Połącz się z nami

News USA

Nie żyje gigant amerykańskiego eteru. Rush Limbaugh miał 70 lat

Opublikowano

dnia

Rush Limbaugh, gospodarz konserwatywnego talk-show oraz ikona Partii Republikańskiej zmarł po ciężkiej nowotworowej chorobie. Miał 70 lat. Zarabiał ponad 50 milionów rocznie.

O jego śmierci poinformowała żona, Kathryn. W środowej audycji radiowej (17 lutego) powiedziała, że Rush Limbaugh zmarł nad ranem. „Rush na zawsze pozostanie jednak najwspanialszym czlowiekiem wszech czasów” – dodała.

Od roku czasu publicysta i radiowy shoman walczył z zaawansowanym rakiem płuc. W październiku ubiegłego roku Rush Limbaugh przedstawił nową ramówkę swojego programu radiowego: „Wiesz, budzę się codziennie rano i dziękuję Bogu, że żyję. Idę do łóżka i modlę się, aby się obudzić. Nie wiem, ilu z pośród zdrowych osób tak robi.” – powiedział do słuchaczy.

 

Audycje „The Rush Limbaugh Show” wyemitowano po raz pierwszy w 1988 roku, docierając tygodniowo do około 15,5 miliona ludzi. Rush Limbaugh rozpoczął pracę w wieku zaledwie 16 lat w lokalnej stacji radiowej w swoim rodzinnym mieście Cape Girardeau w stanie Missouri. To też narodziła się jego pasja do radia. 
Wkrótce po tym opuścił dom i rozpocząć karierę dziennikarską. Początki nie były jednak łatwe. Pracował w różnych stacjach radiowych między innymi w Pittsburghu, Pensylwanii oraz Kansas City w stanie Missouri. Wszystkie stacje zwolniły go za to, że był zbyt kontrowersyjny.

Po pięcioletniej przerwie młody i wciąż gniewny Rush Limbaugh powrócił na fale eteru. W 1985 roku stacja radiowa Sacramento, KFBK, zatrudniła go. Dosłownie w ciągu jednego roku znalazł się na szczycie rankingów jako najbardziej popularny prezenter i radiowy showman. Przez całą swoja karierę był  kontrowersyjny w głoszeniu odważnych opinii i atakując liberalne poglądy oraz mniejszości amerykańskie. Jego program „The Rush Limbaugh Show” emitowało ponad 600 stacji radiowych w całym kraju.

Rush Limbaugh Show miał format, który pozostał prawie niezmieniony od samego początku nadawania. Audycja była nadawany na żywo i składała się głównie z monologów dziennikarza, podparta była solidnymi wiadomościami dnia i była przeplatana reklamami parodii, telefonami od słuchaczy i fragmentami komedii (niektóre były także na żywo, a inne nagrane).

Zmodyfikowana instrumentalna wersja utworu „My City Was Gone” zespołu The Pretenders była piosenką przewodnią programu Rusha Limbaugha. Tuż przed rokiem 1999 roku Limbaugh przestał grać tą  piosenkę po tym jak wydawnictwo EMI nakazało „zaprzestać emisji utworu”. Jego autorka Chrissie Hynde, powiedziała, że ona nie ma nic przeciwko wykorzystaniu piosenki i wówczas osiągnięto porozumienie z EMI.

Program Rush Limbaugh Show był emitowany na żywo od poniedziałku do piątku od południa do godziny 3.00 pm czasu wschodniego w Chicago mozna było słuchać od 11.00 przed południem do godziny 2.00 pm w stacji WLS i częstotliwości 890AM. od 1996 roku gwiazdor mieszkał na Florydzie i z tamtąd nadawał program ze studia, znajdującego się blisko jego domu w miejsowości Palm Beach.

Podczas ostatniego orędzia o stanie państwa, były już prezydent Donald Trump, przyznał dziennikarzowi prestiżowe wyróżnienie – Medal Wolności.  Gwiazda amerykańskiego eteru przyjechał do Waszyngtonu  zaledwie kilka dni po tym, jak publicznie ujawnił, że choruje na raka. Choroba jest w stadium zaawansowanym.  „Nie mogę nic poradzić. Czuję, że zawiodę wszystkich”. – powiedział do radiowego mikrofonu. Zobacz poniżej moment przywitania i wyróżnienia Rusha Limbaugh przez byłego prezydenta Donalda Trumpa.

W 2006 roku wybuch skandla wokół jego osoby. Po przerwie i przebytym odwyku, policja aresztowała Rush Limbaugh, twierdząc, że nielegalnie otrzymywał recepty od wielu lekarzy. Ostatecznie doszedł do porozumienia z prokuratorami.

Gwiazdor był wszechobecny w kręgach republikańskich i był gigantem radiowym. Zarabiał ponad 50 milionów dolarów rocznie.

Źródło: kdvr
foto: Flickr/ Gage Skidmore

 

NEWS Florida

SunRunner przemierza St. Pete jak burza a mieszkańcy i turyści go uwielbiają

Opublikowano

dnia

Autor:

Siedem miesięcy od premiery, przedstawiciele SunRunner mają nadzieję na ekspansję usługi tranzytowej. Pinellas Suncoast Transit Authority poinformował, że ponieważ SunRunner jest tak popularny, poproszą członków zarządu o zatwierdzenie zakupu trzech nowych autobusów.

Stephanie Rank, menedżer ds. Komunikacji i Public Relations, powiedziała, że od czasu uruchomienia w październiku, ponad 633 000 osób, od mieszkańców po gości, skorzystało z SunRunnera. Tylko w marcu liczba korzystających z autobusów wyniosła 115 000 osób.

Trzy nowe hybrydowe autobusy elektryczne kosztują około 3,2 miliona dolarów. Pinellas Suncoast Transit planuje wykorzystać resztę federalnych pieniędzy z oryginalnego projektu SunRunner.

Dodatkowe autobusy pomogą utrzymać 15-minutową częstotliwość kursów w ciągu dnia, co jest bardzo ważne, jeśli chodzi o system szybkiego transportu autobusowego. Społeczność w pełni akceptuje SunRunnera i coraz więcej osób używa go w codziennym życiu.

Zdecydowanie więcej osób, wybiera SunRunner zamiast Ubera, lub zamiast własnego samochodu.

Stephanie Rank powiedziała, że poprosi również zarząd o zatwierdzenie programu, który pozwoliłby niepełnosprawnym weteranom korzystać z dowolnej usługi tranzytu za darmo od 10 listopada.

SunRunner to nowa usługa szybkiego transportu autobusowego PSTA – pierwsza tego rodzaju w zatoce Tampa. Jest łatwym sposobem na dostanie się z plaży do miasta i z powrotem. Autobus omija uliczny ruch, korzystając z własnego, oddzielnego pasa.

Autorka: Ewa Jeneralczuk/ Radio Deon Floryda
Foto: YouTube, PSTA

 

Czytaj dalej

NEWS Florida

Wakacje podatkowe na Florydzie – będzie taniej między innymi latem

Opublikowano

dnia

Autor:

Ron DeSantis podpisał w czwartek pakiet ulg podatkowych o wartości prawie 1,3 miliarda dolarów, który ustawodawcy jednogłośnie przyjęli 5 maja. Obejmuje on serię wakacji podatkowych, obniżenie podatku od najmu komercyjnego oraz zapewnienie stałych zwolnień z podatku od sprzedaży takich rzeczy, jak pieluchy i oraz artykuły dla niemowląt i małych dzieci.

Ron DeSantis nie zorganizował publicznego wydarzenia w celu podpisania ustawy (HB 7053), ale wydał oświadczenie, w którym zapowiada, że sukces gospodarczy stanu zostanie przekazany ludziom, którzy go umożliwili.

Gubernator obiecał też nadal forsować inteligentną politykę fiskalną, która pozwoli rodzinom z Florydy zatrzymać więcej ciężko zarobionych pieniędzy w kieszeniach.

DeSantis podpisał ustawę dwa dni przed startem okresu przygotowań do sezonu huraganów, 27 maja. Czas huraganów rozpoczyna się na Florydzie 1 czerwca. Ulga pozwoli kupującym uniknąć płacenia podatków od różnych artykułów związanych z zabezpieczeniem przed burzami i artykuły gospodarstwa domowego. Wakacje od tego podatku potrwają do 9 czerwca.

Ponadto trzymiesięczny okres nazwany „Latem Wolności”, rozpocznie się w poniedziałek 29 maja i potrwa do 4 września.

Dzięki niemu kupujący unikną płacenia podatków nabywając takie rzeczy, jak bilety do kina, bilety na musicale na żywo i imprezy sportowe, wstęp do parków stanowych, sprzęt sportowy dla dzieci i materiały do pływania łódką, biwakowania i wędkowania.

Należy również zauważyć, że istnieją również nowe zwolnienia z podatku od sprzedaży. Ulgi podatkowe na produkty dla niemowląt i małych dzieci, takie jak odzież, buty, pieluchy i chusteczki, są teraz stałe, podobnie jak zwolnienia z zakupu łóżeczek i wózków dziecięcych.

Stałe zwolnienia z podatku rozpoczynają się 1 lipca 2023 r., jednak do 30 czerwca 2023 r. obowiązuje zwolnienie z podatku od sprzedaży odzieży dla niemowląt i małych dzieci oraz pieluch.

Inne stałe zwolnienia z podatku od sprzedaży obejmują ulgi podatkowe na produkty higieniczne, takie jak szczoteczki do zębów, pasty do zębów i płyny do płukania ust.

Wakacje podatkowe na Florydzie w 2023 r. według Departamentu Skarbowego Florydy:

  • Wakacje podatkowe związane z gotowością na klęski żywiołowe: 27 maja – 9 czerwca i 26 sierpnia – 8 września 2023 r.
  • Wakacje podatkowe Freedom Summer: 29 maja – 4 września 2023 r
  • Wakacje podatkowe związane z powrotem do szkoły: 24 lipca – 6 sierpnia 2023 r. i 1–14 stycznia 2024 r.
  • Czas na narzędzia: 2-8 września 2023 r
  • Urządzenia Energy Star: 1 lipca 2023 r. – 30 czerwca 2024 r.
  • Home Hardening: 1 lipca 2022 – 30 czerwca 2024 

Prawie 1,3 miliarda dolarów łącznie obejmują obniżki podatków, które będą kontynuowane w przyszłych latach, zgodnie z analizą pracowników Izby.

 

Źródło: fox32, tampabayparenting
Foto: istock/ Viktor_Gladkov/ NataliShuvalova/
Czytaj dalej

NEWS Florida

To już dziś! Triceratops Big John czeka na Was w Glazer Children’s Museum w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Od dzisiaj w Muzeum Dziecięcym Glazera w Tampie można podziwiać szkielet dinozaura, który ustanowił rekord Guinnessa dla największego szkieletu triceratopsa, jakiego kiedykolwiek odkryto. Koniecznie zobaczcie słynnego „Big Johna”, kupionego za 7,7 miliona dolarów – nawet od spodu.

Szkielet został nazwany Big John na cześć farmera z Południowej Dakoty, na którego ziemi go znaleziono.

Szkielet mierzy 26 stóp długości, 10 stóp wysokości i robi wrażenie swoją wielkością.

Został sprzedany na aukcji w 2021 roku za 7,7 miliona dolarów, co stanowi kolejny rekord najwyższej ceny, jaką kiedykolwiek zapłacono za szkielet dinozaura, który nie jest tyranozaurem.

Nabywca był anonimowy, ale muzeum ujawniło, że darowizna pochodzi od rodziny Pagidipati z Tampy.

Siddhartha Pagidipati to przedsiębiorca, który założył wiele światowych marek, w tym Talent.me, Inventcorp i Freedom Health, która zajęła 7. miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm magazynu Inc. w 2009 r.

Dinozaur zostanie wypożyczony do muzeum na trzy lata, albo na dłużej. Muzeum przekształci swoją dużą przestrzeń eventową na trzecim piętrze w nową wystawę dinozaurów. Na ekspozycji znajdą się tunele z przezroczystymi kopułami, do których ciekawskie dzieci mogą wejść i zobaczyć szkielet od spodu.

Wystawa zostanie otwarta w weekend z okazji Dnia Pamięci a Big John stanie się pierwszym w historii dużym skamieniałym szkieletem dinozaura w Tampa Bay na wystawie długoterminowej.

Wystawa oznacza również debiut Big Johna w Ameryce Północnej i jego pierwszą ekspozycję w muzeum.

Big John został odkryty w 2014 roku przez Waltera Steina, założyciela firmy PaleoAdventures z Południowej Dakoty, która zajmuje się wykopywaniem skamielin na sprzedaż komercyjną. Szkielet był pokryty skałą.

Kupiła go włoska firma Zoic zajmująca się skamieniałościami, a jej zespół spędził większość 2021 roku ostrożnie usuwając skały z kości. Wyrzeźbili także, odlali i wydrukowali w drukarce 3D brakujące elementy, aby wypełnić ekspozycję.

Wynik wzbudził zainteresowanie na całym świecie ze względu na jego rozmiar, a także kompletność dinozaura, zachowało się 75% jego czaszki i 60% reszty szkieletu.

Oszałamiająca cena, jaką osiągnął Big John na aukcji w Paryżu w październiku 2021 r. wywołała kontrowersje w kręgach naukowych, a niektórzy eksperci obawiali się, że rosnące ceny skamielin sprawią, że bardziej wartościowe naukowo okazy staną się niedostępne dla muzeów i uniwersytetów.

Rodzina Pagidipati kupiła Big Johna z zamiarem sprowadzenia go do Tampy, aby tutejsza publiczność mogła się nim cieszyć.

Więcej informacji potrzebnych by odwiedzić Big Johna dostępne jest na stronie muzeum.

Bilety w cenie 18 dolarów można kupić tutaj.

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Muzeum Dziecięce Glazera
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Popularne w tym miesiącu