Połącz się z nami

News Chicago

All-on-4. Szybko, precyzyjnie i skutecznie. Dr Beata Dederowska o rewolucyjnej metodzie w implantologii

Opublikowano

dnia

Hinduska legenda mówi, że Budda miał 40 zębów, natomiast pierwszy człowiek tylko 30. Od zarania dziejów jednak wiemy, że człowiek rodzi się bezzębny, aby po kilku miesiącach mieć ich 20. Za Hipokratesem, który był przekonany, że pierwsze zęby dziecka tworzą się z mleka matki, nazywamy je mlecznymi. Te po paru latach wypadają. W ich miejsce wyrastają 32 stałe zęby, które w zależności od indywidualnych cech człowieka oraz stosowanych metod i zabiegów ochronnych mogą mu służyć aż do odejścia z tego świata. Najczęściej jednak wraz z wiekiem notujemy coraz większe ubytki w naszym uzębieniu i bardzo często w jesieni życia stajemy się bezzębnymi jak w momencie narodzin. Z tą jedynie różnicą, że już bez szans na pojawienie się w naszej jamie ustnej nowego uzębienia.

Jedynym wyjściem pozostają jedynie protezy, które najczęściej nie spełniają naszych oczekiwań, jeżeli chodzi o przeżuwanie pokarmów, nie wspominając już o wrażeniach estetycznych, gdy w momencie gryzienia lub uśmiechu sztuczny garnitur naszego uzębienia zmieni lokalizację. Dobrze, gdy nie będzie w pobliżu świadków, gdy zaczniemy szukać swojej szczęki w talerzu lub na podłodze. Jednak kilku lat temu pojawiło się na tym polu przysłowiowe światełko w tunelu. Metoda All-on-4. O tej najnowszej metodzie leczenia bezzębia mówiła na naszej antenie dr Beata Dederowska z klinik dentystycznych w Lemont i Palos Hills

Nasza rozmówczyni przekonuje, że ze względów zdrowotnych i estetycznych takie rozwiązanie jest najskuteczniejsze

Na dodatek zabieg instalacji czterech implantów i mostu z usadowionymi zębami odbywa się podczas jednej wizyty. Z tego wynikają dodatkowe oszczędności na kilku płaszczyznach

REKLAMA REKLAMA

Czynnikiem przemawiającym za leczeniem metodą All-on-4 w klinikach dr Beaty Dederowskiej jest również kompleksowość obsługi medycznej. Przed podjęciem decyzji o leczeniu i wyborze metody ważne jest rozeznanie i szczegółowa konsultacja

Powinniśmy jednak pamiętać, że zainstalowanie stałego mostu na czterech implantach bądź pojedynczych implantów w dalszym ciągu wymaga zabiegów pielęgnacyjnych i wizyt w gabinecie dentystycznym

Wszczepianie implantów gwarantuje znakomite efekty zdrowotne i estetyczne. Niestety, nie należy do najtańszych metod. W klinikach dr Beaty Dederowskiej mają jednak na to radę

Warto więc zastanowić się nad rezygnacją z protez wymagających codziennego używania kleju, żeby nie wypadały z jamy ustnej i ciągłego zwracania uwagi na to, co i jak jemy. Żeby nie narażać się na dyskomfort należy wybrać się do kliniki. Tym bardziej, że konsultacja i zdjęcie panoramiczne jamy ustnej w klinikach dr Beaty Dederowskiej jest bezpłatne

Konsultacje i leczenie prowadzone jest w klinikach na terenie dwóch miejscowości. W Lemont Dental Clinic przy 14240 McCarthy Rd. w Lemont oraz w Gentle Touch Dentistry przy 10033 S. Robert Rd. w Palos Hills. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie: www.polskidentysta.net

Redakcja Radia Deon

Źrodło: inf.własna
Foto: Andrzej Baraniak, pixabay.com

News Chicago

Znaleziono poszukiwaną od niedzieli mieszkankę z Algonquin. Jej ciało wyłowiono z rzeki

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciało wydobyte w poniedziałek rano z Fox River w Carpentersville zostało pozytywnie zidentyfikowane przez biuro koronera powiatu Kane jako ciało kobiety z Algonquin, która zaginęła w niedzielę.

52-letnia Kimberly Koerner z Algonquin została znaleziona w wodzie w pobliżu dróg Bolz i Williams około 8:40 rano, jak poinformował koroner Rob Russell. Sekcja zwłok zaplanowana jest na środę.

Nie podano żadnych informacji na temat możliwej przyczyny śmierci, ale nie ma widocznych ani jawnych oznak, że była ofiarą morderstwa, czytamy w komunikacie.

Koerner była ostatnio widziana około 9 rano w niedzielę, gdy spacerowała przed sklepem Jewel-Osco przy 1501 E. Algonquin Road, poinformował Departament Policji w Algonquin.

REKLAMA REKLAMA

Połączenie między zaginioną kobietą a ciałem w rzece zostało ustalone po udostępnionej informacji, że ofiara była ubrana w biały zimowy płaszcz, w tym samym kolorze, jaki miała na sobie Koerner, kiedy była widziana po raz ostatni, podała policja Algonquin i Carpentersville.

Członkowie rodziny zgłosili zaginięcie Koerner w niedzielę rano, a policja w Algonquin wydała ostrzeżenie po znalezieniu jej torebki, telefonu i kluczy na parkingu przed sklepem.

Poproszono o pomoc opinię publiczną, podając rysopis kobiety.

Policja ustaliła, że Koerner była w drodze do Jewel-Osco, ale nie weszła do sklepu.

„Od tego czasu (zaginęła) podjęto wiele działań dochodzeniowych, w tym użyto dronów i wielu jednostek K-9″

Zdjęcia z kamery przy dzwonku do drzwi pokazały, jak Koerner spaceruje samotnie po Greenridge Avenue, w okolicy znajdującej się na południowy zachód od sklepu, zaledwie kilka przecznic od rzeki.

Nie ujawniono informacji o tym, kto odkrył jej ciało w rzece.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

45 osób zginęło w katastrofie lotu 553 w pobliżu Midway. 8 grudnia minie 50 lat od tej tragedii

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym tygodniu przypada 50. rocznica katastrofy lotniczej w Chicago. 8 grudnia 1972 roku samolot United Airlines 737 rozbił się w pobliżu międzynarodowego lotniska Midway.

Lot 553 leciał z Waszyngtonu do Omaha z zaplanowanym międzylądowaniem w Chicago. Samolot podchodził do lądowania gdy doszło do katastrofy.

Maszyna uderzyła w drzewa i dachy wzdłuż West 71st Street, po czym uderzyła w dom, zabijając 43 osoby na pokładzie samolotu i dwie osoby w domu.

Wśród ofiar była 29-letnia Michele Clark, pionierka w branży telewizyjnej, zaczynająca karierę w CBS 2. Zginęła w katastrofie lotniczej około pięć miesięcy po tym, jak została mianowana korespondentką sieci.

REKLAMA REKLAMA

Jej pamięć została uhonorowana w postaci imienia szkoły – Michele Clark Magnet High School znajduje się w zachodniej części Chicago.

 

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Sprawdźcie swoje ogrzewanie. 12 osób zatruło się czadem w kościele baptystów na South Side

Opublikowano

dnia

Autor:

Przedstawiciele straży pożarnej poinformowali, że 12 osób zostało hospitalizowanych po wycieku tlenku węgla w kościele w południowej części Chicago.

Tuż po godz. 1.00PM w niedzielę wezwano straż pożarną Chicago do kościoła baptystów w New Philadelphia z powodu doniesień o zapachu gazu i złym samopoczuciu kilkunastu osób.

Kiedy ekipy strażackie przybyły do kościoła, zbadały powietrze i stwierdziły wysoki poziom tlenku węgla.

Poszkodowani zostali przewiezieni do dwóch szpitali, w tym do University of Chicago Medical Center, w stanie od dobrego do poważnego. Ekipy komunalne stwierdziły, że przyczyną wycieku były wadliwe części pieca grzewczego.

REKLAMA REKLAMA

Duchowny Darryl Person zaznaczył, że jest to dobre przypomnienie dla wszystkich, aby sprawdzili swoje systemy grzewcze.

„Upewnij się, że twój piec jest dobrze sprawdzony, jeśli coś wyczujesz, wezwij straż pożarną, nie bądź bohaterem, ponieważ tlenek węgla jest tym, co nazywają „cichym zabójcą”. 

 

Źródło: fox32, abc7
Foto: abc7
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu