Połącz się z nami

News Chicago

W Niles szeryf zabił dwie Polki. Nie żyją: 61-letnia Ludwika Moskal oraz 64-letnia Helena Łukasik

Opublikowano

dnia

Do śmiertelnego wypadku doszło tuż przed szóstą w czwartek rano na ruchliwym skrzyżowaniu przy Dempster Street i Harlem na granicy Niles i Morton Grove. Samochód Honda Accord, którym jechały dwie Polki został trafiony z boku przez policjanta. Śledztwo w tej sprawie cały czas trwa.

Po przewiezieniu do Luterańskiego Szpitala Ogólnego w Park Ridge nasze rodaczki zmarły o czym informowaliśmy w Poranku z Radiem Deon na fali 1080am.

Polki 61-letnia Ludwika Moskal oraz 64-letnia Helena Łukasik prawidłowo jechały ulicą Harlem w kierunku południowym, kiedy w ich bok uderzył szeryf z Cook County. Jak powiedział komendant Policji w Niles Robert Tornabene śledczy jeszcze nie ustalili, kto miał wówczas pierwszeństwo czyli zielone światło. Ustalono jedynie, że policjant nie jechał na żadną akcję i nie miał włączonych świateł czy syren ostrzegawczych. Policjanic przybyli na miejsce tragedii twierdzą, że gęsty padający deszcz mógł mieć wpływ na przebieg tego wypadku.

Co już ustalono?

Ustalo, że ofiarą tego wypadku była 69-letnia Ludwika Moskal, która była kierowcą Hondy Accord. Według policji i biura lekarskiego Cook County Polka mieszkała na północno-zachodnich przedmieściach w Norridge. Jej pasażerką była 64-letnia Helena Łukasik, która mieszkała w dzielnicy Belmont Heights na północno-zachodniej stronie miasta Chicago. Oficer prowadzący samochód to 47-letni mężczyzna, który trafił do szpitala z powodu obrażeń ciała te jednak nie zagrażały jego życiu i jak relacjonuje rzecznik policji i szeryfa Cara Smith mężczyzna szybko opuścić szpital.

Śledztwo w tej sprawie cały czas trwa.

Sławek Budzik
sbudzik@radiodeon.com

źródło: Policja w Niles
foto:  flickr/Tony, Arvell Dorsey Jr.Cook County Sheriff Ford Taurus Interceptor

 

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

wrzesień 2018
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne