje opłatę za pozwolenie w wysokości 500 000 USD, 15% prowizji netto od koncesji i towarów oraz 2 USD za każdy sprzedany bilet wstępu, według rzecznika Park District Michele Lemons.

Radni argumentują, że opłata za zezwolenie i udział w przychodach z wyścigu NASCAR prawdopodobnie nie pokryją nawet kosztów pracowników ochrony i organizacji ruchu drogowego.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

NASCAR na ulicach Chicago zajmie prawie cały Grant Park na 14 dni od 22 czerwca do 5 lipca 2023 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Niedawno ogłoszony, uliczny wyścig samochodowy NASCAR zaplanowano na koniec czerwca i początek lipca 2023 r., a w czwartek po południu ujawniono także skalę zezwolenia wydanego przez Chicago Park District dla NASCAR. Impreza zajmie prawie cały Grant Park na aż 14 dni w połowie przyszłego lata.

Wyścig organizowany przez NASCAR będzie miał miejsce na niewielkiej części Millennium Park i w prawie całym Grant Park a impreza potrwa od 22 czerwca do 5 lipca 2023 r.

Obszar dostępny dla NASCAR obejmuje ulice od Roosevelta aż do Randolph i od Michigan Avenue na wschód do Lake Shore Drive.

Chicago Park District sprzedał pozwolenie za 500 000 dolarów plus prowizje od koncesji, towarów i sprzedaży biletów.

„Podobnie jak w przypadku innych dużych wydarzeń dozwolonych na terenie parku, Dystrykt będzie współpracował z organizatorami i społecznością w nadchodzących miesiącach, aby zapewnić miastu sukces” – powiedział Michele Lemons z Chicago Park District.

REKLAMA REKLAMA

Burmistrz Lori Lightfoot reklamowała wyścig jako sposób na zwiększenie turystyki i dochodów z podatku od sprzedaży po pandemii, ale nie wszyscy są zadowoleni z tego, że Chicago organizuje wyścig uliczny.

Radny ze śródmieścia Brendan Reilly powiedział, że nie konsultowano tego projektu z nim ani i jego wyborcami.

Ponadto grupa Friends of the Parks, zajmująca się ochroną parków w Chicago, powiedziała w oświadczeniu:

„Wyścig NASCAR przez Grant Park i wzdłuż naszego jeziora nie pasuje do wizji Friends of the Parks dotyczącej parków w Chicago. Niestety nie jesteśmy  w tej chwili świadomi istnienia prawnych dźwigni, aby go powstrzymać.”

Planowany wyścig uliczny jest pierwszym tego rodzaju i ma się odbywać w Grant Park przez następne trzy lata.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu