Połącz się z nami

News Chicago

Michał Szpak wraca do Chicago. Wyjątkowy Koncert Walentynkowy w Copernicus Center

Opublikowano

dnia

W piątek 15 lutego o godzinie 7 wieczorem w Copernicus Center odbędzie się koncert Michała Szpaka, który wystąpi w Chicago po raz drugi. W wyjątkowym występie walentynkowym Polonia będzie miała okazję usłyszeć wiele pięknych piosenek o miłości, największe przeboje artysty oraz kilka utworów z nowej płyty “Dreamer.”

Na jedyny taki koncert do Copernicus Center zaprasza Barbara Bilszta. Dyrektor generalny Paderewski Symphony Orchestra zaznacza, że Michał Szpak po ogromnym sukcesie płyty i trasy koncertowej „Byle być sobą” oraz „Classica Tour” ponownie prezentuje w Chicago wybitny talent podczas występu na żywo

Walentynkowy koncert Michała Szpaka będzie wyjątkowy pod każdym względem.  Artysta przyjeżdża z Polski z 13-osobową ekipą muzyków i realizatorów. Barbara Bilszta podkreśla, że czeka nas niepowtarzalny muzyczny spektakl, pełen emocji i zaskakujących zwrotów

Michał Szpak wraca do Chicago po roku pełnym kolejnych sukcesów, m.in. takich, jak zwycięstwo w plebiscycie “Eurovision Concert of The Year.” Trwający od kilku miesięcy Dreamer Tour Michała Szpaka odbywa się przy wypełnionych do ostatniego miejsca salach. Dyrektor generalny Paderewski Symphony Orchestra, Barbara Bilszta zachęca więc do udziału w koncercie w Copernicus Center wszystkich, niezależnie od wieku

Od sukcesu w 2011 roku w programie telewizyjnym X Factor, Michał Szpak jest najpilniej śledzoną, najczęściej komentowaną osobowością polskiej sceny – każde jego pojawienie się budzi emocje. Michał zachwyca swoim głosem, ma wprost nieograniczone możliwości wokalne. Jest artystą dojrzałym, w pełni świadomym swoich wyborów. Zachował przy tym to, co wyróżniało go od początku: niezwykłą świeżość i powalającą siłę artystycznej wypowiedzi.

Bilety na Koncert Walentynki z Michałem-Michał Szpak: Dreamer Tour są do kupienia w biurach PaSO, POLAMER  i DOMA, a także na stronach www.pasochicago.orgwww.copernicustickets.com  Można dzwonić także pod numer telefonu 773-467-9000

Copernicus Center

5216 W Lawrence Ave.
Chicago IL

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Facebook.com/Paderewski Symphony Orchestra, Facebook.com/Michał Szpak

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Popularne