Połącz się z nami

News Chicago

„Powołani, aby być świadkami”. W Chicago trwa Polonijny Kongres Rodziny. Przyjdź, Pan Bóg zrobi resztę

Opublikowano

dnia

Od 11 listopada trwa w Chicago Polonijny Kongres Rodziny. Organizatorem wydarzenia jest Jezuicki Ośrodek Milenijny wraz z charytatywno-religijną Fundacją “Strong Family. W tym roku kongres odbywa się już po raz szósty, jego hasło brzmi „Powołani aby być świadkami„. Spotkania potrwają do 18 listopada.

Do udziału w warsztatach zachęcali specjalni goście z Polski, ks. Dominik Chmielewski oraz ks. Maciej Sarbinowski. Na antenie Radia Deon salezjanie podkreślają, że w dzisiejszym świecie mamy do czynienia z dużym kryzysem rodziny, dlatego warto o nią zadbać. Mówi ksiądz Dominik Chmielewski

Kongres Życia i Rodziny jest miejscem wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy oraz poszukiwania rozwiązań dla problemów dotykających rodziny. Jak zaznacza ksiądz Maciej Sarbinowski, nie jest on skierowany tylko do ludzi na życiowych zakrętach

Strong Family

W tym roku kongres odbywa się już po raz szósty. Ola Kalata z fundacji „Strong Family” zapewnia, że spotkania w ramach kongresu są okazją do zbliżenia się w stronę Kościoła i ludzi

Kongres Rodziny został zapoczątkowany sześć lat temu przez ojca Jerzego Karpińskiego. Od tej pory cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wśród Polonii. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie  jezuici.org

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior, www.jezuici.org

 

News Chicago

Nowy członek konfraterni Paulinów – Marek Jaczyński z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W swoje święto patronalne św. Pawła Pustelnika Zakon Ojców Paulinów, za specjalne zasługi, przyjął do konfraterni 66-letniego Marka Jaczyńskiego z Chicago.

W Stanach Zjednoczonych do konfraterni należy trzech Polaków: ks. kan Tadeusz Dzieszko z Chicago, dr Jan Jaworski z Chicago oraz emerytowany kard. Adam Maida z Detroit.

Przynależność do konfraterni jest dla osób świeckich, które w sposób szczególny zaangażowały się w działalność Zakonu Paulinów. Jest to duchowe wyróżnienie i potwierdzenie przynależności do wielkiej rodziny paulińskiej.

 

Inf. własna

Czytaj dalej

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne