Połącz się z nami

NEWS Florida

Nie żyje gigant amerykańskiego eteru. Rush Limbaugh miał 70 lat

Opublikowano

dnia

Rush Limbaugh, gospodarz konserwatywnego talk-show oraz ikona Partii Republikańskiej zmarł po ciężkiej nowotworowej chorobie. Miał 70 lat. Zarabiał ponad 50 milionów rocznie.

O jego śmierci poinformowała żona, Kathryn. W środowej audycji radiowej (17 lutego) powiedziała, że Rush Limbaugh zmarł nad ranem. „Rush na zawsze pozostanie jednak najwspanialszym czlowiekiem wszech czasów” – dodała.

Od roku czasu publicysta i radiowy shoman walczył z zaawansowanym rakiem płuc. W październiku ubiegłego roku Rush Limbaugh przedstawił nową ramówkę swojego programu radiowego: „Wiesz, budzę się codziennie rano i dziękuję Bogu, że żyję. Idę do łóżka i modlę się, aby się obudzić. Nie wiem, ilu z pośród zdrowych osób tak robi.” – powiedział do słuchaczy.

 

Audycje „The Rush Limbaugh Show” wyemitowano po raz pierwszy w 1988 roku, docierając tygodniowo do około 15,5 miliona ludzi. Rush Limbaugh rozpoczął pracę w wieku zaledwie 16 lat w lokalnej stacji radiowej w swoim rodzinnym mieście Cape Girardeau w stanie Missouri. To też narodziła się jego pasja do radia. 
Wkrótce po tym opuścił dom i rozpocząć karierę dziennikarską. Początki nie były jednak łatwe. Pracował w różnych stacjach radiowych między innymi w Pittsburghu, Pensylwanii oraz Kansas City w stanie Missouri. Wszystkie stacje zwolniły go za to, że był zbyt kontrowersyjny.

Po pięcioletniej przerwie młody i wciąż gniewny Rush Limbaugh powrócił na fale eteru. W 1985 roku stacja radiowa Sacramento, KFBK, zatrudniła go. Dosłownie w ciągu jednego roku znalazł się na szczycie rankingów jako najbardziej popularny prezenter i radiowy showman. Przez całą swoja karierę był  kontrowersyjny w głoszeniu odważnych opinii i atakując liberalne poglądy oraz mniejszości amerykańskie. Jego program „The Rush Limbaugh Show” emitowało ponad 600 stacji radiowych w całym kraju.

Rush Limbaugh Show miał format, który pozostał prawie niezmieniony od samego początku nadawania. Audycja była nadawany na żywo i składała się głównie z monologów dziennikarza, podparta była solidnymi wiadomościami dnia i była przeplatana reklamami parodii, telefonami od słuchaczy i fragmentami komedii (niektóre były także na żywo, a inne nagrane).

Zmodyfikowana instrumentalna wersja utworu „My City Was Gone” zespołu The Pretenders była piosenką przewodnią programu Rusha Limbaugha. Tuż przed rokiem 1999 roku Limbaugh przestał grać tą  piosenkę po tym jak wydawnictwo EMI nakazało „zaprzestać emisji utworu”. Jego autorka Chrissie Hynde, powiedziała, że ona nie ma nic przeciwko wykorzystaniu piosenki i wówczas osiągnięto porozumienie z EMI.

Program Rush Limbaugh Show był emitowany na żywo od poniedziałku do piątku od południa do godziny 3.00 pm czasu wschodniego w Chicago mozna było słuchać od 11.00 przed południem do godziny 2.00 pm w stacji WLS i częstotliwości 890AM. od 1996 roku gwiazdor mieszkał na Florydzie i z tamtąd nadawał program ze studia, znajdującego się blisko jego domu w miejsowości Palm Beach.

Podczas ostatniego orędzia o stanie państwa, były już prezydent Donald Trump, przyznał dziennikarzowi prestiżowe wyróżnienie – Medal Wolności.  Gwiazda amerykańskiego eteru przyjechał do Waszyngtonu  zaledwie kilka dni po tym, jak publicznie ujawnił, że choruje na raka. Choroba jest w stadium zaawansowanym.  „Nie mogę nic poradzić. Czuję, że zawiodę wszystkich”. – powiedział do radiowego mikrofonu. Zobacz poniżej moment przywitania i wyróżnienia Rusha Limbaugh przez byłego prezydenta Donalda Trumpa.

W 2006 roku wybuch skandla wokół jego osoby. Po przerwie i przebytym odwyku, policja aresztowała Rush Limbaugh, twierdząc, że nielegalnie otrzymywał recepty od wielu lekarzy. Ostatecznie doszedł do porozumienia z prokuratorami.

Gwiazdor był wszechobecny w kręgach republikańskich i był gigantem radiowym. Zarabiał ponad 50 milionów dolarów rocznie.

Źródło: kdvr
foto: Flickr/ Gage Skidmore

 

NEWS Florida

Legalna medyczna marihuana na Florydzie coraz bliżej. Walka trwa o ilość THC w produktach

Opublikowano

dnia

Kontrowersyjna ustawa dotycząca marihuany medycznej na Florydzie, jest o krok bliżej, aby weszła w życie.

Jeśli Floryda nie przeprowadzi znaczących reform w programie medycznej marihuany, może mieć na głowie kolejny kryzys opioidowy, argumentował republikański prawodawca na posiedzeniu komisji Izby Reprezentantów.

Spencer Roach z Partii Republikańskiej, przedstawił tę sprawę opowiadając się za projektem ustawy, którą sponsoruje, a która ograniczyłaby ilość THC (tetrahydrokanabinolu) w produktach z marihuany medycznej, oferowanej pacjentom na Florydzie.

,,Wiemy, że zarówno pacjenci jak i lekarze wykorzystują nasz program medyczny do dwóch rzeczy: wzbogacenia się i odurzenia”– powiedział Spencer Roach. ,,Widzieliśmy już to na Florydzie i nie potrzebujemy kontynuacji takiego zachowania. Narkotyki zabiły do tej pory dziesiątki tysięcy mieszkańców Florydy. Mówię nie dla medycznej marihuany”‐ dodał Roach.

Zwolennicy zaostrzenia przepisów twierdzą, że nawet jeśli pacjenci nie przedawkują medycznej marihuany, to preparat marihuany zawierający dużą ilości aktywnej substancji THC, będzie miał poważne konsekwencje swojego działania.

Przeciwnicy legalizacji narkotyków twierdzą, że długotrwałe używanie marihuany o „wysokiej mocy” jest powiązane z przypadkami psychozy. Twierdzą, że marihuana, która zawiera duże ilości THC – aktywnego składnika marihuany, który przede wszystkim powoduje euforyczne działanie leku – ma również negatywny wpływ na rozwijający się mózg.

Plan polityków z Partii Republikańskiej zanim trafi do Izby Reprezentantów, będzie wymagał zatwierdzenia przez co najmniej dwie stanowe komisje. Obie są kontrolowane przez Republikanów. Senacka wersja ustawy Spencera Roacha, SB 1958, nie została jeszcze przedstawiona w żadnej z nich.

Źródło: Tampa Bay Tribune

 

źródło: Chicago Tribune
foto: Flickr/Quinn Dombrowski, Mike Mozart

Czytaj dalej

NEWS Florida

W Tampie sprzedano budynek blisko lotniska za ponad $17 mln. Miasto przyciąga kolejnych inwestorów

Opublikowano

dnia

Budynek komercyjny w pobliżu międzynarodowego lotniska w Tampie został sprzedany firmie Birtcher Anderson & Davis za $17.1 mln.

Jest to ósmy budynek należący do kompleksu Sunstate Business Park i znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Waters i Sunstate. Jego powierzchnia to ponad 180 tys. stóp kwadratowych. Obecnie wynajęty jest w 91 procentach.

W ciągu ostanich dwóch lat firma Birtcher Anderson & Davis sprzedała ponad milion stóp kwadratowych powierzchni użytkowej w rejonie Tampy. Kupiona nieruchomość jest obecnie jedyną należącą do korporacji.

„Biorąc pod uwagę ograniczony rynek sprzedaży w tym regionie i braku odpowiednich działek na budowy deweloperskie – nabycie tego kompleksu było świetną inwestycją”. – powiedział Ryan Vaught z firmy Citimark, która sprzedała budynek.

 

źródło: Chicago Tribune
foto: Flickr/Quinn Dombrowski, Mike Mozart

Czytaj dalej

NEWS Florida

Powrót wszystkich wycieczek w porcie Tampa Bay dopiero w 2022 roku

Opublikowano

dnia

Po wielu miesiącach zastoju, Port Tampa Bay spodziewa się pełnego powrotu rejsów wycieczkowych dopiero jesienią następnego roku.

Od marca roku 2020 do września tego samego roku, Port Tampa Bay odwołał aż 67 rejsów, czego przyczyną była bezpośrednio pandemia.

Mimo tego, że władze portu nie mają dokładnych danych finansowych, spodziewają się, że straty finansowe sięgają milionów dolarów. Przed pandemią rejsy wycieczkowe stanowiły 17% dochodu w budżecie portu. Jak przewidują szacunku na rok fiskalny 2020-2021 , teraz ten dochód wyniesie tylko 4%.

Jak mówi vice prezydent firmy, Wade Elliott:,, Nic nie wskazuje na to, że powrócimy do normalnych warunków pracy naszej firmy przynajmniej do jesieni następnego roku, a może i później”.

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Popularne