Połącz się z nami

News Chicago

Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy już w drodze. Po raz trzydziesty drugi do Pensylwanii wyruszyło tysiące ludzi

Opublikowano

dnia

Tradycyjnie sierpień jest miesiącem, w którym wyruszają liczne piesze pielgrzymki. Pielgrzymi przemierzają wiele mil, by dotrzeć przed oblicze Matki Bożej w sanktuariach na całym świecie.  Nie inaczej jest w Nowym Jorku. W czwartek 8 sierpnia z Great Meadows wyruszyła już po raz trzydziesty drugi Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy w Pensylwanii.

O tym, że z roku na rok gromadzi wyprawa gromadzi na swoim szlaku coraz więcej ludzi, mówiła Monika Adamski. Dziennikarka nowojorskiego Radia Rampa podkreśla, że ci, którzy chcą przebyć całą trasę, zjeżdżają się z kilku stanów

Podczas czterodniowej pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy panuje niesamowita atmosfera radości i zabawy. Jak podkreśla Monika Adamski, uczestniczą w niej co roku tysiące ludzi, wśród których najmłodsi mają kilka miesięcy, najstarsi pamiętają nawet pierwszą pielgrzymkę w Stanach Zjednoczonych

Pierwszą pieszą pielgrzymkę do Amerykańskiej Częstochowy, która wyruszyła 12 sierpnia 1988 roku, ukończyło 33 osoby. Dziennikarka nowojorskiego Radia Rampa, Monika Adamski na antenie Radia Deon mówi o początkach i pomysłodawcach tej formy modlitwy w Stanach Zjednoczonych

W sobotę 10 sierpnia tysiące osób po raz trzydziesty drugi wyruszy na szlak pielgrzymki z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Trzymaj się ręki Maryi”.

Marta Kedzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Facebook.com/Monika Adamski, www.radiorampa.com

 

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

News Chicago

Pożar magazynu na Northwest Side. Tutaj są polskie biznesy

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę w środę w nocy na Northwest Side wybuchł pożar w opuszczonym magazynie. W dzielnicy Polacy prowadzą swoje firmy. Nikt nie ucierpiał.

Pożar rozpoczął się około 2:30 w pobliżu alej Austin i Dickens. Chicago Fire Department potwierdziło, że magazyn był opuszczony.

Nie zgłoszono poszkodowanych przez pożar osób.

 

Źródło: cbs

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

sierpień 2019
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne