Połącz się z nami

News Chicago

Kwiaty i dekoracje na walentynki 2019. Edyta Meller, florystka z Chicago podpowiada, co króluje w tym roku

Opublikowano

dnia

Walentynki to ten dzień w roku, w którym szczególnie przywiązujemy uwagę do romantyczności. Warto więc zadbać o odpowiednie udekorowanie domu, bądź salonu, w którym będziemy spędzać czas. Bukiety świeżych kwiatów, girlandy z serc, świece. Oto kilka sposobów na zbudowanie wyjątkowej walentynkowej atmosfery.

Florystka Edyta Meller przekonuje, że sklep White Eagle Flowers w Chicago oferuje przeróżne gotowe dekoracje świąteczne. W tym roku wśród walentynkowych ozdób dominuje czerwień róż i złoto

Nowością w kwiaciarni White Eagle Flowers są obecnie dekoracje europejskie. Jak zapewnia Edyta Meller, aby zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów, przygotowywane są one już od tygodni

Kwiaty są mową miłości, dlatego tak ważne są przy okazji walentynek. W tym roku wielu zamierza obdarować nimi nie tylko swoje drugie połowy, ale także dzieci, rodziców, przyjaciół czy współpracowników. Dlatego florystki z kwiaciarni Eagle Flowers w Chicago służą swoim klientom nie tylko pomocą, ale i radą

Kwiaciarnia White Eagle Flowers mieści się pod adresem 3233 N. Narragansett Ave, niedaleko skrzyżowania ulic Belmont Ave i Narragancett Ave. Telefon 773-777-5522  Edyta Meller

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior,  Pixabay.com

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Popularne