Newsroom

Co w czasie pandemii robią ludzie „bez papierów” w USA?

Opublikowano

dnia

Jak informuje na naszej antenie ekspert w prawie imigracyjnym mecenas Magdalena Grobelski z najnowszych badań wynika, że aż 69% (5 mln 200 tys.) nieudokumentowanych imigrantów wykonuje prace uznawane jako niezbędne w walce z COVID-19

• Z tego aż milion to osoby ze statusem w programie DACA czyli tak zwani „Dreamers” – 110,000 z nich wykonuje zawody medyczne

• 2/3 nieudokumentowanych imigrantów wykonuje prace wysokiego ryzyka, jeśli idzie o zakażenie wirusem to m.in. sprzątanie szpitali, gabinetów lekarskich, dostarczeniu posiłków i żywności etc

• W 2019 nielegalni imigranci wydali $144 mld, zapłacili $48 mld w podatkach federalnych, stanowych i lokalnych

• Imigranci posiadający tymczasowy pobyt w USA również walczą z COVID. Okazuje się, że 130,000 pracuje w zawodzie medycznych z czego 30,000 jako lekarze, a 20,000 jako  naukowcy

•52% nielegalnych imigrantów jest zamężna
•57% nielegalnych imigrantów ma co najmniej jedno dziecko
• 67% nielegalnych imigrantów mieszka z przynajmniej jedną osobą urodzoną w USA
• 40% nielegalnych imigrantów posiada własny dom
• 60% nielegalnych imigrantów mówi w języku angielskim
• 60% nielegalnych imigrantów posiada przynajmniej wykształcenie średnie

W każdą środę miedzy 7 a 8 rano w programie „Budzik Mornning Show” rozmawiamy o prawie imigracyjnym. Na naszej antenie przewodnikiem po prawie imigracyjnym jest mec. Magdalena Grobelski. W każdą środę od  8 do 9 rano trwa również dyżur imigracyjny. Można telefonować i pytać o swoja sprawę. Bezpłatne konsultacje pod nr 312.217.6824

żródło: FWD.us

Ciekawostki

Debiut Arkadiusza Milika w Marsylii bez strzelenia bramki

dnia

Bez bramki zaczął przygodę piłkarską przygodę Arkadiusz Milik w Marsyli. Po przenosinach z Neapolu polski snajper, chce odbudować strzelecką dyspozycję. AS Monaco pokonało zespół Milika – Olympique Marsylia 3:1 (0:1). To był mecz 21. kolejki piłkarskiej Ligue 1.

W barwach gości debiut zaliczył napastnik reprezentacji Polski – Arkadiusz Milik. Polak na boisku d 60 minucie zmieniając Dario Benedetto.

W drugim sobotnim spotkaniu Lens uległo Nice 0:1 (0:0). W tabeli prowadzi PSG (45 pkt.), przed Lille (42 pkt.) i Olympique Lyon (40 pkt.).

źródło: IAR

Czytaj dalej

Ciekawostki

Robert Lewandowski nie potrafi zagrać meczu bez strzelenia bramki. Znowu trafia!

dnia

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w wygranym 4:0 (1:0) wyjazdowym spotkaniu 18. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 54. minucie. To jego 23. ligowe trafienie w tym sezonie. Lewandowski zszedł z boiska w 80. minucie.

W innym niedzielnym meczu Hoffenheim pokonało Kolonię 3:0 (2:0). Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Chorwat Andrej Kramarić (7′, 75′), a jedno trafienie dołożył Austriak Christoph Baumgartner (28′).
W tabeli prowadzi Bayern (42 pkt) przed RB Lipsk (35 pkt) i Bayerem 04 Leverkusen oraz Wolfsburgiem (po 32 pkt).

źródło: IAR

Ciekawostki

W Włoszech mecz dwóch polskich bramkarzy. Kto lepszy Wojciech Szczęsny czy Łukasz Skorupski?

dnia

W ekstraklasie włoskiej, w meczu 19. kolejki, było to spotkanie dwóch polskich bramkarzy – Wojciecha Szczęsnego w zespole gospodarzy i Łukasza Skorupskiego w drużynie gości. Juventus pokonał Bolognę 2:0 (1:0).

Gole strzelili Brazylijczyk Arthur (15′) i Amerykanin Weston McKennie (71′).

Szóstą ligową porażkę w tym sezonie poniosło Napoli. Ekipa trenera Gennaro Gattuso uległa w Weronie tamtejszemu Hellasowi 1:3 (1:1). Całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Paweł Dawidowicz, a do 83. minuty w drużynie gości grał Piotr Zieliński.

W pozostałych niedzielnych meczach Genoa wygrała z Cagliari (Sebastian Walukiewicz na ławce rezerwowych) 1:0 (1:0), Lazio zwyciężyło Sassuolo 2:1 (1:1), a Parma przegrała z Sampdorią (całe spotkanie Bartosza Bereszyńskiego) 0:2 (0:2).

Po 19-stu kolejkach liderem jest Milan (43 pkt) – o dwa punkty przed Interem Mediolan oraz o sześć punktów przed Romą.