Połącz się z nami

News Chicago

Zbliża się Dzień Dziękczynienia. Duch wdzięczności jest wielką łaską mówi jezuita Marek Janowski z Chicago

Opublikowano

dnia

Święto Dziękczynienia przypomina, że nieustannie jesteśmy obdarowywani przez innych ludzi i przez Boga. Każdy z nas ma więc za co dziękować. Dziękując doceniamy to, co posiadamy i przede wszystkim budujemy się w naszym człowieczeństwie. Wdzięczność nie jest jednak obowiązkiem, ale owocem obecności łaski.

Ojciec Marek Janowski twierdzi, że praktykowanie wdzięczności, to przede wszystkim sztuka patrzenia. Być wdzięcznym, jego zdaniem, to umieć dostrzec sposób, w jaki świat i inni ludzie są dla nas źródłem bezinteresownego dobra

Ojciec Marek Janowski uważa, że w człowieku po grzechu pierworodnym drzemią skłonności do skupiania się na złu. Tymczasem jego zdaniem każdego dnia należy ćwiczyć się na dostrzeganiu w naszym życiu dobra

Podziękuj bliskim osobom

Święto Dziękczynienia jest doskonałą okazją, aby indywidualnie podziękować bliskim osobom. Zdaniem ojca Janowskiego wcześniej warto poprosić Ducha Świętego o łaskę wdzięczności

Ojciec Marek Janowski jest współprowadzącym program „Kościół Pod Lupą” w każdy piątek po godzinie 10:40

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała,pixabay.com

News Chicago

Nowy członek konfraterni Paulinów – Marek Jaczyński z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W swoje święto patronalne św. Pawła Pustelnika Zakon Ojców Paulinów, za specjalne zasługi, przyjął do konfraterni 66-letniego Marka Jaczyńskiego z Chicago.

W Stanach Zjednoczonych do konfraterni należy trzech Polaków: ks. kan Tadeusz Dzieszko z Chicago, dr Jan Jaworski z Chicago oraz emerytowany kard. Adam Maida z Detroit.

Przynależność do konfraterni jest dla osób świeckich, które w sposób szczególny zaangażowały się w działalność Zakonu Paulinów. Jest to duchowe wyróżnienie i potwierdzenie przynależności do wielkiej rodziny paulińskiej.

 

Inf. własna

Czytaj dalej

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne