Połącz się z nami

News Chicago

W Nowym Jorku wyniki wyborów nie zaskakują. Andrew Cuomo wybrany na trzecią kadencję gubernatora

Opublikowano

dnia

Republikanie utrzymują kontrolę nad Senatem, demokraci odbijają Izbę Reprezentantów. To wynik tegorocznych wyborów do amerykańskiego Kongresu, które odbyły się 6 listopada.

Jak mówi Monika Adamski, dziennikarka Radia Rampa, Nowy Jork jest miastem, które nie przyniosło w wynikach wyborczych wielu zaskoczeń. Walkę o fotel gubernatora wygrał po raz kolejny Anrew M. Cuomo

Walkę wyborczą przegrał z kolei jedyny republikański kandydat polskiego pochodzenia, kongresmen Dan Donovan. Jak mówi Monika Adamski, jest to ogromna strata dla środowiska polonijnego

Wybory w Nowym Jorku

Wybory pod wieloma względami okazały się historyczne. W Nowym Jorku 29-letnia Alexandria Ocasio-Cortez została najmłodszą w historii kobietą wybraną do Izby Reprezentantów. Jak zaznacza dziennikarka nowojorskiego Radia Rampa, to nazwisko pojawia się w związku z tym na ustach wszystkich komentujących wybory w Stanach Zjednoczonych

W Kongresie Stanów Zjednoczonych będzie zasiadał polityk urodzony w Polsce. Jest nim Demokrata z New Jersey Tom Malinowski. Walkę o reelekcję wygrało też kilkoro innych polityków o polskich korzeniach.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: facebook.com/Radio Rampa, Twitter.com/Andrew Cuomo

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne