Połącz się z nami

News Chicago

Ameryka żyje finałem Super Bowl. Chicagowski reżyser Adrian Prawica o reklamie za miliony dolarów

Opublikowano

dnia

W niedzielę, 3 lutego w Atlancie odbędzie się 53. finał „Super Bowl”, czyli najważniejsze święto sportowe w USA. W finale ligi futbolu amerykańskiego NFL zmierzą się New England Patriots i Los Angeles Rams. Tym, kto wygra rozgrywkę, interesują się setki miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych.

Finał rozgrywek footballu amerykańskiego to nie tylko wielki spektakl sportowy, ale również miliony dolarów wydanych na reklamę. Chicagowski reżyser i dokumentalista Adrian Prawica miał okazję współpracować w 2018 roku przy tworzeniu produkcji za setki milionów dolarów.  Na antenie Radia Deon opowiadał o kulisach planu filmowego oraz o trudnościach, z którymi musiał się zmierzyć

Reklama Weather Tech Super Bowl
[youtube id=”jr7W7smqXg4″ width=”620″ height=”360″]
Transmisja meczu finałowego Super Bowl to pokaz siły telewizji i reklamodawców. Na sekundy sławy trzeba jednak ciężko zapracować. Jak mówi Adrian Prawica, w tworzeniu tego typu reklamy bierze udział zazwyczaj kilkadziesiąt osób. Reżyser podkreśla także ogrom presji towarzyszący produkcji. Każda sekunda warta jest dziesiątki, a nawet setki tysięcy dolarów

Co roku podczas Super Bowl toczy się nieoficjalny wyścig firm o tytuł najlepszego spotu reklamowego. Jak podkreśla Adrian Prawica, koszt emisji reklam przy tym święcie amerykańskiego sportu jest najdroższy na świecie

Najważniejszy mecz w amerykańskim sporcie w tym roku odbędzie się w Atlancie. Na nowoczesnym Mercedes-Benz Stadium, który pomieścić może 75 tys. widzów i ma składany dach, rywalizacja rozpocznie się w niedzielę o godz. 6.30 wieczorem.

Adrian Prawica – wielokrotnie nagradzany reżyser, producent oraz operator zdjęć. Na co dzień mieszka w Chicago. Absolwent Uniwersytetu Loyola. Jego prace w dziedzinie filmów dokumentalnych i reklamowych wyświetlane były w największych stacjach telewizyjnych w Ameryce oraz na całym świecie.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Twitter.com/Super Bowl

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne