Połącz się z nami

News Chicago

All-on-4. Szybko, precyzyjnie i skutecznie. Dr Beata Dederowska o rewolucyjnej metodzie w implantologii

Opublikowano

dnia

Hinduska legenda mówi, że Budda miał 40 zębów, natomiast pierwszy człowiek tylko 30. Od zarania dziejów jednak wiemy, że człowiek rodzi się bezzębny, aby po kilku miesiącach mieć ich 20. Za Hipokratesem, który był przekonany, że pierwsze zęby dziecka tworzą się z mleka matki, nazywamy je mlecznymi. Te po paru latach wypadają. W ich miejsce wyrastają 32 stałe zęby, które w zależności od indywidualnych cech człowieka oraz stosowanych metod i zabiegów ochronnych mogą mu służyć aż do odejścia z tego świata. Najczęściej jednak wraz z wiekiem notujemy coraz większe ubytki w naszym uzębieniu i bardzo często w jesieni życia stajemy się bezzębnymi jak w momencie narodzin. Z tą jedynie różnicą, że już bez szans na pojawienie się w naszej jamie ustnej nowego uzębienia.

Jedynym wyjściem pozostają jedynie protezy, które najczęściej nie spełniają naszych oczekiwań, jeżeli chodzi o przeżuwanie pokarmów, nie wspominając już o wrażeniach estetycznych, gdy w momencie gryzienia lub uśmiechu sztuczny garnitur naszego uzębienia zmieni lokalizację. Dobrze, gdy nie będzie w pobliżu świadków, gdy zaczniemy szukać swojej szczęki w talerzu lub na podłodze. Jednak kilku lat temu pojawiło się na tym polu przysłowiowe światełko w tunelu. Metoda All-on-4. O tej najnowszej metodzie leczenia bezzębia mówiła na naszej antenie dr Beata Dederowska z klinik dentystycznych w Lemont i Palos Hills

Nasza rozmówczyni przekonuje, że ze względów zdrowotnych i estetycznych takie rozwiązanie jest najskuteczniejsze

Na dodatek zabieg instalacji czterech implantów i mostu z usadowionymi zębami odbywa się podczas jednej wizyty. Z tego wynikają dodatkowe oszczędności na kilku płaszczyznach

Czynnikiem przemawiającym za leczeniem metodą All-on-4 w klinikach dr Beaty Dederowskiej jest również kompleksowość obsługi medycznej. Przed podjęciem decyzji o leczeniu i wyborze metody ważne jest rozeznanie i szczegółowa konsultacja

Powinniśmy jednak pamiętać, że zainstalowanie stałego mostu na czterech implantach bądź pojedynczych implantów w dalszym ciągu wymaga zabiegów pielęgnacyjnych i wizyt w gabinecie dentystycznym

Wszczepianie implantów gwarantuje znakomite efekty zdrowotne i estetyczne. Niestety, nie należy do najtańszych metod. W klinikach dr Beaty Dederowskiej mają jednak na to radę

Warto więc zastanowić się nad rezygnacją z protez wymagających codziennego używania kleju, żeby nie wypadały z jamy ustnej i ciągłego zwracania uwagi na to, co i jak jemy. Żeby nie narażać się na dyskomfort należy wybrać się do kliniki. Tym bardziej, że konsultacja i zdjęcie panoramiczne jamy ustnej w klinikach dr Beaty Dederowskiej jest bezpłatne

Konsultacje i leczenie prowadzone jest w klinikach na terenie dwóch miejscowości. W Lemont Dental Clinic przy 14240 McCarthy Rd. w Lemont oraz w Gentle Touch Dentistry przy 10033 S. Robert Rd. w Palos Hills. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie: www.polskidentysta.net

Redakcja Radia Deon

Źrodło: inf.własna
Foto: Andrzej Baraniak, pixabay.com

News Chicago

W przyszłym roku Peoples Gas wdroży zniżkowe stawki dla osób o niskich dochodach

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowy system stawek zniżkowych został zatwierdzony w ramach decyzji, na mocy której organy regulacyjne obniżyły także podwyżkę stawek z 402 do około 301 mln dolarów, o którą wnioskowała Peoples Gas. Zmiana ma pomóc zapobiec częstym wyłączeniom mediów w dzielnicach Chicago o niższych dochodach.

16 listopada Komisja Handlu stanu Illinois ICC obniżyła o około 25% wnioskowaną przez Peoples Gas podwyżkę stawek na przyszły rok. O tej decyzji pisaliśmy 17 listopada.

Jednocześnie ICC nakazała spółce Peoples Gas i innym przedsiębiorstwom użyteczności publicznej wdrożenie systemu wielopoziomowych stawek zniżkowych – drugiego tego rodzaju systemu w kraju – do października 2024 r.

Obiecała przy tym powiększenie puli mieszkańców Chicago kwalifikujących się do pomocy w opłaceniu rachunków za ogrzewanie.

Zatwierdzone stawki Peoples Gas to wciąż rekordowy wzrost – który według szacunków organów nadzoru konsumenckiego wyniesie 6 dolarów w stosunku do średniego miesięcznego rachunku gospodarstwa domowego. Ale zmienione stawki zniżkowe zapewnią znacznie większą pomoc osobom, które jej najbardziej potrzebują.

Nowy edykt energetyczny ustanawia pięć poziomów zniżek dla gospodarstw domowych w stosunku do federalnych wytycznych dotyczących ubóstwa.

Wynoszą one od 5% zniżki dla klientów z dochodem gospodarstwa domowego do trzykrotności federalnego poziomu ubóstwa, aż do 83% zniżki dla osób poniżej połowy tego progu.

Każdy klient, który udokumentuje takie trudności finansowe, będzie mógł uzyskać przysługujące mu zniżki, w przeciwieństwie do istniejących teraz programów pomocy, które opierają się na finansowaniu rządowym. Zazwyczaj wyczerpuje się ono przed upływem końca roku, a pomoc otrzymuje jedynie 20% kwalifikujących się klientów.

Nowe rabaty będą dotyczyć całego rachunku klienta, a nie tylko stałych kosztów dostawy, jak nalegała Peoples Gas. W ten sposób klienci nie będą musieli wydawać więcej niż 3% swoich miesięcznych dochodów na rachunki za gaz.

Podobna struktura rabatów obowiązywała w ubiegłym roku w stanie Waszyngton.

Według analizy przeprowadzonej przez Illinois Public Interest Research Groupe, we wrześniu około 20% mieszkańców Englewood, o kodzie pocztowym 60621 otrzymało powiadomienia o odcięciu gazu, a około połowa została obciążona opłatami za zwłokę w płatnościach za rachunki.

Informacje na temat istniejących programów pomocy można znaleźć na stronie helpillinoisfamilies.com lub dzwoniąc pod numer (833) 711-0374.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/Dobrila Vignjevic/
Czytaj dalej

News Chicago

Bandyci związali pracowników Walgreens by uciec z walizką zawierającą 10 000 USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwóch zamaskowanych mężczyzn związało pracowników Walgreens podczas napadu z bronią w ręku w dzielnicy Gold Coast w niedzielny wieczór, a następnie zabrało walizkę zawierającą łup o wartości około 10 000 dolarów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Napad miał miejsce około 9:40PM kiedy jeden ze złodziei natknął się na pracownika na tyłach zamkniętego już sklepu przy 933 N. State St., przyłożył mu kolbę pistoletu do kręgosłupa i nakazał mu by otworzył drzwi, jak wynika z raportu policyjnego.

Ten pracownik oraz inny, który liczył pieniądze z utargu, byli trzymani na muszce na zapleczu i kazano im położyć się twarzą do ziemi. Z raportu wynika, że rabusie zakleili usta pracownikom taśmą pakową i co najmniej jednemu z nich zakleili nadgarstki.

Jeden z bandytów spokojnie powiedział: „Przyszliśmy tylko po pieniądze”.

Z raportu wynika, że drugi był „znacznie bardziej wrogi” i podczas wydawania poleceń używał przekleństw. Wyszli niezauważeni ze sklepu z walizką po tym, jak kazali pracownikom otworzyć sklepowy sejf i napełnić go gotówką.

Policja podała, że obaj rabusie byli w wieku od 20 do 27 lat, nosili maski na twarz i czarne ubrania oraz wymachiwali bronią.

Jeden miał wzrost około 6 stóp do 6 stóp i 4 cali, ważył około 230 funtów, miał na sobie pomarańczowo-białe „kolorowe” buty gimnastyczne i niebieskie rękawiczki chirurgiczne. Drugi bandyta miał od 5 stóp i 10 cali do 6 stóp wzrostu i ważył około 180 funtów.

Nie dokonano żadnych aresztowań. Przedstawiciel Walgreens oświadczył, że firma współpracuje z policją w dochodzeniu oraz, że bezpieczeństwo klientów i członków zespołu jest priorytetem firmy.

 

Źródło: suntimes
Foto: Google Maps, istock/ yacobchuk/
Czytaj dalej

News Chicago

Zapisz dzieci i siebie na zajęcia zimowe organizowane przez Chicago Park District

Opublikowano

dnia

Autor:

Nie siedźcie zimą w domu – od poniedziałku rozpoczęła się rejestracja online na zimowe zajęcia Chicago Park District do wszystkich programów wirtualnych oraz do parków na zachód od California Avenue. Programy sportowe oferują zajęcia na świeżym powietrzu i w halach.

Natomiast we wtorek rano rozpoczynają się zapisy przez Internet na zajęcia parków na wschód od California Avenue, wraz z ośrodkami gimnastycznymi.

Sesja zimowa zajęć organizowanych przez Chicago Park District trwa od 8 stycznia do 24 marca. Poza dziećmi i młodzieżą oferuje także programy dla dorosłych.

Atrakcje obejmują m.in. lekcje jazdy na łyżwach i hokeja na lodowisku Midway Plaisance, balet, występy muzyczne i koszykówkę w Kennicott Park oraz klub spacerowy dla starszych osób w Kenwood Community Park.

Rejestracja osobista w parkowych domach terenowych będzie również możliwa, od 9 do 11 grudnia. Odwiedź stronę internetową dystryktu parkowego, aby uzyskać więcej informacji na temat każdego z oferowanych programów oraz godzin pracy poszczególnych  parków.

Źródło: cbs, Hyde Park Herald
Foto: Chicago Park District, istock/RDaniel12/

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu