Połącz się z nami

News Chicago

To będzie rekord? Od samego rana tłumy czekają w kolejkach. Ponad półtora miliona zarejestrowanych wyborców

Opublikowano

dnia

Ponad dwa tysiące lokali wyborczych zostało otwartych w Chicago, aby umożliwić głosowanie rezydentom Illinois w prawyborach. W miejscowości Hyde Park na południu tłumy czekały na otwarcie budynku. Przedstawiciele komisji zgodnie podkreślają, że tegoroczne wybory mogą być rekordowe pod względem frekwencji.

We wczesnym głosowaniu wzięło udział co najmniej 108 tysięcy osób, w tym ponad dwadzieścia tysięcy głosowało w poniedziałek. Ta liczba przekracza o ponad 36 tysięcy liczbę głosujących z 2014 roku – „Spodziewamy się znacznie wyższej frekwencji niż ta cztery lata temu” – powiedziała przewodnicząca komisji wyborczej w Chicago Marisel Hernandez.

Przeciwnego zdania jest obserwator wielu lokalnych wyborów Daniel Pogorzelski, który przekonuje, że o poranku frekwencja jest mniejsza niż zazwyczaj

„Mało ludzi będzie brało w wyborach, ale jest jeszcze wcześnie. O wiele mniej ludzi przychodzi, aby oddać swój głos”.

Jedną z przyczyn, dla których kampania może zniechęcać jest duża ilość negatywnych wiadomości jaką kandydaci „bombardują” wyborców przeciwnika

„Zwyczajny wyborca zniechęca się dlatego, że jest dużo negatywnych ataków w mediach i on nie chce brać w tym udziału. Widzimy to zarówno po stronie Demokratów jak i Republikanów”

W miejscowości Hyde Park lokal wyborczy został otwarty z opóźnieniem. Przed budynkiem od świtu ustawiły się tłumy ludzi, którzy mogli oddać swój głos około 6:30 rano. W sumie w wyborach zarejestrowanych jest ponad 1,5 miliona wyborców.

Komisja przypomina, aby nominować kandydatów wyborcy muszą zadeklarować przynależność partyjną i wybrać kartę do głosowania partii demokratycznej lub republikańskiej. Wybór karty nie ma żadnego wpływu na to jak wyborca będzie głosował w następnych wyborach.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: nbcchicago.com
Foto: Flickr.com/ Denise Cross Photography, Facebook.com studio Hannah

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne