Połącz się z nami

News Chicago

Maturzyści z 37 chicagowskich szkół zatańczą na studniówce. Dyrektor Anna Pałasz i Małgorzata Kubasik o wyjątkowej oprawie balu maturalnego 2019

Opublikowano

dnia

Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza pod patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce organizuje studniówkę, która odbędzie się w sobotę, 26 stycznia o godzinie 5 po południu. W 26. edycji studniówkowej imprezy w sali balowej Drury Lane w Oak Brook weźmie udział siedmiuset sześćdziesięciu gości.

Studniówka jest zabawą organizowaną na 100 dni przed ukończeniem dwunastu lat nauki w polskich szkołach, gdzie dzieci i młodzież zdobywają wiedzę z zakresu ojczystego języka, kultury i obyczajów. Dyrektor polskiej szkoły im. Adama Mickiewicza, Anna Pałasz oraz Małgorzata Kubasik, przedstawicielka Rady Rodziców zgodnie podkreślają, że studniówki w Chicago mają wyjątkową oprawę

W tym roku specjalnie dla tych, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli wziąć udział w studniówce, zostanie uruchomiona ściana społecznościowa. Dzięki niej maturzyści będą mogli zobaczyć na dużym ekranie wszelkie życzenia, pozdrowienia oraz zdjęcia przesłane od rodziny i znajomych. Jak mówi dyrektor Anna Pałasz, wszelkie wpisy można będzie monitorować na serwisach społecznościowych

Małgorzata Kubasik, przedstawicielka Rady Rodziców mówi, że także rodzice maturzystów są bardzo przejęci swoją rolą. Będą pomagać w organizacji balu maturalnego, a także wspierać swoje dzieci

Studniówka organizowana przez 2019 Polską Szkołę im. Adama Mickiewicza będzie transmitowana na żywo na kanale You Tube pod adresem: https://youtu.be/EK8RfhdZkbY

Początek transmisji planowany jest na godzinę 5 po południu.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior, pixabay.com

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne